Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wisła - Włocławek
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Łowiska
skrzypek58
witam
chciałbym sie dowiedziec jakie sa dobre miejscowki na wisle blisko włocławka :]
chodzi mi o spinning :]
moze byc tez na jeziorze włocławskim (zbiornik zaporowy, tama)
na jakie przynety ryby najlepiej biora ? i jakie sa ryby? :]
Darczez
Ja dorzucę się do pytania:

Czy na zbiorniku zaporowym na Wiśle we Włocławku to ktoś wogóle wędkuje , bo jeżdzę tamtędy kilkanaście razy w roku wzdłuż zbiornika i jeszcze nigdy wędkarza nie widziałem poza niewielkim portem ? icon_neutral.gif
osiolek
łowią ,ale po stronie szpetala górnego , i na zarzeczewie . biorą ładne karpie (do 10 kg) oraz karasie jest też szansa złowienia ładnego szczupaka sandacza czy też suma . bardzo dużo ludzi łowi na śluzie włocławskiej , tam ryby bardziej biorą , głownie biała ryba certa leszcz czasami okoń szczęśliwcy trafią metodą spiningową jakiegoś sandacza lub szczupaka ale góra do 2kg. niestety teraz na śluzę weszła ładna certa i leszcz i pojawiło się mnóstwo szarpakowców . smutna rzeczywistość ale to trwa od października icon_sad.gif
skrzypek58
po stronie szpetala górnego/zarzeczewa czyli po mojej :] a dokładniej mogłbyc opisac miejscowki ?
jakiego sprzetu najlepiej urzyc do łowienia karpi jakich metod, przynet
wiesz cos na te tematy ? :]
osiolek
oczywiście icon_smile.gif jak mieszkasz po drugiej stronie to tak : idziesz na tame przechodzisz przez barjerke i idziesz wzdłuż tej drogi następnie znajdujesz się na "skarpach" idziesz dalej i tam jest takie zakole nie wiem jak to nazwać zalew coś takiego. nie jest do zbyt duże ale jest nieźle obleganie przez ludzi icon_razz.gif . tam łapie się głównie na feeder lub na ciężką gruntówke , żyłka 0,22-0,30 , koszyczek bądź ciężarek 20-50 g (zależy od fali) przynęta to pinka czerwone oraz kuku. Na skarpach biorą takie do 3 kilo , ale na płytach [nie wiem gdzie to jest dokładnie ale też po 2 stronie] biorą większe takie do 10 kg . Na zarzeczewie też nie ma okazów takie do 2 kg ale tam łapie się na spławik icon_wink.gif
skrzypek58
wielkie dzieki :]
juz wiem ... :]
krystian__87
osiołek ty muwisz o tej skarpie ktora jest po prawej stronie jak sie jedzie przez tame w gore w strone zarzeczewa bo kilka rzy tam sporo osob widziałem jak siedzom. zawsze sie zastanawiałem co tam łapiom icon_smile.gif ??
krystian__87
CYTAT(Darczez @ sob, 27 gru 2008 - 00:57) *
Ja dorzucę się do pytania:

Czy na zbiorniku zaporowym na Wiśle we Włocławku to ktoś wogóle wędkuje , bo jeżdzę tamtędy kilkanaście razy w roku wzdłuż zbiornika i jeszcze nigdy wędkarza nie widziałem poza niewielkim portem ? icon_neutral.gif

wędkujom np w duninowie
skrzypek58
ej a słyszeliscie moze o "WINDUDZE" ???
ja czytałem o tym w gazecie "Wedkarz Polski" tylko ta gazeta mi sie gdzies zgubiła ... :[
moze wiecie cos ciekawego ?:]
to jest po stronie szpetala dolnego (zawisle) tylko ze dalej w strone Bobrownik ...
cały czas mowa o WISLE :]
urbichampion
no dobrze o karpiach juz wiemy a co z miejscowkami spinningowymi??
osiolek
na łubie , skokach masz szanse złapania dużego szczupaka . na czarnym też łapią ale nie zbyt duże ale zdarzają się wyjątki np nasz kolega PSYCHOLEK złapał szczupaka na 80 cm i 3,8 kg wagi icon_smile.gif . na wiśle też łapią ale już większe z rzędu 70 + a na wikaryjskim cienko ze szczupakiem ale są tam naprawde gruuuuuuuuube okonie icon_smile.gif
urbichampion
no piszesz dla mnie troche niezrozumiale...chodzi mi o miejscowki (konkretne) na wisle we wloclawku lub okolicach.....nie bardzo wiem co to to czarne, lubie, skoki.....
urbichampion
no piszesz dla mnie troche niezrozumiale...chodzi mi o miejscowki (konkretne) na wisle we wloclawku lub okolicach.....nie bardzo wiem co to to czarne, lubie, skoki.....
urbichampion
osiolek
to są jeziora otaczające nasze piękne miasto icon_smile.gif nie rozumiem jak ci moge podac konkretne miejscówki to sa małe jeziora ( Czarne 6H łuba 12 Wikaryjskie 21 ) więc wystarczy godzinny spacerek i jeziorko obkrążone icon_smile.gif jeżeli chodzi o wisłe to mozesz spróbowac np pod mostem (sa tam sumy sandacze szczupaki itp itd) na kamieniach ( zaraz obok włocławskiej tamy) na osiedlu ZAZAMCZE są GŁÓWKI tam też mozesz spóbowac , po drugiej stronie tamy (tam gdzie jest szpetal górny) są skarpy tam tez jest szansa na złapanie okazu , na zarzeczewie też idzie coś złapac icon_smile.gif jeżeli dysponujesz łódką to najlepiej pod most albo obok tamy icon_wink.gif
skrzypek58
dzieki :]
a po w kanale tym co wykopali idzie cos złapac ?
a wiecie cos o tej windudze ?
urbichampion
a zna ktoś z was jezioro Lenie Wielkie?? znajduje się koło Dobrzynia nad Wisła...albo na Wiśle koło tego Dobrzynia ktoś z Was łowił??
lawdzoj82
CYTAT(skrzypek58 @ sob, 03 sty 2009 - 15:40) *
dzieki :]
a po w kanale tym co wykopali idzie cos złapac ?
a wiecie cos o tej windudze ?

Jest to stara główka we wsi Winduga icon_twisted.gif Brały tam kilka lat temu potężne sandacze i sumy icon_twisted.gif Nie wiem jak jest tam teraz niestety icon_wink.gif A w kanale idzie złowić szczupaki ale tylko jesieniom ale nie za duże ledwo wymiarki przynajmniej w tamtym roku tak było icon_wink.gif
skrzypek58
a na co te szczupaki ? :]
a masz moze mapke tej windugi ? jak tam dojechac ?
lawdzoj82
Szczupaki na wszystko trzeba kombinować bo jednego dnia brały tylko na gumy drugiego na obrotówki icon_wink.gif A co do mapy to poszukaj w google zdjęci satelitarnych bo ja niestety tam nie byłem tylko słyszałem opowieści kilka lat temu icon_wink.gif
Marcin zaba
Witam interesuje mnie jezioro Łuba...ogólny zarys znam wiem co tam pływa itp...ale mam niezbyt swierze informacje...jezeli macie cos w tym temacje to jest mape batymetryczna,i jak najwiecej szczegółuw na ten temat bede wdzieczny...jezioro znajduje sie niedaleko Włocławka pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.