Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odra W Okolicy Opola (czarnowąsy, Dobrzeń Wielki I Mały, Żelazna...)
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Łowiska
Stron: 1, 2
mory
jak tam wyniki, obserwacje, uciąg itd.
"Odra od Kędzierzyna do Opola" podzieliła kolegów wiec proszę o wpisy bez głupich uwag, tylko czysto hobbystyczne icon_smile.gif

Spławik, grunt, spinning.

pozdrawiam Kolegów Wędkarzy.
mory
bylem w weekend i z gruntu lipa ale polapalem ladnych ploci na splawik, ogolnie wypad udany
mazKlb
witam
wybieram sie na dobrzen wielki w sobote ale z tego co slyszalem od znajomlow to straszna lipa z odra w tym roku no i nie tylko z odra icon_biggrin.gif:D:D a polowales za snadaczem albo szczupakiem ??
mory
CYTAT(mazKlb @ czw, 16 cze 2011 - 15:25) *
witam
wybieram sie na dobrzen wielki w sobote ale z tego co slyszalem od znajomlow to straszna lipa z odra w tym roku no i nie tylko z odra icon_biggrin.gif:D:D a polowales za snadaczem albo szczupakiem ??

Bylem na czarnowasach z soboty na niedziele i bylo 6 wedek 2 na sandala, brania byly sporadyczne ale bez ryby, dopiero rano polapalem ladnych ploci od 20 do 32cm i okonia 30 na splawik.
A na Dobrzen to polecam za jaz bo przed to chyba lipa.

powodzenia
azzz78
Jeżeli chodzi o sandacza to tylko za jazem oczywiście pierwsze miejscówki w dozwolonej odległości są najbardziej łowne.
Mory a gdzie to byłeś w tych Czarnowąsach bo ja tam kiedys mieszkałem i to moje stare rewiry choć zawsze wolałem jechać na żelazną albo na dobrzeń.
mory
CYTAT(azzz78 @ pią, 17 cze 2011 - 13:29) *
Jeżeli chodzi o sandacza to tylko za jazem oczywiście pierwsze miejscówki w dozwolonej odległości są najbardziej łowne.
Mory a gdzie to byłeś w tych Czarnowąsach bo ja tam kiedys mieszkałem i to moje stare rewiry choć zawsze wolałem jechać na żelazną albo na dobrzeń.

kilka miejsc przed ujsciem malej panwi, nie na samym cyplu tylko troche wczesniej
mory
sobota od godziny 01:00 w nocy (po burzy) na Dobrzeniu wynik 6 leszczy wym. 30-45cm krąp 35cm i 6 ploci wym. 20-32cm i węgorz 55cm, bylo nas trzech siedzielismy do poludnia
mazKlb
czwartek 23.06
od godz 12-18 dobrzen wielki zabawa z uklejami i jeden okon 30 cm ogolnie lipa na stanowiskach w gore rzeki identycznie czyli ziro.
pozdro
Krystian-Karpiu
byłem na calyh wekend to na spining 9 szczupaków... dobre miejsce
DZORDZIODW
.
Greg #2#
Ocinek ktory aktualnie przerabiam Sluza Kąty Op.-Sluza Groszowice...Ocinek trudny mało jest głowek jest rtoche ładnych głebokich dołkow zero opasek przewaza praktycnie dzika stroma burta mega zakrzaczona i trudno dostepna...na spinning powiem tak to co sie chce łowic to nie bierze...a poluje głownie na okonie i sandacze...z inna ryba jest ok ale trzeba miec fuksa albo mega dobra przynete zeby skusic do brania wyrosnietego bolenia a jest tego od groma jest tez sum widziałem juz kilka razy jak zbierał z powierzchni drobnice niesamowity widok ! na suma trzeba sie nastawic zupełnie inaczej niz na pozostałe drapiezniki.Dobra pora to tuz przed burza po zmroku albo w samo południe przyneta moze byc dosłowie kazda,Ja najwiecej złowiłem na obrotowki ale rekordowego z kolei na gume woblery tez sa dobre trzeba poswiecic mu tez wiecej czasu warto miec tez anielska cierpliwosc i wytrwałosc bo brania sa zadkie ale jak juz palnie to....gwarancja niezapomnianych wrazen na lata icon_smile.gif Z białorybem jest wporzadku niema problemu z lesczami płoc bierze dobrze wiosna,od czasu do czasu trafi sie ładny karp amur i nieraz spora tołpyga.Odcinek trudny i ryba kaprysna
mazKlb
witam
21 lipca na 4 dniowki wybieram sie nad odre w dobrzeniu wielkim miejscowka gdzie kanal z elektrowni wpada do odry i mam pytanie czy warto w tym miejscu nastawic sie na sandacza czy lepiej jechac w gore rzeki okolice wysokiego napiecia ???
Pozdro
azzz78
Z tego co wiem to przy tym kanale zdarzają się amury i karpiochy bardzo wczesną wiosną bo są tam zrzuty ciepłej wody o sandaczach tam nie słyszałem ale kto wie icon_wink.gif zapewne chodzi ci o miejsce (wysokie napięcie) jeszcze przed śluzą osobiście wybrałbym miejscówkę za śluzą woda bardziej natleniona więc dla sandała idealnie kiedyś jak tam jeździłem na sandały to zawsze za śluzę i efekty były ale oczywiście wybór należy do ciebie ja z mojej strony mogę ci jedynie życzyć połamania.
mazKlb
witam
dokladnie o ten kanal mi sie rozchodzi icon_smile.gif jeszcze nigdy nie bylem za sluza i problem w tym za nie wiem jak tam dojechac hyhyhyhy jakis dojazd wzgledny chodzi o nie katowanie auta icon_smile.gif
pozdro
mazKlb
no i pojechane wypad nie udany pogoda nie dopisala dzisiaj juz ladnie bylo ale znajac zycie to odra cisnie calym korytem i stan podwyzszony icon_neutral.gif jak ktos blizej odry mieszka to napiszcie jaki stan bo chcialbym jutro lub we wtorek smignac na dwie nocki
pozdro.
mory
CYTAT(mazKlb @ nie, 24 lip 2011 - 23:35) *
no i pojechane wypad nie udany pogoda nie dopisala dzisiaj juz ladnie bylo ale znajac zycie to odra cisnie calym korytem i stan podwyzszony icon_neutral.gif jak ktos blizej odry mieszka to napiszcie jaki stan bo chcialbym jutro lub we wtorek smignac na dwie nocki
pozdro.

w niedziele jechalem obwodnica opola przez odre no i nie byla za ciekawa, woda w korycie ale metna byla, moze juz sie ustabilizowala
mory
ma ktos jakies info. o faktycznym stanie wody??
mazKlb
witam
podpinam sie do pytania icon_smile.gif
mazKlb
witam
Jakies wiesci z nad wody ??
Pozdrawiam.
pablo347
Cicho wszędzie głucho wszędzie co to będzie co to będzie icon_razz.gif
Podpinam się do pytania Oj
azzz78
Wszędzie wielka kicha już drugi tydzień odkąd woda opadła.Wczoraj na federek jeden klenik 35cm i jeden jaź 35cm na białego na rasówki nawet nic nie poszarpało jakoś nawet żywczyk się nie trafił żaden a z godzinę z batem biegałem.Ogólnie jakiś taki okres bo na jeziorach też słabiutko byłem na Turawie leszcze chodzą stadami takimi po 1000szt ale nic nie gryzie.
mory
w srode bylem na dobrzeniu i niestety nie dalo sie wedkowac ze wzgledu na uciag... woda mala ale ciagnie niesamowicie, do tego duzo galezi i innych smieci plynie...
mory
bylem wczoraj z rana na Dobrzeniu Wlk. przed jazem no i same maluchy biora: leszczyki, jazgarze trafila sie jedna plotka. Woda niska uciąg 60g
MATISII
Byłem na turawie ostatnio ale same małe leszcze, koleś koło mnie wyciągnoł karpia ponad 6kg
mazKlb
witam
co tam na odrze w dobrzeniu slychac biere co tam ?? z opowiesci od znajomych slyszalem ze niby leszcz sie ruszyl ale w nocy a na noc jechac to chyba za zimno icon_sad.gif
Pozdro
Robert'o
Witajcie !

A znacie może jakieś dobre miejsca na klenia ?
Także jestem z Opola i szukam dobrych stanowisk na klenie .
Greg #2#
Na wroblinie połapałem szczupaczkow ostatnio ale ciezko znalezc wolne miejsce wiekszosc głowek obsadzona z gruntowkami na sandała ale ten im nie brał wcale icon_twisted.gif z białorybem bardzo cieniutko.
azzz78
Jestem zbulwersowany icon_evil.gif Odrę w Opolu spuszczono do rozmiarów małego ciurka,port na ul.budowlanych wyschną (zostały kałuże) rybka popłynęła zapewne dalej i na tym odcinku będzie bez rybie.
http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spolec...lo-odry/6056617
Greg #2#
Juz wszystko wrocilo do normy...o tej porze roku taki stan odry to normalka od lat tak bylo ze w okolicach nowego roku obnizaja stan odry poto zeby rowadzic prace konserwatorskie sluz,jazow ktorych na odcinku Opolskim jest kikanascie...Dzis bylem zerknac na Odre i jej stan jest normalny juz w niektorych wczesniejszych latach niski stan wody utrzymywal sie nawet do poczatku wiosny icon_eek.gif

mory
Witam w nowym sezonie icon_smile.gif

Może juz ktoś byl gdzies?
zadym73
CYTAT(mory @ wto, 20 mar 2012 - 18:56) *
Witam w nowym sezonie icon_smile.gif

Może juz ktoś byl gdzies?

w sobotę byłem na odrom na federy jeden leszczyk i jaż ale po woli ryba zaczyna żerowac, pozdrawiam wszystkich , icon_razz.gif sezon rozpoczęty
grych
Witam Panów
Mam pytanie, może poradzicie - gdzie można jechać z namiotem na Odrę w okolicach Opola bliższych czy trochę dalszych, tak żeby głównie odpocząć, a przy okazji powędkować trochę; dodam, że nie chcę ruszać już, tylko jak się trochę cieplej zrobi icon_smile.gif Nie znam tamtych rejonów, stąd moje pytanie icon_smile.gif
KubaSt
Witam.
Czy w okolicach Naroka można liczyć na klenia lub jazia?
zadym73
CYTAT(KubaSt @ pią, 30 mar 2012 - 22:01) *
Witam.

można jak bierze w tym roku jeszcze tam nie byłem, pozdrawiam
Greg #2#
CYTAT(KubaSt @ pią, 30 mar 2012 - 21:01) *
Witam.

Mozna i to medaloa sztuke jednak jest bardzo trudno sie do niego dobrac ze spiningiem z racji tego ze Odra płynie kanałowym tempem.Od przypadku do przypadku rafiaja sie kabany ale zeby je łowic swiadomie i celowo to tylko na scisle wybranych miejscowkach a zeby takie odnalezc to trzeba miec albo mega fart albo dobre namiary od rzyczliwych znajomych.Z gruntu dziady jak sypia tone kukurydzy czy groch tez połapia ale oni obstawiaja miejscowke 24/godz na dobe na zmiany wiec...lipa icon_twisted.gif
mory
CYTAT(grych @ nie, 25 mar 2012 - 19:32) *
Witam Panów
Mam pytanie, może poradzicie - gdzie można jechać z namiotem na Odrę w okolicach Opola bliższych czy trochę dalszych, tak żeby głównie odpocząć, a przy okazji powędkować trochę; dodam, że nie chcę ruszać już, tylko jak się trochę cieplej zrobi icon_smile.gif Nie znam tamtych rejonów, stąd moje pytanie icon_smile.gif

polecam ci kolego wszystkie miejscowki wymienione w temacie "(czarnowąsy, Dobrzeń Wielki I Mały, Zelazna)"
grych
Dzięki wielkie za podpowiedź, poszukam, może nawet pojeżdżę i zobaczę, myślę, że coś się znajdzie icon_smile.gificon_smile.gif
mory
Jak tam na Odrze w okolicy opola????????????????????????????????????????
mazKlb
witam
bylem 2 maja w dobrzeniu efekt jeden jaź 41,5 cm nic wiecej kiszka nie samowita z braniami byla miejscowi mowia ze jeszcze tydzien dwa trzeba czekac icon_biggrin.gif:D:D no to poczekamy zadzwonimy i pojedziemy jak sie cos ruszy icon_smile.gif
Pozdro.
mory
no to czekamy hehe dzieki za info
mazKlb
jak co tydzien w piatek dzwonie do zaprzyjaznionego seniora wedkarza z dobrzenia dzisiaj sobie odpuszczam bo w tydzien watpie zeby cos sie ruszylo dryndne w polowie tygodnia jak cos sie ciekawego dowiem to dam ci znac
Pozdro.
mory
bede bardzo wdzieczny za taka informacje, ostatnie lata cos nie moge trafic na ryby w odrze....

ps. ponoc na michalicach sie jaź ruszył
mory
CYTAT(mazKlb @ czw, 10 maj 2012 - 23:30) *
jak co tydzien w piatek dzwonie do zaprzyjaznionego seniora wedkarza z dobrzenia dzisiaj sobie odpuszczam bo w tydzien watpie zeby cos sie ruszylo dryndne w polowie tygodnia jak cos sie ciekawego dowiem to dam ci znac
Pozdro.

no i jak tam ruszylo sie cos??
mory
CYTAT(pablo347 @ pią, 12 sie 2011 - 23:56) *
Cicho wszędzie głucho wszędzie co to będzie co to będzie icon_razz.gif
Podpinam się do pytania Oj

Pablo na dobrzeniu polapalem jak nigdy, a teraz to tylko prosna w prasze za oczyszczalnią!!!!
mory
witam kolegów wędkarzy w nowym sezonie!

Widzę że już wszyscy wiedzą że na forum jest aktywnie tylko jak ryba nie bierze icon_eek.gif
Pod koniec roku wszyscy doili leszcze i nikt ani słowem się nie odezwał icon_biggrin.gif

Więc po co to komu???????????????????????? icon_evil.gif

Na zakończenie APELUJE DO KOLEGÓW WĘDKARZY:

SPRZĄTAJCIE PO SOBIE NAD WODĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marrycha
bylem 20.05 w Dobrzeniu Wielkim naprzeciwko śluzy i lipa, pare szkubniec, uciag niesamowity 100g zabieralo, bralo cos tam ostatnim razem? byl ktos tam moze?
Fliper
Witam, byłem tam ostatnio. i jak narazie nie ma co tam szukać, odra wysoka i strasznie ciągnie. Myśle, że się to jako tako ustabilizuje za 2 tygodnie i będzie można coś tam popróbować.
marrycha
dzieki za info
Fliper
Próbował ktoś, coś, ostatnio w tych okolicach ? Jakieś efekty ?
marrycha
chyba nie ma szans w takie ulewy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.