Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak Łowic Na Rzece (odra)
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Grunt
mefor
Witam! Mam pytanie, czy łowi ktoś na rzece (chodzi mi tutaj o Odrę).
Jestem początkującym wędkarzem i chciałbym się was poradzić jakie są najlepsze metody.
Jak narazie to złowiłem na Odrze na wątróbkę suma nie wielkiego, a na czerwonego nic nie udaje mi się złowić :/
na żyłce mam sam ołów i haczyk na przeponie.
I tak pytam was jakie próbować przynęty? Czy może zmienić metodę sprzętową?

2ryba1
jeśli odra to feeder i bolonka.poz
xander_18
Może zamiast ołowiu załóż koszyczek, ja osobiście też jak zaczynałem to na ołów gruntowy łowiłem, a później zmieniłem na koszyczek. Mi lepiej łowi sie na koszyczek niż na ołów.

Pozdrawiam i połamania życzę
adameq
Przyneta ma znaczenie, ale jezeli nie zaczniesz obficie necic to nie polapiesz, w tak duzych rzekach musisz przyciagnac rybki do miejsca polowu, wiec przeczytaj o neceniu w rzecze i efekty beda murowane icon_smile.gif
bartoszc322
ja powiem tak jesli chodzi o rzeke to tylko splawik:) nielapalem jeszce z gruntu na rzece:P, kiedys trzeba sprubowac:P
kj111
ja powiem tak jeśli łapiesz na główkach to użyj koszyczka i wyżuć na przełomie głuwnego nurtu a zatoczki , druga metoda tak jak pisałeś np na wątrobe i żucasz w nutr , ja najczęściej puszczam spławiczek żeby widzieć lepiej brania możesz sprubować też na groch i dać lekki zestaw niewiem czy ktoś tak robi ale ja nie nażekam stoper rurka anty splątaniowa(obciążona ciężarkiem) krętlik przypon i chaczyk
szripoc
Najlepszą metodą jest grunt spróbuj bez przeponu to może złapiesz jakiegoś leszcza .Dobre są czerwone robaki wykopane z ziemi a nie te kupne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.