Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Woblery-blaszki- Wykonanie Domowym Sposobem

3066 odpowiedzi w tym temacie

#301 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 22 February 2009 - 04:19 PM

dzięki Homegeon,

Czy obklejacie woblery sreberkami z paczek papierosów, ja próbowałem widac efekt na zdjęciu.Obkleiłem tylko boki woblerka bo jakos niewychodziło na całości.Macie jakieś sposoby na obklejenie całego woblerka?

100_0617.JPG

#302 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 22 February 2009 - 06:35 PM

CYTAT(Rafi z mafi @ nie, 22 lut 2009 - 19:56) Wyświetl post
Osiak nalezy odpowiednio naciąć brzegi pazłotka który chcesz przykleic. Podeśle Ci dobry artykuł na PW. A czym malowałes grzbiety w swoich wobkach icon_question.gif

dzięki za linka
malowałem je spray-ami wzorki na niektórych za pomoca szablonu z blachy ołowianej która obkładam woblera nastepnie maluje i dosc delikatnie zdejmuje szablon.

#303 juzio92

juzio92

Wędkarz

• Members
  • 65 postów

Napisano 22 February 2009 - 06:47 PM

CYTAT(osiak @ nie, 22 lut 2009 - 21:35) Wyświetl post
dzięki za linka
malowałem je spray-ami wzorki na niektórych za pomoca szablonu z blachy ołowianej która obkładam woblera nastepnie maluje i dosc delikatnie zdejmuje szablon.

Moze pochwalcie sie tym linkiem jak mozecie ,bo tez sie zastanawiam jak rownomiernie nalozyc pazlotko na wobka:D z góry dzieki

#304 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 22 February 2009 - 07:19 PM

CYTAT(juzio92 @ nie, 22 lut 2009 - 21:47) Wyświetl post
Moze pochwalcie sie tym linkiem jak mozecie ,bo tez sie zastanawiam jak rownomiernie nalozyc pazlotko na wobka:D z góry dzieki

http://www.pogawedki...s...le&sid=1709

Użytkownik osiak edytował ten post 22 February 2009 - 07:21 PM

#305 benjam87

benjam87

Weteran

• Members
  • 300 postów

Napisano 23 February 2009 - 12:03 AM

CYTAT(pocent23 @ pon, 23 lut 2009 - 02:42) Wyświetl post
Witam:)
Mam pytanko co oprucz pleksy możę się nadawać na stery do woberków a jeżel chodzi o plekse to jaką grubość polecaćę?????
Pozdrawiam

ja już miałem kupowac poliwęglan na allegro jak dostrzegłem stare pudełka po żelkach z jakiegoś tworzywa i musze przyznac że są super odpowiednio sztywne i elastyczne narazie z nich będę robił stery a jak już moje produkty będą pracowały tak jak zamierzałem to wtedy jeszcze zainwestuję trochę hajsu. Możesz też użyć pudełek po patyczkach do uszu jednak wg.mnie są one za cienki i giętkie. Nie polecam sterów z CD bo to tworzywo strasznie się kruszy...
Made in home (straszny agresor ten wobek przy delikatnymprowadzeniu strasznie się buja nie wiem jeszcze czy to lusterkowanie czy jakiś inny niezamierzony efekt ale jest ok!!! icon_biggrin.gif )

Pozdrawiam

Załączone miniatury

• Zdjęcie048.jpg

#306 pocent23

pocent23

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 23 February 2009 - 12:45 PM

dzięki za podpowiedź icon_biggrin.gif
Ale właśnie niedawno wróciłem od mojego taty z zakładu pracy i tam znalazłem super materiał na stery zewnętrzne szkiełka ochronne od masek spawalniczych to chyba jakiś rodzaj pleksy ale jest świetny łatwy w obróbce i wytrzymały można go wycinać nożyczkami icon_biggrin.gif

benjam świetny wobak mam już kilka ale jeszcze nie pomalowane jak je wykończe to się podziele icon_biggrin.gif

#307 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 23 February 2009 - 04:00 PM

sam ostatnio majstruje przy wobkach i zastanawiam sie czy lakier olejny do drewna zewnetrzny marki śnieżka nada sie do lakierowania końcowego wobków?

#308 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 23 February 2009 - 05:02 PM

Zabardzo nie polecam Ci tego lakieru poniewaz sam go uzywałem i nie byłem zadowolony. Nie dosc ze jest taki żółtawy to jeszcze ma słaba twardosc. Najlepszy chyba jest Domalux.
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#309 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 23 February 2009 - 07:34 PM

ja używam Hartz Lack do parkietów i jestem zadowolony icon_razz.gif

#310 benjam87

benjam87

Weteran

• Members
  • 300 postów

Napisano 23 February 2009 - 08:53 PM

CYTAT(osiak @ pon, 23 lut 2009 - 22:34) Wyświetl post
ja używam Hartz Lack do parkietów i jestem zadowolony icon_razz.gif

osiak odnosnie tego Hartz Laku : uzywasz tego http://www.lakiery.p...d...&produkt=96 nie rozpuszcza ci on farb którymi malujesz wobka(malujesz może spreyami do karoserii samochodowej), jaką konsystęcję ma ten hartz lack, ile za niego płaciłeś i czy dobrze przechowuje się ten lakier? Pytam o to wszystko bo kupiłem ostatnio małą puszkę 200ml lakieru poliuretanowego Dragon ale jest strasznie żadki i albo marszczy mi farby jak uzywam podkładu akrylowego albo rozpuszcza mi kolorki jak nie używam podkładu. Myślę teraz co z tym fantem zrobić bo naprawdę wkręciem się w domową produkcję po tym jak przetestowałem moje pierwsze wyroby i mam 9 fajnych korpusów i nie chciałbym zrobić lipy....

Z góry dzięki
Ciekawe te twoje wobki które pokazałeś kilka postów wyżej

#311 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 23 February 2009 - 09:11 PM

CYTAT(benjam87 @ pon, 23 lut 2009 - 23:53) Wyświetl post
osiak odnosnie tego Hartz Laku : uzywasz tego http://www.lakiery.p...d...&produkt=96 nie rozpuszcza ci on farb którymi malujesz wobka(malujesz może spreyami do karoserii samochodowej), jaką konsystęcję ma ten hartz lack, ile za niego płaciłeś i czy dobrze przechowuje się ten lakier? Pytam o to wszystko bo kupiłem ostatnio małą puszkę 200ml lakieru poliuretanowego Dragon ale jest strasznie żadki i albo marszczy mi farby jak uzywam podkładu akrylowego albo rozpuszcza mi kolorki jak nie używam podkładu. Myślę teraz co z tym fantem zrobić bo naprawdę wkręciem się w domową produkcję po tym jak przetestowałem moje pierwsze wyroby i mam 9 fajnych korpusów i nie chciałbym zrobić lipy....

Z góry dzięki
Ciekawe te twoje wobki które pokazałeś kilka postów wyżej

tak używam dokładnie tego samego lakieru z linka , nierozpusza on farb którymi maluje woblery.maluje spreyami DUPLI-COLOR z żywic syntetycznych, jako podkład stosuje emalie akrylowa Dekoral. Co do ceny to nie pamietam ile kosztował ten lakier moge powiedziec ze to puszka 0,35 l.

woblerki z postów wyżej doczekały sie wreszcie sterów i sa po pierwszych testach. Jak dla mnie pracuja rewelacyjnie icon_biggrin.gif

#312 Bombell

Bombell

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 24 February 2009 - 12:04 PM

Podczas produkowania woblerka, już po uzbrojeniu drutem.
czy trzeba go czymś malować aby go przetestować?
Na razie mam kształtki z balsy, i zabieram się za wklejanie zbrojenia.
A chciałbym mieć pewność celowości swojej pracy?

#313 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 24 February 2009 - 04:50 PM

CYTAT(Bombell @ wto, 24 lut 2009 - 12:04) Wyświetl post
Podczas produkowania woblerka, już po uzbrojeniu drutem.
czy trzeba go czymś malować aby go przetestować?
Na razie mam kształtki z balsy, i zabieram się za wklejanie zbrojenia.
A chciałbym mieć pewność celowości swojej pracy?

przy balsie przed wstepnym testem powinien byc pomalowany primem- jezeli tego nie zrobisz porowata balsa tyle wypije wody, ze staniesz z praca na kilka dni.

#314 Bombell

Bombell

Weteran

• Members
  • 119 postów

Napisano 24 February 2009 - 05:12 PM

CYTAT(tracjan @ wto, 24 lut 2009 - 19:50) Wyświetl post
przy balsie przed wstepnym testem powinien byc pomalowany primem- jezeli tego nie zrobisz porowata balsa tyle wypije wody, ze staniesz z praca na kilka dni.

hm, primem czyli podkładem?, czy to jakiś środek?

#315 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 24 February 2009 - 05:18 PM

CYTAT(Bombell @ wto, 24 lut 2009 - 17:12) Wyświetl post
hm, primem czyli podkładem?, czy to jakiś środek?

dokladnie chodzi mi o podklad- a wiec najlepiej biala farba, ktora dokladnie wypelni pory obrabianego drewna.

#316 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 24 February 2009 - 09:06 PM

kolejne wobki icon_smile.gif

#317 osiak

osiak

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 24 February 2009 - 09:48 PM

Homegeon, jak robisz oczy do swoich woblerów?

#318 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 24 February 2009 - 10:10 PM

ja używam "dupki" wiertła icon_smile.gif
możesz zeszlifować główkę gwoździa i maczając w farbie przytykasz do woblera

#319 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 25 February 2009 - 05:56 PM

Home a co za siatki używasz do robienia łuski icon_question.gif Ja juz uzywałem kilku ale zadna sie nie nadawała icon_sad.gif
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#320 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 25 February 2009 - 07:24 PM

od znajomego dostałem siatkę, ponoć z lalki siostry icon_biggrin.gif wydaje mi się, że dobra by było moskitiera, muszę ją wypróbować bo mam torche tego materiału.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania