Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konopie Na Leszcza I Płoć
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
lokis
Witam!!
Chciał bym tu zapytać was czy łowiliście kiedyś na konopie.
Mam w tym roku zamiar kupić z 3-4kg konopi ponieważ będę nęcił na karpia, ale słyszałem że w Anglii łowią na konopie piękne leszcze i płocie, spróbuję zanęcić też by na Odrze podeszły płotki i leszcze jak macie na to jakiś sposób może byście się tym podzielili z góry dzięki.
Mortik
Próbowałem trochę z konopiami, nastawiałem się na płotki głównie, ale bez dłuższych przygotowań łowiska efekty były bardzo słabe. Pewnie wynika to z tego, że ryby nie są do konopi przyzwyczajone, wnioskuje to po tym, iż dopiero po kilku dniach i wsypaniu dużej ilości konopi do wody zaczeły pojawiać sie ryby i to też nie płotki tylko leszcze, ale przyznam że przyzwoite. Podsumowując:
potrzeba dużo konopi i trochę czasu(u mnie to były 4 dni)żeby ryby zaczęły lepiej reagować.

Dodam, że tak łowiłem tylko 3 razy, więc moja opinia może być mało miarodajna bo na słabe żerowanie ryb mógł wpłynąć jakiś inny czynnik.

Pozdrawiam i połamania na karpiach!
radkacz
Naczytałem się o skuteczności konopii i musze powiedzieć, że do zanęty owszem, ale na hak konopii raczej juz nie założę. Może to specyfika mojego łowiska, ale średnio jestem zadowolony z zanety jak i przynęty. Tak samo jak mój poprzednik łowiłem tak tylko kilka razy kupiłem 4 słoiki dragona, które wylądowały w zanęcie, osobiście wolę białe robaki i kuku. Mimo to myślę, że warto spróbować z konopiami, może u Ciebie okazą się doskonała przynetą i dodatkiem do zanęt (z resztą większość kupnych zanęt ma w sobie konopie) u mnie się nie sprawdziły icon_sad.gif
Tomek1992
Jesli chodzi o mnie to na lowisku gdzie dominuje płoć to jest dodatek nr 1 , najczęsciej necene gotowanymi ziarnami strzelajac proca na splawik , rowniez mozna dodac do zanety .
Jesli rybka jest w lowisku, necenie konopiami daje efetky natychmiastowe , i bardzo czesto wabi wieksze sztuki ( Duża Płoć dostaje amoku od gotowanej konopii )
Przy polowie leszczy niestety nie widzialem tak duzej roznicy , czy skutkuje czy tez nie ...
Bardzo silnie oddzialuje na karpia .
Polecam ugotowac ziarna , pozostawic wraz z wywarem ( woda od gotowania ) do ostygniecia , przemiksowac taka papke i nawilzyc tym zanete ...

lokis
Dzięki z za opinie na ten temat.

Ja zamierzam nęcić przez 5 dni codziennie (jak pszenicą) i na weekend na rybki skoczyć , robiłem tak zawsze z kukurydzą,pęczakiem,pszenicą i może się też uda z konopią.
Co do zanęt to konopia jest dodawana przez karpiarzy jako składnik nr 1, świetnie nęci karpie i długo zatrzymuje w łowisku,zamierzam jej od tego roku stosować do każdej zanęty na spławik,feeder,i karpiowe zasiadki.

Jeżeli macie coś jeszcze do powiedzenia na temat konopi śmiało pisać icon_smile.gif
Tomek1992
CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 00:01) *
Dzięki z za opinie na ten temat.

Ja zamierzam nęcić przez 5 dni codziennie (jak pszenicą) i na weekend na rybki skoczyć , robiłem tak zawsze z kukurydzą,pęczakiem,pszenicą i może się też uda z konopią.
Co do zanęt to konopia jest dodawana przez karpiarzy jako składnik nr 1, świetnie nęci karpie i długo zatrzymuje w łowisku,zamierzam jej od tego roku stosować do każdej zanęty na spławik,feeder,i karpiowe zasiadki.

Jeżeli macie coś jeszcze do powiedzenia na temat konopi śmiało pisać icon_smile.gif

To ze konopie sa dobre na karpie nie ma zadnych podwazen , na ploc tak samo ...
Na haczyk nie polecam jej zakladania, chyba ze ktos ma nerwy ze stali , poniewaz brania sa super szybkie i trzeba sie wykazac niebawem refleksem ....
Odrobina konopii gotowanej w zanecie nigdy nie zaszkodzi , jednak przestrzegam przed dodawaniem konopi prazonej , nie zawsze dziala jak bysmy tego chcieli,...
Na rzecze polecam gline wiazaca i ziarna konopii , ziarna uwalaniaja sie z nurtem stopniowo wabiac nam rybki icon_smile.gif

HANI
mi konopie dodane do zanęty życie nad wodą uratowały icon_smile.gif ludzi na woda mnostwo, ale bran 0 :/ kazdy tylko patrzal na siebei i sie denerwowal, a j tu przyjezdzam na dode kilka kul zanety z gotowanymi konopiami do wody po czym rozpakowalem i rozstawilem sprzet zarzucilem i nie czekalem nawet 3 minut i siadla piekna ploc icon_smile.gif miala jakies 35 cm icon_smile.gif i w ciagu godziny zlowilem chyba 20 ploci icon_smile.gif pewien struszek obok zapytal na co lowie wiec mu dalem troche zanety i myslalem ze biedak zawalu dostanie jak mu plocie podeszly icon_smile.gif siedzial 5 godzin i nic, zanecil zaneta z dodatkiem konopi i byl chyba najszczesliwszy na swiecie icon_smile.gif

P.S jak zalożyć konopie na hak? przeciez one w skorupkach sa a po ugotowania tylko pekaja i uwalniaja ladny zapach icon_smile.gif
lokis
CYTAT
Na rzecze polecam gline wiazaca i ziarna konopii , ziarna uwalaniaja sie z nurtem stopniowo wabiac nam rybki
Ja będę łowił tylko na kanale Odry więc woda praktycznie stojąca ale dzięki ta rada się na pewno przyda.

Anglicy łowią na konopie piękne ryby, nie wiem czy mają specjalne haczyki czy co ale mam kilka artykułów na tema łowienia na konopie w Anglii.
Ale na pewno będę je stosował do zanęt gruntowych jak i spławikowych.
Tylko mam nadzieje że konopia będzie tak tania jak mówią wędkarze bo na tą gotową mnie nie stać płacić 25-30zł za 1kg.
Jak ktoś wie gdzie i za ile można kupić konopie we Wrocławiu i by napisał był bym wdzięczny.

Zrobiłem fotki artykułu w pełnych rozmiarach można to odczytać:

Tomek1992
CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 00:59) *
Ja będę łowił tylko na kanale Odry więc woda praktycznie stojąca ale dzięki ta rada się na pewno przyda.

Anglicy łowią na konopie piękne ryby, nie wiem czy mają specjalne haczyki czy co ale mam kilka artykułów na tema łowienia na konopie w Anglii.
Ale na pewno będę je stosował do zanęt gruntowych jak i spławikowych.
Tylko mam nadzieje że konopia będzie tak tania jak mówią wędkarze bo na tą gotową mnie nie stać płacić 25-30zł za 1kg.
Jak ktoś wie gdzie i za ile można kupić konopie we Wrocławiu i by napisał był bym wdzięczny.

Zrobiłem fotki artykułu w pełnych rozmiarach można to odczytać:

Ja kupuje na tzw rynku , sprzedawcy ze zbozem itd tez maja konopie , place od 4 do 5 zł za kg ...
lokis
Też tak myślałem że na targu będą mieli pochodzę wiosną za tym.
wotekm
A może wiecie czy konopia sciaga sumki karłowate? Tam gdzie łowię jest tego mnóstwo. Boję się, że jak zanęcę to mi sie pospływają
Tomek1992
CYTAT(wotekm @ sob, 13 lut 2010 - 12:26) *
A może wiecie czy konopia sciaga sumki karłowate? Tam gdzie łowię jest tego mnóstwo. Boję się, że jak zanęcę to mi sie pospływają

Wątpie , ta ryba reaguje na wszelkiego rodzaju robactow oraz jaskrawe przynęty ....
Choc z tego co slyszalem , sumik jest wszystkozerny...icon_smile.gif
lokis
Ja sumiki łowiłem na wszystko od ciasta po małego żywca(ale sumik miał wtedy 45cm), w tamtym sezonie to mi na kukurydzę i pszenicę brały ciągle.
wotekm
CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 16:31) *
Ja sumiki łowiłem na wszystko od ciasta po małego żywca(ale sumik miał wtedy 45cm), w tamtym sezonie to mi na kukurydzę i pszenicę brały ciągle.

i tego właśnie się bałem
lokis
Nie wiem jakie są sposoby na pozbycie się tego szkodnika z zanęconego łowisko, ale raczej nie będzie upierdliwy bo jak płoć lub leszcz wejdzie w zanętę to nie dopuści sumika.
HANI
panowie jak zalożyć taka ugotowana konopie na hak? przeciez to w skorupce jest i po ugotowaniu tylko peka :/
lokis
CYTAT(HANI @ nie, 14 lut 2010 - 01:12) *
panowie jak zalożyć taka ugotowana konopie na hak? przeciez to w skorupce jest i po ugotowaniu tylko peka :/

W artykule który dodałem jest napisane jak i na jaki hak icon_smile.gif
kj111
konopia jest dobra na małe zbiorniki kiedyś dostałem worek poszedłem na łowisko gdzie miały być same karasie a złapałem kilka linów
SztoruS
Sumiki karłowate łowiliśmy na kulki 20mm (truskawa)...

Konopia dobra sprawa jeśli używa się jej z głowa , jeśli nauczysz do nich ryby polowa sukcesu za toba ;]
frodo97
konopie są jak najbardziej dobre na płoć
OLO
Konopii raczej nie stosuję na haku gdyż łatwo spada :/ tą sklepową to wcale na hak nabić nie potrafię bo taka miękka że odrazu spada ( może źle coś robię ). Ale często dosypuję konopii do zanęty i z moich doświadczeń wynika że pięknie przytrzymuje płoć w łowisku.
lokis
CYTAT(OLO @ śro, 10 mar 2010 - 17:24) *
Konopii raczej nie stosuję na haku gdyż łatwo spada :/ tą sklepową to wcale na hak nabić nie potrafię bo taka miękka że odrazu spada ( może źle coś robię ). Ale często dosypuję konopii do zanęty i z moich doświadczeń wynika że pięknie przytrzymuje płoć w łowisku.

Anglicy mają sposób na konopie i zakładają na hak, gdzieś nawet dodałem artykuł o tym icon_wink.gif
kwasozlop1990
Taka mała ciekawostka, wyczytałem ostatnio ,że konopi nie lubią ukleje. Wystarczy regularnie podsypywać konopie a przepłoszymy te niechciane czasem rybki icon_wink.gif
Tomek1992
CYTAT(kwasozlop1990 @ czw, 11 mar 2010 - 01:40) *
Taka mała ciekawostka, wyczytałem ostatnio ,że konopi nie lubią ukleje. Wystarczy regularnie podsypywać konopie a przepłoszymy te niechciane czasem rybki icon_wink.gif

To normalne , do konopi przychodzi wieksza ploc i odgania ukleje , zreszta na ukleje to ta przyneta troche nie pasuje choc zdazalo sie ze i nawet po dodaniu do zanety uklejowej lepiej ragowal a spowodowane bylo charakterystycznym pluskiem wpadajacego ziarnka konopi do wody
Psycholek
Ja w tamtym roku stosowałem do nęcenie linów konopie z kukurydzą.Liny w łowisku trzymały się koło miesiąca.icon_smile.gif Płotki coś nie wchodziły. . .
lokis
Co powiecie na robinie papki z konopi ?
Mielić konopie gotowane i dodawać do zanęty ?
Tomek1992
CYTAT(lokis @ pią, 12 mar 2010 - 15:20) *
Co powiecie na robinie papki z konopi ?
Mielić konopie gotowane i dodawać do zanęty ?

Nic nowego , gotujesz konopie i wode z wywarem mielisz w mikserze , czyms takim nawilzasz zanete.
Moze rowniez nawilzyc samym wywarem a konopie dodac do zanety
OLO
Czy taki wywar z konopii mógłbym przechowywać np. w słoikach ? Czy się zepsuje ?
lokis
CYTAT(OLO @ pią, 12 mar 2010 - 16:51) *
Czy taki wywar z konopii mógłbym przechowywać np. w słoikach ? Czy się zepsuje ?

Z tego co wiem to nawet konopie można razem z tą wodą trzymać w słoiku, wtedy się je konserwuje, czytałem o tym kiedyś pewien artykuł że konopie i kukurydze paszową można konserwować w słoikach i wytrzyma kilka miesięcy.
Cayt
A ja mam takie pytanko, od jakiegoś czasu poszukuje konopi. Na necie znajduje glownie temat o konopi indyjskiej icon_razz.gif jak pytam po rodzinie to tez kojarza tylko z jednym.... Wiem ze mozna ja dostac w sklepie wedkarskim, tylko ze drogo (15-20zl za kg). Cos mi sie obilo o uszy ze konopie to inna nazwa kukurydzy paszowej. Czyli mam rozumiec ze kukurydza paszowa to po prostu ta konopia? czy jak z tym jest? Chcialbym sie wybrac w ten weekend na rybki bo ma byc ladna pogoda i wypadaloby sie zaopatrzyc w co nieco do zanety icon_smile.gif
lokis
CYTAT(Cayt @ czw, 18 mar 2010 - 19:22) *
A ja mam takie pytanko, od jakiegoś czasu poszukuje konopi. Na necie znajduje glownie temat o konopi indyjskiej icon_razz.gif jak pytam po rodzinie to tez kojarza tylko z jednym.... Wiem ze mozna ja dostac w sklepie wedkarskim, tylko ze drogo (15-20zl za kg). Cos mi sie obilo o uszy ze konopie to inna nazwa kukurydzy paszowej. Czyli mam rozumiec ze kukurydza paszowa to po prostu ta konopia? czy jak z tym jest? Chcialbym sie wybrac w ten weekend na rybki bo ma byc ladna pogoda i wypadaloby sie zaopatrzyc w co nieco do zanety icon_smile.gif

Kukurydza paszowa a konopia to całkiem co innego.
Konopie można kupić na targach zbóż tak samo kukurydze paszową.
Poczytaj ten temat cały a będziesz wiedział co i jak.
rogalk
http://parda.w.interia.pl/084.html
CYTAT
Poczytaj
lech9791
CYTAT(Cayt @ czw, 18 mar 2010 - 21:22) *

Ja dzisiaj rano kupiłem 1/2 kg konopi na bazarku u człowieka który ma również groch, kasze, słoneczniki itp. Zapłaciłem 4 zł.
Bazarek, jarmark itp. - to dobre miejsce na takie zakupy.

L
kiełbik12
Poszukaj sklepu z paszami bądz jakis ryneczek.
Cayt
aha, dzieki icon_smile.gif
To dzisiaj sie wybiore na bazarek, moze uda sie znalezc icon_smile.gif
OLO
Bywa też w sklepach dla ptaków ...
bober1979
Ja konopie kupuje w hurtowni SOPEX.
mikeus
Konopia do zanęty na karpiowate - jak najbardziej! Co od zakładania na haczyk - próbowałem jakieś 2 razy, namęczyłem się niemiłosiernie, wyniki rewelacyjne nie były... Na razie nie będę tego eksperymentu powtarzał.
Moim zdaniem - ziarna konopi do zanęty, wysuszony kwiatostan konopi do lufki, piwko w łapkę i odpoczynek wiosenny jak malowany icon_twisted.gif
OLO
"ziarna konopi do zanęty, wysuszony kwiatostan konopi do lufki" - to nie ten sam gatunek konopii icon_razz.gif nasiona są konopii siewnej, nie indyjskiej icon_smile.gif
mikeus
CYTAT(OLO @ czw, 01 kwi 2010 - 09:04) *
"ziarna konopi do zanęty, wysuszony kwiatostan konopi do lufki" - to nie ten sam agtunek konopii icon_razz.gif nasiona są konopii siewnej, nie indyjskiej icon_smile.gif

Zgadza się, pewnie dlatego nie można ich kupić u tego samego sprzedawcy na targu icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.