Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Atraktory

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 damian_gdz

damian_gdz

Początkujący

• Members
  • 7 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo (spławik - bat, feeder oraz spinning), kulturystyka, elektronika

Napisano 04 April 2007 - 09:27 AM

Mam pytanie do Was jakie atraktory na jaką rybę, chodzi mi o zapachy, które lubią ryby, co lubi, np. wanilie, kopr, melasę, miód, kolendrę, anyż, siemię lniane, itp. Proszę o napisanie w miarę możliwości wszystkich bardziej popularnych zapachów.

#2 Leszcz1991

Leszcz1991

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 04 April 2007 - 01:14 PM

czosnek-leszcz
wanilia- uniwersalny
carmel- leszcz lin karaś karp
piernik- leszcz

#3 jasin

jasin

Weteran

• Members
  • 388 postów

Napisano 04 April 2007 - 01:20 PM

A jak można łączyć zapachy żeby się nie gryzły?

#4 ebola2000

ebola2000

Wędkarz

• Members
  • 33 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 04 April 2007 - 06:38 PM

bardzo dobrym dodakiem zwłaszcza do zanęt płociowych jest anyż.
ogólnie rzecz ujmując płoć woli smaki ostre, cierpkie ziołowe natomiasy lescz woli słodkie
nie mów co myślisz tylko myśl co mówisz

#5 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 04 April 2007 - 08:52 PM

Zapachy teoretycznie można łączyć, ale nie jakiś o korzennym zapachu z owocowym.

#6 qba15.pl

qba15.pl

Weteran

• Members
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, muzyka

Napisano 04 April 2007 - 08:59 PM

arachidy - karpie
czosnek - LESZCZ ! FANTASTYCZNY ZAPACH NA TĄ RYBE !
truskawka - karpik i co dziwne płoc (przynajmniej w wodach w moich okolicach)
konopie - płoc
czekolada - leszcz
miód - karp, karaś, lin
NO KILL !!

RATUJ SZCZUPAKA !! http://www.szczupak.org

#7 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 04 April 2007 - 09:25 PM

tutti-frutti – karp, lin, karaś

kozieradka – płoć, leszcz, lin, karaś;

nostrzyk – płoć, leszcz, lin, karaś;

kminek – płoć, krąp;

anyż – płoć, karaś, krąp;

kolendra – płoć, leszcz;

koper włoski – krąp, płoć.

Oczywiście nie jest powiedziane że np. w zanętę typowo płociową nie wejdzie inna ryba.

Użytkownik wojtek195_2005 edytował ten post 04 April 2007 - 09:29 PM

#8 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 05 April 2007 - 03:56 PM

QUOTE(maverick @ śro, 04 kwi 2007 - 21:52) Wyświetl post

Zapachy teoretycznie można łączyć, ale nie jakiś o korzennym zapachu z owocowym.

Można!!!. np;banan+korzenny,banan+krab,kiełbasa+curry są dipy o tych zapachach KLIKNIJ jeśli karpiarze je stosują to znaczy że są skuteczne.

Użytkownik ds-fan edytował ten post 05 April 2007 - 03:57 PM

#9 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 05 April 2007 - 09:04 PM

No ja mam odmienne doświadczenie z mieszaniem zapachów.

#10 bartek640

bartek640

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 06 April 2007 - 01:17 PM

ja od tamtego roku używam atraktorów firm stil a konkretnie zapach na lina i karasia . Jeszcze się nie zawiodłem... trochę do zanęty i naprawde skutkuje . Nad jeziorem dodawadłem go do pęczaku i gdzie nęciłem cały tydzień łapałem liny , ale także płocie i leszcze . U nas na gliniance wczoraj gdy trochę zanęciłem płocie weszły w łowisko... polecam

#11 Nemo123

Nemo123

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 01 June 2007 - 07:20 PM

miód-lin,karp,karaś
konopia-płoc
wanilia-prawie wszystkie

#12 Koksiarz

Koksiarz

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 01 June 2007 - 08:03 PM

mogę do zanety karpiowej (owocowa) dodać konopi zeby płoć tez podeszła i archaidu?? czy to będzie dobre połączenie??

#13 erwinnf

erwinnf

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 06 September 2008 - 02:08 PM

czy mogę aromix bremes sensasa mieszać z miodem? mieszalem juz gardons z melasą i dawało to niezłe rezultaty teraz szukam czegos na leszcza i lina. poradźcie coś:)

#14 lukaf

lukaf

Wędkarz

• Members
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i Fotografia moje główne zainteresowania i niestety bardzo kosztowne :|

Napisano 06 September 2008 - 05:51 PM

a duża jest różnica jak bym używał dipu miodowego a miodu (takiego ze słoika) ??

#15 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 360 postów

Napisano 08 September 2008 - 01:18 AM

CYTAT(erwinnf @ sob, 06 wrz 2008 - 16:08) Wyświetl post
czy mogę aromix bremes sensasa mieszać z miodem? mieszalem juz gardons z melasą i dawało to niezłe rezultaty teraz szukam czegos na leszcza i lina. poradźcie coś:)

Nie wiem czy w polaczeniue bremes +miod wejdzie ci lin sadze ze szybciej leszcz ciezko zrobic zapach leszczowo linowy gdyz te 2 gatunki ryb maja inne zerwosika ale jezeli juz bys kombinowal to sproboj zmieszczac aromix bremes z super aromix chocolate a dlaczego chocolate sensas tanches ma podona nute zapachowa.

#16 Xion

Xion

Weteran

• Members
  • 360 postów

Napisano 08 September 2008 - 01:32 AM

CYTAT(lukaf @ sob, 06 wrz 2008 - 19:51) Wyświetl post
a duża jest różnica jak bym używał dipu miodowego a miodu (takiego ze słoika) ??

Raczej tyle ze wszytkim bym pierw polecil dowiedziec sie czym jest sam zapoach , smak i na czym to wszytko polega.
Dip masz duzo bardziej skoncentowany , taki sztucznie uzyskany zapoach miodowy w ma wieksza wydajnosc np : na jedna nakretke dobrego dipu atraktora trzeba by bylo srednio 1/2 szklanki miodu zeby uzyskac podobny efekt zapachowy nie wiem co cie wyjdzie taniej a i nie zapomnij ze miod zmieni ci slodkosc zanty.

#17 erwinnf

erwinnf

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 11 September 2008 - 03:51 PM

w wakacje wędkowałem na małym jeziorku (pow. 2 ha, sr głębokość 2,5m max. gł. 6m) gdzie występują w większości karasie, liny, leszcze, sporadycznie karp, jest też sporo drobnicy ktorej jednak nie chciałbym łowić. jak narazie rezultaty były przeciętne, bez rewelacji, więc chciałbym coś poprawić. szukam jakiś w miare uniwersalnego atraktora. przyjrzałem sie juz ofercie pobliskich sklepów wędkarskich i to są moje propozycje
MVDE (brasem)
Dragon secret (leszcz, lin-karaś, karmel)
Sensas (bremix, brasem) aromix (bremes, brasem, karmel, miód)
Tandem Baits (karmel)
Gutmix Strong/powermix (leszcz, bremes, lin-karaś, miód)
czekam także na inne propozycje. Od razu zaznaczam, że jak dotąd wogóle nie sprawdziły mi sie zapachy owocowe. Jest też jeszcze melasa ale nie wiem czy jest sens dodawanie jej jako skladnika smakowo zapochowego bo z tego co słyszałem ona tylko dosładza zanęte. myślałem też żyby dodać do zanęty prażonych wiórków kokosowych i miodu(na lina, karasia) oraz przyprawy do piernika + kakao + cynamon i osłodzić to melasą (na leszcza) ale naprawde nie wiem. nie chciałbym przedobrzyć.

Użytkownik erwinnf edytował ten post 15 September 2008 - 07:30 AM

#18 erwinnf

erwinnf

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 15 September 2008 - 07:26 AM

nie wiem czemu nie moge edytować poprzedniego postu icon_cry.gif:/ mam jeszcze jedno pytanie
chodzi o atraktory Dragon Karp Secret i Leszcz Secret. Jakie mają zapachy bo nigdzie nie mogę znaleść.

Użytkownik erwinnf edytował ten post 15 September 2008 - 07:34 AM

#19 BMLipień

BMLipień

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 21 September 2008 - 06:35 PM

a gozdik co myslice na ich temat

#20 ziom0

ziom0

Weteran

• Members
  • 147 postów

Napisano 27 March 2009 - 10:51 AM

goździk się u mnie bardzo sprawdził na naprawde ładne płocie , może przypadek nie wime jeden jedyny raz używałem i szczerze mowiac zapomnialem o goździku dobrze ze mi przypomniales pozdrawiam:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania