Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Zasady Wędkowania

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 01 January 2012 - 03:54 PM

Tak się szczęśliwie składa że żona tak jak ja jest wędkarzem i ma oczywiście swoją kartę. Na ryby zawsze jeździmy razem. Mamy prawo łowić na 4 wędki i zazwyczaj tak robimy o ile sytuacja na to pozwala. Ale nie w tym rzecz. Mam pytanie odnośnie tego zapisu w RAPR :
IV. ZASADY WĘDKOWANIA
3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na
sztywnych obręczach. Ryby łososiowate i lipień, przeznaczone do zabrania należy uśmiercić bezpośrednio po złowieniu. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz. W siatce można przetrzymywać nie więcej ryb, niż wynika to z limitów dobowych.

Otóż nie widzę powodu w naszym przypadku posiadania dwóch siatek – zazwyczaj o ile decydujemy się na zabranie jakieś ryby to przetrzymujemy w jednej wspólnej siatce pomimo że zapisujemy w różnych rejestrach. Owszem – wiem że można wpisać w jeden rejestr bo nigdy nie zabieramy tyle żeby przekroczyło limit jednego wędkarza. Tylko po co? Aby zadowolić kontrolujących ? . Przecież i tak idą do wspólnego garnka ( czytaj patelni).
Druga sprawa.
Nadzów nad wędkami. Siedzimy zawsze razem przy czym ja bardzo często spaceruje po okolicy (kręgosłup szwankuje niestety) – na tyle ze mogę w każdej chwili szybko podejść ale dalej niż 5 m.
Czy jest sens wyciągania wędek z wody w tym czasie? Są pod nadzorem żony a to może mnie zawołać.
Co o tym sądzicie?

#2 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 01 January 2012 - 04:52 PM

Z tą siatką to wiadomo chodzi o to żeby nie podmieniać ryb np ty złapiesz 3 żona 1 no to zgodnie z prawem ty swoją musisz wypuścić a tak to macie taką możliwość się tłumaczyć że dwie twoje dwie żony.
Z tym pilnowaniem też mi przeszkadza i raczej tego nie stosuje np jak idę po drewno, chyba że dalej np do sklepu to zawsze ściągam zestawy.
Ja natomiast nie wiem czy dobrze to interpretuje ,,Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy
przechowywać wyłącznie w siatkach
" to znaczy że ryby musimy przechowywać żywe czy druga opcja ryby uśmiercone trzymamy gdzie chcemy, a żywe w siatce?
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a

#3 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 01 January 2012 - 06:04 PM

No tak ale załóżmy ze mamy 2 siatki. Ja złapie 3 a żona jedną to co mi stoi na przeszkodzie aby tą trzecią żona sobie wpisała i wpóściła do swojej siatki? icon_biggrin.gif . I będziemy mieli po dwie i jeszcze po jednej mozemu złapać ( albo jeden złapie dwie i się podzielimy icon_biggrin.gif . Jednym słowem - nonsens posiadanie dwóch siatek w tym przypadku. Zresztą tym bardziej że siatka służy nam przeważnie do przetrzymywania żywczyków , też zresztą wpisanych do rejestru. Jak ich nie zużyjemy to pod koniec łowienia wypuszczamy. I w ten sposób 90% zapisów w rejestrze to płocie wzdręgi krąpie karasie bez podania wagi - bo po łowieniu zostają wypuszczone.

#4 Zander96

Zander96

Weteran

• Members
  • 191 postów

Napisano 01 January 2012 - 06:28 PM

Tak ryby w stanie matrwym mozemy porzechowywac gdzie chcemy.W regulaminie jest mowa o zywych rybach wiec na agrafkach mzona przechowyac ryby tylko ze martwe tak samo jak w torebkach i gdzie nam sie che.
Gdzie patyki, tam wyniki ! :)

#5 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1521 postów

Napisano 01 January 2012 - 06:41 PM

CYTAT(stachn @ nie, 01 sty 2012 - 21:04) Wyświetl post
No tak ale załóżmy ze mamy 2 siatki. Ja złapie 3 a żona jedną to co mi stoi na przeszkodzie aby tą trzecią żona sobie wpisała i wpóściła do swojej siatki? icon_biggrin.gif . I będziemy mieli po dwie i jeszcze po jednej mozemu złapać ( albo jeden złapie dwie i się podzielimy icon_biggrin.gif . Jednym słowem - nonsens posiadanie dwóch siatek w tym przypadku. Zresztą tym bardziej że siatka służy nam przeważnie do przetrzymywania żywczyków , też zresztą wpisanych do rejestru. Jak ich nie zużyjemy to pod koniec łowienia wypuszczamy. I w ten sposób 90% zapisów w rejestrze to płocie wzdręgi krąpie karasie bez podania wagi - bo po łowieniu zostają wypuszczone.

Widzę, że nie rozumiesz tego, że w myśl przepisów każde z Was wędkuje osobno, samodzielnie, na własny rachunek i stopień pokrewieństwa nie ma żadnego znaczenia. A jeżeli na siłę szukasz potwierdzenia dla swojej interpretacji prawa to ja Ci nie pomogę.
Natomiast przedstawię Ci mój punkt widzenia na posiadanie w Waszym przypadku jednej siatki.
Napisałeś wcześniej, że nie zabieracie razem więcej niż jeden limit ... to co stoi na przeszkodzie - jeżeli musicie zabierać - żeby każdą rybę ponad jeden limit wypuszczać zaraz po złowieniu a nie trzymać w siatce.
Przecież - jak sam piszesz - i tak ich nie bierzecie, a i "chwałą" ze złowienia kompletu zawsze można się "podzielić".

Użytkownik esox2b edytował ten post 01 January 2012 - 06:43 PM

#6 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 01 January 2012 - 07:58 PM

Nie zrozumieliśmy się. Ja nie twierdzę że się dzielimy złapanymi ponad limit - podałem to jako przykład. Mi chodzi tylko o podstawienie bezsensu posiadania dwóch siatek tylko po to, aby np. w każdej trzymać po jednej płoteczce 16 cm przeznaczonej na żywca tylko dlatego, że każdy z nas je złowił i wpisał do swojego rejestru ( zgodnie z prawdą i bez oszukiwania icon_biggrin.gif ). Tym bardziej że ryby martwe można juz trzymać razem icon_biggrin.gif .

#7 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 01 January 2012 - 09:48 PM

,, kazdy wędkarz musi przetrzymywac swoje ryby osobno" wiec te martwe tez.
Łowię, bo lubię;)

#8 wiselka

wiselka

Weteran

• Members
  • 791 postów

Napisano 01 January 2012 - 11:11 PM

Przepisy przepisami a podejście do nich to inna sprawa. Przy okazji przepisów to powiedzcie mi jak mam uzbroić 40cm leszcza w jedną kotwice jeszcze o ograniczonych rozmiarach ten przepis też jest dla mnie bez sensu a nie zamierzam go przestrzegać.

#9 Zander96

Zander96

Weteran

• Members
  • 191 postów

Napisano 02 January 2012 - 03:49 PM

aa i z rejestrem to tylko wpisujemy od tego sezonu te rybki ktore zabieramy do domu!!!
Gdzie patyki, tam wyniki ! :)

#10 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 02 January 2012 - 04:47 PM

Niestety u nas rejestr obowiązuje już od kilku ładnych lat. A wpisane muszą być te które mamy w siatce czy sadzyku - nawet żywczyki które po zakończeniu łowienia w danym dniu wypuszczamy. Nawet żywczyk który jest na kotwicy czy haczyku żywcówki musi być w rejestrze - niestety tego żądają kontrolujący.
I tutaj nasuwa się następujący paradoksalny przepis o żywcach tylko z tego łowiska. Co mi przeszkadza w tym, aby kupić karasia w sklepie a wpisać go do rejestru?

#11 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 02 January 2012 - 06:01 PM

no cóż durnych przepisów jest niestety sporo, ja także nie rozumiem po co Wam dwie siatki...

#12 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2984 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 02 January 2012 - 06:15 PM

Ludzie dwie siatki bo dla dwóch wędkarzy-proste.

Nie wiem w co za problem mieć te dwie siatki? Czy takie ciężkie są? Jak przeszkadza komuś noszenie dwóch siatek dla siebie i małżonki to może nie bierzcie wędek, zanęt, przynęt tylko fotele i krzesełka, będzie lżej i nie będzie trzeba wypełniać rejestru i poddawać się kontroli i siatka nie będzie potrzebna. Będzie można zakończyć moim zdaniem bezsnsowny temat.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#13 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 02 January 2012 - 06:49 PM

jasne że proste, siatki przecież nie są ciężkie ale co przeszkadza wrzucać do jednej siatki? Jeśli chce się oszukiwać to i tak można mając jedną czy dwie siatki zgadza się?

#14 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2984 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 02 January 2012 - 07:02 PM

CYTAT(Tevez @ pon, 02 sty 2012 - 19:49) Wyświetl post
jasne że proste, siatki przecież nie są ciężkie ale co przeszkadza wrzucać do jednej siatki? Jeśli chce się oszukiwać to i tak można mając jedną czy dwie siatki zgadza się?

Zgadza się, można oszukiwac.
Niby siatka nie ciężka a jednak niektórym nie chce się juz kija rozkaładać na rybach.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#15 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 02 January 2012 - 09:09 PM

CYTAT(Tevez @ pon, 02 sty 2012 - 19:01) Wyświetl post
no cóż durnych przepisów jest niestety sporo, ja także nie rozumiem po co Wam dwie siatki...

Otóż sedno sprawy - nieżyciowe, nieprzemyślane przepisy. Włąsnie o to mi chodziło aby ukazać. W praktyce nie jest mi ciężko wozić 2 siatki - mam nawet 3 w samochodzie o różnej długości. Ja wiem po co icon_smile.gif . Ale to właśnie jeden z wielu przepisów pisanych zza biurka i całkowicie nieprzemyślanych. A może i przemyślanych ?. Ostatecznie utrzymanie strażników zawodowych też kosztuje. A społeczni też mają pole do popisu. Całe szczęście że jest sporo takich którzy potrafią prawidłowo interpretować różne sytuacje i porównać je z obowiązującymi przepisami bez ich naruszania. Niestety są i tacy który potrafią tylko czytać sztywny i zwięzły przepis a interpretacja już przekracza ich możliwości.

#16 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 02 January 2012 - 09:28 PM

Nie jestem osobą jakoś bardzo sztywno trzymającą się różnych przepisów w życiu, ale przestrzeganie większości nie sprawia mi problemów.
W RAPR są bardziej nie życiowe i martwe przepisy choćby ten dotyczący "żywcy". Jednak ten z siatkami jest całkowicie nie problemowy.
A przepisy są pisane dla ogółu, a nie oddzielnie dla małżeństw, par , czy grupy kolegów. Więc jeden wędkarz - jedna siatka.
Jak sam piszesz cyt:"W praktyce nie jest mi ciężko wozić 2 siatki - mam nawet 3 w samochodzie o różnej długości." Więc poco tak gorliwie roztrząsasz ten temat?
Daj już sobie spokój.

#17 VAMPIREFRO

VAMPIREFRO

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 03 January 2012 - 02:38 PM

A PO JAKĄ CHOLERĘ WPISUJECIE PŁOTECZKI W REJESTR? W REJESTR WPISUJE SIĘ SZTUKI OBJETE LIMITEM JAK KARP, SANDACZ, SZCZUPAK ETC

#18 Radek-c57

Radek-c57

Weteran

• Members
  • 288 postów

Napisano 03 January 2012 - 02:48 PM

CYTAT(VAMPIREFRO @ wto, 03 sty 2012 - 15:38) Wyświetl post
A PO JAKĄ CHOLERĘ WPISUJECIE PŁOTECZKI W REJESTR? W REJESTR WPISUJE SIĘ SZTUKI OBJETE LIMITEM JAK KARP, SANDACZ, SZCZUPAK ETC

Nie wszędzie
Łowię, bo lubię;)

#19 agent0000000

agent0000000

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 04 January 2012 - 12:19 AM

CYTAT(VAMPIREFRO @ wto, 03 sty 2012 - 17:38) Wyświetl post

A poco płoteczka ma swój numer w rejestrze?

#20 stachn

stachn

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 04 January 2012 - 09:11 AM

Oczywiście że płotka ma swój numer w rejesztrze

Załączone miniatury

• rejestr.JPG

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll:
@  mikeus : (26 August 2015 - 06:41 AM) fajna ta nowa stronka
@  wolfik : (25 August 2015 - 11:34 AM) test