Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Czy Bierzecie Wszystkie Zlowione Ryby ?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chopak na opak

Chopak na opak

Początkujący

• Members
  • 9 postów

Napisano 06 October 2006 - 06:55 AM

Czesc jestem tuz dosyc doswiadczonym spiningista i biore maxymalnie 1 rybe z lowiska, moj wymiar dolny dla np szczupaka to 50cm a górny to 75cm, poza tym czesto i sie zdarza wypuszczac wszystkie ryby. Moje pytanie. Czy bierzecie wszstkie zlowione ryby do domu?

#2 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 06 October 2006 - 12:58 PM

rzadko kiedy biore w ogole jaka kolwiek, nie chodzi tu tylko o drapiezniki. A temat ten juz chyba byl poruszany na forum.

#3 globi

globi

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 06 October 2006 - 01:07 PM

Ja biore ale tylko te wymiarowe . No na poczatku gdy zaczynalem spinningowac to kilka razy sie zdarzyło wziac niewymiarowego szczupaka ale teraz to nie icon_razz.gificon_biggrin.gif

#4 Luis522

Luis522

Weteran

• Members
  • 123 postów

Napisano 06 October 2006 - 02:16 PM

Ja tez nie biore ryb zlowionych do domu bo tam gdzie ja lapie (najczesciej) to jest strzasznie woda zanieczyszczona i ryba po usmarzeniu nadaje sie do wyrzucenia bo nizmiernie smierdzi, nie pomagaja zadne firmowe przyprawy. Tak wiec lapie i wypuszczam icon_wink.gif

Użytkownik Luis522 edytował ten post 06 October 2006 - 02:17 PM

QUOTE(michaljanisz)
to da się łowić szczupaka na spławik?

#5 keks

keks

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 07 October 2006 - 06:49 PM

Okonie i sandacze biorę jesli mam ochotę na dobrze przyrządzoną rybkę.....ale często łapię typowo sportowo i każda ryba wędruje do wody (nie całuję).....cześciej to drugie niz to pierwsze.

#6 awior

awior

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 07 October 2006 - 08:48 PM

Jak mam ochote na rybke to wezme icon_biggrin.gif Ale przeważnie rybki wypuszczam! icon_biggrin.gif

#7 sledzik1977

sledzik1977

Weteran

• Members
  • 298 postów

Napisano 08 October 2006 - 05:45 AM

Zabieram do domu tylko te ryby, które faktycznie nadają się do spożycia np. szczupaki > 50 cm, okonie > 20 cm, pstrągi > 35 cm. Wypuszczam natomiast np. klenie, jazie - po prostu nie cenię ich wartości kulinarnych.
Coco Jumbo.......i do przodu.

#8 predator

predator

Wędkarz

• Members
  • 68 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo a szczególnie spining

Napisano 09 October 2006 - 05:02 PM

ja raz na jakis czas wezme do domu jakiegoś szczupaka ale to maks jednego na wyprawe i takiego min 50 cm okoni nie biore bo mi jest ich szkoda a moze dlatego ze nie zlapalem takiego naprawde duzego min 40 dag
Każda przynęta jest dobra ale tylko użyta w odpowiednim czasie.

#9 MES

MES

Weteran

• Members
  • 351 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo oczywiście, piłka nożna i muzyka

Napisano 10 October 2006 - 02:21 PM

Wszystkie zawsze wypuszczam icon_biggrin.gif Pozdro
Catch & realase

Zapraszam na swoją stronę internetową oczywiście o wędkowaniu
http://pasjawedkarstwo.npx.pl/news.php

#10 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 17 October 2006 - 01:31 PM

ja niebiore wogóle ryb icon_wink.gif chyab zę idą święta to kilka okoni do słoika icon_wink.gif wiadomo goście ciepło w mieszkaniu i radość i przyjemnośc skosztowania z rodziną rybki którą się złowiło icon_wink.gif tak jak wczesniej wspomniałem to ryb niebiore muj wymiar dolny okonia to 35 cm i biore jedną albo dwie sztuki(ale to żadkośc) reszte wypuszczam icon_wink.gif

#11 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 17 October 2006 - 01:38 PM

Wszyscy sportowcy ... a ryb coraz mniej ... icon_wink.gif
Pozdrowienia
Klay

#12 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 17 October 2006 - 01:52 PM

A ja biore ryby do domu,tyle że z łowisk które znam i wiem że czysta w nich woda(np na zbiorniku Huty Czestochowa zawsze lowie sportowo) . No i wymiary ochronne w niektórych przypadkach mam większe niż w regulaminie ,np Płoć poniżej 20 cm zawsze wraca do wody,lin poniżej 30cm także. Lubie jeśc ryby,zwłaszcz te,które sam złapie bo zawsze mam pewność ze sa zdrowe i świeże.

#13 Gaga

Gaga

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 17 October 2006 - 03:06 PM

Nie biorę ryb do domu bo od kiedy je zaczęłam łowic dostałam wstrętu do ich jedzenia !!!

#14 michaltch

michaltch

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Glownie wedkarstwo, poza tym to wszystko co jest w jakikolwiek sposob zwiazane z rybami, ich biologia i lowieniem. To jest dla mnie cale zycie:) Troche tez motoryzacja i ladne dziewczyny, ale od normy nie odbiegam.

Napisano 17 October 2006 - 05:08 PM

QUOTE(Gaga @ wto, 17 paź 2006 - 17:06) Wyświetl post

Nie biorę ryb do domu bo od kiedy je zaczęłam łowic dostałam wstrętu do ich jedzenia !!!

Mam podobnie, z ryb to sledzie w occie:) Zlowione samemu mi nie smakuja.

#15 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Pilka nozna, wedkarstwo

Napisano 17 October 2006 - 06:07 PM

Ja nie zabieram ryb, poniewaz tam gdzie wedkuje NIE WOLNO ZABIERAC RYB!!!
Jest to tylko jeden z powodow, dla ktorego nie zabieram ryb z lowiska.

#16 karpik

karpik

Wędkarz

• Members
  • 29 postów

Napisano 03 November 2006 - 03:35 PM

heja ja niebiore ryby nigdy zawsze ostroznie się z nią obhodze nawet mój kolega ma specjalną mate karpiową oczywiscie dla ryby tak wogule ryb jesc nielubie wole lowic dla sportu icon_mrgreen.gif

#17 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 03 November 2006 - 03:42 PM

Zazwyczaj biore na początku sezonu ale nie wszystkie..
Wieżcie mi zabieram naprawde niewiele icon_wink.gif

#18 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 03 November 2006 - 04:02 PM

Zależy co icon_razz.gif

Leszcze to zazwyczaj wszystkie mające powyzej 25, a z innymi to jak wymiar przekroczy.
Poprostu lubie zjesc rybke , a jeszcze bardziej moja ciocia i reszta rodziny.
user posted image

Weteran

• Members
  • 239 postów

Napisano 03 November 2006 - 09:30 PM

Ja zawszę wypuszczam złowione rybki.Prawdę mówiąc nie lubie ich jeść.
Nie zabijaj ryb-nigdy!

#20 tomek z konina

tomek z konina

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 05 November 2006 - 05:08 PM

Ja biorę ale staram się to kontrolować, jak mam ochotę na rybkę własnoręcznie złowioną to biorę ale częściej wypuszczam. Kiedyś rozdawałem jak nie miałem co robić ze złowionymi rybami ale brałem wszystko co wymiarowe ale zmądrzałem. Zastanawiam się tylko czy to coś daje skoro na jeziorze na którym wędkuję (jezioro suszewsko-wójcińskie PZW KONIN) nie spotkałem kontroli od dziesięciu lat czyli od mojej pierwszej wizyty w tym miejscu. Jestem w tym miejscu w każdy weekend od wczesnej wiosny do pużnej jesieni i myslę że jestem tam jedynym człowiekiem który ma karte wędkarską . Wszyscy wiedzą jak pracuje Koniński PZW i kłusują, przekraczają wszystkie limity okresy ochronne i wymiary rozbijają dzikie obozowiska i zanieczyszczają. Myślę ze takich miejsc jest więcej a koniński PZW nie jest wyjątkiem więc czy paru uczciwych ludzi z zasadami coś zmieni????????????????

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll:
@  mikeus : (26 August 2015 - 06:41 AM) fajna ta nowa stronka
@  wolfik : (25 August 2015 - 11:34 AM) test