Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Bolonka Na Wody Stojące!

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wędkarz71

Wędkarz71

Weteran

• Members
  • 131 postów

Napisano 19 March 2012 - 07:41 PM

Witam mam pytanie czy swobodnie np w stawie można łowić metoda "na bolonkę" , i jak dobrze zmierzyć grunt bolonką ?

#2 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ;p, różne sporty, muzyka, komputer

Napisano 19 March 2012 - 08:56 PM

Nooo spoko możesz łowić Ja mam bolonkę 4m a łowię tylko na wodzie stojącej i spokojnie daje rade możesz nią łowić bez obaw ..

To co wypisują, że jest na rzekę to zwykła teoria...

Zmierzyć grunt to już innych pytaj icon_biggrin.gif

#3 debiec

debiec

Wędkarz

• Members
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo i informatyka ;)

Napisano 19 March 2012 - 09:32 PM

Pewnie, że można łowić swobodnie bolonką, a grunt musisz sobie sam zmierzyć przesuwając stoper w górę lub w dół.
Kartofel nie umiesz ustawiać gruntu? Ktoś Ci go ustawia?

Użytkownik debiec edytował ten post 19 March 2012 - 09:33 PM

#4 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 19 March 2012 - 09:47 PM

CYTAT(debiec @ pon, 19 mar 2012 - 22:32) Wyświetl post
Pewnie, że można łowić swobodnie bolonką, a grunt musisz sobie sam zmierzyć przesuwając stoper w górę lub w dół.

No jakby co to żadną wędką gruntu z zasady nie mierzę. Co najwyżej zestawem z gruntomierzem lub poprostu spławikiem i obciążeniem. icon_biggrin.gif

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#5 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 20 March 2012 - 04:10 PM

CYTAT(Wędkarz71 @ pon, 19 mar 2012 - 20:41) Wyświetl post
Witam mam pytanie czy swobodnie np w stawie można łowić metoda "na bolonkę" , i jak dobrze zmierzyć grunt bolonką ?

Łowić typowo "na bolonkę" czyli metodą bolońską na stawie było by ciężko bo metoda bolońska polega na łowieniu w rzece na przepływankę. Jeśli chodzi ci czy możesz łowić bolonką na stawie to odpowiedź brzmi tak! Tylko kwestia tego na ile wygodnie będzie ci się łowiło? Bo jeśli będziesz łowił typową bolonką 6-7 a nawet 8 metrów to nie koniecznie, ale jeśli taką 4 m to ok tylko wtedy to już nie jest raczej bolonka tylko zwykła odległościówka.

#6 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 20 March 2012 - 04:32 PM

CYTAT(debiec @ wto, 20 mar 2012 - 00:32) Wyświetl post

No sam ustawiam tylko nie wiedziałem czy pisać jak bo zaraz mogły by być dziwne komentarze....

Ja po prostu ustawiam na oko a potem przesuwam w dół, lub górę aż ustawie dobry.... Nie stosuję żadnych metod czy przyrządów

Użytkownik Kartofel edytował ten post 20 March 2012 - 04:32 PM

#7 adiq88adiq

adiq88adiq

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 20 March 2012 - 07:12 PM

CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 17:32) Wyświetl post
No sam ustawiam tylko nie wiedziałem czy pisać jak bo zaraz mogły by być dziwne komentarze....
Ja po prostu ustawiam na oko a potem przesuwam w dół, lub górę aż ustawie dobry.... Nie stosuję żadnych metod czy przyrządów

I tu właśnie wielu wędkarzy popełnia błąd uważając że gruntowanie jest mało ważne i wystarczy tak "na oko". A otóż gruntowanie jest bardzo ważne ponieważ przez złe wygruntowanie możemy spodziewać się w wiele mniej brań lub ich brak. Dzięki gruntowaniu poznajemy dno i wiemy gdzie najlepiej posłać zanętę( bo sprawdzimy czy nie ma w pobliżu "kręgu łowienia" dołka lub górki).
Pozdrawiam icon_wink.gif

#8 Kartofel

Kartofel

Weteran

• Members
  • 470 postów

Napisano 20 March 2012 - 08:32 PM

CYTAT(adiq88adiq @ wto, 20 mar 2012 - 22:12) Wyświetl post
I tu właśnie wielu wędkarzy popełnia błąd uważając że gruntowanie jest mało ważne i wystarczy tak "na oko". A otóż gruntowanie jest bardzo ważne ponieważ przez złe wygruntowanie możemy spodziewać się w wiele mniej brań lub ich brak. Dzięki gruntowaniu poznajemy dno i wiemy gdzie najlepiej posłać zanętę( bo sprawdzimy czy nie ma w pobliżu "kręgu łowienia" dołka lub górki).
Pozdrawiam icon_wink.gif

Suwam stoperkiem aż " wysuwam " dobrą głębokość icon_smile.gif

#9 bobesku

bobesku

Szajbus

• Members
  • 3272 postów

Napisano 20 March 2012 - 08:46 PM

CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 20:32) Wyświetl post

Dobra to dla Ciebie jaka głębokość?icon_smile.gif

WĘDKARSKI KLUB SPORTOWY PZW POZNAŃ
WKS "SZCZUPAK ROGALINEK"
http://www.szczupakrogalinek.pl.tl/
Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Wełny

#10 adiq88adiq

adiq88adiq

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 20 March 2012 - 10:05 PM

CYTAT(Kartofel @ wto, 20 mar 2012 - 21:32) Wyświetl post

Według mnie to nie jest dobry sposób.Spróbuj poćwiczyć przy użyciu gruntomierza icon_wink.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)