Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zanęta Na Leszcza, Płoć
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Czym zanęcić i co na hak założyć > Zanęty
Paweł Wesołowski
Mam pytanko wybieram się na zawody 20.03.2011 na Wyspe Płucką w Szczecinie. Nie wiem jaką zanętae mam urzyć . Głębokość około 3-4 metry, dominuje płoć, leszcz. Na zanęte przeznacze około 100 zł . Proszę o porady
Paweł Wesołowski
A jakbym rozrobił dwa rodzaje zanęt jedną na pierwsze nęcenie mocno pracującą 3000 Gardons sensasa a drugą słabiej pracującą na dalsze donęcanie też sensasa/
Co wy na to.
Czestero
Jeżeli nastawiasz się na leszcza to rób zanętę na leszcze jeżeli na płoć to na płoć płoć lubi zapachy atraktory i zanęty o zapachu ziół kolendra kminek anyż leszcz słodkie truskawka karmel wanilia-(uniwersalny zapach).Napisz coś więcej o łowisku
Paweł Wesołowski
CYTAT(Czestero @ czw, 10 mar 2011 - 19:36) *
Jeżeli nastawiasz się na leszcza to rób zanętę na leszcze jeżeli na płoć to na płoć płoć lubi zapachy atraktory i zanęty o zapachu ziół kolendra kminek anyż leszcz słodkie truskawka karmel wanilia-(uniwersalny zapach).Napisz coś więcej o łowisku

jest to Odra wiec szybki nurt dno jest kamieniste, są uskoki sięgające 5 -7 metrów
Czestero
Jaką wendką łapiesz jest to rzeka więc napewno klej
Paweł Wesołowski
CYTAT(Czestero @ czw, 10 mar 2011 - 19:42) *
Jaką wendką łapiesz jest to rzeka więc napewno klej

batem 8 metrowym i 6 metrowym
Czestero
To tak napewno klej zanęta za 100zł no to jedziemy
Sensas napewno ten gardons może być ile godzin trwają zawody napewno będzię klej kup ze 3-4kg zanęty jak chvcesz nie wiem jak i ile się nęci nad rzeką i ku więcej dodatków pinka jokers gnojaki czerwone posiekaj nożyczkami itp żeby szybko odebrać rybę zawodnikom
Paweł Wesołowski
CYTAT(Czestero @ czw, 10 mar 2011 - 19:47) *
To tak napewno klej zanęta za 100zł no to jedziemy
Sensas napewno ten gardons może być ile godzin trwają zawody napewno będzię klej kup ze 3-4kg zanęty jak chvcesz nie wiem jak i ile się nęci nad rzeką i ku więcej dodatków pinka jokers gnojaki czerwone posiekaj nożyczkami itp żeby szybko odebrać rybę zawodnikom

no ale tam też są drapirzniki i moge sobie zepsuć łapanie jeżeli dodam czerwonego robaka zawody trwają 3 godziny
Czestero
No to bez czerwonego tylko joka i pinke
Paweł Wesołowski
Ostatno stosowałem
1 kg- Zanęta Grand Prix Lorpio
1 kg -Zanęta Sensas 3000 Gardons
400 g - kleju do zanęt
400 g - odchodów gołębich
400g - anyżu
1 kg gliny wiążąej
Czestero
Nie łącz nigdy Lorpia z Sensasem to 2 inne zanęty pisz na priv
Śledzik
2 szklanki bułki tartej
3 szklanki kaszy manny
1 szklanka kakaa
2 szklanki płatków owsianych
1 torebkę przyprawy do pieczenia piernika

Nic nie gotujemy. Trzeba wszystko wymieszać. Dolać trochę wody Z ŁOWISKA. Dosypać 2 szklanki kakaa. Wymieszać i czekać 15 minut. Dopiero można nęcić.
toolmate
CYTAT(Śledzik @ śro, 13 kwi 2011 - 15:15) *
2 szklanki bułki tartej
3 szklanki kaszy manny
1 szklanka kakaa
2 szklanki płatków owsianych
1 torebkę przyprawy do pieczenia piernika

Nic nie gotujemy. Trzeba wszystko wymieszać. Dolać trochę wody Z ŁOWISKA. Dosypać 2 szklanki kakaa. Wymieszać i czekać 15 minut. Dopiero można nęcić.

Po pierwsze nie odświeżamy starych tematów jeżeli nie mamy czegoś ważnego do napisania lub zapytania się.
Po drugie, twoja zanęta być może jest dobra (nie wiem), ale na zawody użyłbyś jej?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.