Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jak Założyć Błystkę?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartu.wędkarz

bartu.wędkarz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 28 September 2011 - 07:29 PM

Pomóżcie mi jak założyć błystkę?

Użytkownik bartu.wędkarz edytował ten post 28 September 2011 - 07:29 PM

#2 Gwizdek

Gwizdek

Weteran

• Members
  • 201 postów

Napisano 28 September 2011 - 07:48 PM

CYTAT(bartu.wędkarz @ śro, 28 wrz 2011 - 22:29) Wyświetl post

Kupujesz wolfram, on jest zakończony z jednej strony krętlikiem a z drugiej agrafką, żyłkę dowiązujesz za pomocą węzła do krętlika, a do agrafki przypinasz błystkę i gotowe.
Pozdrawiam.

#3 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 28 September 2011 - 08:02 PM

Witajcie,

Na spławiku zapytanie o wiązanie błystki ? A z tym wolframem to ciekawy pomysł ale będzie zaraz kolejne pytanie jak przywiązać krętlik do żyłki.
Najprostszy jaki przychodzi mi do głowy i za który zbiorę "pochwały" to pętelka na końcu żyłki głównej i połączona z oczkiem krętlika tak jak łączy się przewlekając w zestawie spławikowym pętelkę przyponu z pętelką żyłki głównej (i jest tym o oto porównaniem nawiązanie do SPŁAWIKA) icon_smile.gif

Pozdrawiam

Użytkownik Wojtek@ edytował ten post 28 September 2011 - 08:04 PM

#4 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 28 September 2011 - 09:29 PM

krętlik do żyłki najlepiej wiązać węzłem trilene lub palomar

Użytkownik Zbynek edytował ten post 28 September 2011 - 09:31 PM

#5 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1521 postów

Napisano 29 September 2011 - 01:29 PM

CYTAT(bartu.wędkarz @ śro, 28 wrz 2011 - 22:29) Wyświetl post

A po co Ci błystka do łowienia "na SPŁAWIK" ? icon_wink.gif

Błystką łowimy metodą SPININGOWĄ .

Użytkownik esox2b edytował ten post 29 September 2011 - 01:32 PM

#6 bartu.wędkarz

bartu.wędkarz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 29 September 2011 - 01:37 PM

CYTAT(esox2b @ czw, 29 wrz 2011 - 16:29) Wyświetl post
A po co Ci błystka do łowienia "na SPŁAWIK" ? icon_wink.gif

Błystką łowimy metodą SPININGOWĄ .

pomyliłem się icon_wink.gif

#7 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1389 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 29 September 2011 - 02:41 PM

Bartu jak nie znasz nic a nic podstaw to napisz pytanie mi na PW, takie tematy są średnio lubiane. Zakładamy, że na forum wędkarskim dyskutują osoby które widziały już w życiu wędkę icon_smile.gif

Użytkownik OLO edytował ten post 29 September 2011 - 02:42 PM

#8 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1521 postów

Napisano 29 September 2011 - 03:32 PM

CYTAT(OLO @ czw, 29 wrz 2011 - 17:41) Wyświetl post
Bartu jak nie znasz nic a nic podstaw to napisz pytanie mi na PW, takie tematy są średnio lubiane. Zakładamy, że na forum wędkarskim dyskutują osoby które widziały już w życiu wędkę icon_smile.gif

Wydaje mi się, że agrafka, krętlik z agrafką i węzeł to podstawa. Jeżeli masz jakieś tajne sekrety zakładania błystki to chętnie o nich przeczytamy. Uchyl rąbka tajemnicy bo nie rozumiem dlaczego tylko na "Pw" miałbyś tym się podzielić.
Oprócz autora inni też temat czytają ... icon_cool.gif

P.S. W żadnym z poprzednich postów nie dostrzegłem niechęci do tematu.

Użytkownik esox2b edytował ten post 29 September 2011 - 03:35 PM

#9 Wojtek@

Wojtek@

Szajbus

• Members
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:Interesuje mnie wędkarstwo, gotowanie, film, książki (kucharskie i wędkarskie ;) )

Napisano 29 September 2011 - 05:26 PM

"To ludzka rzecz pogadać" - taki slogan pamiętam z reklam tepsy i myślę, że można go odnieść także do naszego tematu i forum. Ja na przykład sporo wynoszę z tego co tu mogę przeczytać. Nie wiedziałem, że te węzły mają jakieś nazwy a teraz po wpisie Zbynka już wiem icon_smile.gif W sumie to fajna sprawa podrzucić taką jedną czy drugą nazwą bez wprowadzania jakichś enigmatycznych opisów o pętelkach i co którędy przewlekać, bo jak się taką nazwę "wygoogla" to natrafia się na rysunek i wszystko na nim widać.
Bartu? Czy nasze wpisy rozwiązały Twój problem ? icon_smile.gif

#10 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1389 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 30 September 2011 - 06:18 AM

Spox, ja nie mam osobiście nic do tego tematu icon_smile.gif Chciałem pomóc wyjaśnić podstawy podstaw które były już tutaj wałkowane. Również wolę rozmawiać na forum dyskusyjnym niż na PW icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll: