Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Połów Śledzia W Trójmieście
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Wędkarstwo morskie
Stron: 1, 2, 3, 4
baloonstyle
Witam serdecznie.
Pytanko, czy ktoś już próbował łapać śledzie w tym roku? Mówię oczywiście o portach i ujściach icon_smile.gif
dziurex25
CYTAT(baloonstyle @ wto, 15 lut 2011 - 12:52) *
Witam serdecznie.
Pytanko, czy ktoś już próbował łapać śledzie w tym roku? Mówię oczywiście o portach i ujściach icon_smile.gif

Ja łapałem przy oceanarium w Gdyni ale było to dosyć dawno. Też jestem ciekawy czy teraz można coś złapać?? Może ktoś odpowie icon_smile.gif
baloonstyle
w niedzielę rano byłem na Wiśle Śmiałej koło portu i na falochronach stało czterech wędkarzy. może śledzia już namierzyli...
wind
Chyba troszkę za wcześnie, ale może coś na rzeczy jest. Podjadę w sobotę zobaczyć. W razie czego właśnie morskie wykupiłem icon_biggrin.gif
baloonstyle
Ja w sobotę tez jadę na Śmiałą i jedną na grunt a drugą poszukam śledzia.Tylko może ktoś już coś podłapał to zawsze inaczej człowiek się nastawi.
wind
Podjadę zobaczyć, jak Ci idzie. Jak będą wyniki, to podjadę w niedzielę z kijami.
dziurex25
Dajcie znac jak ze sledzie. A co wogole mozna złapać o tej porze??
wind
Dzisiaj odmrożenia icon_smile.gif. Byłem na Górkach, po wędkarzach ani śladu, silny wiatr potęguje zimno. Na śledzia trzeba poczekać, myślę, że do kwietnia.
jaguar56
Może nie dokładnie w temacie ale mam w sprzedaży obecnie śledzia z Bornholmu. Podobno pojawił się wcześniej niż zwykle więc może śledzik podejdzie wcześniej pod polskie wyrzeże.

Ps. Proszę o informację ile tak czasu śledzik przebywa pod brzegami? Interesuje mnie to ze względu na planowany wyjazd nad morze na parę dni właśnie za śledziem? Za wszelakie info dziękuję.
jacekfr
CYTAT(jaguar56 @ sob, 19 lut 2011 - 11:20) *
Może nie dokładnie w temacie ale mam w sprzedaży obecnie śledzia z Bornholmu. Podobno pojawił się wcześniej niż zwykle więc może śledzik podejdzie wcześniej pod polskie wyrzeże.
Ps. Proszę o informację ile tak czasu śledzik przebywa pod brzegami? Interesuje mnie to ze względu na planowany wyjazd nad morze na parę dni właśnie za śledziem? Za wszelakie info dziękuję.

Kolego na Śledzie jeszcze za wcześnie jeśli się na śledzie chcesz wybrać to proponuje Kwiecień. Jak śledz podejdzie do brzegu na tarło to jest około dwóch tygodni
junior gdynia
witam na śledzia to faktycznie jeszcze czas ale ciekawe czy flądre można połapać ze skweru w zime ja jestem początkujący i niewiem
icon_redface.gif
wind
Pojawiła się informacja, że śledź pojawil się w Nw. Porcie. Niesprawdzona, jeszcze icon_wink.gif, jutro podjadę rano zobaczyć.
Flądra to ikrojad więc pojawi się zaraz po śledziu lub pod koniec tarła.
AndrzejKTM72
Czy może ktoś podać informację, ile kosztuje zezwolenie na połów śledzia z brzegu i z łódki ?
Nie wiem czy trzeba wykupywać cały rok czy można krócej?
Dzięki za odpowiedzi.
Ostry
CYTAT(AndrzejKTM72 @ pon, 21 lut 2011 - 22:32) *
Czy może ktoś podać informację, ile kosztuje zezwolenie na połów śledzia z brzegu i z łódki ?
Nie wiem czy trzeba wykupywać cały rok czy można krócej?
Dzięki za odpowiedzi.

Nie ma czegoś takiego, jak zezwolenie na połów śledzia. Jest sportowe zezwolenie połowowe na połów ryb w morzu, bez względu na to, czy będziesz łowił z brzegu, czy z łódki-śedzie, dorsze, czy belony. Wydają je Okręgowe Inspektoraty Rybołówstwa Morskiego po uiszczeniu na ich konto opłaty w wysokości 16 zł za 1 miesiąc lub 49 zł za cały rok. I tyle.
AndrzejKTM72
Dzięki Ostry za wyczerpującą informację. Właśnie o to mi chodziło.
jarogdynia
to skora ja niemam karty i wykupie to zazwolenie na polow ryb morskich to bede mogl lowic na skwerku w gdyni?
Ostry
CYTAT(jarogdynia @ pią, 25 lut 2011 - 20:50) *
to skora ja niemam karty i wykupie to zazwolenie na polow ryb morskich to bede mogl lowic na skwerku w gdyni?

O jaką kartę ci chodzi? Wędkarską? Nie, nie musisz posiadac. Na morzu wystarczy ci zezwolenie na połów w morzu, a skwer Kościuszki z tego co wiem, należy do wód morskich.
gerrit
CYTAT(Ostry @ sob, 26 lut 2011 - 00:17) *
O jaką kartę ci chodzi? Wędkarską? Nie, nie musisz posiadac. Na morzu wystarczy ci zezwolenie na połów w morzu, a skwer Kościuszki z tego co wiem, należy do wód morskich.

Siemanko OSTRY.
Czy podpowiesz, gdzie spróbować śledzia w okolicach Stogów w Gdańsku?
Pozdrawiam.
Marcin Tcz
link o opłatach morskich (też na śledzika icon_wink.gif) http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,oplaty-za...ezwolenie,17018
gottii
... jakieś wieści o śledziu ?
baloonstyle
CYTAT(gottii @ pon, 07 mar 2011 - 13:09) *
... jakieś wieści o śledziu ?

Z trójmiasta nic, ale w Łebie słyszałem że już pojawia się.
aress
I jak tam ze śledziem ??? pojawiają już się zapisy na zatoce w okolicach brzegu ???
baloonstyle
W sobotę był znajomy na "Górkach" i nic icon_sad.gif
gottii
CYTAT(baloonstyle @ wto, 15 mar 2011 - 16:59) *
W sobotę był znajomy na "Górkach" i nic icon_sad.gif

nie dobrze, no ale cóż trzeba jeszcze poczekać
strzyziu
Byłem dzisiaj na Górkach Zachodnich. Śledzia jeszcze nie ma. Obławialiśmy falochron i plażę przy kanale i nic.
Ponoć były już pierwsze podejścia łąwic w Nowym Porcie, ale osobiście nie sprawdzałem. Widać, że zainteresowanie śledziem jest, bo było trochę wędkarzy, również na falochronie po wschodniej stronie kanału.
Jeszcze trochę i połowimy icon_wink.gif
Pozdrawiam/P

Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Wędkarza icon_smile.gif
łysho65
Byłem dzisiaj na Górkach nadal nic za tydzień kolejna próba jeżeli złowie pierwszego śledzia dam znac POZDRO DLA WSZYSTKICH .POŁAMANIA KIJA!
Damiantiger
Witam.

Apropos sledzia probowalem wczoraj w Ustce tez bez zadnych efektow.
Widac na calym wybrzezu go jeszcze nie ma.

Pozdrawiam
Marcin Tcz
Mam pytanie. Czy trzeba jakieś dodatkowe pozwolenie na wędkowanie z łódki na Śmiałej Wiśle? Pozwolenie na sportowy połów ryb już mam. Za kilka dni chcę z sprawdzić czy śledź idzie a nie wiem czy będę mógł zabrać łódeczkę. Oczywiście dam znać jak coś się pokaże. Pozdrawiam.
wind
Na stronie OIRM nie ma nic nt. dopłat do łódki, na miejscu chłopaki również nic nie wspomnieli więc uważam, ze na wodach morskich dopłaty nie ma.
Ostry
CYTAT(Marcin Tcz @ wto, 22 mar 2011 - 15:24) *
Mam pytanie. Czy trzeba jakieś dodatkowe pozwolenie na wędkowanie z łódki na Śmiałej Wiśle? Pozwolenie na sportowy połów ryb już mam. Za kilka dni chcę z sprawdzić czy śledź idzie a nie wiem czy będę mógł zabrać łódeczkę. Oczywiście dam znać jak coś się pokaże. Pozdrawiam.

Z tego co mi wiadomo, to Wisła Śmiała jest we władaniu Urzędu Morskiego. Jak masz morskie zezwolenie to innych opłat nie potrzebujesz. Nie ma rozgraniczenia na morzu na połów z brzegu, bądź z łodzi. A co do śledzia-jeszcze go nie ma.
Marcin Tcz
Dzięki Wielkie. Zobaczymy za tydzień, może już będzie śledzik. Dam znać jak coś uda mi się złowić.
łysho65
Dzisiaj tj.27 03 od godz. 7:00 do 10:00 rano próbowaliśmy szczęścia na pirsie rudowym w porcie północnym. Około 2km. na zachód od plaży stogi. Padły tylko pojedyńcze sztuki śledzi może ktoś miał powyżej 10 szt. Ja osobiście złowiłem 3 . Na około 30-tu wędkarzy ponad połowa nawet nie poczuła brania. Myślę że poczekamy jeszcze minimum tydzień. Sądząc po wynikach to i na Górkach pewnie też jeszcze kiszka. POZDRAWIAM !
Marcin Tcz
Wczoraj od 14tej do 18tej byłem na Górkach i nic, ani brania (śledzia nie widać). Kolejna próba w niedzielę. Może do tego czasu coś się zmieni. Pozdrawiam.
junior gdynia
witam dziś ruszam do władka na śledzia jedziemy z kolegą w nocy bo rano o 5 to jakoś nam nie wychodzi icon_mrgreen.gif jutro napisze jak było pozdrowienia dla wędkarzy z trójmiasta
łysho65
W sobote ponownie odwiedziliśmy pirs rudowy w porcie północnym plusem tam jest duża głębokośc ,minusem problem z załatwieniem pozwolenia na wejście. Uśredniona liczba śledzi złowionych przez jednego wędkarza około 15 szt. Było nas 30-tu. Niedziela wyjazd na Górki ,ludzi sporo ale śledzia jeszcze brak. Kilka osób łowi na wschodnim falochronie od ''ptasiego raju'' mają jakieś wyniki (stoją dalej w głąb morza). Mam nadzieję że w przyszły wekend połamiemy kije .PANOWIE SZYKUJCIE CHOINKI.
roomek
Witam kolegów po kiju. Mam pytanko, czy może ktoś był dziś na Górkach Zachodnich na śledziu icon_smile.gif ? POZDRAWIAM
Bartek_Eg_23
Najświeższe info sprzed godziny,połapali na Alvanie śledzia dziś na Górkach Zach. ,także już można śmigać icon_biggrin.gif
Darek3876
CYTAT(Bartek_Eg_23 @ nie, 10 kwi 2011 - 22:38) *
Najświeższe info sprzed godziny,połapali na Alvanie śledzia dziś na Górkach Zach. ,także już można śmigać icon_biggrin.gif

Dajcie namiary na Alvana z góry dziękuje.
aress
CYTAT(Darek3876 @ nie, 10 kwi 2011 - 22:49) *
Dajcie namiary na Alvana z góry dziękuje.

http://wedkarstwo-morskie.turystyka.pl/
mums1916
Koledzy mam prosbę o jakieś aktualne informacje o śledziu w Trójmieście,będę kilka dni w okolicach Gdańska i chętnie bym połowił.
wahlul
Kolega ładnie połowił w ten weekend.
Nie wiem dokładnie gdzie to jest, ale wiem że łowił z łódki na jakichś kamieniach 2 km od ujścia.
łysho65
Środa od 15:30 do 17:30 10kg. śledzia jestem cały chepi. Wreszcie mogę oznajmic że jest śledz na górkach. Może traficie lepszy lub gorszy dzień zależy jak pływa dana ławica. Ale mamy teraz jakieś dwa tygodnie na moczenie kija pod śledzia. Panowie rzycze wyrozumiałości bo ścisk czsami pomiędzy wędkarzami prawie taki jak w ławicy śledzi. RUSZAJCIE PEŁNI OPTYMIZMU . Do zobaczenia nad wodą!!!!!!!!!!
rybakk
Środa godz.8-13 ok.20 kg icon_eek.gif śledzia z jednostki Alvan (510-094-190).Wypłynęliśmy z Sobieszewa i po 20 minutach już pojawiły się pierwsze ryby icon_biggrin.gif. Łowiliśmy na ujściu Śmiałej (Martwej?) Wisły na Górkach zachodnich.Niewielki koszt wyprawy pozwolił na bezstresowe oddanie się wędkowaniu w odróżnieniu od klienteli stojącej w ścisku na główkach.Mam nadzieję że z tydzień potrwa to eldorado to jeszcze raz powtórzę taką wycieczkę. icon_biggrin.gif
mums1916
CYTAT(łysho65 @ czw, 14 kwi 2011 - 00:34) *
Środa od 15:30 do 17:30 10kg. śledzia jestem cały chepi. Wreszcie mogę oznajmic że jest śledz na górkach. Może traficie lepszy lub gorszy dzień zależy jak pływa dana ławica. Ale mamy teraz jakieś dwa tygodnie na moczenie kija pod śledzia. Panowie rzycze wyrozumiałości bo ścisk czsami pomiędzy wędkarzami prawie taki jak w ławicy śledzi. RUSZAJCIE PEŁNI OPTYMIZMU . Do zobaczenia nad wodą!!!!!!!!!!

Kolego jak tam dojechać,czy to w rejonach gdzie Greta cumuje?Daj jak możesz namiar na navi,dokąd można samochodem dojechać,port AZS-u,to te rejony?
łysho65
Musisz szukac na mapie Narodowego Centrum Żeglarstwa ,jest najbliżej ujścia Wisły Śmiałej ''Górki Zachodnie''. Jeżeli nie będziesz miał ochoty łowic z betonowego pirsu''falochronu''na którym często jest spory ścisk, to można też połowic głebiej w kanale z małej plaży.
mums1916
Dzięki za odpowiedź,byłem dzisiaj,ale nie było takiego eldorado jak wczoraj, po kilkanaście szt.przez 2h złapaliśmy.
łysho65
Ja sam nigdy jaszcze nie próbowałem ale jak na górkach nie ma żadnej ławicy można zmienic miejscówkę na nowy port ''gdańsk brzeżno'' koło kapitanatu. Czasami jest tak że w jednym kanale posucha a w następnym eldorado w zależności od pory dnia,pogody,wiatru.......itp.
rybakk
CYTAT(mums1916 @ pią, 15 kwi 2011 - 01:40) *
Dzięki za odpowiedź,byłem dzisiaj,ale nie było takiego eldorado jak wczoraj, po kilkanaście szt.przez 2h złapaliśmy.

Dziś 9-13 na Alvanie miałem 38 kg icon_eek.gif śledzi.
jaguar56
Panowie tak czytam ten wątek i nie dowierzam o czym piszecie?
A gdzie regulamin??????????????????????????????

Po kiego wam 40 kilo śledzia! Przetwórnie macie jakąś? I nie ma się czemu dziwić że inne kraje robią to coraz wyższe limity połowu wszelakich ryb jak wystarczy poczytać co wyprawiacie na wlasnym podwórku!!! Wstyd!!!
Bartek_Eg_23
Jaguar zastanów się o czym piszesz.Myślisz ,że jak ktoś pojedzie raz na ruski rok i połowi to już znaczy że wyje.ał połowę ryby z wody ? Zacznij od tych którzy walą rybę siatami i którzy łowią po to żeby zarobić. Od umoralniania są odpowiednie organy. A tak na marginesie, złowić raz a porządnie lub jeździć kilkanaście razy w roku i złowić to samo ,jest jakaś różnica ? Tyle,że będzie wyglądało bardziej etycznie? Pomyśl ... Teraz jest czas na to by sobie połapać, 2 tygodnie max. i będzie po śledziu,znów trzeba czekać rok .Nie czarujmy się, na śledzie jeździ się po to, by ich nałowić w celach konsumpcyjnych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.