Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaką Metodą Na Kanale Na Odrze?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
Wojtek3
Witam. Chciałbym zacząć łowić metodą spławikową na rzece Odra. I mam problem? Jaką metodą będzie najlepiej? Zawsze łowiłem tylko na jeziorach, tak więc wszystkie wędki jakie miałem do teleskopowe odległościówki. Ale metodą odległościową jakąś łapanie na kanale nie sprawia mi przyjemności... Czy moglibyście mi pomóc. Przeglądałem kilka godzin forum, wiem która metoda jak wygląda, ale nie wiem, którą gdzie łowić. Zamierzam oczywiście łowić płocie i leszcze. Zastanawiałem się nad batem, bo widziałem, że kilku wędkarzy tak właśnie na kanałach łapie, ale jakie jest wasze zdanie. Proszę o pomoc.
Wojtek@
No na Odrze to jak masz teleskopowe odległościówki czyli wędki jak długie ? Bo jak z 4-5m to możesz stałym spławikiem na przepływankę próbować a jak spławik na bacie np. 7-8m , to w jakimś wolniejszym nurcie będziesz mógł spływający zestaw przytrzymać (akurat na tyle żeby wziął leszcz).
Jest jeszcze opcja łowienia na Odrze i jej kanałach bez spławika - feeder z sygnalizowaniem brań drgającą szczytówką (łowienie z dna z dociążonym koszykiem lub z samym ciężarkiem).
Wojtek3
Z drgającą szczytówką nie zbyt lubie, jakoś nie przekonuje mnie to do siebie, może coś źle robię. Wędki odległościowe jakie mam to max 3.9m. Czy lepiej będzie jak kupie jakiegoś bata?
Wojtek@
To nie jest tak , że coś musisz i że bez bata to już swoimi wędkami nic nie zrobisz. W samym Wrocławiu i jego obrzeżach znajdziesz sporo wody stojącej , gdzie spokojnie połowisz na spławik jak dotychczas.
Gdybyś się jednak nastawiał z tym spławikiem na wodę płynącą (rzekę i kanały), to łowisz raczej z uniesioną wędką (żeby żyłkę mieć nad wodą gdy spławik z zestawem będzie spływał przez zanęcone miejsce) i wtedy z dłuższą wędką jest wygodniej i możesz też łowić nieco dalej od brzegu (łatwiej jest także przytrzymywać lub spowalniać zestaw gdy przepływa przez zanęcone miejsce). Poćwicz nowe metody łowienia (przepływankę i przystawkę) z tymi wędkami co masz a potem zobaczysz. Gdybyś decydował się na bat, to proponuję brać 7 lub 8m.
Eros
CYTAT(Wojtek@ @ pon, 13 maj 2013 - 02:22) *
To nie jest tak , że coś musisz i że bez bata to już swoimi wędkami nic nie zrobisz. W samym Wrocławiu i jego obrzeżach znajdziesz sporo wody stojącej , gdzie spokojnie połowisz na spławik jak dotychczas.

Mógł byś polecić jakąś stojącą wodę w wrocławiu na która należy do PZW i można na niej łowić bez dodatkowych opłat? z góry dzięki
Wojtek@
CYTAT(Eros @ pon, 19 sie 2013 - 13:15) *
Mógł byś polecić jakąś stojącą wodę w wrocławiu na która należy do PZW i można na niej łowić bez dodatkowych opłat? z góry dzięki

Zimowiska barek koło ulicy Osobowickiej (most Millenijny). Są dwa - najlepiej je namierzysz patrząc na plan miasta.
SJ71
CYTAT(Wojtek@ @ nie, 13 paź 2013 - 19:53) *
Zimowiska barek koło ulicy Osobowickiej (most Millenijny). Są dwa - najlepiej je namierzysz patrząc na plan miasta.

bądź przez satelitę, polecam zimowisko w 100%. Można też na tyczkę wędkować tyle że to już droższa sprawa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.