Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki Rozmiar Plecionki?
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Sprzęt wędkarski > Akcesoria
robertone
Witam
Czy rozmiar plecionki 0.12 będzie dobry do błystek 00, 0, 1 i woblerów2.5cm-4cm, czy może jeszcze mniejszy rozmiar?
Zaznacze jeszcze, że rzeka na której łowie jest średnio zakrzaczona, ale w rzece jest dość duża ilość zaczepów
Homegeon
do takich obrotóweczek to najlepiej żyłka 0.14-0.16 plecionka nie jest dobrym rozwiązaniem.
jeśli już plecionka to co najmniej 0.06 o ile nie cieńsza, z resztą przy takiej średnicy przynęty nie uratujesz z zaczepu jedynie skorzystasz na nikłej rozciągliwości i innych zalet jakie posiada plecionka. jeśli mówimy tu w kategoriach średnicy plecionki icon_smile.gif (plecionka nie posiada średnicy) to 0.12mm używam do ciężkiego opadu 20-30g
RobinJ
Zgadzam się z Home, nawet jak plecionka wytrzyma, to kotwiczka Ci się odegnie, ja bym wziął dobrą żyłkę 16, ewentualnie, jak już chcesz plecionkę, to max .08 icon_wink.gif
stefan
heh kto ci powiedział , że plecionka nieposiada średnicy?? wszystko zależy od marki plecionki np. whiplash pro jest bardzo płaska , a power pro ma normalną średnicę , napewno nie taką jak żyłka , ale napewno ją ma
Homegeon
CYTAT(stefan @ nie, 06 kwi 2008 - 21:53) *
heh kto ci powiedział , że plecionka nieposiada średnicy?? wszystko zależy od marki plecionki np. whiplash pro jest bardzo płaska , a power pro ma normalną średnicę , napewno nie taką jak żyłka , ale napewno ją ma

coś co nie jest okrągłe w przekroju nie ma średnicy. jedyne co producent może podać to przybliżona wartość. zauważ że w usa nie bez powodu moc linki jest podawana w lb
RobinJ
CYTAT(stefan @ nie, 06 kwi 2008 - 21:53) *

Home ma racje, przy plecionce trudno jest ją ustalić, bo włókna, mimo, że skręcone to się przemieszczają i możesz je zcisnąć, przez co się spłaszczy i jak wtedy zmierzysz średnice? icon_biggrin.gif
stefan
niezgadzam się z waszą opinią , a juz wogóle niewiem co ma do średnicy to że oni podają wytrzymałośc w lb??
Klayman
Chyba żadne z Was nie ma racji icon_wink.gif

Średnica plecionki się wzięła z przekroju wszystkich włókien, użytych na plecionkę. Jest to liczone poprzez przekrój włókien i sprowadzone do średnicy ze wzroru P=Pid2/4 (ciężko to tutaj napisać icon_wink.gif).

Jeśli chodzi o Whiplash Pro - jest jak najbardziej okrągłą plecionką !!!

Do tak małych przynęt polecam żyłkę ... plecionka max 0,04-0,06 mm

Pamiętak tylko, że w średnicy podawanej na opakowaniu jest napisana wartość obliczona. Średnica plecionki jest o wiele większa, ze względu na powietrze znajdujące się między włóknami. I tak na prawdę plecionka 0.06 wygląda grubością jak żyłka co najmniej 0,20 ...
Greg #2#
CYTAT(Klayman @ pon, 07 kwi 2008 - 09:33) *
Chyba żadne z Was nie ma racji icon_wink.gif

Średnica plecionki się wzięła z przekroju wszystkich włókien, użytych na plecionkę. Jest to liczone poprzez przekrój włókien i sprowadzone do średnicy ze wzroru P=Pid2/4 (ciężko to tutaj napisać icon_wink.gif).
Jeśli chodzi o Whiplash Pro - jest jak najbardziej okrągłą plecionką !!!
Do tak małych przynęt polecam żyłkę ... plecionka max 0,04-0,06 mm

Pamiętak tylko, że w średnicy podawanej na opakowaniu jest napisana wartość obliczona. Średnica plecionki jest o wiele większa, ze względu na powietrze znajdujące się między włóknami. I tak na prawdę plecionka 0.06 wygląda grubością jak żyłka co najmniej 0,20 ...

Całkiem mozliwe ze jest tak jak piszesz icon_smile.gif

Ale jedno jest pewne ze cos nie idealnie okragłego niema srednicy własciwej jedynie w przyblizeniu mozna dobierac.I takie własnie sa plecionki i sznury icon_smile.gif
Borsuck
Ładuj w whiplasha pro 0,06.
Zakupiłem niedawno i ...
używam do ultralekkiego spinningu i średniego, 1 maja się z nią na szczupaki wybierma też.
Nie chce znać już innych plecionek - zaczepy na whiplashu to rzecz nieznana icon_biggrin.gif Mocarny jest i wyrywa wszystko z korzeniami co na dnie leży.
stefan
whiplash pro jest plecionką płaską z przeznaczeniem na grunt i morze , wystarczy kupic 0,06 whiplasha i nawet 0,13 power pro , odrazu zobaczycie , że whiplash jest płaski(pod lupą)
Klayman
CYTAT(stefan @ pon, 14 kwi 2008 - 07:52) *
whiplash pro jest plecionką płaską z przeznaczeniem na grunt i morze , wystarczy kupic 0,06 whiplasha i nawet 0,13 power pro , odrazu zobaczycie , że whiplash jest płaski(pod lupą)

Stefan - przykro mi ale ja tego nie widzę. Poza tym, coś co składa się z kilkuset cienkich, niczym nie związanych ze sobą włókien, pod wpływem nacisku będzie płaskie !!! Nigdy nie dostaniesz w pełni okrągłej plecionki. Miałem do wyboru co najmniej kilkanaście plecione wybrałem Whiplasha Pro !
Homegeon
mam zamiar kupić Power Pro ale mam problem w wyborze, mianowicie

plecionka ma mi służyć do cięższego opadu jak i kopytek 5cm i innych mniejszych przynęt

i nie wiem czy brać 8lb czy 10lb a może 15lb icon_question.gif HELP !!!
kromik
CYTAT(Homegeon @ sob, 19 kwi 2008 - 18:16) *
mam zamiar kupić Power Pro ale mam problem w wyborze, mianowicie

plecionka ma mi służyć do cięższego opadu jak i kopytek 5cm i innych mniejszych przynęt

i nie wiem czy brać 8lb czy 10lb a może 15lb icon_question.gif HELP !!!

Hej

najlepiej kup 2, ja juz tak zamówiłem i czekam na dostawe:
1 x 15lb (0,19mm) do cięższego opadu żółta
1 x 8lb (0,13mm) do lżejszego spinu zielona

Dwiema łowiąc na przemian dłóżej połowisz.

pozdro
Homegeon
2 odpadają, nie mogę tyle wydać icon_smile.gif fakt dwie były by najlepsze ale neistety
kromik
CYTAT(Homegeon @ sob, 19 kwi 2008 - 20:41) *
2 odpadają, nie mogę tyle wydać icon_smile.gif fakt dwie były by najlepsze ale neistety

jezeli mozesz poczekać miesiąc to dam znac po testach (tyle musze czekać bo zamówiłem jeszcze 65LB na suma i czekam na dostawe z USA)

wez 10LB (0,15mm) zółtą. Ma 5kg. wytrzymałości na węzle. Bedzie optimum.

pozdrawiam

PS
Ładny ten Kleń icon_wink.gif w którym miejscu byliście z Grzegorzem?
Homegeon
tak kleń to był .. icon_mrgreen.gif

zamówiłem 10lb i okazuje sie ze sprzedawca ma taki kolor jaki mnie akurat interesuje icon_smile.gif którego nie wystawił (phantom Red)

napisze Ci na PW icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.