Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Co Na Płoć?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
jankes1124
Hej wie ktoś może co jest dobre na płoć??
pytonek19
Szukaj wpisz Ploc zaneta i wyskoczy 100000000 stron
canon1001
na płoc zyłka główna 0,14 przypon 0,10 haczyk 12-16 można mniejszy następnie zanęta płociowa i pinka lub ochotka chaczykowa spławik najlepiej około 1 g i wio na rybki .Następnym razem prosze o uzycie opcji szukaj napewno ci coś znajdzie bo jest mnustwo podobnych tematów jak do tego.
Filippopo
Na ploc to pszenica ,bialy robak i pinka ,ewentualnie ciasto.
Hiroszi
i do tego co koledzy napisali wyżej to konopia, kolendra
patryq12
jest duzo przynęt: pszenica, pinka, białe robaki, ochotka, ciasto, konopie
Filippopo
CYTAT(patryq12 @ pon, 23 cze 2008 - 13:52) *
jest duzo przynęt: pszenica, pinka, białe robaki, ochotka, ciasto, konopie

Przeciez jest to juz napisane -.-
jankes1124
Dzięki jutro ide połowić i spróbuje
shooter
jak wyniki?
BTW nie lubie lowic ploci - ich sluz okropnie cuchnie - bardziej niz karpia i leszcza czy karasia.
Bacik
CYTAT(shooter @ wto, 24 cze 2008 - 01:14) *
jak wyniki?
BTW nie lubie lowic ploci - ich sluz okropnie cuchnie - bardziej niz karpia i leszcza czy karasia.

Wg mnie bardziej od płoci(ja nie wyczuwam żadnego przykrego zapachu od płoci)śmierdzi ukleja:P
Filippopo
Zgadzam sie z Toba Bacik.Jak kiedys lowilem ukleje to nie moglem rak potem domyc , z plotkami jest troche lepiej ale teraz ze soba zabieram rekawiczki ogrodowe i dzieki temu mam suche i pachnace rece icon_biggrin.gif
jankes1124
Byłem dziś na rybkach nastawiony na płocie ale nałapałem dużo krumpi takich do 15 cm i jednego leszcza 0,218kg 27cm icon_wink.gif
Filippopo
Gratulacje nice rybki xD a na co lowiles?? na bialego robaka??
jankes1124
Taa wszystko złapałem na białego. Podnęciłem je troche zanętą na leszcza i efekty niezłe... icon_biggrin.gif
jankes1124
Hej to znowu ja. Jutro mam zawody na małym jeziorku na którym w szczególności przeważają karpie. Jest ich dużo takich ok 30cm ale i jest tez większa sztuka. Jeśli chodzi o nęcenie to w moje miejsce łowienia wyrzuciłem 3kg kukurydzy i 4kg zanęty na karpia z atraktorem na karpia... Jezioro jest zamulone i ma ok 5-8 metrów głębokości.. Czy coś pominąłem i co jeszcze musze wiedziec przed zawodami?
Patrykt7
Na zawodach miejscówkę dostaniesz wylosowaną także może się okazać, że komuś ładnie zanęciłeś miejsce:)
RobinJ
To ktoś będzie miał frajdę icon_wink.gif chyba, że to zawody "koleżeńskie", to może zdążysz dojść jako pierwszy do swojego miejsca icon_wink.gif
A co do zapachu, to zauważyłem, że to zależy od rodzaju dna jakie jest w danym zbiorniku icon_wink.gif
mariusz żerków
Zapach zalezny od rodzaju dna?? Gdzie to przeczytałes co??
czasami jak takie cos czytam to niemoge wytrzymac...
miczu123
jesli chodzi o plotke to kup drozsza zanente na ploc, jakas pinka lub bialy i 100% ryba icon_biggrin.gif do zanenty mozesz dosypac anyżu - to pomaga ;p
wojdylek1
ja ostatnio zlapalem ploć 27 cm na dzdzownice (glizde) icon_cool.gif
haK
ja duze plocie (powyzej 20 cm) lapie na kukurydze
izzi
Moim skromnym zdaniem najleprze na duza ploc to przenica , pęczak oraz oczywiscie kukurydza z puszki icon_wink.gif
Hiroszi
CYTAT(jankes1124 @ pią, 04 lip 2008 - 08:26) *
Hej to znowu ja. Jutro mam zawody na małym jeziorku na którym w szczególności przeważają karpie. Jest ich dużo takich ok 30cm ale i jest tez większa sztuka. Jeśli chodzi o nęcenie to w moje miejsce łowienia wyrzuciłem 3kg kukurydzy i 4kg zanęty na karpia z atraktorem na karpia... Jezioro jest zamulone i ma ok 5-8 metrów głębokości.. Czy coś pominąłem i co jeszcze musze wiedziec przed zawodami?

nie no nie moge...
buxon
nom to z tymi zawodami faktycznie chyba przeoczyłeś coś a dokładniej to co tam jakiś poprzednik pisał ze miejsca sa losowane...

HHmm.... a co do płoci to najlepiej jak masz możliwość to nazbieraj na rzece chruścików i na nie łap oczywiście najlepiej na tej rzece na której je znalazłeś ... u mnie przynajmniej się sprawdzają doskonale...
Teleskop
Ja na płoć daję pszenicę, pinkę,białe robaczki, pęczak lub ciasto .
A zestaw robię delikatny że3by brania było widac
Maclip
Ja moj rekord w ploci(cos kolo 32cm ale miala 0.46kg) zlapalem z kladki na kukurydze z kladki i znalazlem ja na gruncie okolo 3.5metra
wolq
Pszenica daje najlepsze rezultaty.
Jeddnakowoż mogę się pochwalić płocią złowioną na małą pijaweczkę o wadze blisko kiograma icon_biggrin.gif
jankes1124
Jak ktos juz wczesniej wspomnial to zawody byly "kolezenskie" czyli wystarczylo ze ktos sobie zarezerwowal miejsce i juz... Dzieki za odpowiedzi ale rezultaty slabe zlapalem kilka wzdreg i plotek i na 32 uczestnikow zajalem 15 miejsce za co zdobylem 4 kg zanety uniwersalnej
Płoć
Kanapka z Kutacha jest idealną zanętą na płoć
grzegorz33
cześć.pytasz sie co dobrze skutkuje na ploć.u mie najlepiej spisuje sie metoda zaęcania surowym ziarnem.kupuje po 0,5 kg kukurydzy pszenicy konopie i lubin slodki.zanęcam taka ilością co 3 dzień jedno to samo miejsce.trwa to 3 tygodnie potem jak jadę już wedkować zaczynam od nęcenia puszkowana kukurydzą i gotowana przenica z dodatkiem zanąty płociowej lub karpiowa o zapachu truskawki.na uwadze mam kolor dana lowiska na łowisku o ciemnym dnie stosuje zanęte o jasnym koorze a na lowisku o jasnym dnie na odwrót.na haczyk zakladam albo kolorowe robaki albo ziarno którym zanęcałem łowisko,czyli kukurydza lub pszeenica.równie dobrze spisuje sie kukurydza z gnojakiem czyli z czerwonym robakiem
bartoszc322
Witam

zaczne od tego ze moja najwieksza ploć trafila mi sie w sierpniu w 2008 roku w Lewinie Brzeskim, miala 40cm, mieszkam w opolu i lubie tam czesto jezdzic.
Kiedys znalazlem (jakies 3 lata temu) przepis na zanete na plocie w ktorej jeden z glownych skladnikow to odchody gołębi i jak narazie sprawdza sie, z regóły biora czesto na te zanete, oczywiscie neinazucam nikomu dodawania tego skladniku:), ale pytanie brzmi "co na płoć?" wiec ja odpowiadam odchody gołębi:), oczywiscie do tego inne skladniki:)

pozdrawiam:)
Pacek
Witam
Ja się szykuje na piątek bądź sobotę. Miejsce to wpływ rzeki Widawki do zbiornika Wawrzkowizna. Zawsze w tym okresie jest tam dużo płoci. Ten odcinek rzeki to raczej taki dość wąski kanał o głębokości jakieś 1,5 metra i 6 metrowym batem łowi się bardzo wygodnie.
Płotki będę kusił :
- jokers z ziemią bełchatowską
- Jakaś zanęta płociowa ( coś tam w sklepie wybiorę , byle ciemna była ) + atraktor powermix + wanilka + konopie które dzisiaj zakupiłem na rynku ( świeżutkie )
- Na hak ochotka lub pinka
Płotka teraz będzie żerować i jak się trafi gdzie stoi to wiele jej nie potrzeba żeby ją skusić.
Pozdrawiam
piter :-)
ja na płoć polecam 2 pinki i ziarnko ryżu prażonego icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.