Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kraków I Okolice
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Łowiska
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53
krzys
CYTAT(pioput @ wto, 04 mar 2008 - 23:34) *
Witam,
Stronka jest ok, ale nie można wejść na regulamin i cennik. Czy ryby trzeba zabierać? Od której strony łatwiej tam dojechać z Krakowa: od Zabierzowa czy od Białego Kościoła? Czy na zbiorniku z karpiem jest szansa połowić feederem bez uszkodzenia sprzętu icon_smile.gif Dziękuję z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Piotr

Witam. Nie wiem dlaczego u Ciebie nie otwiera się regulamin i cennik, u mnie jest wszystko ok. Do 15 kwietnia wstep 10zł i ryby mozna wypuszczać bez konieczności zabierania-zakupu o ile ryba jest w dobrej kondycji! Najlepiej kierować się jadąc od Krakowa za wiaduktem na A4 skręcamy w prawo na Brzezie i cały czas głowną drogą, aż do miejscowości Brzezinka gdzie będzie skręt w prawo przy kapliczce, przez mostek prosto i potem będzie tablica na łowisko.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Konio
CYTAT(BusteR @ wto, 04 mar 2008 - 00:01) *
eeee na takim zbiorniku zlapac rybe to chyba zadna satysfakja icon_sad.gif mam racje ?

Ze złapania ryby zawsze jest satysfakcja. icon_biggrin.gif
Na taki zbiornik ja jeżdzę po ryby a nie na ryby, a jeśli już po ryby to do Dubia. W Dubiu, woda w stawach jest czysta w porównaniu z Krzyszkowicami.

@krzys - brawo, masz dużo lepszą ofertę niż Cholerzyn, myślę że niedługo was odwiedzę icon_wink.gif
BusteR
do 15 kwietnia po 10 zl wstep, super cena icon_smile.gif potem po 35 zl a planowane sa jakies znizki studenckie icon_razz.gif

ps ile to jest km od krakowa ???

ps2 na takim lowisku nie jest chyba wymagana zadna karta ani zezwolenie ?? (ojca chcialbym wziasc)
krzys
CYTAT(BusteR @ czw, 06 mar 2008 - 13:36) *
do 15 kwietnia po 10 zl wstep, super cena icon_smile.gif potem po 35 zl a planowane sa jakies znizki studenckie icon_razz.gif

ps ile to jest km od krakowa ???

ps2 na takim lowisku nie jest chyba wymagana zadna karta ani zezwolenie ?? (ojca chcialbym wziasc)

Z centrum Krakowa na nasze łowisko jest około 20km. Karta wędkarska nie jest wymagana. W 35zł masz już mozliwość zabrania rybek, a jeśli podczas połowów będziesz miał pecha (raczej mało prawdopodobne) i nie uda Ci się nic ciekawego złowić dostajesz od nas 1kg pstrąga na otarcie łez icon_biggrin.gif
Pozdrawiam i zapraszam serdecznie
p.s Cholerzyn to typowe łowisko muchowo-spiningowe gdzie łowi się w 99% ryby łososiowate. W Dolinie pstragi łowi się powiedzmy do 15 kwietnia, a potem to już każdy gatunek ryb.(oczywiscie zależnośc ta jest uwarunkowana od pogody a w szczególności od temperatury wody) Dominują karpie. liny, amury, karasie i reszta towarzystwa z jaziami i sumami łącznie icon_razz.gif
krzys
Witam. Dziś każdy z łowiących miał okazje poczuć coś na kiju. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam,
Krzysiek
BusteR
Piekna rybka icon_smile.gif !!!

W tym tygodniu mozecie liczyc na moja wizyte icon_smile.gif jeszcze dzien wczesnej potwierdze przyjazd icon_smile.gif

ps. czy podbierak i siatka do trzymania ryb jest obowiazkowa ???
krzys
CYTAT(BusteR @ sob, 08 mar 2008 - 18:32) *
Piekna rybka icon_smile.gif !!!

W tym tygodniu mozecie liczyc na moja wizyte icon_smile.gif jeszcze dzien wczesnej potwierdze przyjazd icon_smile.gif

ps. czy podbierak i siatka do trzymania ryb jest obowiazkowa ???

Ryby łososiowate tj pstrągi tęczowe bo tylko takie u nas występują przeznaczone do zabrania powinny być natychmiast uśmiercone. W przypadku wypuszczania ryb należy obchodzić się delikatnie tj w miare szybki hol, ryba powinna wylądować w podbieraku, szybka fotka i do wody icon_smile.gif
W siatce przechowywuje się ryby spokojnego żeru, karpiowate, ewentualnie drapieżniki, które chcemy zabrać z łowiska.
Pozdrawiam i zapraszam serdecznie
BusteR
Oczywiscie rybki ktore wracaja do wody, jak najbardziej delikatne obchodzenie sie z nimi i szybko do wody icon_smile.gif Tylko szybka fotka dla udokumentowania zdobyczy icon_smile.gif
darek1069
Witam. Wczoraj wybrałem się na zbiornik w Zesławicach ale beż efektów. Dziś na tapetę poszła Dłubnia powyżej Zesławic ale też bez sukcesów. Kontakt z pstrągami miałem jedynie wzrokowy jak odprowadzały przynęte.
BusteR
No zawsze to cos icon_smile.gif Ja np jakis czas temu bylem na rabie i po kilku godzinach nawet nic nie zobaczylem.

ps mam pytanie, w ktorym miejscu wedkowales i jak tam dojsc ?? Jak podjezdzam na zeslawice od strony tej tamy to ide do konca miedzy zbiornikami ?? czy gdzie ??
orni007
Witam
czy łowił już ktoś w tym sezonie na kanale ciepłej wody w nowej hucie??? Wybieram sie za niedługo sprawdzić czy karpie sie już ruszyły Jak ktos był to prosze o info co słychac na kanale
Rafał78
Powitać , mój pierwszy post na tym forum . Wczoraj byłem na rabie w okolicach Gdowa na pstrąga ale niestety powrót "o kiju" , polecam łowisko bardzo fajne z tym że uwaga jadąc od Krakowa-Wieliczki łowić możemy po lewej stronie od mostu w Gdowie aż do ujścia do Wisły, na prawo aż do mostu w Dobczycach jest odcinek "no kill" kolegów z koła "Przyjaciół Raby" , z tego co wiem ( mam kilku kolegów w tym kole ) to w ostatnim miesiącu były jakieś zarybienia więc warto popykać na Rabie .

ps.Dzięki kolegom z tego koła na Rabie ciężko uświadczyć kłusola bo praktycznie prawie każdy tam jest strażnikiem , dlatego nad Rabą warto przestrzegać przepisów.
Do tego odcinek jest "żywy" czyli widać że ludzie z koła tam sprzątają ( choćby nawet dziś tj.16.03 jest akcja kontroli i sprzątania) na prawdę warto się zainteresować tym odcinkiem od mostu w Gdowie do mostu w Dobczycach ( jeżeli ktoś bardzo chce połowić i jest w stanie dopłacić 90 zł za odcinek specjalny ) a jeżeli w ramach zwykłej składki to odcinek od mostu w Gdowie w przeciwną stronę .
Mam nadzieje że bardzo nie namieszałem w swoim pierwszym poście na tym forum icon_smile.gif
Rafał78
CYTAT(BusteR @ czw, 17 sty 2008 - 20:23) *
Szanowni koledzy gdzie moge zapolowac na szczupaka lub sandacza w krakowie ?? Znacie jakies dobre miejsca ????

Kolego BusteR z tego co wiem to fajne miejsce sandaczowe mało znane ( chyba ) to jest odcinek od zapory Łączanch do Tyńca , dużo ludzi narzeka na "mięsożernych" ślązaków w tamtych okolicach ( i fakt maja racje bo jest ich sporo i trzepią wszystko co się rusza dosłownie ) ale warto spróbować porzucać od tej zapory do kilometra-dwóch , wiem że kolegi ojciec z Czernichowa wyciągną tam dwa sandaczyki po 6 i 8 kilo na słoninkę icon_smile.gif dokładnie na plasterek słoninki .Pozdrawiam. Jak będziesz chciał tam kiedy pojechać to daj znać możemy pyknąć na nockę albo wczesny ranek razem ,mam tam jedną fajną miejscówkę .
BusteR
Jak tylko skonczy sie ochronny na esoxa, chetnie wyskocze w te rejony icon_smile.gif

Tymczasem usilnie staram sie wyciagnac jakiegos ladnego kropka icon_razz.gif
xantia7
CYTAT(MARTINHO @ czw, 23 lis 2006 - 23:25) *
serwus,
zapraszam również do dyskusji pozostałych kolegów, na temat ciepłego kanału, wisełki oraz kłusownictwa na naszych "dzikich" krakowskich akwenach

pozdr
mx

pisze tu poraz pierwszy.lowie ryby od 1979r.caly moj wolny czas spedzam niedaleko.moj okreg to wypady od laczan do ujscia raby.wiosna szreniawa.z roku na rok, a pisze tu no powiedzmy o ostatnich 6 sezonach coraz mniej kontaktu z celem naszych wypraw czyli rybami.problem klusownictwa w naszych okolicach jest mi dobrze znany.dzwonienie,proszenie o przyjazd porazka.zato jak czlowiek jest kontrolowany czesto zostaje klusolem z minuty na minute.taki wlasnie przypadek spotkal mnie i kolege po kiju w tamtym roku na stopniu dabie.zostalo stwierdzone ze nie lowimy 200m od stopnia,a od kiedy to jest 200m od urzadzenia hydro...nie wspominajac juz o istnieniu jakichkolwiek tablic.poprostu dostalismy po mandacie i juz.troche sie wkurzylem,bo ja nawet nigdy ryb niezabieram tylko fotka i do wody.na ryby jezdze odpoczac od pracy ,spotkac kumpla po kiju,strzelic fotke rybitwie nad nasza wiselka.w ostatnim sezonie przylozylem sie do skawinki.nawet bylo niezle maj klenie potem brzany ,jakis sumek.niewiem gdzie juz jezdzic,a widze,ze wiekszosc tutaj przezucila sie na lowiska specjalne i komercyjne.ja uwazam jednak ze nie problem zlowic cos w stawie pelnym ryb to troche tak jak w tesco.wiem,ze to tak nie do konca ,ale jestem zdania,ze niema to jak dzika rzeka,w ktorej wszystko moze sie zdarzyc.kiedys chcialem pojezdzic na zawody z moim kolem pzw.no i pojechalem zawody odbywaly sie na ujsciu raby.dwie tury wszystko na wysoki polysk.nawet wyniki mialem niezle 1klenik pare okoni,ale ja nie otym.po skonczeniu zawodow sedziowie zebrali dwa WORY RYB w wiekszosci kleni trafily sie szczupaczki zapytali tylko czy ktos cos bierze nikt oczywiscie niechcial nic zabrac ,bo przeciez wstyd jesc smierdzace ryby i nie uwierzycie te dwa woru pelne ryb wyrzucili w krzaczory nad rzeka.od tej pory nie jezdze z elita wedkarstwa na zawody.wole samotne wyprawy nad szreniawe tez coraz mniej rybna choc niespodzianki sie zdarzaja.z wedkarskim pozdrowieniem ,udanego sezonu2008.xantia7
mirekm
CYTAT(xantia7 @ pon, 24 mar 2008 - 11:45) *
zostalo stwierdzone ze nie lowimy 200m od stopnia,a od kiedy to jest 200m od urzadzenia hydro...nie wspominajac juz o istnieniu jakichkolwiek tablic.poprostu dostalismy po mandacie i juz.troche sie wkurzylem

No chyba nie zapłaciłeś tego mandatu . Ja często jezdziłem w okolice stopnia Kościuszko i bardzo podobały mi się te tereny .
Wprawdzie w tamtym roku tam nie byłem ,lecz w tym na pewno tam zawitam parę razy . Może kiedyś gdzieś się tam spotkamy w okolicach Krakowa icon_wink.gif . Co do zawodów , to zawsze byłem im przeciwny , a twój post tylko mnie w tym utwierdza , choć oczywiście nie wszędzie jest tak tragicznie .
xantia7
CYTAT(mirekm @ pon, 24 mar 2008 - 13:14) *
No chyba nie zapłaciłeś tego mandatu . Ja często jezdziłem w okolice stopnia Kościuszko i bardzo podobały mi się te tereny .
Wprawdzie w tamtym roku tam nie byłem ,lecz w tym na pewno tam zawitam parę razy . Może kiedyś gdzieś się tam spotkamy w okolicach Krakowa icon_wink.gif . Co do zawodów , to zawsze byłem im przeciwny , a twój post tylko mnie w tym utwierdza , choć oczywiście nie wszędzie jest tak tragicznie .

jakis kontakt i jedziemy.w moim przypadku dopoki mam czas,bo potem praca na okraglo,ale gdzies nad wiselke i skawinke to go
orni007
Xantia jak możesz to daj mi namiary na jakąs miejscowośc w okolicy ujścia Raby Najlepiej z jakimś wytłumaczeniem dojazdu nad wodę. Podobno sporo tam ciekawych główek?? Nigdy tam nie byłem a chciałbym połazić za kleniami
A jesli chcesz połowić porządne rybki to polecam Dunajec Fakt czasami trafi sie że ryba nie bierze ale przynajmniej widac ją. Te furkoty brzan czy całe stada połyskujących świnek. Trafia sie kapitalny kleń, leszcz czy szczupak. Jak będziesz zainteresowany to pisz chętnie podpowiem Ci gdzie jechać.
Pozdrawiam
Rafał78
kolego xantia mysle że tak jak wielu zgodzę się z tobą o ilości ryb w naszych wodach , a nie wspomnę o kłusolach i ślązakach wszystkobieroących na odcinku łączany-stopień kosciuszko , zamierzam jak tylko zobacze takie sytuacje non stop dzwonic wszedzie gdzie się da a jak to nie pomoże to się wkurze i sam sobie zrobie kurs strażnika .Jeżeli chodzi o stopień to tam jest fajnie sam jeździłem i będe jeździł może nie ma rekordowych sztuk ale zabawa jest w dobry dzień w dwie godziny dwa sumiki , dwa leszcze , dwa karasie złapałem jak tylko można sie podłączyć to sie tez pisze na wspólne połowy .
mirekm
CYTAT(Rafał78 @ pon, 24 mar 2008 - 20:44) *
a nie wspomnę o kłusolach i ślązakach wszystkobieroących na odcinku łączany-stopień kosciuszko

Panie Rafał78 a kogo uważa pan za Ślązaka - tego co ma śląską rejestrację , czy tego co ma w dowodzie woj. śląskie , czy tego co widzisz że zabiera całe wory ryb .
Czy według ciebie ten co jest z Jaworzna to kłusol , a ten z Chrzanowa to taki porządny wędkarz którego ze świecą szukać .
A może etyczni wędkarze według ciebie są dopiero w promieniu 20 km. od Krakowa , a może jeszcze bliżej .
Sam jestem ślązakiem i wypraszam sobie takie uogulnianie problemu . Sam jeżdżę często nad wisłę w okolicach krakowa i prawie wszystkie ryby wypuszczam , a nawet jeśli nie to nigdy nie złamałem regulaminu w sprawie okresów ochronnych lub ilości złowionych ryb , więc wypraszam sobie . Wiele razy przyjeżdzając na wisłę sprzątałem całe stosy śmieci poozostawione przez wedkarzy lub plażowiczów z krakowską rejestracją i wcale nie wypisuję na forach że małopolanie zostawiają nad wodą sterty śmieci .
loolekk
No mirekm od czegos ta nazwa musiala sie wziasc tak samo ze polacy to zlodziej i alkoholicy a ślązacy to mięsiarze

Bardzo cieszy mnie twoja postawa na rybach i oby wszyscy tacy byli icon_smile.gif
mirekm
CYTAT(loolekk @ pon, 24 mar 2008 - 22:36) *
No mirekm od czegos ta nazwa musiala sie wziasc tak samo ze polacy to zlodziej i alkoholicy a ślązacy to mięsiarze

Bardzo cieszy mnie twoja postawa na rybach i oby wszyscy tacy byli icon_smile.gif

No ale nie wiem czy można to tak bardzo uogulniać . Przynajmniej mnie to bardzo zabolało .
Tym bardziej ,że nie wiem czy obecnie w województwie śląskim mieszka chociaż z 50% ślązaków .
Reszta populacji poprzyjeżdżała z różnych rejonów Polski w okresie rozkwtu śląska i tu pozostała .
A teraz wszyscy z śląską rejestracją to kłusownicy i mięsiarze .
BusteR
xantia7 wedkujesz na Szreniawie ?? Z tego co wiem powstala sekcja "Przyjaciele Szreniawy" i panowie wzieli sie ostro do pracy zarybienia akcje sprzatania. Cale szczescie ze sa ludzie ktorym zalezy na czystosci naszych rzek !! Popieram ich i jestem z nimi !!

www.przyjacieleszreniawy.pl

PS: jutro jade na jezioro roznowskie, czy zmienilo sie cos i potrzebuje jakas dodatkowa oplate czy mzoe sama skladka okregowa mi wystarczy ??
xantia7
[quote name='orni007' date='pon, 24 mar 2008 - 21:36' post='118632']
Xantia jak możesz to daj mi namiary na jakąs miejscowośc w okolicy ujścia Raby Najlepiej z jakimś wytłumaczeniem dojazdu nad wodę. Podobno sporo tam ciekawych główek?? Nigdy tam nie byłem a chciałbym połazić za kleniami
czesc.jezeli chcesz polowic to dopiero przelom kwietnia i maja oczywiscie jak trafisz na normalna wode w rabie,ale w tym okresie powinno byc juz ok.chociaz widzisz co dzieje sie za oknem.mozesz pojechac nad samo ujscie raby zreszta miejscowosc nazywa sie podobnie od strony bochni dojedziesz bez problemu lub przez hute na sandomierz w nowym brzesku w prawo na most potem w lewo i tez trafisz.odcinek konczacy rabe to taki troche kanal jak wszedzie mniej ryb pod koniec maja wchodzi piekna brzana z wisly wiem ze ma okres ochronny ale przy okazji lowienia kleni walka z ta ryba to niezapomniana przygoda ,a adrenalina rosnie jak zapniesz kilka takich na60-70centow.do wisly masz ze3km jak pojdziesz prawym brzegiem to ponizej sa fajne glowki,chociaz mysle ,ze tam to feederek bylby lepszy.w lewo do gory tez fajna woda bolki,lesie i ogromne plocie widzialem wiec masz pole do popisu.miejscowosc ta to Uscie solne auto najlepiej zostawic przed mostem po lewej na zjezdzie do domkow,chociaz jakbys pojechal dalej to dojedziesz do samej Wiselki polna droga,ale nie o to przecierz chodzi zeby wjechac autem do wody ,choc czesto nad Dunajcem tak wlasnie wedkarze no ci bez mozgu bez urazy podjerzdzaja.przykre ,ale prawdziwe.pozdro polamania .xantia7
xantia7
CYTAT(BusteR @ wto, 25 mar 2008 - 18:33) *
xantia7 wedkujesz na Szreniawie ?? Z tego co wiem powstala sekcja "Przyjaciele Szreniawy" i panowie wzieli sie ostro do pracy zarybienia akcje sprzatania. Cale szczescie ze sa ludzie ktorym zalezy na czystosci naszych rzek !! Popieram ich i jestem z nimi !!

www.przyjacieleszreniawy.pl

PS: jutro jade na jezioro roznowskie, czy zmienilo sie cos i potrzebuje jakas dodatkowa oplate czy mzoe sama skladka okregowa mi wystarczy ??

sorki, ze niezdarzylem odpisac,ale zycze polamania jezeli pojechales
Tomek 33 KR
Witam panowie, zapraszam do zaglądania na nasze forum www.przyjacieleszreniawy.pl . Sekcja działa od trzech miesięcy, chcemy docelowo aby wszyscy członkowie byli strażnikami SSR. Aktualnie 80% już jest. Organizujemy codziennie patrole na Szreniawie ( połapaliśmy już kilku kłusoli ). Zajmujemy sie zanieczyszczeniami, nielegalne spusty ( rurki ) z pobliskich domostw do rzeki, nielegalne ogrodzenia i zatrucia... Organizujemy kolejny kurs SSR

Pracy jest sporo, dlatego szukamy mądrych ludzi do pomocy ! Współpracujemy z władzami gmin, Burmistrzowie i Wójtowie poszczególnych Gmin zorganizowali pieniądze na czekające nas za miesiąc wielkie sprzątanie Szreniawy. Dostaniemy worki, rękawiczki, trznsport i oczywiście coś na ząb ( kiełbaski i soki ). Potrzeba nam ludzi do pomocy w sprzątaniu ! W tej akcji będą brać udział dzieciaki z gimnazjum znajdujących się we wszystkich gminach leżących w dorzeczu Szreniawy. Młodzież ze szkół średnich, straż pożarna i wędkarze z okolicznych kół. To My wędkarze będziemy z rzeki wydobywać śmieci z wody ( butelki, telewizory, lodówki, świnie i co tam jeszcze bozia dała a miejscowi wywalili.... ) a dzieciaki będą to wszystko do worów ładować ( segregować... metal, szkło i plastik ) Metal sprzedamy w punkcie skupu złomu ( kaska na zarybienie )

Jeśli macie ochotę poprawić stan tej rzeki ( wiem że jeździcie nad tą rzekę ) proszę Was o pomoc icon_smile.gif Warto poświęcić jeden dzień w roku na zrobienie czegoś dobrego dla naszej pasji jaką jest wędkarstwo ! Trzeba zabrać wodery i podbieraki do wydobywania butelek z wody.

Sprzątanie odbędzie się w dniu 25.04.2008 r. zainteresowanych proszę o wpisy na tym forum lub kontakt mail. Spotkanie o godz. 8.30 w Słomnikach Rynek

Na zakończenie ogniska na poszczególnych odcinkach. Poznacie naprawdę fajnych ludzi, można nawiązać kontakty, umawiać się na wspólne wypady nad wodę. Zdobyć doświadczenie wędkarskie.

Pozdrawiam i zapraszam icon_smile.gif

ps. Gwarantuję i daję słowo że śmieci dla nikogo nie zabraknie...
BusteR
W maju pstargi beda tam plywac w zrodlanej wodzie icon_smile.gif I bardzo dobrze bo lowisko podobno bardzo fajna icon_smile.gif Sam osobiscie dopiero zaczynam przygode ze Szreniawa i potrzebuje jakiegos dobrego przewodnika icon_smile.gif

Pozdrawiam Przemek
xantia7
witaj tomku33.na wstepie gratulacje z ostatniego kropka ze szreni.mam maly problem po zarejestrowaniu sie na twoim forum niedostalem maila aby aktywowac konto.po prostu nie moge sie zalogowac prosze o pomoc.xantia7.na szreni lowie od zawsze i sprzatam tez co sie da oprocz flakow krowich ponizej proszowic wczoraj niedalem rady.bede pisal wiecej tylko aktywujcie mi konto z gory dziekuje.xantia7
Tomek 33 KR
Witaj xantja7, zaloguj sie ponownie, najlepiej mieć mail w poczta.interia.pl , jeśli będziesz się logował to wpisz imię i nazwisko, taki mamy przyjęty zwyczaj, nawiąż potem kontakt mail z Iwanem w celu podania namiarów tel kom. Pozdrawiam

ps. Buster, jeśli możesz to zmień również wpis i zamiast buster podaj imię i nazwisko icon_biggrin.gif
Rafał78
CYTAT(mirekm @ pon, 24 mar 2008 - 22:23) *
Panie Rafał78 a kogo uważa pan za Ślązaka - tego co ma śląską rejestrację , czy tego co ma w dowodzie woj. śląskie , czy tego co widzisz że zabiera całe wory ryb .
Czy według ciebie ten co jest z Jaworzna to kłusol , a ten z Chrzanowa to taki porządny wędkarz którego ze świecą szukać .
A może etyczni wędkarze według ciebie są dopiero w promieniu 20 km. od Krakowa , a może jeszcze bliżej .
Sam jestem ślązakiem i wypraszam sobie takie uogulnianie problemu . Sam jeżdżę często nad wisłę w okolicach krakowa i prawie wszystkie ryby wypuszczam , a nawet jeśli nie to nigdy nie złamałem regulaminu w sprawie okresów ochronnych lub ilości złowionych ryb , więc wypraszam sobie . Wiele razy przyjeżdzając na wisłę sprzątałem całe stosy śmieci poozostawione przez wedkarzy lub plażowiczów z krakowską rejestracją i wcale nie wypisuję na forach że małopolanie zostawiają nad wodą sterty śmieci .

Panie Kolego mirekm , w obronie powiem tak , nie zaglądam każdemu spotkanemu wędkarzowi z rejstracją zaczynającą się na literkę "S" , i nie wiem dokładnie skąd oni są czy z Trzebini czy z Bytomia , tak jak ja nazywany jestem "lajkonik" na drodze czy "centuś" w całej Polsce , tak ja nazywam tak tych że ludzi "Ślązaki" ( na to wskazuje rejstracja samochodu ) , Jeżeli poczułeś się obrazony a z twej wypowiedzi tak wynika to cię bardzo przepraszam i powinienem ci pogratulować jako nieliczny wyjątek od reguły zjawiający się nad małopolskimi wodami . jeżeli chodzi o moja wypowiedź to była poparta kilkuletnimi obserwacjami na odcinku "TYLKO i WYŁĄCZNIE" : stopień kościuszki - Łączany , i 70% tychże ludzi zachowywało się tak samo ( przepraszam za swoją wypowiedź tych 30% ) , pozatym mam jeszcze wujka ( wędkarza ) mieszkającego w centrum Katowic i sam do nas przyjeżdża a odpowiadając na moje pytanie DLACZEGO ? odpowiada : "bo u nas już nic nie ma" .
Mówi samo za siebie , może kiedyś zdanie zmienie , ale myśle że nas polaków ciężko nauczyć abyśmy trzymali się narzuconych zakazów , bo w nas krązy odwieczne przekonanie że : "zakazy sa po to by je łamać " a przecierz robiąc karte wędkarską czy prawo jazdy sami się na te zakazy godzimy !!!!!!!
no nic , jestem od lat wędkarzem "samotnikiem" znalazłem to forum bo syn śmiga po internecie , chciałem poznac kogoś o podobnych zainteresowaniach , wniosek lepiej nadal zostać samotnikiem niż się sprzeczać i denerwować , pozdrawiam wszystkich i życze wiele sukcesów nad polskimi wodami . Myśle że to ostatni mój post tutaj z niewielu napisanych , zbliża się okres gdzie raczej nie będe miał czasu na internet .
BusteR
Chlopaki o co wy sie spieracie ?? To chyba naturalne ze na krakowian mowi sie "lajkoniki" "centusie" i jakos nie jest to chyba obrazliwe, a na ludzi ze slaska mowi sie "slazacy" albo "hanysy" i to tez obrazliwe nie jest wiec ta kwestia chyba juz wyjasniona zostala.
Co do zabierania ryb przez slazakow^^, nie kazdy bierze wszystko co udalo mu sie w danym dniu zlapac, ale niestety wielo krotnie slyszalem o tym ze slazacy glownie nie wedkuja dla sportu tylko dla smacznego obiadu przez co duza ilosc ich lowisk swieci pustkami, podkreslam ze nie jest to stwierdzenie ze 100% slazakow, tylko duza ich czesc wedkarskiego spoleczenstwa, ale jest tez jakis procent osob ktora wedkuje dla przyjemnosci a nie tylko dla checi zlapania ryby na obiad.

Pozatym nie odbiegajmy od tematu tego topicu i wrocmy do dyskusji o naszych krakowskich lowiskach icon_smile.gif
orni007
No własnie darujmy kolejna dyskusje z której i tak nic nie wynika Jak tam Panowie po pierwszym iście wiosennym weekendzie Ja byłem na Wisle poniżej Krakowa Efektów brak Ale przyjemnie spędzony czas.
Tomek 33 KR
Witam, jak w temacie Sprzątania Szreniawy....? Widzę że temat nie cieszy się zainteresowaniem, mam rozumieć że osoby odwiedzające to forum i ten tenat potrafią tylko pisać posty....? icon_redface.gif
BusteR
Jeszcze miesiac i zaczynamy polowania na Esoxy icon_smile.gif Ciekawe czy gdzies na lowiskach w krakowie uda sie cos ladnego wyciagnac czy bedzie trzeba jechac nad jakies ladne jeziorko ?!?
Tomek 33 KR
BusteR... korzystając z okazji że często odwiedzasz nasze forum... zapoczątkujesz na Tym swoją gotowość do obecności na sprzątaniu Szreniawy ! Ludzie cię tu znają i może przełamiemy złą passę...!

Więc się określ publicznie, będziesz z nami 25.04.2008 r. czy nie ?!!!!!!!
BusteR
Jezeli tego dnia bede dyspozycyjny to pomoge Wam w akcji sprzatania Szreniawy !!!!

Moze w miedzy czasie pokazecie mi jakies dobre miejsca pstragowe, bo nigdy jeszcze na Szreni nie wedkowalem i z dzikim pstragiem kontaktu wiekszego tez nie mialem, a wiem ze w Krakowie min. na Szreni mozna trafic ma walecznego pstraga.
Tomek 33 KR
Ostatnie zatrucia spowodowały iż dużych pstrągów praktycznie już nie ma ( zatrucie szło dnem, tam żyją duże pstrągi ). Jak na początek naucz się łowić małe pstrągi, na duże przyjdzie czas ( małych jest dużo i jest na czym trenować ) miejsca ( jak pisałem na naszym forum ) trzeba chodzić, i jeszcze raz chodzić nad wodę, poznawać ją i się jej uczyć.

jeśli będziesz chciał jechać z kimś z Sekcji Przyjaciół Szreniawy nad wodę to jest tam taki temat, daj znać i napewno w samochodzie znajdzie się miejsce dla Ciebie.
BusteR
Dzieki, jak tylko uda mi sie dopasowac czasowo do Was, chetnie sie dolacze icon_smile.gif
Psinka
A orientuje sie ktos jak tam szreniawa w okolicach Proszowic ? Warto sie tam wybrac ? Pytam dlatego ze mam tam okolo 15 km takze niedaleko i jakis wypadzik nad ta rzeczke moglbym zrobic
Tomek 33 KR
psinka sprecyzuj słowo WARTO....? Jesteś wędkarzem i każdy wypad nad wodę jest wart zachodu. Na odcinku poniżej Proszowic rzeka jest wspaniała, dużo zakrętów, głębokich miejsc, doły na metrowego szczupaka. Każdą rybę można tam spotkać ( niedaleko Wisła ) dziwię się że piszesz Warto.....?
BusteR
Czolem !!

Czy byl ktos ostatnio w porcie na wisle ??
Planuje jutro zapolowac na jakiegos ladnego okonia. Mam nadzieje ze juz okonie plywaja w zatoce icon_smile.gif
WEDKARZ KRAKÓW
Witam .ostatnio wybralem sie na Wisle w okolice mogiły na okonia ale przez 2 godziny zadnego podbicia,cisza na wodzie/Moze jeszcze śpią
loolekk
dzis jade a dokladnie za 15 min wychodze icon_smile.gif nad Wisłe koło tyńca na spining i jakis spławik przeplywanke icon_smile.gif Zobaczymy co sie bedzie działo . Napisze wieczorem co i jak icon_smile.gif POZDRAWiAM
BusteR
Cos nie moge namierzyc nigdzie okonia icon_sad.gif labo jeszzce spia albo zle szukam. Macie jakies godne uwagi miejsca w krakowie gdzie mozna pobawic sie z garbusem ?
loolekk
No więc bez rewelacji 5h spedzonych nad wisłą i spinning ani jednego bicia i pożegnałem sie z wahadłówką icon_razz.gif
Jedynie spławik przeplywanka robal biały kilka delikatnych brań i efekt jeden klenik na 35cm i to jeszcze ok 30 cm pod lustrem wody gdzie glebokosci tam siegała ok 120cm hmm(pluskały sie delikatnie myslalem ze to jakas malizna jest ale jednak). Pogoda beznadzieja mokro i wilgotno icon_razz.gif hehe jeszcze chyba rybki śpią icon_smile.gif
spinn
Buster ruszaj na okonia na Rudawę, tam na razie jest go sporo.
Psinka
@Tomek 33 KR
No tak zle to okreslilem wiadomo ze na rybki warto sie wybrac zawsze i wszedzie! Co do rzeczki dzieki za info moze w ten weekend ja odwiedze jesli zdaze oplacic karte icon_smile.gif Bo jak anrazie sezon rozpoczalem ale tylko na prywatnych lowiskach. A powiedz mi czy mam jakies szanse na pstraga na tej rzeczce na podanym przezemnie odcinku ?
draniu1
jestem początkujący na krakowskich wodach ,czy może mi ktoś podpowiedziec gdzie sie wybrac??
Tomek 33 KR
Wybrać ale gdzie... co chcesz robić... jaką metodą łowiić... na jakie ryby chcesz zapolować...? W jakim rejonie mieszkasz ( podamy namiary na coś koło Ciebie ) i ile masz lat ?! Jak masz 12 lat to nie będziemy cię wysyłać daleko icon_wink.gif
BusteR
Bylem dzis 4 godziny na porcie na Wisle, to co drapiezniki gonily drobnice to widowisko pierwsza klasa icon_smile.gif Mnie osobiscie zaden okonek ani inny drapieznik nie zaatakowal gumki , za to wyciagnalem ponad pol metrowego leszcza zacietego za grzbiet.

ale przy brzegu widzialem malego szczupaka przegryzionego prawie w polowie, chyba drapiezniki koncza tarlo i zaczynaja wojowac icon_smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.