Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Sprzęt Na Suma?

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 05 December 2006 - 11:39 AM

Ostatno miałem przygodę ze sporym sumem (około 8 kg).Niestety sprzęt na który miałem branie był skompletowany raczej na szczupaka do 3,5 kg i rybka pomachała mi na pożegnanie ogonem po 5 min holu.Już dawno chciałem skompletować sobie sprzęt na suma żeby zastawić się na niego nad Zalewem Sulejowskim.Mam, własne przemyślenia na ten temat ale chętnie wysłuchał bym sugestii bardziej doświadczonych kolegów sumiarzy z forum na ten temat.Sprzęt będzie kompletowany od podstaw więc czekam na sugestie w sprawie wszystkich elementów od wędziska ,kołowrotek po żyłkę..[size=3]

Użytkownik Green fishman edytował ten post 05 December 2006 - 12:37 PM

#2 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 05 December 2006 - 12:21 PM

Wędka

Jaxon Telstar Surf 390/220

minusem tej wędki jest jedynie brak korka lub pianki na dolniku, przez co niszczy się na podstawce

Kołowrotek

Jaxon Roxan

To jest mój wybór jeszcze nie kupiłem, ale wędka wielokrotnie sprawdzona na sumach przez moich kolegów. Kołowrotek sprawdził się też przy połowie dorszy z kutra. (już kupiłem)

Choć na pewno przeczytasz wiele opinii o firmie "Sraxon" (jak ją niektórzy nie bez ironii nazywają) icon_smile.gif

do tego plecionka 0,25-0,30 lub żyłka 0,40-0,50

#3 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 05 December 2006 - 12:39 PM

Jeśli chodzi o plecionki to mam złe doświadczenia,i raczej nie mam zamiaru się z nimi męczyć ale ciekaw jestem jakiej firmy żyłę byś mi polecił?

#4 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 05 December 2006 - 01:01 PM

Ja wybrałbym plecionkę.

Jak potrzebna mi jest żyłka gruba 0,40-0,50 to zazwyczaj wybieram Snecka Magnum

#5 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 06 December 2006 - 02:11 PM

Jeśli chodzi o wędzisko - kupiłbym kijek morski Shakespeara - cena w sklepie ok 150 zł, kołowrotek do tego co najmniej Mikado SWAT 3510, choć pokusiłbym się na Shimano Baitrunera no i dodatkowo plecionka. Ostatnio mam dość dobre doświadczenie z Berkley Whiplash Pro. Łowię na spinning na plecionkę 0.06 mm i wytrzymałości 10 kg. Można kupić szpule po 274 m długości co na suma by w zupełności wystarczyło.

PS - czy sum 8 kg to dość spora ryba jak na ten gatunek ?!?! Yyyyyy nie wydaje mi się - toż to jeszcze narybek icon_wink.gif choć za pewne dostarczyłby sporo wrażeń icon_wink.gif
Pozdrowienia
Klay

#6 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 07 December 2006 - 12:36 PM

Masz rację ale jak na walecznośc suma to już niezła zabawa i z byle kijkiem nie podchodz... icon_biggrin.gif

#7 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 11 December 2006 - 09:16 AM

Widzę że już nie ma więcej sumiarzy, a szkoda bo spodziewałem się więcej opinii..
Niestety będę się musiał oprzec na swoich przemyśleniach. icon_sad.gif

#8 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 11 December 2006 - 10:58 AM

QUOTE(Green fishman @ pon, 11 gru 2006 - 10:16) Wyświetl post

Widzę że już nie ma więcej sumiarzy, a szkoda bo spodziewałem się więcej opinii..
Niestety będę się musiał oprzec na swoich przemyśleniach. icon_sad.gif

Coś taki nawiedzony ?!?! Kilka odpowiedzi masz ? Daj czas niektórym na zastanowienie się ...
Pozdrowienia
Klay

#9 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 13 December 2006 - 12:39 PM

Hahaha,z czego najwięcej moich icon_biggrin.gif

#10 Killerek 27

Killerek 27

Weteran

• Members
  • 203 postów

Napisano 13 December 2006 - 10:38 PM

tym bardziej że teraz masz sporo czasu na przemyslenia , jakby nie patrzeć okres ochronny na suma trwa
Komendant Grupy Terenowej SSR koła nr 32 Warszawa

#11 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 14 December 2006 - 09:20 AM

QUOTE(Green fishman @ śro, 13 gru 2006 - 13:39) Wyświetl post

Hahaha,z czego najwięcej moich icon_biggrin.gif

Tym bardziej wyluzuj ... icon_wink.gif

No i zajżyj tutaj: http://www.splawik.c.../Na_suma___2313
Pozdrowienia
Klay

#12 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 14 December 2006 - 12:26 PM

Dzięki Klayman,czytałem te wypowiedzi.Skoro nic się nie dzieje to zaprezentuje Moje przemyślenia,zaznaczam że sa one ograniczone finansowo do tego pułapu.Mam nadzieję że nie zmieszacie ich z błotem icon_wink.gif
http://www.allegro.p...per_oferta.html
http://www.sklepmika...amp;prodid=1120
czekam na opinię..

#13 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 14 December 2006 - 12:52 PM

porównaj ten kołowrotek z tym wybranym przez ciebie
http://www.balena.pl...products_id=330
Jak dla mnie niemalże się nie różnią, pewnie składali je ci sami chińczycy. Yorka mam od 2-ch lat i jak do tej pory pracuje bezawaryjnie, a kilka sporych rybek juz go przetestowało.
Kijek jak dla mnie zbyt któtki, ale każdy niech sobie łowi jak mu wygodnie.

Użytkownik spinn edytował ten post 14 December 2006 - 12:56 PM

IPKOWY POTWOREK UMARŁ, ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PRZEZ BUREGO

#14 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 14 December 2006 - 12:59 PM

Masz rację Spin,ciekawy kołowrotek ale potrzebował bym więcej opinii,jeśli chodzi o długośc kija to zwróć uwagę na ciężar wyrzutu,nie znalazłem dłuzszego o podobnych parametrach chociaz sporo szukałem..tym bardziej że wydaje mi się że do zbiorników na których łowię powinien wystarczyć, zaznaczam że to do metody gruntowej.Z reguły korzystam z 2,70.Czekam na dalsze opinie

#15 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 14 December 2006 - 01:35 PM

Jeśli chodzi o kijek - wygląda na dość solidny, zresztą można zaufać wędkom Mikado ... jest to solidna firma jeśli chodzi o kije. Proponowałbym co najmniej 2,7 o ile nie 3 m. 3m będziesz mógł połowić też na morzu. Kołowrotek - tu może być nieco gorzej ... jest taki York SeaGame. Kosztuje ok 120 zł w sklepach ... Nie można powiedzieć o nim, że jest cudem techniki ale znam dość dużo bardzo pozytywnych opinii na jego temat. Młynek dość solidny i warty polecenie.

PS. Jeśli chodzi o wędkę, zwróć uwagę na firmę Shakespeare ... jest tam jeden morski kijeczek w cenie ok 150 zł, który dorównuje /o ile nie przewyższa/ kijek Mikadowski, który zaproponowałeś.
Pozdrowienia
Klay

#16 Przemekk

Przemekk

Weteran

• Members
  • 654 postów

Napisano 14 December 2006 - 06:23 PM

QUOTE(Green fishman @ wto, 05 gru 2006 - 15:39) Wyświetl post

Jeśli chodzi o plecionki to mam złe doświadczenia,i raczej nie mam zamiaru się z nimi męczyć ale ciekaw jestem jakiej firmy żyłę byś mi polecił?

Ja na suma używam tylko plecionki zazwyczaj 0,30 o wytrzymałości 30kg i nie mam z nią żadnego problemu.

#17 spinn

spinn

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 14 December 2006 - 10:33 PM

Link do ciekawego artykuliku traktującego o sumie, sprzęt, metody.....
http://www.wcwi.pl/i...o...4&Itemid=86
IPKOWY POTWOREK UMARŁ, ZOSTAŁ ZAMORDOWANY PRZEZ BUREGO

#18 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 17 December 2006 - 12:30 PM

Artykuł jest świetny,wielkie dzięki spinn.Co do kijka Klay to w grę wchodzi ten wariant 3 metrowy tylko .

[edit]

A tak poza tym jeśli gdzieś znajdziecie równie ciekawe materiały artykuły o sandaczu i szczupaku to proszę o link.

[edit]

Hahaha, wiadomośc z ostatniej chwili,właśnie spotkałem znajomego wędkarza którego nie widziałem ze dwa miesiace .Od niego sie dowiedziałem że ciągnołem suma który miał ze 20kg.Jak tak szybko bedzie rósł to do wiosny będzie miał 50 kg...

Użytkownik Bury edytował ten post 04 June 2007 - 06:05 AM

#19 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 19 December 2006 - 02:53 PM

QUOTE(Green fishman @ wto, 19 gru 2006 - 13:19) Wyświetl post

Od niego sie dowiedziałem że ciągnołem suma który miał ze 20kg.Jak tak szybko bedzie rósł to do wiosny będzie miał 50 kg...

Gratuluję pomysłowości Twojemu koledza. A czy powiedział Tobie na którą wiosnę ten sum będzie miał 50 kg?!?! icon_wink.gif Jeśli teraz miał 20 kg to na wiosnę będzie miał 22 góra 23 kg. W końcu w zimę ryby jako stworzenia zmienno cieplne, praktycznie nie rosną ze względu na temperaturę, która ma wpływ na ich metabolizm. Dodatkowo chciałem Tobie przypomnieć, że na tego suma będziesz mógł dopiero zapolować w czerwcu !!! Kiedy minie mu okres ochronny.
Pozdrowienia
Klay

#20 Green fishman

Green fishman

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 20 December 2006 - 01:28 PM

QUOTE(Klayman @ wto, 19 gru 2006 - 17:53) Wyświetl post

Gratuluję pomysłowości Twojemu koledza. A czy powiedział Tobie na którą wiosnę ten sum będzie miał 50 kg?!?! icon_wink.gif Jeśli teraz miał 20 kg to na wiosnę będzie miał 22 góra 23 kg. W końcu w zimę ryby jako stworzenia zmienno cieplne, praktycznie nie rosną ze względu na temperaturę, która ma wpływ na ich metabolizm. Dodatkowo chciałem Tobie przypomnieć, że na tego suma będziesz mógł dopiero zapolować w czerwcu !!! Kiedy minie mu okres ochronny.

Źle mnie zrozumiałeś Klay.Znam okres ochronny suma.Chodziło mi o to ze on tak szybko rośnie w wędkarskich opowieściach.Plotki szybko sie rozchodzą i przypomina to zabawę w głuchy telefon. A sum wg mojej i kolegów którzy byli przy holowaniu opinii miał max 10 kg.

Użytkownik Green fishman edytował ten post 20 December 2006 - 01:30 PM

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania