Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Na ryby w marcu...
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Forum ogólne
dawid212
Witam! Jestem początkującym wędkarzem. W zeszłym roku wykupiłem kartę i w tym też mam taki zamiar. Jako że zostało mi kilka dni urlopu i do końca marca muszę je wykorzystać, chciałbym przez ten wolny czas wybrać się na ryby. I tu się pojawia moje pytanie... Jakie ryby mogę łapać w marcu? Czy mogę używać spławikówki czy raczej gruntówki?
Jakich przynęt i zanęt używać? Byłbym wdzięczny za pomoc...
adams1999
metoda połowu nie ma znaczenie, w marcu możesz łowić leszcze, karpie, płocie poleciłbym ci zanętę uniwersalną wzbogaconą np. w kukurydze to samo zakładasz na haczyk i łowisz icon_smile.gif wiosną łowi sie tak samo jak latem z tym że jedne ryby są strasznie ostrożne a inne aż skaczą na haczyk icon_smile.gif
KAMO odra
trzeba jeszcze tylko dodac ze lowisko to rzeka bo jeziora w marccu sa jeszcze skute lodem a jezeli nie ma juz lodu to i tak wieksze szanse na ładny połów masz w rzece
dawid212
Dzięki za odpowedź. Za bardzo w rzece nie umiem łowić. Wolę jeziora. Może pod koniec marca już odmarzną... No nic trza się będzie podszkolić w łapaniau na rzece.
elwis76
Ja bym sie nie zgodził ze metoda lowienia w marcu nie ma znaczenia. Oczywiscie mozna łowic roznie ale ktora bedzie najbardziej skuteczna. Moim zdaniem grunt odpada. Temperatura wody na dnie jest znacznie nizsza niz wyzej i ryby sa bardziej ospale. Polcem wody płynace gdyz tam woda sie szybciej oczyszcza i natlenia a co za tym idzie ryba tez tam jest zywsza i ma lepszy apetyt
berth
jeżeli chodzi o wody stojące to bym proponował łowić delikatnie blisko brzegu,gdzie jest płytko i woda szybciej się nagrzewa.ja wiosną do zanęt dodaję więcej zapachów a łowię przeważnie na przynęty zwierzęce.
dawid212
CZyli rozumiem, że zanęty i przynęty o tej porze roku powinny być bardziej pachnące? A przynętę warto "pomaczać" w dipie (nie mylić z du...ą:)), no ochotkowym?
berth
QUOTE(dawid212)
CZyli rozumiem, że zanęty i przynęty o tej porze roku powinny być bardziej pachnące? A przynętę warto \"pomaczać\" w dipie (nie mylić z du...ą:)), no ochotkowym?

Można i tak.Wiosną można bardziej aromatyzować zanęty ponieważ w zimnej wodzie zapachy wolniej się rozchodzą.Niektórzy nawet wkładają do koszyczków zanętowych chusteczkę lub coś podobnego nasączone atraktorem, ale osobiście tego nie próbowałem.
Corristo
U nas lód potrzyma do maja :] . W marcu jeszcze zawody podlodowe.
Polecałbym jeziora do których wpadają rzeki. Ustaw się przy samym wylocie i zarzuć poprostu spławikówkę z jakąś naturalną przynętą (rosówka, chruścik, ochotka) i nęć tym co masz na haku obciążony m glinką lub ziemią.
taraxacus
wal do nas do Kłodzka na wiosenne pstrągi ja juz tylko czekam jak lód z rzeki wojsko rozkruszy. ale jeszcze sie nie kwapią. A tak na poważnie to na spinning na wiosne jest fantastyczna zabawa. pozdro
Korey
a w marcu na spinning to co można złapać na małej rzeczce??
adams1999
QUOTE(Korey)

katar icon_smile.gif łowiłem na spinning 2 dni w Odrze i kolejne 2 dni w małej rzece Oławie przynęty zmieniałem co chwile i ani jednego brania
berth
QUOTE(adams1999)
QUOTE(Korey)

katar icon_smile.gif łowiłem na spinning 2 dni w Odrze i kolejne 2 dni w małej rzece Oławie przynęty zmieniałem co chwile i ani jednego brania

można też złapać ptasią grype icon_biggrin.gif icon_lol.gif
adams1999
chodziło mi o to że w dużej rzece nic nie złowiłem a w małej było tak samo
lesio
co do zanęty najlepiej wybrać ciemną i dołożyć do niej ochotki a na haczyk też ochotki, a co do spinningu to poradził bym 3cm gumeczke motor oil i łowienie wzdłuż pasma trzcin daje szanse na 15cm okonie może to mało ale daje to prawdziwą frajde
Korey
to miałeś pecha z tym katarem proponuje cieplej się ubiera mój kumpel ładnego sandacza ciachnął i okoni wiele też było a od kiedy do kiedy okres ochronny szczupaka??
BobekSTW
Masz kartę ? Jak masz to nie wiem jakim sposobem ... jeśli nie masz a wędkujesz to jesteś kłusownikiem. Jest już temat gdzie znajduję sie wszystko o okresach. RAPR Cie obowiązuje !
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.