Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Żyłki Trabucco Feeder, Która Na Warte ?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Grunt > Feeder i Picker
GrabeeK
Witam!
Idzie wiosna i myślę co sobie nawinąć na moją feederową okumę . Zdecydowałem się, że będzie to żyłka Trabucco. Teraz zastanawiam się tylko pomiędzy tymi dwiema :

NOWOŚĆ 2011 TRABUCCO XPS FEEDER PLUS 0,221

http://allegro.pl/nowosc-2011-trabucco-xps...2124138001.html

TRABUCCO Żyłka T-FORCE FEEDER 0,22/6,95kg/150m

http://allegro.pl/trabucco-zylka-t-force-f...2165379194.html

Pierwszy model jest nowszym wynalazkiem i ma mało opinii w sieci . Bez zastanawiania kupił bym tą żyłkę, gdyby nie jej kolor. Czy miał ktoś coś wspólnego z żyłkami o takim kolorze ? Jestem typowym Warciarzem i tylko na tej rzece łowie . Jak myślicie, który kolor będzie lepszy? Brunatny czy jak to nazwał producent ten "mimetyczny"
msciwypisklak
T force ! Stara sprawdzona dobra żyłka
GrabeeK
Zaryzykowałbym tą droższą wersję czyli mimetyczną. No, ale właśnie chodzi o ten kolor czy wie ktoś jak tego typu kolor jest widoczny pod wodą ?
ŁYSY0312
Jak do tej pory na żyłkach Trabucco nie zawiodłem się. Mój znajomy zbliżony do "źródła" testował, ale raczej "na sucho" nowe żyłki. I ostrożnie wypowiedział się - " nie są gorsze od poprzednich".
GrabeeK
Nadal niewiem, który kolor byłby lepszy na rzekę. No i czy ma to, aż takie znaczenie jak mi się wydaje icon_biggrin.gif
Pablito
CYTAT(msciwypisklak @ sob, 25 lut 2012 - 22:29) *
T force ! Stara sprawdzona dobra żyłka

...i przegrubiona.

Na Odrze w zeszłym roku obok mnie siadał sympatyczny feederowiec,uzywał tej żyłki Trabucco T-Force,mierzyliśmy ją mikromierzem,0.25 miała 0.30.
Nie wiem jaka różnica jest przy mniejszych średnicach..

Pozdro.
wiksa
ta w kolorze mimetycznym to jest kombinacja 4 kolorow, ktore daja maskowanie cammo.
GrabeeK
CYTAT(wiksa @ nie, 26 lut 2012 - 18:16) *
ta w kolorze mimetycznym to jest kombinacja 4 kolorow, ktore daja maskowanie cammo.

Dzięki bardzo o taką odp mi chodziło . Jestem już zdecydowany na Trabucco XPS feeder plus. Myślę, że średnica 0,22 mi wystarczy co o tym myślicie? Wiadomo żyłka posłuży mi cały sezon . Feederek ten jest o cw.90 używam obciążenia do 80g i haczyków nr.8 na które zakładam przeważnie ok. 5 białych lub czerwonych robali. Nie będę pisał co będę łowił jak gdzie niegdzie to piszą, tylko co zakładam na haczyk bo nigdy nie wiadomo co się na haku powiesi ^^ Brać 0.22 czy 0.25 ?
msciwypisklak
MOże weź 0,20
GrabeeK
CYTAT(msciwypisklak @ nie, 26 lut 2012 - 22:54) *
MOże weź 0,20

Fedeerowanie na Warcie z taką żyłką? -,-
Nagadek
Witam . A co powiecie o tej żyłce bo też sie zastanawiam nad Trabucco t-force tej droższej a Dragon Maxima
esox2b
CYTAT(GrabeeK @ nie, 26 lut 2012 - 21:51) *
Brać 0.22 czy 0.25 ?

Podczas holu ryby poradzisz sobie z jedną i drugą, ale kiedy przyjdzie Ci uwalniać się z zaczepów na dnie to chyba nie muszę pisać która lepsza. Generalnie to dobieraj tak żebyś nie czuł dyskomfortu podczas łowienia, ale nieco mocniej niż na jezioro.
Nagadek
Zakupiłem ta Trabucco ( droższą ) 0,25 mm i muszę powiedzieć ze patrząc na nią i testując na sucho prezentuje się naprawdę nie zle prościutka zajefajny kolor dosyć duża szpula i bardzo dobrze zapakowana - trudna do zerwania to chyba z jednej strony może być minusem tej żyłki lecz co Wisła z niej zrobi to się okaże icon_biggrin.gif
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
k1967-67
Zdecydowaniw 0.22 pamiętaj im grubsza żyłka tym większy napór wody na nią.
Ja osobiście na białą rybę nie używam grubszych niż 0.21 a wędkuję w okolicach Gorzowa Wlkp.
Nagadek
Masz racje ale to jest jednak nasza ukochana Wisła wszystko się może zdarzyć ja liczę się z tym że wezmie coś większego jak sum i co wtedy ????????????? 0,22 to zbyt cienka ale to jest moja opinia
k1967-67
Na suma to inny sprzęt ryzyko zawsze istnieje że weźmie ale konfort wędkowania zupełnie inny.
0,20 i 0,25 wydaję się być podobną żyłką ale przy dalszych żutach poczujesz rużnicę im grubsza żyłka tym większe obciązenie ,im większe obciążenie tym będziesz potrzebował mocniejszych kołowrotków i wędek itd. itd. a w końcu pewnie kupisz sobie sprzęt na suma
Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie ryby chcesz łowić na żyłkę którą zamieżasz łowić .
Nagadek
Dobre pytania.
Ja napisałem że może się zdarzyć ze uwiąże się sum nie zamierzam łapać sumy na feedera do 150 gr i żyłką 0,25mm
żyłkę jaką zakupiłem ma służyć mi do połowu leszczy na Wiśle a rozmiar taki iż łowie koszykami 80-100grgdyż jest dosyć silny nurt rzeki a 0.22mm wydaje mi się za nieco cienką przy takim obciążeniu icon_biggrin.gif
Martinesss85
osobiście używam przy takich wyjazdach 0.22mm główna i 0.18mm przypon. 0.22mm ma dużą wytrzymałość żeby tylko ryby chciały takie brać!! no i jak jestem na rzece to jedna wędka obowiązkowo na suma. kij cw do 300g żyłka0.50mm pęczek rosówek bądź jakis leszczyk mały bądź płotka ok 25cm. wtedy przynajmniej wiem że jak mi weźmie to mam jakiekolwiek szanse z nim powalczyć. ale od momentu jak tak robię miałem jeden kontakt z sumem to niestety ale zabrał mi 150m żyłki 0.50mm i widocznie gdzieś musiała być uszkodzona lina okrętowa bo strzeliła jak przyponówka 0.12mm. no ale cierpliwie poczekam może w tym sezonie wrócę i będę miał okazję z nim powalczyć i pokazać mu że to ja byłem tym razem lepszy icon_smile.gif
Hols75
Przez dwa sezony używałem TRABUCCO T-FORCE FEEDER 0,20mm jestem zadowolony super żyłka.
Przez całe dwa sezony nie było z nią najmniejszych problemów, żadnych skręceń, warkoczy nic icon_smile.gif .

W tym roku kupiłem TRABUCCO XPS FEEDER PLUS 0,20mm

Na drugiego Feedera kupiłem sobie w tym sezonie plecionkę 0,10mm jestem ciekawy jak się spisze.

http://hols-knives.blogspot.com/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.