Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Żyłka Do Bolonki
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Sprzęt wędkarski > Akcesoria
Szymekx
Dziś doszedł długo oczekiwany Shiamano Alivio 1000 FA. Ten kołowrotek przeznaczam do bolonki. Jaką żyłkę nawinąc na ten kołowrotek ? Będę łowił głównie na Sanie w średnim nurcie. Ryby to przede wszystkim świnka, kleń, leszcz, krąp, płoc, noi brzana. Jaka żyłka będzie najlepsza z ogólnodostępnych. Ponieważ mieszkam w małym mieście to proszę o popularne nazwy i firmy. Cena obojętna.
arcio99
0.18 - 0.20 Strofta icon_wink.gif
Szymekx
Nie będzie za gruba.? ja myślałem o 0,16
arcio99
W sumie racja icon_mrgreen.gif ale...
Zależy na jakie ryby się wybierasz. Jak chcesz jakieś mniejsze albo mało waleczne to faktycznie, 0.16 styknie. Ale jak siądzie coś poważnego to polecam 0.18 icon_wink.gif
karolthemaster
Jeśli chcesz wyholować brzanę to zapomnij o żyłce 0.16...
maverick
Jeśli chcesz użyć strofta na bolonkę to zapomnij. Potrzeba ci żyłki bardzo mało rozciągliwej a stroft jest rozciągliwy i nikt tego chyba nie zaprzeczy. Ja proponuje kupić żyłkę Żyłka Robinson Pro Match. Całkiem fajna żyłka za umiarkowaną cenę. Mało rozciągliwa i bez pamięci. Wiem bo sam takiej używam. Co do średnicy to całkowicie zgadzam się z kolegą arcio99 0.18 - 0.20 powinno być optymalnie.
Szymekx
CYTAT(maverick @ pią, 11 sty 2008 - 01:38) *
Jeśli chcesz użyć strofta na bolonkę to zapomnij. Potrzeba ci żyłki bardzo mało rozciągliwej a stroft jest rozciągliwy i nikt tego chyba nie zaprzeczy. Ja proponuje kupić żyłkę Żyłka Robinson Pro Match. Całkiem fajna żyłka za umiarkowaną cenę. Mało rozciągliwa i bez pamięci. Wiem bo sam takiej używam. Co do średnicy to całkowicie zgadzam się z kolegą arcio99 0.18 - 0.20 powinno być optymalnie.

Raczej w moim mieście nie dostane żyłki strofta icon_razz.gif A tym bardziej Robinsona ;p Eh.. u mnie to przeważnie Konger Jaxon z żyłek albo jakieś tam Trabucco ktore raz kupiłem i nie chce miec z tym nic wspólnego ...
maverick
Zawsze można kupić przez internet. Ale na jedną szpulę żyłki to sie trochę nie opłaca i mogą ci wcisnąć starzyznę która do niczego sie nie nadaje. Jak masz tak słabe zaopatrzenie u siebie w sklepach wędkarskich to poszukaj żyłki przeznaczonej do metody odległościowej albo do Feeder-a. Takie typy żyłek powinny być mało rozciągliwe.
Pozdrawiam
Szymekx
CYTAT(maverick @ pią, 11 sty 2008 - 22:34) *
Zawsze można kupić przez internet. Ale na jedną szpulę żyłki to sie trochę nie opłaca i mogą ci wcisnąć starzyznę która do niczego sie nie nadaje. Jak masz tak słabe zaopatrzenie u siebie w sklepach wędkarskich to poszukaj żyłki przeznaczonej do metody odległościowej albo do Feeder-a. Takie typy żyłek powinny być mało rozciągliwe.
Pozdrawiam

W poniedziałek obejde wszystkie sklepy i wypisze nazwy żyłek... Bo naprawde na tym sie nie znam. Ale teraz wątpie że mogą miec nowe żyłki wiec chyba nie bede ryzykował kupowania TERaz juz zaraz tylko poczekam do kwietnia...
zargon
Witam
Przepraszam że odkopuje temat ale wydaje mi się ze nowy nie jest potrzebny.
Otóż, chciałbym załozyc zyłkę do bolonki i mam właśnie żyłkę feederową 0,18 (kolor czarny).
Nie znam się na zestawach bolońskich więc pytam się was drodzy forumowicze icon_biggrin.gif
Czy taka żyłka by przypasiła?
jacenty
Ja osobiście do bolonki używam Win Lenza Madre Mavera oraz Smart Stone River Maver. Sprawdzają się bardzo dobrze, a bolonką łowię głównie na Sanie. Średnicę jakie stosuję to od 0.16 przy niżówce do 0.20 przy podniesionej i mętnej wodzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.