Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zestaw Na Płoc I Pare Pytań
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Metody > Spławik
bartek963
Chce zacząć łowić płoć na bata. Łowię na stawie głębokość z 2 m zależy też w jakim miejscu, mam bata 6 m
i teraz chodzi o zestaw jaki spławik, jaki haczyk, ile i w jakich odległościach założyć śruciny.
I jeszcze jedno pytanie czym się różni ochotka od pinki i które lepiej dać do zanęty lub na które lepiej łowić.

Jakby co to proszę pisać na gg 436926
Damian - Sensas
glowna 0.12 splawiczek olowek lub malutka banka max 1g, przypion 0.10 lub 0.08 haczyk 12-21 zestaw ten dociazasz kilkoma malymi srucinami ktore najlepiej sciagnij pod sam przypon.
Ochotka a pinka to 2 inne bajki. Do zanety pinka, ochotka jest to tzw wiekkszy jockers- haczykowy, natomiast mozna necic jockersem- drobniejsza ochotka ale niemoze byc to w zanecie, mozna to wrzuciac do wody w postaci kul ziemia lub glina + ochotka. Lowic warto i na to i na to. icon_cool.gif
mateoleszczu
zestaw : spławik 1.5 grama lub mniejszy, przypon 0.12, chaczyk 12 -16 zanęte traper płoć, mielone biszkopty, kukurydze wsypać w zanęte (0.5puszki/na 1 kilo zanenty) i dwie garści pszenicy. na haczyk gotowaną pszenice najlepiej dwa ziarna. Jest ona praktyczna bo na pszenice łapią sie większe płotki małe rzadziej sie nią interesuja jak madami icon_biggrin.gif . Na foto mam piękną płoć 33 centymety miała 60 deka i oczywiście na pszenice icon_biggrin.gif
Mekamil
CYTAT(Damian - Sensas @ pon, 25 cze 2007 - 03:27) *
drobniejsza ochotka ale niemoze byc to w zanecie, mozna to wrzuciac do wody w postaci kul ziemia lub glina + ochotka.

Jokersa można dorzucić do zanęty. Co prawda jest on wtedy mniej ruchliwy, bo zanęta go trochę 'wyssie'.

Polecam zanętę Lorpio czarna płoć. Tania i naprawdę dobra. Dorzucasz trochę pinek do niej i jest gotowa. Na początek nie baw się z jokersem, bo to i koszty znacznie podnosi i zabawy więcej. Na haczyk możesz zakładać pinki wyciągane z wiadra zanęty - wtedy nabierają jej zapachu i są lepsze niż prosto z pudełka.
Ghost
Zestaw
Moim zdaniem to spławik Gut-Mix'a 0.6 / 0.5 g (dobre są z żółta antenką ) żyłka główna 0.10
Przypon 0.06 / 0.07 haczyk 20-23 czerwony lub srebrny .
Wiąrzesz przypon dł ok 25 cm i tuż za oczkiem połączenia przyponu z gówna (nad węzłem) dajesz śrucine najcześciej 0.2 g następne śruciny zakładasz ok 30 cm od tej pierwszej (sygnałowej) .

Na hak możesz zakładac ochotkę (hakową) pinkę
Do nęcenia możesz użyc jokersa.
Najpierw rozpraszasz go w glince suchej bądz rozpraszającej póżniej dajesz do ziemi lub gliny (obie gliny moża kupic w wędkarskim (Polecam gliny Gutkiewicza-Gut-mix )

Osobiście z takim zestawem często startuje w zawodach .
Co do zanęty znajdziesz na forum w zakładce -zanęty -

Pozdrawiam

icon_arrow.gif icon_arrow.gif icon_cool.gif icon_arrow.gif icon_arrow.gif
enduro
główna 0.12, przypon 0.10.
haczyk, myślę że nie ma co przesadzać z jakąś 20 czy jeszcze mniejszym.
16-18 spokojnie wystarczy.
spławik jakiś 0,5g.
dwie śruciny 0,25 będą odpowiednie. jedna blisko przyponu, druga kilka centymetrów pod spławikiem.
Bacik
Płotki łowię z powodzeniem 5m bacikiem. Jako żyłkę główną zakładam 0,10 lub 0,14 a na przyponiku 0,08. Preferuję spławiczki 0.5 do 1,5g. Większa straszą drobnicę przy zarzucaniu zestawu. icon_wink.gif Przynętę zakładam na haczyk 14 lub 16(zależy od przynęty).Zanętę możesz wzbogacić mielonymi konopiami (płocie to lubią) a jeśli chcesz wrzucić do zanęty coś zwierzęcego to myślę,że ochotka będzie najlepsza.Pinka sprowadzi Ci w łowisko durzo drobnicy np.ukleje(jeżeli takowe w łowisku są) Jako przynęty używam białych robaczków,ochotki i ciasta własnej roboty icon_mrgreen.gif !Powodzenia w łowieniu pięknych płoci.
Furman
CYTAT(mateoleszczu @ nie, 22 lip 2007 - 21:19) *
zestaw : spławik 1.5 grama lub mniejszy, przypon 0.12, chaczyk 12 -16 zanęte traper płoć, mielone biszkopty, kukurydze wsypać w zanęte (0.5puszki/na 1 kilo zanenty) i dwie garści pszenicy. na haczyk gotowaną pszenice najlepiej dwa ziarna. Jest ona praktyczna bo na pszenice łapią sie większe płotki małe rzadziej sie nią interesuja jak madami icon_biggrin.gif . Na foto mam piękną płoć 33 centymety miała 60 deka i oczywiście na pszenice icon_biggrin.gif

Witam bardzo dobra zanęta wczoraj byłem na rybach na jeziorze Ryby grały tylko na kukurydze i złapałem linka 31 cm i ładne krąpie.
Skubi
... co do haczyka... ja cały czas łowię płotki na 14 i wyciągam na nich sztuki po 30cm... nieraz przerzucam sie na 12... ale w moim płociowym zestawie dominują 14
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.