Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bolonka Na Wody Stojące!
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
Wędkarz71
Witam mam pytanie czy swobodnie np w stawie można łowić metoda "na bolonkę" , i jak dobrze zmierzyć grunt bolonką ?
Kartofel
Nooo spoko możesz łowić Ja mam bolonkę 4m a łowię tylko na wodzie stojącej i spokojnie daje rade możesz nią łowić bez obaw ..

To co wypisują, że jest na rzekę to zwykła teoria...

Zmierzyć grunt to już innych pytaj icon_biggrin.gif
debiec
Pewnie, że można łowić swobodnie bolonką, a grunt musisz sobie sam zmierzyć przesuwając stoper w górę lub w dół.
Kartofel nie umiesz ustawiać gruntu? Ktoś Ci go ustawia?
Darczez
CYTAT(debiec @ pon, 19 mar 2012 - 22:32) *
Pewnie, że można łowić swobodnie bolonką, a grunt musisz sobie sam zmierzyć przesuwając stoper w górę lub w dół.

No jakby co to żadną wędką gruntu z zasady nie mierzę. Co najwyżej zestawem z gruntomierzem lub poprostu spławikiem i obciążeniem. icon_biggrin.gif
Zbynek
CYTAT(Wędkarz71 @ pon, 19 mar 2012 - 20:41) *
Witam mam pytanie czy swobodnie np w stawie można łowić metoda "na bolonkę" , i jak dobrze zmierzyć grunt bolonką ?

Łowić typowo "na bolonkę" czyli metodą bolońską na stawie było by ciężko bo metoda bolońska polega na łowieniu w rzece na przepływankę. Jeśli chodzi ci czy możesz łowić bolonką na stawie to odpowiedź brzmi tak! Tylko kwestia tego na ile wygodnie będzie ci się łowiło? Bo jeśli będziesz łowił typową bolonką 6-7 a nawet 8 metrów to nie koniecznie, ale jeśli taką 4 m to ok tylko wtedy to już nie jest raczej bolonka tylko zwykła odległościówka.
Kartofel
CYTAT(debiec @ wto, 20 mar 2012 - 00:32) *

No sam ustawiam tylko nie wiedziałem czy pisać jak bo zaraz mogły by być dziwne komentarze....

Ja po prostu ustawiam na oko a potem przesuwam w dół, lub górę aż ustawie dobry.... Nie stosuję żadnych metod czy przyrządów
adiq88adiq
CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 17:32) *
No sam ustawiam tylko nie wiedziałem czy pisać jak bo zaraz mogły by być dziwne komentarze....
Ja po prostu ustawiam na oko a potem przesuwam w dół, lub górę aż ustawie dobry.... Nie stosuję żadnych metod czy przyrządów

I tu właśnie wielu wędkarzy popełnia błąd uważając że gruntowanie jest mało ważne i wystarczy tak "na oko". A otóż gruntowanie jest bardzo ważne ponieważ przez złe wygruntowanie możemy spodziewać się w wiele mniej brań lub ich brak. Dzięki gruntowaniu poznajemy dno i wiemy gdzie najlepiej posłać zanętę( bo sprawdzimy czy nie ma w pobliżu "kręgu łowienia" dołka lub górki).
Pozdrawiam icon_wink.gif
Kartofel
CYTAT(adiq88adiq @ wto, 20 mar 2012 - 22:12) *
I tu właśnie wielu wędkarzy popełnia błąd uważając że gruntowanie jest mało ważne i wystarczy tak "na oko". A otóż gruntowanie jest bardzo ważne ponieważ przez złe wygruntowanie możemy spodziewać się w wiele mniej brań lub ich brak. Dzięki gruntowaniu poznajemy dno i wiemy gdzie najlepiej posłać zanętę( bo sprawdzimy czy nie ma w pobliżu "kręgu łowienia" dołka lub górki).
Pozdrawiam icon_wink.gif

Suwam stoperkiem aż " wysuwam " dobrą głębokość icon_smile.gif
bobesku
CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 20:32) *

Dobra to dla Ciebie jaka głębokość?icon_smile.gif
adiq88adiq
CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 21:32) *

Według mnie to nie jest dobry sposób.Spróbuj poćwiczyć przy użyciu gruntomierza icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.