Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Połów Śledzi
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Wędkarstwo morskie
domen88330
Witam!
Niedlugo wybieram sie nad morze do Darłowa. Chcialbym tam polowic dobie sledzie tylko nie wiem kompletnie nic! Jaki miec sprzet, gdzie sa jakies miejsca do polowu sledzi, jak wyczuc branie itp.
Zeby nie bylo szukalem ale nic nie znalazlem.
pozdro
Pietras
Sledzie mozna lowic na tzw. zestaw sledziowy. Zawiera on bardzo duzo haczykow i jest bardzo podobny do piorek makrelowych, tyle wiem.
domen88330
to ja tez wiem icon_smile.gif wie ktos moze gdzie sa dobre miejscowki do polowu z brzegu sledzi w darlowie??
Pietras
Jak jest molo portowe to z konca mola jak morze jest spokojne. Tak sadze bo w Anglii to sie sprawdza.
domen88330
ale to troche obciach ludzie chodza a ty lowisz sobie ryby heh
domen88330
widze ze malo osob chce mi pomoc icon_sad.gif sprobuje na innym forum
pozdro
bartek5221
w władku najlepiej śledzie brały na perłowe paprochy
corigator
CYTAT(domen88330 @ nie, 08 cze 2008 - 22:48) *
Witam!
Niedlugo wybieram sie nad morze do Darłowa. Chcialbym tam polowic dobie sledzie tylko nie wiem kompletnie nic! Jaki miec sprzet, gdzie sa jakies miejsca do polowu sledzi, jak wyczuc branie itp.
Zeby nie bylo szukalem ale nic nie znalazlem.
pozdro

W Darłowie w chwili obecnej jest bardzo dużo śledzi. Najlepsze miejsca, oblegane przez miejscowych, to główki portowe. Zarówno po wschodniej jak i zachodniej stronie możesz z nich swobonie łowić. Po zachodnie stronie możesz wygodnie dojechać samochodem. Śledzie łowi się na specjalne zestawy, najlepije 5-cio hakowe, które bez problemu powinieneś zakupić w sklepie wędkarskim. Wędka, cieżar wurzutu 60-80 gram, długość to już bardzo subiektywna sprawa, ja uzywam 330cm. Na końcu zestawu wieszasz ciężarek z krętlikiem 40-60gram i możesz łowić. Jak będzie ryba to się nałowisz do bólu. Czy będzie? Możesz to zauważyć po miejscowych - jak będą oblegali główki to weź widaro na rybę.
Jak masz jeszcze jakieś wątpliwości - pytaj.

Tam zobaczysz jak wyglada zestaw śledziowy http://www.seafishing.pl/image_fetch.php?f..._A07713_205.jpg
Wojtas_Wędkarz
W porcie możesz połowić. Też łowiłem w porcie, biały robaczek na haczyk spławik około 2,5 g i jechane icon_wink.gif
Wojtek_Płoć.96
Mam artykuł w gazecie na temat śledzi. Jak potrzebne są informacje to pisać!!
Piotr86022
CYTAT(Wojtek_Płoć.96 @ pią, 06 lut 2009 - 20:50) *
Mam artykuł w gazecie na temat śledzi. Jak potrzebne są informacje to pisać!!

Bywam systematycznie w Darłowie a właściwie w Darłówku na dorszach. Przy kilkudniowych pobytach zaglądam na tzw. główki, gdzie miejscowi łowią śledzie. Raz przygotowałem sobie zestaw i próbowałem łowić tak jak oni. Okazało się, że źle dobrałem obciążenie. Chętnie poczytam na ten temat bo zapewne nie jeden jeszcze raz będę miał okazję tam pomoczyć kija. Wojtek co to za artykuł i gdzie on się ukazał. Może w jakiejś gazecie, to i zapewne jakiś link może się znajdzie. Jeśli nie, to go skopiuj, wpisz autora , źródło (od strony prawnej będzie OK) i dawaj na forum.
Piotr
kuba_
CYTAT(Piotr86022 @ sob, 07 lut 2009 - 16:14) *
Bywam systematycznie w Darłowie a właściwie w Darłówku na dorszach. Przy kilkudniowych pobytach zaglądam na tzw. główki, gdzie miejscowi łowią śledzie. Raz przygotowałem sobie zestaw i próbowałem łowić tak jak oni. Okazało się, że źle dobrałem obciążenie. Chętnie poczytam na ten temat bo zapewne nie jeden jeszcze raz będę miał okazję tam pomoczyć kija. Wojtek co to za artykuł i gdzie on się ukazał. Może w jakiejś gazecie, to i zapewne jakiś link może się znajdzie. Jeśli nie, to go skopiuj, wpisz autora , źródło (od strony prawnej będzie OK) i dawaj na forum.
Piotr

witam...
Ktoś mi może powiedzieć czy jest sens łowienia śledzi w marcu?
A wogóle jak jest z "sezonowością" łowienia tej rybki? Bedę bardzo wdzięczny za info
pozdrawiam
Robert
kuba_
CYTAT(kuba_ @ pon, 02 mar 2009 - 01:05) *
witam...
Ktoś mi może powiedzieć czy jest sens łowienia śledzi w marcu?
A wogóle jak jest z "sezonowością" łowienia tej rybki? Bedę bardzo wdzięczny za info
pozdrawiam
Robert

Ech...
Nikt nie łowi śledzi w marcu??????? icon_eek.gif
pozdrawiam R
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.