Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łowisko W Okolicy Sieradza?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Łowiska
Stron: 1, 2
sebcio78
witam wszystkich
czy zna ktos ciekawe lowiska w okolicy Sieradza?
kamilkaze
Cześć!
ze specjalnych, gdzie nie jest wymagana karta członkowska PZW to Lipka k. Błaszek i Wojsławice. Jest jeszcze sporo różnych stawików, żwirowni itp. w naszym powiecie, tylko trzeba ruszyć głową icon_razz.gif
Od jednego z wędkarzy dowiedziałem się że w Lipce, niedaleko łowiska są glinianki, w których rzekomo pływają 10kg szczupaki i sumy icon_razz.gifP Namierzyłem te glinianki na podstawie zdjęć satelitarnych a w weekend jade do Kalisza to obejrzę tę miejscówkę.
Zwróć też uwagę na miejscowości, w których są dworki, parki etc... tam dość często są niewielkie stawy, a w nich może i ryba. Trzeba popytać miejscowych. Przykładem jest staw w Cielcach k.Warty, gdzie jako dzieicak często jeździłem, a że wieś zabiedzona to połowa mieszkańców spędzała czas nad stawem łowiąc ryby. Teraz widzę większość z tych ludzi pod monopolowym, ale łudzę się nadzieją, że powodem tego nie jest brak ryb icon_razz.gifP Obok Cielc w Poradzewie jest żwirownia, obecnie w rękach prywatnego właściciela, który od kilku lat zarybia powstałe tutaj stawy (jeden ok. 0,6 ha, drugi to ok. 200 m2 oczko wodne z karpikami). Mam to szczęście, że go znam i nie muszę pod groźbą odstrzelenia łowić w ukryciu icon_razz.gif
Poszperaj w głowie, wspomagaj się mapami i badaj łowiska, a może akurat odkryjesz sieradzkie eldorado.. icon_smile.gif Tylko pamiętaj, podziel się tą informacją ze mną icon_smile.gif)

PS Jak masz kartę, albo uwielbasz adrenalinę i masz spory portfel to możesz pojeździć po okolicznych rzekach - Warcie, Grabii, Widawce, lub zbiornikach zaporowych Jeziorsko, Próba.
piterp20
Tak się składa że jestem z tych okolic tzn,powiat kaliski ale na granicy z sieradzkim .Co do lipki i stawów hodowlanych p.Błaszkowiaka dosyć często przyjeżdałem kilka lat temu jak uczyłem się łowić, naprawdę fajne łowisko składające się z 4 akwenów (od około 15 arów do 50) w jednym występują pstrągi .W tym największym(około 50 arów) przeważnie karpie takie 2-12 kg około,a w pozostałych dwóch szczupaki,sumy,jesiotry,liny,karpie,amury,okonie

Co do tej glinianki to znajduje się ona około 50 metrów od tego łowiska obok starej cegielni na Lipce ,byłem tam ale jakieś 6 lat temu i nie pamiętam dokładnie jej wielkości, ale z tego co pamiętam to jest bardzo głęboka trochę zarośnięta ale woda była krystaliczna i fakt bardzo możliwe że pływają tam takie okazy ,jeśli cię to interesuje to jutro się mogę dowiedzieć na temat tej glinianki bo mam tam znajomego a co do innych zbiorników niedaleko to nie chce już reklamować Murowanca bo ostatni czasy ża dużo osób mi się przewija z rejestracją ESI i tym podobne bez obrazy icon_biggrin.gif icon_razz.gif
KonaN
Nie są to może najciekawsze łowiska, ale warto odwiedzić Próbę, Jeziorsko i Wartę. Oczywiście jeżeli masz kartę.
Z prywatnych to czasami jadę koło Zduńskiej Woli do Wojsławic.
kamilkaze
Piter jak możesz to podpytaj się o te glinianki bo się na nie napaliłem. Tzn interesuja mnie info odnośnie ryb, bo samą miejscówkę to myślę, że jutro uda mi się odnaleść. Co do samej Lipki to jeździłem od tamtego roku i można było łowić na 3 stawach, tych najlbliżej budki i niestety jedynie na spławiki i gruntówkę. Co niektórzy również na wątrobę polowali na sumiki icon_razz.gif Karpie z tego największego stawu jakie udało mi się wyciągnąć to tak 2-3 kg, ale takie mi w zupełności wystarczały na pierwszy sezon wędkowania.
Niestety będziesz musiał znieść kolejną rejestrację z naszego powiatu, bo mam ochotę zajrzeć do Murowańca. To jest ta miejscowość obok Marchwacza, 1k m od drogi krajowej??

Konan napisz coś więcej o Wojsławicach... mam ochotę tam pojechać tylko na co się szykować?

A wogóle to poszukuję miejscówek z drapieżnikami, gdzie w spokoju będzie można połowić bez karty. Okolice Sieradza i Kalisza (a najlepiej gdzieś pomiędzy).
sebcio78
karte to ja mam od ponad 20 lat ale ryb w naszej rzece to malo:)

piterp20
Kamilkaze Najlepiej gdybyś napisał skąd jesteś wtedy bym Ci wytłumaczył jak dojechać do Murowańca powiedzmy że jedziesz z Kalisza następnie w Opatówku na rondzie jedziesz na Rzymsko(rejony Jeziorska...)drugi zjazd , bo pierwszym jedziesz na Józefów,Marchwacz,Błaszki itd , za jakieś 20 km dojedziesz do Koźminka ,w koźminku kieruj się w lewo na józefine (około 6 km) i stąd już będziesz widział Zbiornik, jeśli byś chciał więcej informacji daj znać na gg

piterp20
Kamilkaze Najlepiej gdybyś napisał skąd jesteś wtedy bym Ci wytłumaczył jak dojechać do Murowańca powiedzmy że jedziesz z Kalisza następnie w Opatówku na rondzie jedziesz na Rzymsko(rejony Jeziorska...)drugi zjazd , bo pierwszym jedziesz na Józefów,Marchwacz,Błaszki itd , za jakieś 20 km dojedziesz do Koźminka ,w koźminku kieruj się w lewo na józefine (około 6 km) i stąd już będziesz widział Zbiornik, jeśli byś chciał więcej informacji daj znać na gg

ProCarp
jak chcecie chlopaki na murowaniec jechac to moze ciekawym zbiornikiem bedzie tez Goluchow napewno z niemniejsza iloscia karpia ale z mniejsza presja wedkarska chodz troche, bo wiadomo ilu kaliszakow siedzi na murowancu latem.
piterp20
No z tą presją na Murowancu rzeczywiście z początku tak nie było,ale tam praktycznie wszędzie można podjechać pod samą wode i ryby bardzo szybko rosną,zresztą nie jest to jakiś trudny zbiornik jak narazie dlatego tak jest,i oprócz wędkujących latem jest tam pełno plażowiczów
sebcio78
pewnie trzeba tam oplacic jaka wkladeke zeby lowic i jakie tam mozna zlapac ryby?
damian122
kamilkaze jeśli chodzi o łowisko w Wojsławicach to byłem tam dość czesto w tamtym roku płaciło się 10 zł od wędki bez limitu czasowego bardzo dużo było brań nie wiem jak jest w tym roku ale w tamtym było SUPER!!!. Jeśli chodzi o ryby to karpie od kilograma do 30 kg, amury od 5 do 18 kg, sumy po 15-30 kg jest też dosyć dużo lina lecz nie wiem w jakim przedziale wagowym.Mój rekord był właśnie na tym łowisku karp 16kg.Łowisko godne polecenia icon_mrgreen.gif http://www.zamkilodzkie.pl/pliki/wojsl.htm - zięcia łowiska
sebcio78
10 zl od wedki mam rozumiec ze za kazdym razem sie placi a mozna oplacic na sezon i gdzie sie placi?
piterp20
Mieszkam jakieś 30 metrów nad tą rzeką (Tzw Swędrnią) która przechodzi przez zb.Murowaniec i się wychowałem nad nią więc wiem akurat jakie rybki pływają w tym zbiorniku zbiornik został wybudowany w latach 2002-2004 w 2006 r około września została spuszczona woda i zostało samo koryto ,w tym czasie akurat często jeździłem na to koryto ,co tam się działo to obłęd przez godzinę można było złapać około 15-30 szczupaków takich 1-3 kg i dużo mniejszych,w większych dołkach gdzie woda pozostawała ludzie na podrywke za pierwszym pociągnieciem wyciągali po 100 szczupaków takiego większego jak narybku,ludzie sobie stawy zarybiali tym za darmo i handlowali oprócz tego w korycie były już liny takie po 600 gram i karaśie ponad 1 kg ,później co było to strażnicy z Ostrowa zauważyli to i zaczeli pilnować pod sam koniec,tylko później oni sami zarybiali tym swoje zbiorniki sprzedawali szczupy i mówili jakie dobre :/ później zbiornik ponownie został zalany wodą ,jezdziłem często na spining i szczupaki brały więc nie wyjeb... wszystkiego icon_smile.gif Na te czasy pływają tam Szczupaki takie około 6 kg sami kilka sztuk niedawno wyciągneliśmy

Co do Sandacza zarybiany był w roku 2007 tak wynika z informacji pzw i w zeszłym sezonie w Listopadzie największy jaki był to 60 cm i 1,9 kg słyszałem ,że ktoś wyciągnął 3 kg ale nie chce mi się wierzyć z tych największych to takie 2,5 kg

Okońie takie do 1,5 kg nam się zdarzały

Co do białej ryby Zbiornik w pewnym miejscach jest nieźle zarośnięty ,ale nigdzie w okolicy Lin tak ładnie nie przyrasta do tego czasu troche jest takich do 2 kg
Karaśie przeważnie takie do 1,8 kg z tych największych
Karp z tych największych to takie do 8 kg ale to z tych pierwszych zarybień ,bo z 2008 r wpuszczali około 2 tony karpia i został on praktycznie odrazu wyłapany ,w tym sezonie 2009 wpuścili 3 tony jednak tylko kilka z nich złapali co mnie bardzo cieszy
Co do amura to przeważnie takie 3 kg nam się trafiały chociaż 8 kg ktoś złapał,ale nie ma ich przez siłę

Na Koniec dodam że niepotrzebnie tam zarybiali leszczem,obecnie takie 0,7 kg tam występują ,wcześniej jak tam coś brało to było wiadomo że w miarę konkretna ryba a nie jakiś leszcz
trochę zasyfili tym ten zbiornik moim zdaniem

Myśle ,że trochę przybliżyłem Ci historie tego zbiornika
sebcio78
dzieki teraz juz wiemm troche o tym zbiorniku a powiedz mi jeszcze czy trzeba tam cos dodatkowo oplacac i ile i gdzie mozna oplacic
piterp20
To jest zbiornik pzw 70 ha więc karta wędkarska tylko
sebcio78
to musze tam sprobowac powedkowac ja jestem z sieradza wiec tylko rzeka warta ale tu nie ma praktycznie ryb trafiaja sie jakies male i to nie zawsze
damian122
Co do płacenia sezonowo to nic na ten temat nie wiem a jeśli chodzi o opłaty to się płaci na miejscu u właściciela lub pracownika na terenie łowiska.
ProCarp
CYTAT(piterp20 @ sob, 20 mar 2010 - 15:04) *
Mieszkam jakieś 30 metrów nad tą rzeką (Tzw Swędrnią) która przechodzi przez zb.Murowaniec i się wychowałem nad nią więc wiem akurat jakie rybki pływają w tym zbiorniku zbiornik został wybudowany w latach 2002-2004 w 2006 r około września została spuszczona woda i zostało samo koryto ,w tym czasie akurat często jeździłem na to koryto ,co tam się działo to obłęd przez godzinę można było złapać około 15-30 szczupaków takich 1-3 kg i dużo mniejszych,w większych dołkach gdzie woda pozostawała ludzie na podrywke za pierwszym pociągnieciem wyciągali po 100 szczupaków takiego większego jak narybku,ludzie sobie stawy zarybiali tym za darmo i handlowali oprócz tego w korycie były już liny takie po 600 gram i karaśie ponad 1 kg ,później co było to strażnicy z Ostrowa zauważyli to i zaczeli pilnować pod sam koniec,tylko później oni sami zarybiali tym swoje zbiorniki sprzedawali szczupy i mówili jakie dobre :/ później zbiornik ponownie został zalany wodą ,jezdziłem często na spining i szczupaki brały więc nie wyjeb... wszystkiego icon_smile.gif Na te czasy pływają tam Szczupaki takie około 6 kg sami kilka sztuk niedawno wyciągneliśmy

Co do Sandacza zarybiany był w roku 2007 tak wynika z informacji pzw i w zeszłym sezonie w Listopadzie największy jaki był to 60 cm i 1,9 kg słyszałem ,że ktoś wyciągnął 3 kg ale nie chce mi się wierzyć z tych największych to takie 2,5 kg

Okońie takie do 1,5 kg nam się zdarzały

Co do białej ryby Zbiornik w pewnym miejscach jest nieźle zarośnięty ,ale nigdzie w okolicy Lin tak ładnie nie przyrasta do tego czasu troche jest takich do 2 kg
Karaśie przeważnie takie do 1,8 kg z tych największych
Karp z tych największych to takie do 8 kg ale to z tych pierwszych zarybień ,bo z 2008 r wpuszczali około 2 tony karpia i został on praktycznie odrazu wyłapany ,w tym sezonie 2009 wpuścili 3 tony jednak tylko kilka z nich złapali co mnie bardzo cieszy
Co do amura to przeważnie takie 3 kg nam się trafiały chociaż 8 kg ktoś złapał,ale nie ma ich przez siłę

Na Koniec dodam że niepotrzebnie tam zarybiali leszczem,obecnie takie 0,7 kg tam występują ,wcześniej jak tam coś brało to było wiadomo że w miarę konkretna ryba a nie jakiś leszcz
trochę zasyfili tym ten zbiornik moim zdaniem

Myśle ,że trochę przybliżyłem Ci historie tego zbiornika

Siema!Ty jezdzisz na murowaniec z Sztorusem?Dzis byl w goluchowie i cos mi mowil ze poznal kogos tutaj na forum i z nim lowi ale nie pamietam nicku
piterp20
Tak to raczej ja,sezon się dopiero zaczyna więc pewnie będzie niejedna okazja się razem spotkać icon_wink.gif
sebcio78
a powiedzcie czy nocne ryby tez tam sa jakies sumy wegorze?
kamilkaze
Piter dzięki za info icon_smile.gif Znam w miarę rejony Koźminka więc ze znalezieniem łowiska nie będzie problemu. Gorzej z moimi uprawnieniami na łowienie, więc pewnie przejade tam się tylko obejrzeć zbiornik :/ A ja wczoraj latałem jak głupi po Murowańcu k. Marchwacza icon_razz.gifP

damian No właśnie te fotki widziałem i muszę stwierdzić, że tam jest po prostu pięknie icon_smile.gif Będzie gdzie jeździć z rodziną icon_smile.gif Szkoda tylko, że nie można zbytnio pospinningować, ale tam jest tak ładnie, że grzechem byłoby wpaść na godzinkę lub dwie icon_razz.gif

Pisałem o gliniankach k. Lipki. Byłem tam dzisiaj, wygląda to naprawdę fajnie ale niestety jest to teren prywatny, a właściciel ma zamkniętą grupę klientów-wędkarzy i na ten rok nie zamierza jej powiększać :/

Czyli mam problem, bo bez karty nie pośmigam sobie za drapieżnikami (oprócz sumów, ale w tych łowiskach - Lipka, Wojsławice to i tak nie można biczować wody)
Damiano_gt
Kamilkaze, dlaczego sobie nie wyrobisz karty?
piterp20
Jeśli chodzi o suma i węgorza to raczej nie ma się czego spodziewać,w 2008 r najpierw zarybili 4 kg węgorza,w 2009 6 kg takiego(10-30 gram) co do suma dopiero w 2009 kupili gdzieś tak około 100 kg takich 1-1,5 kg sumików ,wiem dokładnie bo wiem skąd brali widziałem to,i znajomy akurat tam pracował przy odłowach tych stawów którym zarybiali zbiornik

Więc o Sumie i węgorzu raczej zapomnij,Jeśli te rybki cię interesują to polecam Szałe niedałeko Kalisza ,przy połowie sandacza na trupka kilka razy trafiał się ładny węgorz taki 1-2 kg ,zresztą z tego zbiornika w jakimś czasie został tam złapany jakiś rekordowy węgorz
Co do Suma znam fajne miejsce na tą rybkę w tym zbiorniku,od takiego znajomego który mi pokazywał zdjęcia(gdy spuszczali wodę z tego zbiornika porobił sobie zdjęcia,więc jest obcykany mniej więcej gdzie jest koryto i gdzie rzucać ) przeważnie trafiały się takie 2-10 kg chociaż słyszałem że ktoś miał takiego 30 kg ale miał za słąby sprzęt i ryba poszła...

Jeśli chcesz sobie połapać tak komerycjnie z rodzinką to Lipka w zupełności ci wystarczy do tego tam odrazu jest restauracja+smażalnia ryb,lubię tam sobie pojechać od czasu do czasu ale rekreacyjnie,bo nie przepadam za takimi łowiskami komerycjnymi (chyba ,że testuje nowy sprzęt) ogólnie wole takie większe zbiorniki pzw ,są znacznie trudniejsze i mam większą satysfakcje ze złapania jakieś ryby
ProCarp
Moj znajomy nauczyciel bardzo czesto lowi na Szałe z łódki wlasnie w pogoni za sandaczem wiem ze kilka sztuk powyzej 5 kg juz zlowil.Ja akurat mam najblizej do gołuchowa i większosc moich wypraw jest wlasnie nad to jeziorko.Gdyby ktos nie wiedzial to znajduje sie ono niedaleko trasy Poznań - Kalisz,pomiedzy Kaliszem a Pleszewem.
piterp20
CYTAT(ProCarp @ nie, 21 mar 2010 - 23:42) *
Moj znajomy nauczyciel bardzo czesto lowi na Szałe z łódki wlasnie w pogoni za sandaczem wiem ze kilka sztuk powyzej 5 kg juz zlowil.Ja akurat mam najblizej do gołuchowa i większosc moich wypraw jest wlasnie nad to jeziorko.Gdyby ktos nie wiedzial to znajduje sie ono niedaleko trasy Poznań - Kalisz,pomiedzy Kaliszem a Pleszewem.

Mój największy sandacz na tym zbiorniku to 3,3 kg w 2009 r mój kuzyn pobił ten rekord 3,8 kg ,ale na własne oczy widziałem jak niektórzy wyciągali takie 6-8 kg lubię ten zbiornik ,bo trochę jest tam tego sandacza
kiełbik12
Chyba najlepsze łowisko sandaczowe w okolicy Sieradza.
kamilkaze
Nawet nie macie pojęcia jak się palę żeby połowić sobie na normalnych wodach icon_razz.gif Świeżo upieczony tatuś jestem i po prostu jak mam wydać te 200 zł na opłaty, a nad wodę uda mi się pojechać pare może parenaście razy to wolę już opłacać łowiska komercyjne, gdzie mam ryby gwarantowane icon_razz.gif
SztoruS
Piter cicho już bo nie bd miejsca aby necić w muro !:D
Bez urazy do osób z sieradza ale ogołem wedkarzy z łódzkiego nie potrzebujemy ...
Po tym co zrobili z szałe thx wielkie ....

No chyba że w tym przypadku inaczej bedzie .

Piter piatek muro by ci pasowalo ?:>
Ale delikanie płotki szprotki leszcze dreszcze? icon_biggrin.gif
piterp20
CYTAT(SztoruS @ wto, 23 mar 2010 - 09:51) *
Piter cicho już bo nie bd miejsca aby necić w muro !:D
Bez urazy do osób z sieradza ale ogołem wedkarzy z łódzkiego nie potrzebujemy ...
Po tym co zrobili z szałe thx wielkie ....

No chyba że w tym przypadku inaczej bedzie .

Piter piatek muro by ci pasowalo ?:>
Ale delikanie płotki szprotki leszcze dreszcze? icon_biggrin.gif

Siema,ja tam już 2 dobre miejsce ,mam jedno takie wiosenne z dużą ilością zielonki ,drugie zaś na lato w tym miejscu z brzegu najbliżej jest koryto icon_wink.gif
No ja się pisze tylko nie wiem czy akurat w piątek będę miał czas,ale jeśli nie piątek to sobota lub niedziela,dzisiaj pojade i zobaczę jak z lodem bo w niedziele to jeszcze cały zbiornik pokryty lodem ....
Damiano_gt
Kamilkaze, no spoko, rozumiem Cię. Ale z drugiej strony powinieneś się cieszyć, że to tylko 200 PLN. W innych okręgach tyle samo płaci się za sam spinning.

Zobacz jeszcze stawy w Pęczniewie. Jest to miejscowość po wschodniej stronie Jeziorska, niedaleko publicznej przystani żeglarskiej. Tutaj masz zdjęcie satelitarne tych akwenów.

Google całkiem niedawno uaktualniło zdjęcia Polski, więc wszystko ładnie widać. Tutaj dla porównania masz widok na poprzednie zdjęcia.
SztoruS
Jeśli muro nadal zalodzone to golu bylem w sobote i nie jest zle ;]
sebcio78
nie wszyscy wędkarze z byłego łódzkiego są ... ja jestem z Sieradza i szanuje innych wędkarzy i łowiska
SztoruS
No to zapraszamy niestety w kaliszu panuje pewien stereotyp i nie cheć do osób z łódzkiego ...
Poprzez to co zostawiaja po sobie na łowisku tona smieci i 50kg zanety dziennie w wode ...

Jeśli chcesz my z piterem zazwyczaj umawiamy się i wspólnie lecimy na nocki wiec można się zgadać
sebcio78
wiesz ja tu kolo Sieradza na warcie tez spotykam często wędkarzy z lodzi i oni faktyczne nie przyjeżdżali łowić tylko popić i po śmiecić powrzucać jakieś kamiory do wody i tyle zawsze po nich był syf nie wszyscy ale większość teraz ich jest dużo mniej i jest lepiej co do ułowienia się na wspólny wypad to dlaczego nie będzie raźniej:)
SztoruS
No to gitara ja jutro mam zamiar opłacić karte , zakupić żyłki haczyki zanety robale i inne pierdoły i w piatek nad wode.
Piter pewnie pojedzie ze mna wiec jeśli ktoś ma czas i jest chetny zapraszamy na muro icon_smile.gif
Dino-zaur
A co Wiecie na temat Kępiny k/Zd-Woli? icon_razz.gif
piterp20
CYTAT(SztoruS @ śro, 24 mar 2010 - 20:33) *
No to gitara ja jutro mam zamiar opłacić karte , zakupić żyłki haczyki zanety robale i inne pierdoły i w piatek nad wode.
Piter pewnie pojedzie ze mna wiec jeśli ktoś ma czas i jest chetny zapraszamy na muro icon_smile.gif

Byłem przed chwilą sprawdzić na Muro co się dzieje, Lód puścił całkowicie ... icon_smile.gif widziałem 3 auta nad wodą w sumie 5 wędkowało,do jednego z nich podjechałem ,akurat rozkładał drugą wędka,w tym czasie złapał przy mnie jakąś płotkę około 20 ,łapał na grunt,tak jak większość,(koleś był mało rozmowny więc nie podejmowałem dalszej dyskusji i pojechałem dalej ;D )o tej porze w tamtym roku w pewnym miejscu delikatnie już karpik brał,i o dziwo LIN się nawet trafił icon_smile.gif
Zaś na początku rzeki łądnie bierze płotka i wzdręga

SztoruS ,nie wiem czy do końca będę miał czas w piątek bo mam trochę roboty... (najwyżej wpadnę na chwile zobaczyć) ale w niedziele jak będzie pogoda ,to będę napewno i kilku znajomych chyba również więc zapraszam,zrobimy sobie wtedy rozpoczęcie sezonu jakieś piwo i te sprawy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
sebcio78
witam was ja chyba wpadne tylko zobaczyc wode w niedziele z rodzinka:) ale dolacze do waszego piwka icon_smile.gif pozdrawiam
sebcio78
i jak tam po polowach na murowancu byly jakies efekty?
piterp20
CYTAT(sebcio78 @ pon, 29 mar 2010 - 12:33) *
i jak tam po polowach na murowancu byly jakies efekty?

Działo się ale tylko w piątek (gdy temperatura wynosiła około 20 c ) znajomy od 6-8 złowił 7 karpi,pojechałem sprawdzić po 9.00 na jakieś 30 minut bo nie miałem czasu,przez ten czas jako przyłów na czerwonego robaka uderzył sandacz taki 1,5 kg , delikatnie odhaczony i puszczony icon_smile.gif później znajomy pojechałem pod wieczór znów w to miejsce i złowił jeszcze 9, ja przyjechałem pół godziny przed zmrokiem i udało mi się przechytrzyć tylko jednego ,zaś kilka mi się spieło....

Na drugi dzień znajomy od 6-8 złowił jeszcze 3 a później pogorszenie pogody i na całym zbiorniku cisza, dodam ,że karpie weszły w taką mulistą płytką 1,0 -1,50 m wodę ,karpie podeszły pod sam brzeg wyrzucały się w trzcinach , bąbliło się od mułu aż miło icon_smile.gif co najlepsze więcej i wygodniej dało się złowić na spławik icon_smile.gif

Sezon uważam za rozpoczęty icon_smile.gif
SztoruS
Zgadza się potwierdze iż w piatek ryba brała a w sobote gdy pojechałem nic 5 płotek na 7godzin siedzenia icon_razz.gif
Deszcz wiatr ale 1 wypad nad wode ech icon_biggrin.gif

Piter jeszcze troche jak bd ładna pogoda 1 nocke trzeba zaliczyć ,ale to wtedy bd raczej tak aby się spotkać napić pogadać ;]
ProCarp
Może przeniesiecie dyskusje do http://www.splawik.com.pl/Weekend_Majowy_I...stwo___28090.Ja wybieram sie w czwartek do goluchowa narazie nie mam czym dojechac na murowaniec wczesnie rano i teraz za zimno jak dla mnie na nocki wiec pozostaje tylko goluchow.Slyszalem ze tam w piatek tez ludzie kilka karpi zlowili
sebcio78
witam i jak tam polowy byliście gdzieś na rybkach i jakie efekty ja skoczyłem nad warte kolo Sieradza ale lipa tylko ukleje i jazgarze biorą
KonaN
Sebcio78 w którym miejscu łowiłeś? W okolicach Sieradza to masz na myśli Wartę za tamą na Jeziorsku, czy Woźniki itp.? Interesuje mnie bardzo kleń w Woźnikach i trochę dalej.
sebcio78
łowiłem na Biskupicach i naprawdę lipa na woznikach nie bylem wiec nie wiem czy jest tam jakiś kleń
Dino-zaur
Gdzie dokładnie/tzn w samych Wojsławicach znajduje się łowisko?Jestem przykładowo w samych Wojsławicach na skręcie na Wólkę Wojsławską i jak dalej? icon_eek.gif
KonaN
Jak w Zduńskiej Woli jest skrzyżowanie koło Biedronki(?) to na nim w lewo. Potem popytaj ludzi, to powiedzą Ci jak dojechać.
sebcio78
witam wszyskich
i jakie tam wyniki na murowancu?
SztoruS
Każdy mówi co innego ...
Byłem w tamtym tyg to 2 płotki ...
Piter był dzień wcześniej to nałowili karpi ...
W tym tyg był mój dziadek z znajomym od 9 rano do 22 i nic 0 brań kompletnie nic , wedkarzy było sporo i każdy twierdził iż dzień wcześniej brały...

Ryby jak zawsze biora gdy nas nie ma icon_biggrin.gif

Dziś mnie znajomy cignie na ryby ale nie mam checi ... Wole piwo wypić bo pogoda mnie denerwuje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.