Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Połów Śledzia W Trójmieście
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Wędkarstwo morskie
Stron: 1, 2, 3, 4
AndrzejKTM72
Płynąłeś swoją łódką, czy z kimś?
Da się w ogóle wynająć łódkę lub miejsce na niej, by połowić śledzia na Górkach?
W zeszłym roku łowiłem z Grety, ale wypłynięcie popołudniowe to trochę mało.
[/quote]

Mieliśmy własną łódką. Tak najlepiej bo nie jesteśmy od nikogo zależni. Niestety nie każdy ma taką możliwość.
Nie wiem czy są jakieś łódki do wynajęcia ale widziałem kutry, które pływają specjalnie na śledzia i pewnie kasy biorą mniej bo i paliwa mniej spalą a widziałem ich od rana np. Alvan, Greta B,
Żeby nie było tak kolorowo to teraz pomyśl ile to skrobania ............Heheheh
Darek9634
CYTAT(korgan @ śro, 17 kwi 2013 - 08:27) *
Da się w ogóle wynająć łódkę lub miejsce na niej, by połowić śledzia na Górkach?
W zeszłym roku łowiłem z Grety, ale wypłynięcie popołudniowe to trochę mało.

Widziałem gościa co na pontonie wracał z połowów icon_biggrin.gif
Z brzegu w woderach dużo osób łowi.
Da się na wszystkim co pływa, na dętce od traktora też icon_wink.gif
Zwirek
Witam,

Czy wie ktoś może jak głęboko wchodzą śledzie? czy można jez złapać np. w sobieszewie w okolicy kanały piaskowegi i śledziowego?

Pozdrawiam
Piotr
wiesiu_ka
W niedzielę byłem na śledziku ładnie połapaliśmy z kolegami , płyneliśmy kutrem z wiślinki , łowienie z dużej jednostki to fajna i przyjemna sprawa , to nie to co stanie na główce , ostatnio jak łowiłem z brzegu to straciłem 8 zestwów śledziowych (40 zł ), a na VIPG ani jednego . Gościu wziął po 50 zł , mieliśmy łowić od 8.30 do 17 , ale w cześniej na nasze życzenie skończyliśmy . Jak by ktoś chciał to namiary na gościa : 501953536
Darek9634
Też byłem w niedzielę. Na betonowym falochronie na Górkach Zachodnich. Dwie godzinki i prawie 7 kg. Aż za dużo. Jedni przychodzili z wiaderkam, drudzy już wracali. Ciągła wymiana łowiących. Piękna, słoneczna pogoda.
Śledzie dostał w prezencie znajomy i zostało też dla mnie.

Nawet nie przypuszczałem, że tak dużo pań łowi śledzie.
Krzychu2711
Jakie wiadomości o śledziu?? Nadal dobrze bierze?? Tak sobie myślę czy w weekend majowy nie skoczyć? Co Wy na to??
Darek9634
Byłem dzisiaj. Jest, ale to chyba ostatki. Małe rozmiary. Pogoda nie rozpieszczała i fale przelewały się przez falochron (tam stałem), pewnie dlatego ludzi było dużo mniej niż w poprzednią niedzielę.
Wiechu
CYTAT(Darek9634 @ nie, 28 kwi 2013 - 01:43) *
Byłem dzisiaj. Jest, ale to chyba ostatki. Małe rozmiary. Pogoda nie rozpieszczała i fale przelewały się przez falochron (tam stałem), pewnie dlatego ludzi było dużo mniej niż w poprzednią niedzielę.

Cześć Darek 9634!. Obserwowałem wczoraj kamerkę na Górkach Zachodnich i przyznam , że bylo kupa luda!. Pewnikiem brał śledzik- może ktoś coś napisze?. Mam cichą nadzieję , że z uwagi na spóźnioną dość znacznie wiosnę, będzie jeszcze brał śledzik na początku maja. Przekonam się o tym osobiście na Łebie (01 do 04 maja ). Po powrocie zdam Ci relację!. Połamania kija!!!
Darek9634
CYTAT(Wiechu @ nie, 28 kwi 2013 - 09:48) *
Obserwowałem wczoraj kamerkę na Górkach Zachodnich i przyznam , że bylo kupa luda!. Pewnikiem brał śledzik- może ktoś coś napisze?.

Od 14 do 16.30 niedużo w porównaniu do poprzedniej niedzieli. Zaczęli przychodzić jak się zbierałem, wiatr przycichł i fale nie przelewały się przeez falochron. Może na plaży było więcej, tam nie byłem.
korgan
W piątek byłem na Górkach. Łowiłem z Iwana od 8 do 13. Śledzi było multum, rozmiarowo fajne. Konkretnych ilości pisał nie będę by nie burzyć spokojnego świata obrońców praw ryb, a w szczególności tych, dla których zabieranie większej ilości ryb niż można zjeść na raz to zbrodnia.

Ja mięsiarz dziś będę wędził część połowu, część pójdzie w ocet. Przy % cieszę się z tego, że mogę jako zagryzki użyć ryby przez siebie złowionej, a nie kupnego hodowlanego shitu.

Pozdrawiam kolegów z rejsu, również mięsiarzy icon_wink.gif
kristofww
Witam, przez tydzień jezdziłem do gdyni na śledzia i lipa. A dziś od 6,30 do 10,00 ELDORADO ale na Górkach Zach. na falochronie. Masa dorodnych śledzi, po powrocie i patroszeniu niemiła wiadomość większość śledzi już po tarle. Więc mało czasu do łowienia zostało. POŁAMANIA KIJÓW DLA ŚLEDZIOWYCH WĘDKARZY!!!!
gregor_stogi
Witam. Wlasnie wrocilem z "gorek" pogoda taka sobie ale w miare cieplo (chociaz jak na ta pore roku...) i co najwazniejsze sledzik idzie pelna para, na pirsie("beton") ludzi jak zwykle sporo ale atmosfera zawsze fajna no i kazdy lowi ile dusza zapragnie. Jutro poraz chyba ostatni w tym roku sie jeszcze tam wybiore i na tym trzeba bedzie sezon zakonczyc. Pozdrawiam brac wedkarka.
Ps. Fladra zaczyna "tyrpac" wiec... do zobaczyska na miejscu icon_twisted.gif niebawem.
bodzio1303
CYTAT(gregor_stogi @ pon, 29 kwi 2013 - 15:58) *
Ps. Fladra zaczyna "tyrpac" wiec... do zobaczyska na miejscu icon_twisted.gif niebawem.

Gdzie ta flądra 'tyrpie", na Górkach?
Śledż chyba się przeniósł do N.Portu. Dzisiaj sporo luda łowiło!
gregor_stogi
Witam. Fladra tyrpie z kamieni, chociarz dzisiaj widzialem jak jakis facet wiciagal potwora rzucajac na druga strone pirsu, szczeka mi opadla. Co do sledzia to dzisiaj rano faktycznie przez dwie godz. tylko kilkanascie sztuk zlowionych, nie wiem jak bylo pozniej bo zwinelilismy sie do Nowego Portu, a tam sledziowe szalenstwo, mnostwo ludzi i kontrole policji(nagle zrobilo sie duzo miejsca hehehe) icon_twisted.gif ale sledzik szedl super. Wydaje sie potwierdzac regola ze w porcie sledz sie pojawia na koncu i na poczatku sezonu.
Pozdrowienia dla wszystkich moczykijow. lol icon_cool.gif
Marcin Tcz
Mam pytanie. Na śledziu już byłem kilka razy a teraz na fląderkę chciałbym się wybrać (pierwszy raz). Tylko nie wiem o jakiej porze dnia lepiej jechać wcześnie rano czy pod wieczór czy z łódki lepiej czy z brzegu i czy nie jest już za późno na flądre . Wiem tylko, że na śledzia flądre się łowi.
Mógłby ktoś napisać kilka słów na ten temat....
aress
CYTAT(Marcin Tcz @ pon, 06 maj 2013 - 00:25) *
Mam pytanie. Na śledziu już byłem kilka razy a teraz na fląderkę chciałbym się wybrać (pierwszy raz). Tylko nie wiem o jakiej porze dnia lepiej jechać wcześnie rano czy pod wieczór czy z łódki lepiej czy z brzegu i czy nie jest już za późno na flądre . Wiem tylko, że na śledzia flądre się łowi.
Mógłby ktoś napisać kilka słów na ten temat....

Przypomnę tylko że :

13) stornia czyli flądra —wymiar 25 cm, okres ochronny 15.02- 15.05, więc jeszcze troszkę trzeba poczekać by być w zgodzie Ustawą.

bodzio1303
[quote
Przypomnę tylko że :13) stornia czyli flądra —wymiar 25 cm, okres ochronny 15.02- 15.05, więc jeszcze troszkę trzeba poczekać by być w zgodzie Ustawą.
[/quote]

A możesz kolego dać linka do tej ustawy?
aress
CYTAT(bodzio1303 @ pią, 10 maj 2013 - 22:32) *
[quote
Przypomnę tylko że :13) stornia czyli flądra —wymiar 25 cm, okres ochronny 15.02- 15.05, więc jeszcze troszkę trzeba poczekać by być w zgodzie Ustawą.
A możesz kolego dać linka do tej ustawy?

Temat ten był rozpartywany rok temu tu icon_smile.gif

http://www.wedkarzmorski.pl/forum/20-Zapyt...y-ochronne.html
wahlul
Pod koniec przyszłego tygodnia zamierzam pokręcić się trochę po zatoce, a mój główny cel, to śledzik. Czy ktoś jest może na bieżąco i podpowie, czy za kilka dni będzie jeszcze na co zapolować?
A przy okazji, jak najprościej zapolować na flądrę?
Nie mamy możliwości zabrać sprzętu na wszystkie możliwe metody i ryby, i zastanawiam się czy zwykły feederek do 140 g by sobie poradził? No i co jest najlepszą przynętą?
aress
CYTAT(wahlul @ sob, 11 maj 2013 - 17:45) *
Pod koniec przyszłego tygodnia zamierzam pokręcić się trochę po zatoce, a mój główny cel, to śledzik. Czy ktoś jest może na bieżąco i podpowie, czy za kilka dni będzie jeszcze na co zapolować?
A przy okazji, jak najprościej zapolować na flądrę?
Nie mamy możliwości zabrać sprzętu na wszystkie możliwe metody i ryby, i zastanawiam się czy zwykły feederek do 140 g by sobie poradził? No i co jest najlepszą przynętą?

Jeżeli śledź jest jeszcze w Nowym porcie - dzisiaj złowiłem komplet, to myslę że w Zatoce też go spotkasz icon_smile.gif
Najlepiej łowić na szprotkę lub filet ze śledzia.
Szprotka najlepiej cała lub pół - brań będzie mniej ale za to fląderki wymiarowe +
wahlul
Celujemy w kamienie przy środkowym ujściu Wisły. Ponoć najlepsza miejscówka. Jak by dało radę skubnąć parę śledzików, to myślałem, żeby łebki upchać w koszyczek zanętowy, a na haczyk filecik albo dzwonko icon_biggrin.gif
Nie wiem tylko, jaka jest mniej więcej głębokość na miejscówkach flądrowych?
aress
CYTAT(wahlul @ sob, 11 maj 2013 - 18:24) *
Celujemy w kamienie przy środkowym ujściu Wisły. Ponoć najlepsza miejscówka. Jak by dało radę skubnąć parę śledzików, to myślałem, żeby łebki upchać w koszyczek zanętowy, a na haczyk filecik albo dzwonko icon_biggrin.gif
Nie wiem tylko, jaka jest mniej więcej głębokość na miejscówkach flądrowych?

Może to pomoże icon_smile.gif
http://pomorskiprzewodnikwedkarski.pl/medi..._2013-03-25.jpg
wahlul
Aress, dzięki za pomoc, ale nie do końca o to mi chodzi: Nie potrzebuję mapy batymetrycznej, bo wystarczy mi echosonda icon_wink.gif
Z beloną na przykład mam doświadczenie, i wiem, że trzeba jej szukać na głębokości między 2 a 3 m, w miejscach gdzie jest roślinność.
Śledzi jeszcze nie łowiłem, ale spojrzę gdzie najwięcej ludzi stoi i myślę, że pójdzie z górki icon_smile.gif
Co do flądry natomiast, nie wiem nic o miejscówkach które ona lubi?
okno
Witam
Flądre i śledzia połowisz przy ujściu. Śledź jeszcze wczoraj jak pływałem tam był, ale czy będzie ?.

Pozdrawiam
wahlul
Dokładnie o to mi chodziło. Mniej więcej miejsce, głebokość, a całą resztę już sobie wykombinuję.
Dziękuję za pomoc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.