Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Na Lina Bez Długotrwałego Nęcenia?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Czym zanęcić i co na hak założyć > Zanęty
wobler777
Witam wszystkich forumowiczów. W tym roku lowilem na wodzie stojacej, 1 wedke gruntowka 1 spławikówka. Gdybym mial porównać wyniki na grunt ze spławikiem, to zdecydowanie wygrywa grunt.Ładne karasie, liny ,wzdregi,oraz amur a na splawik tylko 2plocie, 2 male linki oraz wzdregi.Wiele osob mowi ze tam jezeli cos chce sie zlowic, to tylko na grunt. Ale ja ,wielokrotnie widzialem, jak kilka osob przychodzilo tam bez zanety, z bochenkiem chleba, i lowili liny min 35cm i karasie ladne. Ja wielokrotnie prubowalem zlowic tam cos ladnego na splawik, ale bez skutku. Mój zestaw składa sie z wędki odległościówki 3,9m spławiki to różne od 1 grama do 3. żyłka 0,16 bez przyponu, haczyki różne 8, 10, 12.lowilem na wszystko co sie da: biale , czerwone, kuku, chleb, ciasto, pinka. I bez wiekszych efektow. według mnie sa tam 2 miejscówki na lina:1.od razu na samym początku na 1 cyplu, przy brzegu, wokół pełno grążeli od brzegu i trzcina, i 2: w samym rogu jest tak ze z jednej strony jest trzcina jest takie kolanko jakby , wchodzi sie tam i podrzuca sie pod trzcine, obok grążele. głębokość tutaj jest około 1-2m a w tamtym pierwszym tez koło 2 m. Jeszcze jest problem w tym, ze nie mam możliwości długotrwałego nęcenia. Co poradzicie? ewentualnie moge zanęcić przed lowieniem. Moja zanęta to traper karp lin karaś, płatki owsiane, wiórki kokosowe, kuku, robaki, oraz atraktor jaxona karp lin karaś.wychodzi około 1-1,5 kg zanęty. Na grunt ta zanęta sprawdzała sie swietnie i na liny tez. Czy to sie sprawdzi?prosze o porady i zastrzeżenia. Dodam, że mam zamiar łowić w przyszłym roku(kwiecień, maj) a pytam sie was teraz bo chce poznać tą piękną rybe:)
zolwik
czesc, ja bym z tej zanety wyrzucil kuku i wiorki, zamiast tego wrzuc ze 2-3 bulki ewentualnie chleb pszenny (zwykly zakwasza wode) i atraktora staraj sie dawac jak najmniej, te miejsca co opisales sa bardzo dobre na lina bo on zeruje na plytkiej wodzie 1-2m wiec poloamania icon_wink.gif
Tomek1992
Jesli piszesz ze wiesz ze tam sa ladne liny i znasz dobre miejscowki na nie to polece ci cos takiego . .

Na wszystko co lowiles , moze sie sprawdzic ale trzeba go znecic dobrze icon_smile.gif

Lin to tzw smakosz mulu icon_smile.gif

Ja bym ci polecil zanete na lina jasna , mnie sie sprawdzala ta na ten gatunek ryby . . .

Lorpio super Lin , Karas
Specyficzne skladniki pod te ryby , srednio klejaca i nie zapada sie w mule tworzac dywan na dnie . . .

Do tego o tej porze roku dodalbym suszonej krwi . .

Przynety zanetowe . . . :
ciete gnojaki ! ( podstawa na duzego lina )
drobniutki pellet rybny (najmniejszy rozmiar jaki dostaniesz )
parzone biale robaki ( aby caly czas spoczywaly w miejscu necenia i lowienia (ten sam efekt tylko ze sie nie ruszaja)

Przynety jw napisales . . .

Zycze polamania icon_smile.gif
Frytelek
Wybierając się na dużego lina podstawą jest:
rosówka i kukurydza.

Dzięki tej przynęcie wyeliminujemy brania małych ryb.

Co do kupnych zanęt to staram się używać ich jak najmniej,
dlatego że w łowisku utrzymuje się więcej drobnicy niż
wymiarowej ryby.

Brania na pewno będą rzadsze lecz przyniosą nam lepsze wyniki.

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.