Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sum - Irlandka! Masa Pytan!
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Grunt
Sabo
A wiec, mam pytanie odnosnie nocnego polowu suma na żywca z zastosowaniem zestawu "irlandka", polow nocny ( wiemy ze sum w nocy zeruje NAD DNEM, wiec taka przyneta i zestaw wydaje mi sie najskuteczniejsza )

Jak widac na rysunku, chcialem zapytac o pare istotnych dla mnie rzeczy:
1. Czy zywiec niepoplacze takiego zestawu? ( zalezy mi aby sie ruszal icon_smile.gif )
2. Jak mocowac takiego zywca na hak? ( moze kotwice? ), za jaka czesc ciala, aby dalo mi pewnosc ze ryba niezdechnie przy rzucie ( z powodu odniesionych ran przez hak : ) ) i zapewni optimum zaciecia suma.
3. Jak dlugi powinien byc taki przypon z rybką? ( chodzi o przypon z hakiem )
4. Jak dlugi powinien byc odcinek zylki z olowiem?
5. Na jakiej wysokosci nad dnem proponujecie umiescic przynete?
6. Jaka rybke stosowac na zywca? Tzn rodzaj, i jakiej wielkosci?

( lowimy na odnodze kolo elektrowni, woda jest tam znacznie cieplejsza i niema wielkiego pradu jako ze to jest to odnoga odry )
Zamierzamy zanecic suma od rana nastepujacymi skladnikami, ilosci niejestem w stanie podac bo dopiero bedzie dobierac:
-Watrobka
-Mieso rybie ( pewnie jakis leszcz, mozliwe ze dodamy wnetrznosci)
-Skrzepnieta krew ( takie granulki dostepne w wedkarskim icon_razz.gif )
-Jakas zaneta na biala rybe ( by zwabic rowniez drobizne, pewnie jakas leszczowa )
Sabo
podnosze temat!
kuczyk
Ściągnij sobie z internetu film Wędkarstwo moje hobby - Operacja sam sum. Film jest nagrany na rzece Rio Ebro wszystko jest fajnie pokazane jak robic taki zestaw icon_smile.gif
multivitamina111
Nie łowisz czasem na Rybniku???
Sabo
Nie nie, my lowimy na Dolnej Odrze kolo Szczecina.
jakub powiatowy
-
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.