Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wędka Qantum Smart Carp
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Grunt > Karpiowe zasiadki
HORSZCZAR
Znalazłem na Allegro w dobrej cenie i zastanawiam się nad zakupem. Niestety firma nic mi nie mówi. Porównywałem ceny w sklepach i różnica jest b duża

http://allegro.pl/item548752932_quantum_sm...g_cena_hit.html

Proszę o podpowiedz

dzięki
Pop-up
Quantum raczej produkuje dobre kołowrotki, a z wędkami to nie wiem jak jest. Jak chcesz coś w podobnej kwocie to weź MITCHELL CARP PASSION miałem go rok i nie narzekałem.
IWC...
Ja mam mate Quantuma dużą i jest bardzo dobrze wykonana,w tej cenie to chyba dobry wybor padnie na kij
asid333
Najlepiej sobie kup karpiówke Dragona ( mam ja juz 2 lata i sie sporawuje znakomicie ) jej cena to ok 150-180 zł
HORSZCZAR
Wędka wygląda bardzo solidnie, porównywałem ją (oczywiście na zdjęciu) z Mikado Silver Eagle Carp i z Kongerem CARBOMAXX CARP i chyba na plus dla Qantum.

Może ktoś ma doświadczenia z tą wędką?

A może uznacie, że któraś z wymienionych jest lepsza????

HORSZCZAR
CYTAT(asid333 @ nie, 08 lut 2009 - 00:43) *
Najlepiej sobie kup karpiówke Dragona ( mam ja juz 2 lata i sie sporawuje znakomicie ) jej cena to ok 150-180 zł

No tak tylko za taką kasę kupie dwa Q.... bo mam właśnie zamiar uzbroić się w dwie szt.
masqo
Chyba warto- wygląda na solidną - tylko o jakiej ona jest akcji, a i zastanawia mnie jedno dlaczego w jednym sklepie internetowy jest ponad 2 razy droższa tu link
http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?...&pro=327091
Do tego wszystkiego jest to model 2- składowy - co zwykle taki typ jest tańszy niż wersja "travel"
HORSZCZAR
To właśnie jest zastanawiające?? Skąd tak niska cena? Znalazłem ten kij jeszcze w cenie 104 zł w jakimś internetowym sklepie.

Zwróciłeś uwagę na ważną rzecz a mianowicie akcje kija. Mam nadzieję, że ma paraboliczną.

W tej chwili mam federek Mikado Combat 80 g 3,6m x2 szt (poradził sobie z miśkiem o wadze 13,6 kg). Jestem z nich bardzo zadowolony tylko nie mogę nimi daleko rzucać max około 50 m. Dodam, że łapię na sprężynę, ale w tym sezonie zamierzam zmoczyć zestaw typowo miśkowy.

Czy karpiówką 3,6 3lbs będę mógł dalej posłać zestaw? Myślę tu o około 100 m. Podpowiedzcie również jakiego obciążenie mam użyć, ile gr.
ErJot
CYTAT(HORSZCZAR @ sob, 07 lut 2009 - 20:08) *
To właśnie jest zastanawiające?? Skąd tak niska cena? Znalazłem ten kij jeszcze w cenie 104 zł w jakimś internetowym sklepie.

Zwróciłeś uwagę na ważną rzecz a mianowicie akcje kija. Mam nadzieję, że ma paraboliczną.

W tej chwili mam federek Mikado Combat 80 g 3,6m x2 szt (poradził sobie z miśkiem o wadze 13,6 kg). Jestem z nich bardzo zadowolony tylko nie mogę nimi daleko rzucać max około 50 m. Dodam, że łapię na sprężynę, ale w tym sezonie zamierzam zmoczyć zestaw typowo miśkowy.

Czy karpiówką 3,6 3lbs będę mógł dalej posłać zestaw? Myślę tu o około 100 m. Podpowiedzcie również jakiego obciążenie mam użyć, ile gr.

Jeśli potrzebujesz kija do dalekich rzutów ciężkimi zestawami to powinieneś raczej szukać kija o akci szczytowej ,nie parabolicznej.Nie sądzę że parabolikiem 3.60/3lbs uda Ci się rzucać 100 metrów od brzegu np zestawem z pva.
Pozdrawiam.
masqo
W tym samym sklepie internetowym znalazłem ( tylko stronę dalej ) to samo wędzisko o które pyta kolega w cenie 99 zł
http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?...&pro=360878

Nie jestem specjalista - ale dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwagę - ta wersja kija 3 razy droższa na podaną krzywą ugięcia 3 LBS
http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?...&pro=327095
a wersja za 99 zł ma tylko podany ciężar wyrzutu 50-100 g - pytanie do kolegów którzy mają większe doświadczenie w wędkarstwie karpiowym - jaka jest w tym różnica bo chyba jakaś musi być ? - wiem że krzywa ugięcia przelicza się na C.W. i wynosi to z 3 LBS ok 50-100 g - wiem także że krzywa ugięcia to ciężar jaki jest potrzebny do wygięcia szczytówki wędziska pod kątem 90 st. - ale reszty związanej z tym wędziskiem to nie wiem - bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego jak dziecku icon_biggrin.gif
HORSZCZAR
W przypadku tej tańszej wędki sprzedawca nie podaje jej wagi??????????? Może wykonana jest z gorszych cięższych materiałów?
asid333
No faktycznie cena jest dość podstępna . Skoro w innych sklepach kosztuje ok 200 zł to moze jest wykonan z kompozytu weglowego lub włukna szklanego ( ale nie sądze ) . Albo poprostu jakas przecena , najlepiej napisz lub zadzwoń do gościa i sie spytaj
pozdro icon_smile.gif
asid333
a co do wyrzutu to 3 lbs jest wystarczająca żeby wygarnąć nią 100 metrów . A dalekość rzutów zalezy równiez od kołowrotka .Jeśli kupisz kołowrotek karpiowy ( ze szpulą typu long cast ) to bez problemu osiagniesz pożądaną odległość .
ErJot
CYTAT(asid333 @ nie, 08 lut 2009 - 17:48) *
a co do wyrzutu to 3 lbs jest wystarczająca żeby wygarnąć nią 100 metrów . A dalekość rzutów zalezy równiez od kołowrotka .Jeśli kupisz kołowrotek karpiowy ( ze szpulą typu long cast ) to bez problemu osiagniesz pożądaną odległość .

Kolega chce kij o akcji parabolicznej,cieżar wyrzutowy to nie wszystko w tym przypadku.Próbowałeś rzucać 100 metrów miękkim kijem?
Posiadam kije o akci szczytowej i paraboliki.Przy identycznej długości i CV nie da się porównać dystansu na który jestem w stanie rzucać.
IWC...
Ja starałem sie rzucic jak najdalej alivio bx i bałem sie wydać całej mocy z ramion,a jest to bardzo miekki kij kazdy to wie takze 100m no nie wiem nei chcialem go polamac.PS.rzucalem bodajrze 90g
ErJot
CYTAT(IWC... @ nie, 08 lut 2009 - 18:14) *
Ja starałem sie rzucic jak najdalej alivio bx i bałem sie wydać całej mocy z ramion,a jest to bardzo miekki kij kazdy to wie takze 100m no nie wiem nei chcialem go polamac.PS.rzucalem bodajrze 90g

Dokładnie to miałem na myśli.
HORSZCZAR
CYTAT(asid333 @ pon, 09 lut 2009 - 01:48) *

W czwartek zakupiłem kręcioły Cormorana 2 szt

http://www.bass-sklep.pl/p/pl/4945/kolowro...10pif+5000.html

Mam nadzieje, że dadzą radę. Wyglądają naprawdę solidnie. Co o nich sądzicie????

Pozostał mi jeszcze wybór kijków...... również x2 icon_smile.gif
adam5445
Na twoim miejscu dołożył bym troche kasy i zakupił Okume Oryx
HORSZCZAR
CYTAT(adam5445 @ pon, 09 lut 2009 - 21:58) *
Na twoim miejscu dołożył bym troche kasy i zakupił Okume Oryx

W tym przypadku to "trochę kasy" to jakieś 180 zł, z tego co się zorientowałem to Oryxy chodzą ok 250 zł ja za swoje Cormorany zapłaciłem po 160 zł za szt. Co do dokładania to miałem kupić TRAVERTINE BAITFEEDER Okumy ale jak porównałem oba kręcioły to wybór padł na Cormorana i parę złociszy dołożyć trzeba było i tak to już z nami jest ...., że budżet zawsze jest przekroczony icon_razz.gif
adam5445
Zaszła mała pomyłka bo sugerowałem się ceną która była podana w twoim linku icon_biggrin.gif
HORSZCZAR
Spoko icon_wink.gif
Apropo firmy Cormoran poczytałem opinie na jej temat na jednym z forów i nieco się zmartwiłem pojechali po niej że aż ....
Co myślicie o tych kręciołach oczywiście w tym przedziale cenowym bez dokładania icon_wink.gif
GrzegorzF20
CYTAT(HORSZCZAR @ pon, 09 lut 2009 - 18:37) *
W czwartek zakupiłem kręcioły Cormorana 2 szt

http://www.bass-sklep.pl/p/pl/4945/kolowro...10pif+5000.html

Mam nadzieje, że dadzą radę. Wyglądają naprawdę solidnie. Co o nich sądzicie????

Pozostał mi jeszcze wybór kijków...... również x2 icon_smile.gif

z takim kolowrotkiem i parabolka moze ok 60m osiagniesz!!!

ja na alivio 3,6m ciezarek 106r cala para ogromny krecial i mysle z 80m to maks
HORSZCZAR
CYTAT(GrzegorzF20 @ wto, 10 lut 2009 - 15:28) *
z takim kolowrotkiem i parabolka moze ok 60m osiagniesz!!!

ja na alivio 3,6m ciezarek 106r cala para ogromny krecial i mysle z 80m to maks

może styknie dzięki za info
zdrapek
Troszkę z innej bajki ale żeby nie zakładać nowego tematu.

Jaki polecacie zestaw kij + kręciołek do wydania 600zł.

Kijek koniecznie 3 składy, długość najlepiej 3.90m do średnich czasami dalekich dystansów, musi dać się nim machnąć z woreczkiem PVA (preferowane 3lbs) - nie może to być typowa pałka.
Kręciołek z wolnym biegiem.

kuczyk
inni pisali że w sklepach jest ta wędka droższa niz na allegro tylko że na allegro masz ją w 3 składzie a w sklepie w 2 składzie byc może to jest też wina tej ceny. Co do tych wędek Quantum to wygląda nawet nieźle. Jeśli masz dostęp do sklepu wędkarskiego to idź i zobacz na żywo po czym zamów na allegro icon_wink.gif nie zawsze znaczy że tanie jest złe a drogie dobre
multivitamina111
CYTAT(HORSZCZAR @ nie, 08 lut 2009 - 04:08) *

Witam HORSZCZAR powiem ci tak sam mam swoim sprzętem (starym sprzętem) problem dorzucić na 80 m ale dzisiaj zamówiłem Phantom 12ft 3,00 lb Tandem Baits za cenę 227 zł.
http://www.allegro.pl/item545179363_phantom_12ft_3_00_lb_tandem_baits.html
a dlaczego??? Ponieważ koleguś mój miły którego uczyłem rzucać takim sprzętem udostępnił mi to wędzisko i powiem ci że byłem pod wrażeniem. Tak się składa że górkę (oznaczoną) mam 100 m od brzegu i tym kijem nie miałem problemów żeby tam dorzucić. Ale tak jak koledzy wspominali ważny jest też kołowrotek. Koleguś miał Okume za coś około 400 zeta. Ale kij naprawdę warty uwagi. Polecam tym bardziej że cena na stronach Tandem Baits ponad 350 zł. Pozdrawiam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Rzuty przy ciężarku 90 gr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.