Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

co myslicie o kolowrotkach w cenie do 40 zlotych ??

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 wikir

wikir

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 26 August 2006 - 09:31 AM

co myslicie o kolowrotkach w cenie do 40 zlotych ??
czy oplaca sie kupic ??

#2 wyndkorz P@weł

wyndkorz P@weł

Weteran

• Members
  • 508 postów

Napisano 26 August 2006 - 10:15 AM

Jeden wielki szajs. Niema co oszczędzać na sprzęcie. Ja tak w swoich początkach robiłem i nienajlepiej na tym wyszłem. Po paru tygodniach sprzęt nadawał się do śmietnika. Lepiej uzbierać więcej kasy i kupić coś solidniejszego !
idzie deszcz... :(
będzie leszcz... :)

#3 michał 22

michał 22

Weteran

• Members
  • 322 postów

Napisano 26 August 2006 - 11:56 AM

Potwierdzam zdanie kolegi..........

Zamiast kupowac bazarowy szjas dozbierak pare złotych i kup już sobie nawet tego znienawidzonegoJAXONA icon_smile.gif

Napewno będzie lepszy od ruskiej Okumy albo innych poróbek

pzdr
Wodom CZEść !!!

#4 <UFO>

<UFO>

Weteran

• Members
  • 582 postów

Napisano 26 August 2006 - 04:05 PM

Trudno sie nie zgodzić, lepiej wydac jakieś 80 zł na jakiegoś śmiesznego jaxona, przynajmniej wiadomo co sie kupuje i moze nawet wytrzyma sezon, na co bym nie liczył kupując kołowrotek bazarowy. icon_neutral.gif

#5 sunbeam

sunbeam

Weteran

• Members
  • 475 postów
  • Zainteresowania:logistyka, wędkarstwo,

Napisano 26 August 2006 - 05:58 PM

Wiadomo, że sprzęty za mniej niż 40 złotych na pewno do technicznych majstersztyków nie należą. Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na droższy sprzęt i nie chce odkładać na niego pieniędzy, to nie pozostaje nic innego jak zakupić taki kołowrotek. W końcu lepszy taki kołowrotek niż żaden. Jeśli miałbym wybrać czy siedzieć nad wodą z marnym sprzetem nad wodą i ŁOWIĆ choćby małe sztuki, czy odkładać pieniądze na kołowrotek i połowić dopiero np w przyszłym roku, zdecydowanie wybrałbym pierwszą możliwość. Jak w przypadku każdej półki cenowej można trafić na produkty bardziej i mniej udane. Muszę przyznać że wzornictwo poszło bardzo do przodu i nawet te najtańsze kołowrotki kuszą atrakcyjnym wyglądem. Sugerowałbym żeby nie kierować się za bardzo wyglądem, tylko zwrócić uwagę na solidność kołowrotka. Oczywiście solidność w swojej klasie, porównywanie bowiem kołowrotka za 40 zł z maszynką za np 150 zł to niedorzeczność.
Jeżeli natomiast w grę nie wchodzą ograniczenia finansowe, to oczywiście kupowanie maszynek do 40 zł mija się z celem. Lepiej dołożyć pewną kwotę pieniędzy i kupić kołowrotek solidniejszy, trwalszy i bardziej zaawansowany technicznie.

Tak na marginesie to niedawno pytałem brać wędkarską na forum o doradzenie przy zakupie uniwersalnej wędki dla nastolatki do 100 zł. Wedki którą będzie mogła łowić zarówno płotki na rzece jak i karpie na łowisku specjalnym. Za radą wędkarzy kupiliśmy jej wczoraj wędkę karpiową Jaxon Orion Carp 3 składniową 3,60. Fakt...100 zł nie starczyło, ale wraz z żoną stwierdziliśmy że podarujemy Młodej tę wędkę, a 100 zł które miała przeznaczone na wędkę niech wyda na kołowrotek. No i kupiła w osiedlowym sklepie jakiegoś gniota za 45 zł... bo był tani i ładny (niebieski). Niestety nie wytrzymał dzisiajszego siłowego holu karpia (3,2 kg) na łowisku specjalnym. Nie można mieć pretensji do dziewczyny że nie umie holować i odpowiednio operować kołowrotkiem. To w końcu jej pierwsze kontakty z rybami. Kołowrotek zawieźliśmy w drodze powrotnej do sklepu, jednak sprzedawca zaznaczył że z uznaniem gwarancji moga być problemy. Pożyjemy... zobaczymy. Tymczasem do pozostałych po zakupie 55 zł dołozyliśmy troche i kupiliśmy Shimano Catana 2500. Na pewno posłuży dłużej!

Użytkownik sunbeam edytował ten post 17 September 2006 - 11:33 PM

#6 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 27 August 2006 - 02:24 AM

te za 40 zl to wogule panie zapomnij ze takie istnieja co ty zes sie z ksiezyca zerwal nie rub jai czlowiekun kolowrotek za 40 zl to na rynek z tym scheisem.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#7 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 27 August 2006 - 10:09 PM

No nie wiem czy każdy tani kołowrotek to taki shais... Ja mam kołowrotek goldena za 30PLN. Ma on 4 łożyska i jakoś nic z nim nie jest nie tak. Holuje normalnie na niego karpiki i nic icon_smile.gif Mój kuzyn wyholował karpika 4kg(co prawda się troche z nim męczył, bo miał bardzo miękką wędkę) i kołowrotek nawet nie jęknął icon_biggrin.gif
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#8 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 28 August 2006 - 12:29 AM

PETER
Pomysl sobie co w tym kolowrotku jest za 40 zl-jesili on kosztuje 40zl w sklepie a sprzedawca ma na tym jakis zysk to ile kosttuje produkcja i jakie som tam czesci w tym kreciole ludzie nie oszukujmy sie za 40zl to mozna dobrom blache na spinig kupic ale nie kolowrotek.???
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#9 PeTeR_15

PeTeR_15

Weteran

• Members
  • 572 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:D

Napisano 28 August 2006 - 05:24 PM

Powerpauer
Ale ja nie mówię, że te kołowrotki sa pożądne icon_razz.gif
Zwróć jednak uwagę, że nie cena czyni jakość :!: Zaóważ, że w Japoni np. telefony komurkowe, które w Polsce kosztyją po 1300PLN, rozdaje się w masowych ilościach na targach nowych technologii icon_biggrin.gif One kosztują tam grosze, a mimo to są pożądne i z wieloma(co prawda niepotrzebnymi) funkcjami icon_razz.gif
Podobnie jest z kołowrotkami, tak naprawdę powinny one kosztować grosze, ale że wyglądają jak "diamenty" i mają pełno części, które są w większości przypadków zbędne to kosztują przykładowe 500PLN. Pomijam tutaj kołowrotki naprawde pożądnych firm, gdzie większość części jest robiona ręcznie i z największą precyzją icon_biggrin.gif
A być może te tanie kołowrotki za 30PLN są robione bez tych "niepotrzebnych" rzeczy i dlatego są w tej cenie jakiej są icon_razz.gif

Więc pamiętajmy, że niezawsze cena=jakość icon_razz.gif
http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=32876 Każde Wasze kliknięcie pomaga mi się rozwijać. W tej grze nazywam się PLANT i jestem wampirem. Dołączcie do niej jako wampiry, a służe Wam pomocą na servie 7 :)

#10 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 28 August 2006 - 06:24 PM

Za kołowrotek minimum 100 - 120 zł w przedziale ekonomicznym.
Bezduszni! Nie krzywdźcie tego szlachetnego suma. Albowiem w jego piersi bije serce kochanka. A jeśli my zajrzymy do naszych, czyż nie znajdziemy tam serca suma?

#11 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów

Napisano 28 August 2006 - 08:59 PM

Peter
Tak czy inaczej jabym panie nawed nie spoizal na takiego kolowrota-jak bylem mlodym nastolatkiem to mialem takie badziewia bo czlowiek kasy nie mial i jedno ci moge z pewnosiciom powiedziec kazdy kto ma lub mial badziewie przechodzi predzej czy puziniej do wyzszej pulki a tym bardziej jak ci sie kreciol zepsuje wtedy czlowiek rozumie ze poprostu wyzucil kase-dla tego staram sie chlopakom na forum doradzac sprzet wedkarski z wyzszej pulki chodzi o kije i krecioly pozatym tu nie chodzi o to zeby kreciol mial 10-lozysk bo takie sie szybciej psujom niz te co mioam po 4-albo 5 lozysk -w sumie sumarom jest wazne jakie przelozenie i z jakiego materialu jest kolowrotek albo powiedzmy jeszcze inaczej to co jest w tym kolowrotku-ja osobiscie uwazam ze kolowrotki co majom za duzo pierdul sie czesiciej psuiom od tych co maiom ich mniej mimo to za 40 eur bym tez kreciola nie kupil

Tak przy okazji pozdröwko dla Tomaszka. !!! icon_wink.gif

#12 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 28 August 2006 - 10:41 PM

powerpouer nie wydaje ci sie ze to juz snobizm jest??? Przepraszam jesli cie urazilem ale zauwazylem tendencje taka ze jak ktos niema kasy to juz nie wedkarz jest,ja tez mam dobre mlynki ale zaczynalem od czegos slabszego i wiesz ze nie narzekalem na nie szczegolnie, czasem mi sie wydaje ze jak czytam niektore posty to sprzet lowi ryby a nie wedkarze. Pewnie ze sa firmy ktore ciesza sie renoma i warto je polecac,ale jesli ktos niema naprawde kasy to poleccie mu to o co sie pyta do takiej a nie innej kwoty. Dajcie spokuj,kaze cie chlopakowi zbierac kase a jego na ryby ciagnie.

PS. A co do daiwy to mam kumpla co emcasta chyba oddawal do reklamacji ze 3 razy az w koncu zwrocil. Tak wiec moim zdaniem wszystko sie moze zdazyc

#13 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów

Napisano 28 August 2006 - 11:25 PM

@ tomee
jak bys pszeczytal mui ostatni post to bys wjedzial ze i ja zaczynalem na kreciolach z rynku ruskich teleskopach i bambusach-ty mnie nie rozumierz-po pierwsze to jest tylko i wyloncznie moie subjektywne zdanie -po drugje ja wychodze z tego zalozenia ze poco wyzucac kase i ponownie kupowc nowy sprzent,-po tszecie-serwisy tych tanich wedzisk i kolowrotköw som bardzo skomplikowane a nawd niektöre nie osiongalne-po czwarte-staram sie polecc cos dobrego chlopakom zeby nie mieli problemöw-po-pionte dobrym sprzentem doksztaucasz i doszlifujesz technike-po-szuste kazdy jest wedkarzem nawed taki co ma bmbusa i to nie ma nic do zeczy ja tez tak zaczynalem i nigdy inaczej nie uwazalem.??? Mam nadzieje ze teraz mnie troche zrozumierz.???

#14 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów

Napisano 29 August 2006 - 10:57 AM

Powiem tak,ja cie doskonale rozumiem i sam najchetniej polecalbym to:
http://www.sklep-wed...46ab3321feed54b
naprawde extra kolowrotek i swietnie sie na niego lowi icon_smile.gif no ale chlopaki nie oszukujmy sie w polsce nie kazdy moze sobie na niego pozwolic, to jest taki kraj gdzie najwiecej jest polonezow,a takim polonezem jest chyba w polsce kilka firm np.taki jaxon icon_sad.gif fakt ze mozna w tej cenie znalezc kilka kolowrotkow znanych i cenionych firm ale to rowniez sa "polonezy"

#15 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów

Napisano 29 August 2006 - 12:08 PM

@ tomee
trafiles w 10-tke sam sie na nioego czailem ale mi tez jest przydrogi-pozatym ostatnio sa problemy z kolowrotkami shimano jest duzo reklamacji a ja sie zastanawiam nad daiwom co prawda uwazam shimano za bardzo dobrom firme ale ostatnio tylko krecioly z wyzszej pulki i te co som w japoni skladane bym polecal-co jest jeszcze dobre starsze kolowrotki firmy dam te obecne damy som kicha ale na alegro mozna dostac taki starszy i za mniej kasy pozatym cormoran robi ostatnio dobre wyroby wedzisk i kolowrotköw wspulpracuje razem z daiwom wiec dla cormorana sie droga na rynku poleprzyla.???

#16 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 29 August 2006 - 12:23 PM

No i zaczęło się od kołowrotka za 40 zł a skończyło na takim za tysiaka icon_lol.gif
Bezduszni! Nie krzywdźcie tego szlachetnego suma. Albowiem w jego piersi bije serce kochanka. A jeśli my zajrzymy do naszych, czyż nie znajdziemy tam serca suma?

#17 lion

lion

Wędkarz

• Members
  • 85 postów

Napisano 29 August 2006 - 12:29 PM

Mój qmpel używa Konger Zorro już chyba z rok i to bardzo dużo go używa, ja zastanawiam się nad Zorro 330 RX za 31,90. Aha, to nie bazarowy szajs, tylko jest nawet na stronie Kongera.

Użytkownik lion edytował ten post 29 August 2006 - 12:30 PM

#18 tomee

tomee

Weteran

• Members
  • 568 postów

Napisano 29 August 2006 - 01:34 PM

Tomaszek wlasnie tak to jest od "poloneza" do "mercedesa" icon_razz.gif
w sumie z calej rozmowy wychodzi na to ze dobrze kupic chociaz "opelka" co nie znaczy ze "polonezem" sie nie pojezdzi... ale dosyc tych metafor. Taki uniwersalny nie drogi kolowrotek to catana 2500 kosztuje kolo 85pln i alivio 2500 okolo 60pln, oba napewno dlugo posluza. Niedrogie ale pewnej firmy

#19 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 29 August 2006 - 01:59 PM

Niedrogie ale pewnej firmy

O to właśnie chodzi icon_smile.gif

#20 krajek

krajek

Weteran

• Members
  • 315 postów

Napisano 03 September 2006 - 03:52 PM

pytanie brzmiało kołowrotek za 40 zł czy to się opłaca. Odpowiedź brzmi nie. to jest problem dotykający każdego kto zaczyna wędkowanie, wchodzi do sklepu i się zastananawia kto kupuje takie drogie kołowrotki. Po kilku sezonach ten sam wędkarz kupuje sprzęt o którym wczesniej tak myslał. Zwycięża rozsądek. Kupujesz kołowrotek za 40 zł i nim łowisz, on się szybko psuje. Niby da się łowić ale coś w nim piszczy, hamulec się przycina. Kupujesz drugi troche droższy i ten wytrzymuje dwa sezony. Powtórka z rozrywki. Kupujesz dobry kołowrotek i dochodzisz do wniosku, że zamiast łowić 2-3 sezony kiepskim sprzętem mogłeś kupić od razu dobry sprzęt. Nawet lepszy niż masz bo wydałeś na kiepskie młynki już troche kasy. Tak to wygląda w rzeczywistości. fakt nie kazdego stac od razu na dobry sprzet i to do kilku metod na raz. trzeba wiec wybierac. na pewno nie ma sensu kupowanie kolowrotka za 40 zl do spiningu. jakosc zaczyna sie powiedzmy od 100 zł. zaczyna....
krajek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll: