Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jezioro Turawskie

74 odpowiedzi w tym temacie

#21 Essox

Essox

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 01 August 2008 - 12:11 PM

jezioro masakra, byłem pare dni temu i z wody zrobił się kisiel do tego dużo domków niskiej jakości nic lepszego niemożna było znaleść żeby ulokować się z laskami czy małym dzieckiem a wędkarzy można było policzyć na palcach jednej ręki acha i oczywiście zakaz kąpieli...

#22 kaczyk717

kaczyk717

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 16 August 2008 - 08:41 PM

mam pytanie czy sa wyznaczone mijsca gdzie nie mozna lowic z brzegu poniewaz chcialbym sie tam wybrac

#23 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 16 August 2008 - 09:21 PM

z tego co wiem,to mozesz lowic z brzegu na calej dlugosci zbiornika.Kolego ale jesli chcesz tam polowic to wybierz sie na lodz.Bylem tam w lipcu,cieszylem sie niesamowicie na ten wyjazd........z brzegu nie dalo rady lowic,woda zielona jak cholera konsystancji kisielu...masakra,gdzie nie wrzucilem tam wyciagalem kilogram czegos zielonego.Moze teraz cos sie zmienilo,ale tego niestety niewiem

#24 kaczyk717

kaczyk717

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 17 August 2008 - 07:49 AM

raczej nie ma mozliwosci bo jade ta na oboz ornitologiczny ale jak bylem tam 2 tyg temu to ludzie spokojnie z brzegu ladne szczupaki i sandaly wyciagali i dotego piekne garbysy na brzegu byl martwy mial 48cm

#25 bartoszc322

bartoszc322

Wędkarz

• Members
  • 86 postów

Napisano 17 August 2008 - 07:05 PM

ja mam domek w turawie na strażackim jeżdze tam zawsze, teraz woda masakra nic kompletnie nic z brzegu, jeżdze tylko na wał łapać. 2 tygodnie temu woda byla ok i złowilem 2 laeszcze 55 i 44 cm, ale jezioro jest spoko kiedy nie kwitnie

#26 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 04 September 2008 - 04:05 PM

jeśli ktoś ma jakieś świeże wieści na temat wiekszych leszczy z turawy to prosze o cynk bo lipiec i sierpien obfitował w sztuki ktore do litrowego sloika na stojaco wchodza czyli lipa na maxa!!! takie sztuki mnie nie interesuja (ps.nie zabieram rybek do domu) wiem ze ruszyłsie sandacz i okon z łodzi ale jak ktos wie cos o leszkach prosze post

#27 partyzant

partyzant

Początkujący

• Members
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo :)

Napisano 04 September 2008 - 06:11 PM

Witam, Mi nie zbyt się podoba na jęziorku Turawskim icon_neutral.gif
Chodzi o to że woda jest tam strasznie zanieczyszczona i nie warto brać z tamtąd jakichkolwiek ryb gdyż można złapać jakieś poważniejsze zatrucie icon_mrgreen.gif
Ale też jest plus gdyż pływa tam dużo sandaczy icon_biggrin.gif na tyle dużo ze nie muszę zbytnio uzywać echosondy icon_wink.gif
Można sobie spokojnie poćwiczyć w łapaniu tych pieknych i jakże dobrych drapieżców icon_smile.gif
Na jesień biorą na co popadnie, polecam różne kopyta oraz ''na trupka'' z tą różnicą że na trupka używamy przyponu z żyłki icon_smile.gif
Polecił bym szukać sandaczy na wszelkich drogach podwodnych, górkach oprócz zarośli, jesienią sandał lubi zejść na 4-5 metrów ale do jesieni jeszcze daleko i ze spokojem znajdziemy go na 2-3 m icon_smile.gif

#28 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 04 September 2008 - 06:47 PM

[quote name='partyzant' date='czw, 04 wrz 2008 - 21:11' post='150815']
Witam, Mi nie zbyt się podoba na jęziorku Turawskim icon_neutral.gif
Chodzi o to że woda jest tam strasznie zanieczyszczona i nie warto brać z tamtąd jakichkolwiek ryb gdyż można złapać jakieś poważniejsze zatrucie icon_mrgreen.gif

niestety nie zgodze sie jesli chodzi o zatrucie ponieważ na turawie wedkuje od 1997r wtedy jeszcze woda byla super i od tamtej pory co roku kilka rybek muj tata z bratem biora na obiad i nic im sie nie stało!!! Ale wiem ze ktos takie plotki rozpuscil, a to tylko plotki bo nawet ichtiolodzy nic nie maja przeciwko konsumpcji ryb z turawy najleprzym tego dowodem sa odlowy rybaków

#29 Martin77

Martin77

Weteran

• Members
  • 632 postów

Napisano 11 September 2008 - 03:02 PM

Panowie,

tak czy inaczej zazdrościmy Wam, że macie obok siebie tak fajny zbiornik z tak dużo populacją sandacza...
Może kiedyś uda mi się wybrać na jakiś dwu-trzy dniowy wypadzik nad tą wodę.

W imieniu wszystkich którzy maja do Turawy daleko,

M. icon_smile.gif
MIŁOŚNICY METODY "Z OPADU" - ŁĄCZCIE SIĘ!!!

#30 czarus81

czarus81

Wędkarz

• Members
  • 54 postów

Napisano 11 December 2009 - 08:52 AM

jutro tj. 12,12,2009 jedziemy na sandacza na turawę-osobiście nigdy tam nie łowiłem ale mam jakieś pojęcie-kumple łowią tam systematycznie.metoda oczywiście gumą z opadu-będzie nas czterech czyli ekipa na dwie łódki-kawałek wody można obłowić.
zbiornik jest w miarę "łatwy nie trzeba mieć echosondy.lepiej łowi się na brzegu od strony syrenki. zbiornik raczej płaski wystarczy tylko znaleźć karczowisko albo jakąś górkę bez roślinności-i oczywiście odwiedzić stare koryto małej panwi -nie jest to trudne wystarczy odpływając od brzegu znaleźć raptowny spadek głębokości z 3m na 4,5-5,5m.można oczywiście zaglądnąć pod tamę nawet koniecznie-jest tam 10-12m i można trafić dużego smoka-ale podobno dno jest tam nieciekawe-to typowa niecka a w ruszającej się wodzie odkłada się tam cały czas czarny muł.
jutro uzupełnię wpis o wrażenia z wyprawy.

Użytkownik czarus81 edytował ten post 11 December 2009 - 08:56 AM

#31 Włodzimierz 69

Włodzimierz 69

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 16 December 2009 - 08:31 AM

nad Turawskie chętnie jeżdżę w okolicach września-października , gdyż poza ładna okolicą, zawsze coś złapię .. w tym roku były to leszcze ponad 45 cm ..

#32 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 30 May 2010 - 09:04 AM

Witam. doszły mnie słuchy że na Turawie się leszcz duży ruszył icon_razz.gif może ktoś był?

#33 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 15 June 2010 - 02:56 PM

nikt nie odpowiada.... A TURAWA ŻYJE!!! ;P

#34 Zander

Zander

Wędkarz

• Members
  • 68 postów

Napisano 15 June 2010 - 03:31 PM

Chciałby serdecznie pogratulować na łamach portalu kol. Józkowi Hałaszukowi, który w tym roku wygrał "Sandacza Turawy".
Wykonałeś stary kawał dobrej roboty!
"kiss&relase"

#35 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 09 May 2011 - 11:12 AM

kolejny raz odswiezam temat ;p co tam slychac na turawie??? byl ktos??

#36 mazKlb

mazKlb

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 09 May 2011 - 02:08 PM

witam
bylem 2 maja lowilem z walu nie daleko osrodka LOK i stwierdzam ze szlu ni ma jedynie drobnica maly leszczyk i plotki,znajomi byli na osrodku RELAX i ponoc tam ladne karasie braly ile w tym prawdy ?? nie wiem,ryba zawsze bierze tam gdzie nas nie ma hehehe icon_razz.gif
pozdrawiam

#37 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 09 May 2011 - 02:59 PM

CYTAT(mazKlb @ pon, 09 maj 2011 - 17:08) Wyświetl post
witam
bylem 2 maja lowilem z walu nie daleko osrodka LOK i stwierdzam ze szlu ni ma jedynie drobnica maly leszczyk i plotki,znajomi byli na osrodku RELAX i ponoc tam ladne karasie braly ile w tym prawdy ?? nie wiem,ryba zawsze bierze tam gdzie nas nie ma hehehe icon_razz.gif
pozdrawiam

ja moze jutro z rana do poludnia skocze na wal, moze cos sie uda polapac. dzieki za odpowiedz

#38 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1174 postów

Napisano 10 May 2011 - 11:36 PM

Witam Panowie!
Wiecie może gdzie znajdę jakieś dokładniejsze opisy, mapki i zdjęcia zbiornika?
Najbardziej chodzi mi o to, gdzie znajdę karczowiska, gdzie kamienie, piachy, zarośla, twarde i zamulone dno...
Najlepsza była by mapka z zaznaczonymi charakterystycznymi elementami.
Jeśli można, to chociaż na priv bym prosił...
Z góry dzięki icon_wink.gif

#39 mazKlb

mazKlb

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 11 May 2011 - 09:06 PM

CYTAT(mory @ pon, 09 maj 2011 - 17:59) Wyświetl post
ja moze jutro z rana do poludnia skocze na wal, moze cos sie uda polapac. dzieki za odpowiedz

witam i jak efekty z wypadu na wal ??? ja dzisiaj bylem na zbiorniku brzozki 14 km od kluczborka zabawa z malymi leszczykami i w zanete wszedl karpik 32 cm icon_razz.gif buzi w dziubek,fotka na dloni i do wody icon_mrgreen.gif
pozdro

#40 mory

mory

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 13 May 2011 - 03:13 PM

no i na wale byla super pogoda ale ani brania, wiatru nie bylo dlatego bardzo wyraznie bylo widac rybki pod lustrem wody. tarlo chyba jest ryba w zatokach siedzi ;p

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT