Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jaki Sygnalizator Brań

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 godeik43

godeik43

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 01 April 2012 - 05:55 PM

Siema wszystkim mam pewien problem bo nie posiadam rod poda ani żadnego stojaka na wędki karpiowe ponieważ nie mam na niego kasy wiem że można znaleźć takie stojaki na allegro za 50 zł ale wydaje mi się że lepiej poczekać ,nazbierać i kupić coś lepszego ,powyżej 100 zł. Ale za to posiadam zwykłe podpórki ,ale mam kołowrotek z wolnym biegiem i nie wiem jaki sygnalizator zastosować ? Ale od razu powiem ze sygnalizator elektroniczny nie wchodzi w grę bo w tedy pojawia się te magiczne słowo ''pieniądze,, więc potrzebuje czegoś taniego ale za razem skutecznego. Łowił będę na jezierze lub na stawie .

#2 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania: ryby woda i przygoda

Napisano 01 April 2012 - 06:11 PM

CYTAT(godeik43 @ nie, 01 kwi 2012 - 20:55) Wyświetl post
Siema wszystkim mam pewien problem bo nie posiadam rod poda ani żadnego stojaka na wędki karpiowe ponieważ nie mam na niego kasy wiem że można znaleźć takie stojaki na allegro za 50 zł ale wydaje mi się że lepiej poczekać ,nazbierać i kupić coś lepszego ,powyżej 100 zł. Ale za to posiadam zwykłe podpórki ,ale mam kołowrotek z wolnym biegiem i nie wiem jaki sygnalizator zastosować ? Ale od razu powiem ze sygnalizator elektroniczny nie wchodzi w grę bo w tedy pojawia się te magiczne słowo ''pieniądze,, więc potrzebuje czegoś taniego ale za razem skutecznego. Łowił będę na jezierze lub na stawie .

Siema .
Może taki Ci spasuje - http://www.topfish.p...tor-Sredni.html
Można taki sygnalizator w bardzo prosty sposób zrobić samemu . icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

#3 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 01 April 2012 - 06:22 PM

Najtańszym rozwiązaniem będzie styropianowa bombka icon_biggrin.gif , bo dobrej jakości swinger czy hanger jest niewiele tańszy od sygnalizatora elektronicznego, a obecnie są one także przystosowane do współpracy elektronicznej, więc komplet na 2 wędki sygnałki + swingery to koszt min 200 zł, jeśli masz zamiar wędkować w okręgach siedleckim czy mazowieckim to nie kojarzę miejscówek gdzie konieczny by był rod pod, wystarczą ci dobre podpórki, no chyba że chcesz się "zalansować"
Wędkarz to człowiek, który nic nie robi nad wodą ponieważ nie może tego samego robić w domu.

#4 godeik43

godeik43

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 01 April 2012 - 06:26 PM

CYTAT(Stary52 @ nie, 01 kwi 2012 - 21:11) Wyświetl post
Siema .
Może taki Ci spasuje - http://www.topfish.p...tor-Sredni.html
Można taki sygnalizator w bardzo prosty sposób zrobić samemu . icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

Nawet fajny pomysł ale jak patrze na budowę tego sygnalizatora to wydaje mi się że przy zacinaniu się nie wypina z żyłki a zależy mi na tym żeby w trakcie holu nic nie ''dyndało,, na żyłce

#5 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów

Napisano 01 April 2012 - 06:29 PM

CYTAT(godeik43 @ nie, 01 kwi 2012 - 21:26) Wyświetl post
Nawet fajny pomysł ale jak patrze na budowę tego sygnalizatora to wydaje mi się że przy zacinaniu się nie wypina z żyłki a zależy mi na tym żeby w trakcie holu nic nie ''dyndało,, na żyłce

Niezbyt dokładnie patrzysz , na dalszej pozycji masz sygnalizatory samo wypinające się . icon_wink.gif

#6 godeik43

godeik43

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 01 April 2012 - 06:30 PM

CYTAT(Stary52 @ nie, 01 kwi 2012 - 21:29) Wyświetl post
Niezbyt dokładnie patrzysz , na dalszej pozycji masz sygnalizatory samo wypinające się . icon_wink.gif

Tak tak teraz zauważyłem a co myslicie o takim http://www.topfish.p...n-Czerwony.html czy d otego będzie potrzebny sygnalizator elektroniczny ?

#7 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów

Napisano 01 April 2012 - 06:40 PM

Zobacz tutaj - http://allegro.pl/el...2247623857.html
Masz dwa używane sygnalizatory za naprawdę śmieszne pieniążki ( z przesyłką 9 zł. ) , poszperaj na allegro to i trafisz na nowy , dla chcącego nie ma nic trudnego . icon_mrgreen.gif

#8 godeik43

godeik43

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 01 April 2012 - 08:39 PM

CYTAT(Stary52 @ nie, 01 kwi 2012 - 21:40) Wyświetl post
Zobacz tutaj - http://allegro.pl/el...2247623857.html
Masz dwa używane sygnalizatory za naprawdę śmieszne pieniążki ( z przesyłką 9 zł. ) , poszperaj na allegro to i trafisz na nowy , dla chcącego nie ma nic trudnego . icon_mrgreen.gif

A co myślisz o tym sygnalizatorze http://allegro.pl/pr...2231606477.html

#9 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 02 April 2012 - 10:29 AM

Szczerze mówiąc to nie czytałem tego tematu ale może tobie się będzie chciało http://forum-karpiow...opic.php?t=1949
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#10 anubisms

anubisms

Weteran

• Members
  • 124 postów
  • Zainteresowania:offroad, wedka i komp

Napisano 02 April 2012 - 12:37 PM

CYTAT(Radek-c57 @ pon, 02 kwi 2012 - 13:29) Wyświetl post
Szczerze mówiąc to nie czytałem tego tematu ale może tobie się będzie chciało http://forum-karpiow...opic.php?t=1949

Sygnalizatory FA 209 nie są złe i można je kupić po ok 35 zł z tego co widziałem, ja co prawda kupiłem zestaw walizkowy 4 sygnałki + 4 swingery ilu + centralka i nie bardzo mogę porównywać jakość tych sprzedawanych pojedynczo, natomiast te z zestawu sprawują się wyśmiennicie łącznie z tym że centralka zaliczyła już nura i jest OK
Wędkarz to człowiek, który nic nie robi nad wodą ponieważ nie może tego samego robić w domu.

#11 koleb27

koleb27

Weteran

• Members
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Moją najwiekszą pasją jest wedkarstwo karpiowe:)

Napisano 14 April 2012 - 03:08 PM

Panowie mam pytanie:::jak sie nazywa sygnalizator bran,jak sie lowi z gruntu i montuje sie go na podporce i wyglada jak taki wygiety patyk z boku wedki cos ala kiwok???u mnie na to sie mowi ""Pałąk"" ale potrzebuje oryginalnej nazwy :/

#12 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów

Napisano 14 April 2012 - 03:15 PM

CYTAT(koleb27 @ sob, 14 kwi 2012 - 18:08) Wyświetl post
Panowie mam pytanie:::jak sie nazywa sygnalizator bran,jak sie lowi z gruntu i montuje sie go na podporce i wyglada jak taki wygiety patyk z boku wedki cos ala kiwok???u mnie na to sie mowi ""Pałąk"" ale potrzebuje oryginalnej nazwy :/

Swinger . icon_wink.gif

#13 koleb27

koleb27

Weteran

• Members
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Moją najwiekszą pasją jest wedkarstwo karpiowe:)

Napisano 14 April 2012 - 03:35 PM

CYTAT(Stary52 @ sob, 14 kwi 2012 - 18:15) Wyświetl post
Swinger . icon_wink.gif

Nie chodzi mi o swinger.Powiem tak jezeli jest branie to on sie prostuje i dochodzi z boku do wedki,jest to giety jakis precik zakonczony metalowa kulka na ktora zakladamy zylke.

Załączone miniatury

• Bez_tytułu.png

Użytkownik koleb27 edytował ten post 14 April 2012 - 03:38 PM

#14 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów

Napisano 14 April 2012 - 04:16 PM

CYTAT(koleb27 @ sob, 14 kwi 2012 - 18:35) Wyświetl post
Nie chodzi mi o swinger.Powiem tak jezeli jest branie to on sie prostuje i dochodzi z boku do wedki,jest to giety jakis precik zakonczony metalowa kulka na ktora zakladamy zylke.

Nie spotkałem się z czymś takim ... może to jakiś lokalny " wynalazek " ?. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

#15 Benny

Benny

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 16 April 2012 - 05:13 PM

Witam . Ja posiadam oto takie sygnałki : http://allegro.pl/sy...2240682662.html i sobie je bardzo chwale . Dobra centralka i wejście na swingery euro oraz poręczne etuii icon_biggrin.gif
Moge jeszcze polecić swingery tej firmy ale nie moge znaleść linku icon_sad.gif Wiem że to troche drogo wyniesie ale jeśli ktoś szuka coś w tym stylu to może pomogłem . Pozdrawiam icon_smile.gif

#16 jasiu147

jasiu147

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 07 May 2012 - 06:11 PM

Zastanawiam się nad zakupem tego sygnalizatorka :http://allegro.pl/elektroniczny-sygnalizator-bran-york-sy5-i2309320956.html . Ma ktoś takiego bo nie jestem pewny czy będzie dobry, sygnalizator ma dzialać i dość dobrze wykrywać brania a przede wszystkim ma być tani. Nie mam dużych potrzeb i to ma być mój pierwszy elektroniczny sygnalizator brań. icon_razz.gif

#17 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1389 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 08 May 2012 - 08:54 AM

Mam takie dwa. Działają fajnie jak dobrze napniesz żyłkę, czyli bombki musisz stosować w miarę ciężkie by mocno docisnęły żyłkę do rolki. Gdy idealna cisza i potrzebujesz powiesić coś lżejszego ( bo ryby ledwo skubią ) to potrzebny będzie bardziej czuły. Wielokrotnie bombka mi skakała a ten cisza gdyż zastosowałem za lekką do niego bombkę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania