Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zaneta Na Ploc
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Czym zanęcić i co na hak założyć > Zanęty
danon1994
witam chcial bym sie dowiedziec jaka bedzie najlepsza zaneta na ploc w kwietniu.Bede lowil na bata 8m, splawiczek 0,5g, zylka glowna 0,12, przepon 0,10, haczyk 16, na haczyku beda biale robaczki albo pinki.jest to lowisko prywatne glebokosc ok 2,5- 3 m. interesuje mnie zaneta nie droga do 15zl plus jakie do tego polecilibyscie dodatki?dziekuje i pozdrawiam
Narewa
Opcja szukaj sie klania... Jezeli bedzie juz cieplo to polecam pszenice.
danon1994
szukalem juz ale nic ciekawego nie znalazlem, wiec prosze o podanie mi jaka zanete kupic albo jaka zrobic samemu na ploc.dziekuje z gory i pozdrawiam
Wojtek_Płoć.96
Hmm kwiecien. Traper Sekret czarny moze?
danon1994
nie wiem nie wiem a ile gdzies taka kosztuje i czy sama wystarczy, ja bym do tej zanety najchetniej dodal konopi prazonych zmielonych i zlonecznik. co wy na to?
Wojtek_Płoć.96
To jest początek wiosny więc zapaszki bardziej korzenne z lekką nutką słodyczy. Konopie jak najbardziej. I dużo robactwa icon_wink.gif
Narewa
To zalez od pogody czy bedzie cieplo cz zimno. Ja polecam traper ploc lub Ampio Ploc z dodatkiem atraktora dragona ploc , suszona krew , bulka tarta , pinka lub ochotka, i zwirek lub piasek z kretowiska. A na haczyk ochotka.
danon1994
a ile dodac tych konopi, suszonej krwi, atraktora, i ziemi z kretowiska aha i jeszcze pinki do tej zanety?pzdr
danon1994
A CZY DO TEJ ZANETY CO MI NAPISALISCIE MOGE DODAC CZERWONYCH ROBAKOW SIEKANYCH Z GNOJOWNIKA (CHYBA MOWI SIE NA NIE GNOJAKI) I CZY NAJLEPIEJ JAK DAM TYCH KONOPI MIELONYCH PRAZONYCH TO NA HACZYK NAJLEPIEJ MAM DAC PINKE,BIALEGO CZY CZERWONEGO?I CZY MOGLIBYSCIE MI ZROBIC TAKI RYSUNEK JAKI ZROBIC NAJLEPIEJ ZESTAW NA SPLAWIK DO BATA 8M CHODZI MI OTO JAK ROZMIESCIC SRUCINY JAKA DLUGOSC PRZEPONU ITP. POZDRAWIAM
wedkarz-wielun
Zależy od łowiska i przyzwyczajenia ryb, ale myślę, że parę posiekanych, czerwonych robaków nie zaszkodzi. Jednak proponuje ci samemu dobrać odpowiednie składniki i w odpowiednich ilościach. Metodą prób i błędów można się o wiele więcej dowiedzieć. Najlepsza zanęta będzie taka, którą sam skonstruujesz na podstawie choćby tej napisanej wcześniej icon_wink.gif
danon1994
A CZY MOGE DO TEJ ZANETY DODAC GOLEBIE ODCHODY?PZDR
wedkarz-wielun
no cóż icon_lol.gif nigdy o takim czymś nie słyszałem i moim zdaniem w niczym to nie pomoże, a może zaszkodzić, ale jeśli nauczysz ryby od małego to jeść to proszę bardzo (ale na prawdę nie polecam) icon_lol.gif
Lepiej zastosować coś co ryby lubią jeść, bądź w przypadku ryb z hodowli coś czym je tam karmią icon_wink.gif
Chociaż po tym co napisałem sprawdziłem to i rzeczywiście niektórzy dodają!!! To dla mnie lekki szok, ale skoro to pomaga...
wedkarz-wielun
http://www.splawik.com.pl/index.php?showto...art=#entry37825
ziom0
gołebie odchody w moim przypadku pomagaja zawsze jak dodoam 10% do zanety wejdzie pare ladnych ploci bez tego zawsze plotki nie wiem czemu moze zradzenie losu pozdrawiam

ps zodchodami golebimi nie wolno przesadzic
marcin 16
gołebie odchody powiem tak czami pomagaja( napewno nie zaszkodzą) zalezy od łowiska na którym łowisz muisz sam wyczuc czy nie i powiem bo nie znam tego łowiska a co do zanety na wiosnepolecam ta miesznke 0,7kg(lorpio z seri GP roach balck) zanety i 1,5kg gliny i do tego robactwo joker i atraktor wanilia poctawa a co do konopi kup i ugotuj sam wywarem z konopi nawilzyj miesznkę i petrzyj przez sito a ziarna uzyj do wystrzeliwania z procy
danon1994
a powiedz mi marcin 16 jak tego jokersa przygotowac bo wiele czytalem ze to trzeba tam parzyc czy cos takiego i czy jak pojde do wedkarskiego to mam powiedziec poprosze jokersa czy cos i tak wogole to ile on kosztuje?pozdro i dzieki za odpowiedzi
danon1994
a mozecie mi powiedziec jeszcze jaka dlugosc przyponu stosuje sie na ploc ( w moim przypadku) i jaki najlepszy bedzie przepon na lina interesuje mnie przepon taki uniwersalny na rozne glebokosci.pozdro
marcin 16
Powiem tak najleprzy jok na ta pore to swierzy jok za 0.5l wychodzi około 14-16zł wystarzczy ci 0,25 max zatozpłacisz 8-10zł w tych granicach.
Joka wes w mące obtocz zeby kazda larwa poruszła sie osobno ja powim tak przypazac to jest głupia sprawa. Zmarnujesz joka i co bedziesz miał z tego nalepiej zamroźic ale to bym polecił na rzeki bo bedziesz łapał na jeziorku.Najepiej zeby cos sie ruszło w tej wodzie.
Zrobisz nete i przetrzesz przez sito dopiero dodaj joka.
Przypadku przypłonu powiem miec koło 15-17cm a na lina leszcza około 25-30cm ja tak uzwam i sie sprawdza. Jak gruntuje na płoc to równo z antenka jak jest wywarzony korekta +-5cm. leszczyk lin to przegruntowujeo poł spławika.
danon1994
jednak zawody sa przesuniete na poczatek maja. powiedzcie mi czy ta zaneta traper secret carny bedzie jeszcze dobra na poczatek maja?pozdrawiam
marcin 16
CYTAT(danon1994 @ śro, 18 lut 2009 - 18:35) *
jednak zawody sa przesuniete na poczatek maja. powiedzcie mi czy ta zaneta traper secret carny bedzie jeszcze dobra na poczatek maja?pozdrawiam

słuchaj maj czy marzec to i tak musisz dac lekko stawną znetę trapera w sekrecie sa grube cząstki :-/ to lepiej kupic lorpio z seri gp roach black ona kosztuje 12zł ;D za kilo i masz pewnosc co podajesz rybą icon_smile.gif ale poprubuj sam icon_biggrin.gif czy im samkuje ta neta icon_biggrin.gif
Wojtek_Płoć.96
Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep.pl/index.php?products...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif
danon1994
a mozecie mi powiedziec ile dodac konopi mielonych prazonych na 1kg suchej zanety??dzieuke sa wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
wedkarz-wielun
Myślę, że 5-15%
marcin 16
CYTAT(Wojtek_Płoć.96 @ czw, 19 lut 2009 - 01:35) *
Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep.pl/index.php?products...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif

a mam pytanie czy sznownego kolege pytałes czy ma sito z takimi oczki na joka ?? juz testowłem kazdą zanętę to sul ma sensas i marcel i lorpio i boland z zawodniczych reszta to jenie przysapana barwnikiem czanym ;-/ i nic wiecej
danon1994
sluchajcie ostatnio przegladalem sobie strony tego forum i znalazlem temat w ktorym ktos napisal ze traper secret czarny jest do du..y. czy to jest prawda jesli tak to prosze o podanie jakiejs innej zanety kupnej lub domowej roboty.pozdrawiam
wedkarz-wielun
Na tym forum jest już tyle polecanych zanęt, że aż żal pisać następną. Zeby je przejżeć to parę godzin trzeba czytać.
wobler777
Ja sie podłączam pod ten temat a mianowicie...czy na wiosenne płocie (druga połowa marca kwiecień ) zanęta trapera płoć troche robaków zapach waniliowy i pszenica + odległościowka i splawik waggler2,4 g bedzie dobre?czekam na odp:)
Maver
A masz zamiar łowić na zawodach czy normalnie??
erdeef
a czym się różni łowienie normalne od zawodów?????? i czemu takie pytanie ?????? zanęta to zanęta i nie ważne czy na co dzień czy od święta musi być dobra
Łukasz-radom
CYTAT(danon1994 @ sob, 14 lut 2009 - 20:19) *
witam chcial bym sie dowiedziec jaka bedzie najlepsza zaneta na ploc w kwietniu.Bede lowil na bata 8m, splawiczek 0,5g, zylka glowna 0,12, przepon 0,10, haczyk 16, na haczyku beda biale robaczki albo pinki.jest to lowisko prywatne glebokosc ok 2,5- 3 m. interesuje mnie zaneta nie droga do 15zl plus jakie do tego polecilibyscie dodatki?dziekuje i pozdrawiam

chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak
danon1994
a czy mogla by byc jakas zaneta firmy gutkiewicza na majowe zawody? oczywiscie z dodatkiem konopi ziemi z krotowiska itp itd jak bylo na pisane wyzej.pozdro
marcin 16
powiem tak kup bruda to samo co gutek ja nie widze zadnej róznicy po miedzy zawodniczmi jeninie musz dodac do bruda epiceint i orzeszki archaidowe
KAMO odra
witam brać wędkarska na wstepie przepraszam za moja długą nie obecność na "spławiku" teraz postaram sie systematycznie odwiedzać moje ulubione forum icon_smile.gif . no cóż co do zanęty kwietniowej to muszę wam powiedzieć ze za bardzo nie różni się ona od zanęty którą stosuje latem czy tez jesienią , a składa się ona z :

1 cześć bułki tartej
2 części okruchów z chleba
1 części gotowe zanety Traper płoć
i z 1 łyżeczki (w zależności od wielkości "części") atraktora zapachowego traper płoć extra
*zanęta wabi nie tylko płocie ,warto dodać szczyptę przyprawy do piernika ,uwaga trzeba idealnie rozrobic zanete (nie przeholować z wodą ) inaczej zrobi się jak glina a musi być pół sucha ,po rozrobieniu odczekac ok 10 min ptrzed zanecaniem .

ta zanęta sprawdza mi sie zawsze w sumie jak i na jeziorach tak i na rzekach. co do zestawu proponował bym taki sam zestaw jak napisałes z tym że przypon dł 50 cm spławiczek 0,5 , zestaw na 2 śrucinach ,pierwsza ok 20 cm od haczyka druga zas tuż pod wiazaniem przyponu do żyłki głównej .
uwaga brania bedą bardzo delikatne każdy ruch spławika może takowe sygnalizować . pozdrawiam i życze udanych połowów KAMO
Tomek1992
CYTAT(Łukasz-radom @ pon, 16 mar 2009 - 15:48) *
chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak

To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?

Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach
lokis
CYTAT(Tomek1992 @ pią, 02 kwi 2010 - 15:16) *
To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?
Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach

No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...
adamiec
Byłem w niedzielę na stawie, miałem zanętę ''czerwona płoć" dodałem aktywatora ochotkowego i pszenicy.
Nie powiem że płoć chciała się zabić, ale było sporo delikatnych brań, co zaowocowało niezłym wynikiem.
Na haku po ziarnku pszenicy, bo tylko na tą przynętę brały. Zanęta była raczej trafiona gdy ryba w nią wpadła to aż woda się gotowała.
Tomek1992
CYTAT(lokis @ pią, 02 kwi 2010 - 16:09) *
No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...

jak masz do mnie jakies zazalenia to ustaw sie w kolejce na PW , moze ok lipca ci odpisze jak znajde czas .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.