Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Płoć W Marcu
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
Stron: 1, 2, 3
jakub powiatowy
-
Wedkarz
icon_mrgreen.gif poprostu wczesniej nie pomyslalem ale szybko sie zreflektowalem i sie oplacalo icon_mrgreen.gif
jeszcze sie ucze tego forum icon_biggrin.gif

POZDRAWIAM !!!!!!!!!!
sensasor
Witam.Byłem wczoraj nad Bugiem Wynik: 7 grubiutkich płoci . z doświadczenia wiem ze gdy nie ma prawie zadnych bran i w wodzie sie jeszcze nic nie dzieje to tylko i wyłoncznie czarna słonawa zanęta , atraktor ziołowy , dzokersa troszeczke , odrobine odchodów itd..... brania są bardzo delikatnie i nie trzeba szukac ryby daleko od brzegu przynęta wyłoncznie zywa spławiczek delikatny przypon 0.8. czytałem cos tam wczesniej o melasie he sprawdza sie ona gdy zaczyna robic sie dookoła zielono i ryba dobrze zeruje. Pozdrawiam
Wedkarz
sensasor a lapales na bialego czy na ochotke???????? icon_mrgreen.gif
bartoszc322
ja byłem wczoraj na odrze w opolu rezultat - 3 płocie od 15 do 23cm, łapane na ochotkę:P
mlodywyczynowiec
No to widzę ze w Marcu najlepsza jest ochotka:P i w innych miesiącach równierz stosuje się ochotkę..icon_smile.gif
tomash90
CYTAT(mlodywyczynowiec @ wto, 11 mar 2008 - 14:25) *
No to widzę ze w Marcu najlepsza jest ochotka:P i w innych miesiącach równierz stosuje się ochotkę..icon_smile.gif

Tak.Zimą i wiosną najlepsza mięsną przynętą jest ochotka,ale ja nie stosuje jej przez resztę sezonu.W cieplejszych porach roku świetną przynętą stają się pinki, najintensywniej stosuje je od maja do nawet pażdziernika icon_biggrin.gif
sensasor
jak najbardziej lapie na ochotke, jak mam pieniązki to dzokers do zanety ale na robaczki białe troche poczekajmy jeszcze. zdecydowanie lepsza jest pinka ze względu na wielkośc i kolorystyke . kawałeczek małego kompościaka tez sie sprawdza na wiosne.
Wedkarz
Panowie mam pytanko jak najlepiej podac jokersa w zanecie czy w postaci kul razem z glina (bede lapal na kanale) a moze macie jakies inne sprawdzone sposoby????????? icon_neutral.gif

Astarot
Jutro jade ja tam jade jade ja kolega bede kopal czarny murzyn ja robaki zakopie zanete ploc+konopie zapodam ja pojade zaebe merlina 5kg i order usmiechu dostane ja ploc 100kg wyciagne.
jakub powiatowy
-
Wedkarz
Witam no i pierwszy wypad w tym roku i..... kleska icon_evil.gif dwie plotki ok 15cm i dwa leszczyki jeden taki ok.20cm drugi 33cm!!!! A liczylem ze polapie sobie troche dorodnych ploci a tu kiszka i pogoda nie dopisala i ryby no nic za tydzien druga proba icon_smile.gif

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!
maverick
CYTAT(Wedkarz @ sob, 15 mar 2008 - 20:25) *
Witam no i pierwszy wypad w tym roku i..... kleska icon_evil.gif dwie plotki ok 15cm i dwa leszczyki jeden taki ok.20cm drugi 33cm!!!! A liczylem ze polapie sobie troche dorodnych ploci a tu kiszka i pogoda nie dopisala i ryby no nic za tydzien druga proba icon_smile.gif

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!

jeśli można spytać to gdzie byłeś na rybach??? Ja rozważam czy iść czy nie iść nad Wisełkę
eMeN
CYTAT(maverick @ sob, 15 mar 2008 - 20:15) *
Ja rozważam czy iść czy nie iść nad Wisełkę

Widzę, że mamy te same rozterki. Co prawda słyszałem, że płociarze z nad Narwi szaleją, ale jak popatrzę przez okno, to... icon_rolleyes.gif
sensasor
Jeszcze jest za wczesnie troszke na wieksze rzeki, za zimna woda ale na małych o szerokości ok 5m w dołkach na ochote mozna trafic na stadko płoci , ale nie nie są takie grubiutkie jak z wielkiej rzeki mmmmmmmmmmmmm........hehee

Pozdrawiam
Wedkarz
[quote name='maverick' date='sob, 15 mar 2008 - 21:15' post='115910']
jeśli można spytać to gdzie byłeś na rybach??? Ja rozważam czy iść czy nie iść nad Wisełkę
[/q

Na kanale zeranskim na wysokosci FALBETU icon_evil.gif
NA wiselce byl kolega i bylo calkiem niezle (czwartek) pare ladnych leszczy icon_mrgreen.gif
POZDRAWIAM
Wedkarz
Dzisiaj to ogulnie kicha byla wedkarzy 3 na kanale to juz byl zly znak icon_twisted.gif na wisle lepiej moze za 2 tyg. sie tam wybiore i dam czadu icon_biggrin.gif
szuwar
Witam panowie jestem nowy na tym forum więc podziele się z wami wrażeniami z nad wody!
Mieszkam w okolicach Mielca i byłem dziś na gliniance w miejscowości piątkowiec na płociach.
Jest jej tam sporo.
Przynęta białe a zaneta na bazie mielonych biszkoptów z dodatkiem wanili.
Sukcesy spore trafił się teżładny okonek.
Witam wszystkich i pozdrawiam!!!
Wedkarz
podobno na wiselce miedzy mostem slasko dabrowskim a gdanskim na betonowej glowce bierze leszcz i to ladny icon_twisted.gif
ja jade tam za dwa tygodnie zdam relacje czy to co slyszalem jest prawda icon_razz.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A moze juz ktos z was byl na wisle ma jakies konkrety icon_mrgreen.gif ?????????

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!
maverick
Czy chodzi o tą główkę przy moście gdańskim gdzie zawsze gdy jadę i wracam z uczelni są zawsze 2 osoby. a jak raz przejeżdżałem tam w niedziele to normalnie piekło masa ludzi aż dziw że do wody nie pospadali.
Ja mieszkam na starym Żoliborzu jakieś 300m od Kępy Potockiej i na tym odcinku mam zamiar wybrać się na Wisłę na feeder-a ale to to dopiero po świętach albo jeszcze później jeśli warunki pogodowe nie pozwolą na wędkowanie. W święta mam zamiar wybrać się na kanał Żerański i na Narew jeśli kurier przyniesie mi paczkę którą zamówiłem.
Wiary nie tracę icon_wink.gif
Pozdrawiam
Wedkarz
icon_mrgreen.gif dokladnie o ta meveric jak sie tam lapie to trzeba uwazac aby nie przezucic sasiada jak na cieplym na kanale icon_biggrin.gif ja tez dopiero po swietach zobaczymy co wiselka przyniesie icon_mrgreen.gif
Szy300mek
W górze kalwari jest port z setkami płoci i okonia.Podobno na ochotkę biorą jak szalone.
Wedkarz
jak nad ten port dojechac i jakie sa tam wrunki???????? icon_razz.gif
Wedkarz
A na kanale zeranskim ktos z was byl w ostatnim czasie??????? warto jechac czy moze zalew zegrzynski ?????????
dajcie znac gdzie lepiej icon_mrgreen.gif

POZDRO!!!!!!!
maverick
Byłem wczoraj więcej napisałem w złowione dzisiaj
Pozdrawiam
Wedkarz
oki dzieki icon_smile.gif
Bacik
Ja wczoraj byłem na rybkach i nieźle nawet połowiłem.W 3 godzinki łowienia złowiłem 25 płotek(20-30cm),2 świnki(35-40cm) i jazia na 45cm.Wszystko na baciku 7m z żyłką główną 0,14 i przyponem 0,10. Łowiłem na białe robaki i pinkę.W weekend wybieram się ponownie.Także wiosenne płociowanie nieźle się udało a i przyłów całkiem ładny icon_wink.gif
mócha
CYTAT(Bacik @ wto, 01 kwi 2008 - 17:43) *
Ja wczoraj byłem na rybkach i nieźle nawet połowiłem.W 3 godzinki łowienia złowiłem 25 płotek(20-30cm),2 świnki(35-40cm) i jazia na 45cm.Wszystko na baciku 7m z żyłką główną 0,14 i przyponem 0,10. Łowiłem na białe robaki i pinkę.W weekend wybieram się ponownie.Także wiosenne płociowanie nieźle się udało a i przyłów całkiem ładny icon_wink.gif

możesz mi napisać jak łapiesz i jak nęcisz? Mam z tym wielki problem. Również łowie na bata tylko 6 m. żyłka główna 0,12 i przypon 0,10. Zaraz po zanęceniu i zarzuceniu wyciągam najczęściej 1/2 ładne płocie, potem jak w ogóle coś bierze to tylko drobnica i to brania nie są zbyt częste. Czasem sie przypałęta jakiś okoń. Donęcałem i nic. Jakbyś mógł mi dać jakieś rady- z góry dzięki. pozdrawiam, mócha.
Wedkarz
Bacik a lapales w warszawie czy gdzies indziej icon_mrgreen.gif ????????? icon_wink.gif
stasiu93
a mam pytanko, jezeli mam zylke 0,2mm to czy moge zrobic przypon (przez krętlik) z zylki 0,1-0,12?
Bacik
CYTAT(mócha @ wto, 01 kwi 2008 - 19:33) *
możesz mi napisać jak łapiesz i jak nęcisz? Mam z tym wielki problem. Również łowie na bata tylko 6 m. żyłka główna 0,12 i przypon 0,10. Zaraz po zanęceniu i zarzuceniu wyciągam najczęściej 1/2 ładne płocie, potem jak w ogóle coś bierze to tylko drobnica i to brania nie są zbyt częste. Czasem sie przypałęta jakiś okoń. Donęcałem i nic. Jakbyś mógł mi dać jakieś rady- z góry dzięki. pozdrawiam, mócha.

Łowię 7m batem(bez gumy).Zyłka główna 0,14 lub 0,16 przypon 0,10lub 0,14.Haczyki stosuję w rozmiarach14-18.Płotki łowię przeważnie na białe robaki i pinkę.Na haczuk zakładam jednego białego lub biały plus pinka.Teraz z bogactwem zanęty nie przesadzam. 10 garści zanęty p.Lorenca(płoć), 5 garści gliny i do zanęty dorzucam trochę słonecznika.To wszystko mieszam na sucho następnie na maczam ciągle mieszając.przecieram przez sito i zostawiam.Po 15-30 minutach domaczam,przecieram przez sito i dosypuję pinkę.Przed łowieniem rzuucam 5-8kul zanęty trochę większych od mandarynki,aby nie musieć donęcać w czasie łowienia by nie straszyć ryb.Donęcam jedynie gdy brania znacznie słabną lub całkiem zanikają i robię to zanętą wielkości orzecha włoskiego lub dorzucam za pomocą procy trochę pinki. Oczywiście ważną rzeczą jest miejscówka w której łowisz ponieważ to pod nią musisz skomponować zanętę i sposób łowienia.życzę poodzenia i pochwal się jak tam wyniki:P
CYTAT(Wedkarz @ wto, 01 kwi 2008 - 21:10) *
Bacik a lapales w warszawie czy gdzies indziej icon_mrgreen.gif ????????? icon_wink.gif

Łowię przeważnie w woj.podkarpackim(Sieniawa,Solina,Wisłok,San)a czemu pytasz??
Wedkarz
a tak z ciekawosci bo z wawy jwstem i myslalem ze tak ladnie polapales w wawce
Ale nad sanem tez zdarza mi sie lapac w okolicach lezanska icon_mrgreen.gif nad solina raz icon_mrgreen.gif fajne okolice!!!!!!!!!!

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!
Bacik
CYTAT(Wedkarz @ śro, 02 kwi 2008 - 20:34) *
a tak z ciekawosci bo z wawy jwstem i myslalem ze tak ladnie polapales w wawce
Ale nad sanem tez zdarza mi sie lapac w okolicach lezanska icon_mrgreen.gif nad solina raz icon_mrgreen.gif fajne okolice!!!!!!!!!!

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!

Tesh mi się tutaj podoba chociaż wolałbym połowić w zbiornikach w których pływa więcej lecholi.Lubię tą rybkę a u nas to niestety rzadkość.Jedynie Solina i niektóre łowiska specjelne ale w bardzo małym stopniu:((
Wedkarz
no a san ja jak tam lapie to glownie leszcze klenie i swinki i oczywiscie wszendobylskie certy icon_mrgreen.gif !!!!!!!!!!!!
Bacik
Na sanie łowię rzadko do tej pory byłem góra 2 razy i złowiłem 1 leszczyka także mi san zbytnio nie leży:/ Na san to ja wolę na brzanę z feederkiem jechać icon_razz.gif
Wedkarz
Witam dzisiaj bylem na wiselce i musze powiedziec ze calkiem niezle : Lecholek-45cm,4 krapie po ok 30-35cm, 2 plocie po 35cm, i dwie certy po 40cm (wrocily do wody wszystkie rybki icon_razz.gif ) za tydzien tez jade icon_cool.gif

Pozdrawiam
maverick
Wiedzę że czas przejść się nad Wisłę z feeder-em. icon_biggrin.gif Może coś skubnie ciekawego.
matys007
A ja mam takie pytanko, czy dobrym pomysłem byłoby wrzucenie skórki po mandarynce lub jabłku do zanęty ( ewentualnie z innego owoca ) ? Oczywiście na płotkę lub wzdręgę icon_wink.gif
nyny
sproboj zapach truskawki:)

pozdro
Astarot
Panowie jak sytuacja na Wiselce w samej Warszafffce, na Gorze kalwarii juz powoli sie zaczyna jazda bez trzymanki, jak w stolicy?
Wedkarz
Jak w stolicy napisalem wyzej teraz bede na wiselce w sobote icon_mrgreen.gif okaze sie czy w niedziele to nie byl przypadek icon_wink.gif napewno zdam relacje!!!!!!!!!

Mam jeszcze jedno pytanko czy zaneta ktora lekko skwasniala ma szanse zwabic jakas rybe na wisle ????????????
bo niewiem czy warto probowac zeby ryb nie odstraszyc icon_biggrin.gif

POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!
matys007
CYTAT(nyny @ śro, 09 kwi 2008 - 00:47) *
sproboj zapach truskawki:)

a coś z bardziej dostępnych - mówię tu o świeżych owocach a nie jakieś z puszki czy ze słoika icon_wink.gif
nyny
CYTAT(matys007 @ śro, 09 kwi 2008 - 22:27) *
a coś z bardziej dostępnych - mówię tu o świeżych owocach a nie jakieś z puszki czy ze słoika icon_wink.gif

alez ja jak najbardziej powaznie mowilem....

lorpio ma truskawke w ofercie..
zreszta prawie kazdy ma...

a z innych zapaszkow to tutti-frutti lorpio, exotic marcela, carpix (pachnie jak guma balonowa) sensasa....
jesty tego w brud
ale ostroznie o tej porze roku z tymi dodatkami:)
matys007
A zapach skórki z mandarynki by ją zwabił ( łącznie z zanętą ) czy raczej odstraszył ?
maverick
koleś co ty się tak uparłeś na te owoce? Jak chcesz by ci zanęta pachniała mandarynką albo pomarańczą ta kup sobie zapach do ciasta o zapachu pomarańczowym i dodaj do wody która namoczysz zanęte. A jak nie podoba ci się ten pomysł to atraktor firmy sensas o nazwie Brasem BRASEMIX.
Pozdrawiam
matys007
CYTAT(maverick @ czw, 10 kwi 2008 - 20:25) *
koleś co ty się tak uparłeś na te owoce? Jak chcesz by ci zanęta pachniała mandarynką albo pomarańczą ta kup sobie zapach do ciasta o zapachu pomarańczowym i dodaj do wody która namoczysz zanęte. A jak nie podoba ci się ten pomysł to atraktor firmy sensas o nazwie Brasem BRASEMIX.
Pozdrawiam

Spoko, wypróbuje i powiem jak było ;p

Wedkarz
Witam czy ktos moze mi odpowiedziec na moje pytanko dotyczace zanety w sobote na ryby a ja nic nie wiem icon_wink.gif ??????????

Pozdro!!!!!!!!!!!!
nyny
CYTAT(Wedkarz @ czw, 10 kwi 2008 - 23:51) *
Witam czy ktos moze mi odpowiedziec na moje pytanko dotyczace zanety w sobote na ryby a ja nic nie wiem icon_wink.gif ??????????

Pozdro!!!!!!!!!!!!

wyrzuc ta zanente

stracila wszystkie swoje walory i nie bedzie pracowac jak trzeba, nie bedzie wabic a odstraszac zapachem, no i (co w rzece akurat az tak mocno nie jest odczuwalne) zakwasi wode.....

pozdro
Wedkarz
dzieki nyny tak tez myslalem ale wolalem sie upewnic icon_wink.gif

POZDRO!!!!!!!!!!!!!
Wedkarz
NO I KISZKA nie udalo mi sie dzisiaj pojechac na rybki wiec nad wisla bede za tydzien icon_twisted.gif !!!!!!!!!!!!
Meveric moze ty byles na wiselce???????jesli tak to napisz jak wyniki POZDRO!!!!!!!!!!!!! icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.