Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak Założyć Błystkę?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
bartu.wędkarz
Pomóżcie mi jak założyć błystkę?
Gwizdek
CYTAT(bartu.wędkarz @ śro, 28 wrz 2011 - 22:29) *

Kupujesz wolfram, on jest zakończony z jednej strony krętlikiem a z drugiej agrafką, żyłkę dowiązujesz za pomocą węzła do krętlika, a do agrafki przypinasz błystkę i gotowe.
Wojtek@
Witajcie,

Na spławiku zapytanie o wiązanie błystki ? A z tym wolframem to ciekawy pomysł ale będzie zaraz kolejne pytanie jak przywiązać krętlik do żyłki.
Najprostszy jaki przychodzi mi do głowy i za który zbiorę "pochwały" to pętelka na końcu żyłki głównej i połączona z oczkiem krętlika tak jak łączy się przewlekając w zestawie spławikowym pętelkę przyponu z pętelką żyłki głównej (i jest tym o oto porównaniem nawiązanie do SPŁAWIKA) icon_smile.gif

Pozdrawiam
Zbynek
krętlik do żyłki najlepiej wiązać węzłem trilene lub palomar
esox2b
CYTAT(bartu.wędkarz @ śro, 28 wrz 2011 - 22:29) *

A po co Ci błystka do łowienia "na SPŁAWIK" ? icon_wink.gif

Błystką łowimy metodą SPININGOWĄ .
bartu.wędkarz
CYTAT(esox2b @ czw, 29 wrz 2011 - 16:29) *
A po co Ci błystka do łowienia "na SPŁAWIK" ? icon_wink.gif

Błystką łowimy metodą SPININGOWĄ .

pomyliłem się icon_wink.gif
OLO
Bartu jak nie znasz nic a nic podstaw to napisz pytanie mi na PW, takie tematy są średnio lubiane. Zakładamy, że na forum wędkarskim dyskutują osoby które widziały już w życiu wędkę icon_smile.gif
esox2b
CYTAT(OLO @ czw, 29 wrz 2011 - 17:41) *
Bartu jak nie znasz nic a nic podstaw to napisz pytanie mi na PW, takie tematy są średnio lubiane. Zakładamy, że na forum wędkarskim dyskutują osoby które widziały już w życiu wędkę icon_smile.gif

Wydaje mi się, że agrafka, krętlik z agrafką i węzeł to podstawa. Jeżeli masz jakieś tajne sekrety zakładania błystki to chętnie o nich przeczytamy. Uchyl rąbka tajemnicy bo nie rozumiem dlaczego tylko na "Pw" miałbyś tym się podzielić.
Oprócz autora inni też temat czytają ... icon_cool.gif

P.S. W żadnym z poprzednich postów nie dostrzegłem niechęci do tematu.
Wojtek@
"To ludzka rzecz pogadać" - taki slogan pamiętam z reklam tepsy i myślę, że można go odnieść także do naszego tematu i forum. Ja na przykład sporo wynoszę z tego co tu mogę przeczytać. Nie wiedziałem, że te węzły mają jakieś nazwy a teraz po wpisie Zbynka już wiem icon_smile.gif W sumie to fajna sprawa podrzucić taką jedną czy drugą nazwą bez wprowadzania jakichś enigmatycznych opisów o pętelkach i co którędy przewlekać, bo jak się taką nazwę "wygoogla" to natrafia się na rysunek i wszystko na nim widać.
Bartu? Czy nasze wpisy rozwiązały Twój problem ? icon_smile.gif
OLO
Spox, ja nie mam osobiście nic do tego tematu icon_smile.gif Chciałem pomóc wyjaśnić podstawy podstaw które były już tutaj wałkowane. Również wolę rozmawiać na forum dyskusyjnym niż na PW icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.