Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wędzisko Na Spławik.
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Sprzęt wędkarski > Wędziska
fibi-
Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Poszukuję wędziska do bardzo popularnego połowu na spławik. Będę łowił przeważnie na jeziorach i stawach. Cena jaką chciałbym wydać na wędzisko to do 100zł. icon_wink.gif
bartekmat
CYTAT(fibi- @ pon, 08 sie 2011 - 13:37) *
Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Poszukuję wędziska do bardzo popularnego połowu na spławik. Będę łowił przeważnie na jeziorach i stawach. Cena jaką chciałbym wydać na wędzisko to do 100zł. icon_wink.gif

Poszukaj czegoś z mikado, ja proponuję np. http://allegro.pl/wedka-mikado-t-rex-match...1727897034.html lepiej dołożyć te 50 zł i mieć w miarę fajny kijek. Przy zakupie wędki czasami parę złotych w górę daje o wiele bardziej komfortowe łowienie. Ja kiedyś wychodziłem z założenia, że łowie raz w miesiącu to kij może być tani, obecnie wiem, że dobry kij to podstawa i wygoda w łowieniu.
fibi-
Tylko wolę teleskopowy kij icon_wink.gif.
Spencers
Skoro ma być teleskop do 100zł, to kup sobie:

Konger Carbomaxx Tele Float Combo

Ciężar wyrzutu jest od 5 do 25g, długość minimum 3,9m (według mnie).
Stary52
CYTAT(fibi- @ pon, 08 sie 2011 - 23:29) *
Tylko wolę teleskopowy kij icon_wink.gif.

Witam .
Może byś się zdecydował na bolonkę , naprawdę bardzo fajnie się na takie kijaszki wędkuje . icon_biggrin.gif
np. taka : http://www.fisker.pl/wedka-mikado-matrix-6...-25g-p-233.html
Pozdrawiam .
fibi-
Tak, lecz bolonka jest raczej do wód płynących. Ja przede wszystkim będę łowił na żwirowniach, które prowadzi moje koło wędkarskie i podobnych wodach.

Jeżeli mówię coś zle, to przepraszam, jestem początkującym wędkarzem.
Wojtek@
CYTAT(fibi- @ sob, 13 sie 2011 - 15:08) *
Tak, lecz bolonka jest raczej do wód płynących. Ja przede wszystkim nie będę łowił na żwirowniach, które prowadzi moje koło wędkarskie i podobnych wodach.
Jeżeli mówię coś zle, to przepraszam, jestem początkującym wędkarzem.

Witaj Fibi icon_smile.gif

Wybacz mi emocjonalne podejście do tego tematu ale to drugi raz na tym forum, kiedy spotykam się z opinią początkującego wędkarza na temat bolonki i łowienia nią "raczej na wodach płynących".
Na wstępie chciałbym Ciebie zapewnić, że mówisz źle i skoro szukasz porady jako początkujący u bardziej doświadczonych wędkarzy m.in. takich którzy łowią i łowili sprzętem, o którym jest mowa, to przyjmij to co jest tu pisane jako sprawdzone a nie jako domysły. Właśnie dlatego, że każdy tu pewnie łowił teleskopami a potem także bolonką, to doradza Ci to co jest najlepsze w temacie o który pytasz. Zgoda, że w różnych poradnikach książkowych metoda bolońska jest opisana jako łowienie na rzece (wodzie płynącej) ale konstrukcja tych wędzisk sprawia, że świetnie taka wędka sprawdza się przy łowieniu spławikowym także na wodzie stojącej. Jeżeli mówimy o łowieniu na spławik przy takiej wędce lepiej jest na niej wyczuwalny kontakt z rybą, dobrze amortyzuje walkę ryby i jej zasięg rzutowy jest także lepszy od tradycyjnego teleskopa (zakładając, ze porównujemy taką samą długość wędek). Wynika to z delikatniejszej konstrukcji blanków oraz z zamocowanych przelotek na wysokich stopkach.
Kwestia ceny to sprawa jakości i rodzaju materiału z jakiego wybierzesz swoją wędkę.
Wędziska z włókna węglowego nie są już tak drogie jak kiedyś a przy tym są dużo lżejsze i sztywniejsze od wędek z włókna szklanego. Trzeba jednak pamiętać, że włókno węglowe to grafit i należy się z nim odpowiednio obchodzić. Włókno szklane z kolei nie jest tak podatne na uszkodzenia ani nie przewodzi prądu ale przy długościach powyżej 4m ich waga jest odczuwalna. Ich produkcja jest już znikoma (firma Jaxon ma jeszcze je w swojej ofercie) a ceny nieporównywalnie niższe od wędek węglowych. Ceny teleskopów węglowych tradycyjnych i bolonek są obecnie do siebie zbliżone.
Na bolonkach raczej nie spotkasz rękojeści korkowej (tak pożądanej onegdaj przez wędkarzy) ale jest szorstka powłoka ze specjalnego lakieru, która zapewnia dobry uchwyt.
Przy wyborze wędki proponuję zwrócić uwagę na jej wagę (nie większą niż 300g), długość (4-5m), ciężar wyrzutu (nie większy niż do 30g, im mniejszy tym wędka będzie delikatniejsza).
Jeżeli cena będzie podobna lepiej wybrać dłuższe wędzisko. Niezłą firmą, która niedawno pojawiła się na naszym rynku i oferuje stosunkowo dobrą cenę za jakość jest firma Mistrall.
Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci nakreślić obraz wędki, której szukasz.
eende
odnosząc się do poprzednika ma on rację icon_wink.gif Bolonki są bardzo dobre przy polowach także na wodach stojących i naprawde fajnie amortyzują rybkę icon_wink.gif kolega polecał Ci MISTRALL'E ja osobiście polecam TRABUCCO icon_wink.gif na ich stronie znajdziesz wędziska w kwocie do 100zl a nawet mniej icon_smile.gif mimo ze to niższa półka cenowa tej firmy kijki są bardzo dobrej jakości icon_biggrin.gif POLECAM TRABUCCO MATRIX BOLO sam osobiście posiadam ten kij i go sobie chwale icon_wink.gif
pozdrawiam icon_wink.gif
fibi-
Wojtek@- bardzo mi pomogłeś, dowiedziałem się na czym ma polegać wybór nowego wędziska, dziękuję. A co do tego mojego twierdzenia że bolonka jest tylko na rzekę, wziąłem to z czytania różnych forum i widocznie ktoś kto się nie zna wprowadził początkujących wędkarzy w błąd.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.