Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Norwegia Dla Polaków! Porady Dla Wędkarzy Z Polski.

338 odpowiedzi w tym temacie

#101 bobas_demolka

bobas_demolka

Weteran

• Members
  • 422 postów

Napisano 10 December 2011 - 06:29 PM

CYTAT(amator52 @ śro, 23 lis 2011 - 14:43) Wyświetl post
Największy czarniak - 11kg (gro w przedziale 7-9 kg), największy dorsz - 25 kg, rdzawce 3 - 5 kg, molwy 1-2 kg, jedna brosma - 5,5 kg, makrele 0,8 -1,2 kg (mnóstwo). Gdzie - okolice Bergen, Kiedy - w czerwcu 2011. A na północy (relacja trzech ekip) - totalna kicha. Drobiazg w przedziale 1 - 3 kg.

To prawda - z Bergen ( z północą nie) ale w Bergen takie ryby biorą z falochronu w porcie wówczas gdy statek przetwórnia wchodzi do portu i zrzuca resztki śmieci rybnych - wówczas bez łodzi, z falochronu połowić można takie ryby:)
Pozdrawiam
bobas_demolka

#102 slodziaksos

slodziaksos

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 11 December 2011 - 09:56 AM

CYTAT(bobas_demolka @ sob, 10 gru 2011 - 21:21) Wyświetl post
Wracając do Namsos - podaj dane konta Krzyśka(na maila) to mu 40 zł zwrócę.
Po ostatnim wyjeździe na Hitrę będzie jeszcze weselej w temacie opłat:) Łukasz jechał tunelem podwodnym na Hitrę, było ograniczenie do 70 km/g a Marek jako właściciel auta i konsument whysky... namawiał - depnij bo pod górę...i zdjęcie.... wg mnie ok. 3tys zł będzie to Marka kosztowało:) Przekroczenie o 30 km/g:)
Biedny Marek;)

Norwedzy nie mają możliwości samemu nałożyć opłaty na obcokrajowca który przejechał przez punkt pobierania opłat i sprzedają te należności firmie windykacyjnej z angli i dopiero ona wchodzi na właściciela auta.
Co do tych 30 km to już bardzo poważna sprawa w norge gdyż przekroczenie prędkości o 30 km powoduje w takiej sytuacji utratę prawa do prowadzenia auta w norge. Przynajmniej dzieje się tak gdy delikwent zostanie złapany bezpośrednio na tym wykroczeniu przez Politi. Oczywiście kara finansowa będzie większa niż te wspomniane 3000 zeta

edyta.
Może jednak zbyt szybko przeliczyłem ten mandat. Kolega dał się w piątek złapać na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości 80 o 25 km
Zapłacił 4900 noków

Użytkownik slodziaksos edytował ten post 13 December 2011 - 07:25 PM

#103 gregorlutek

gregorlutek

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 16 December 2011 - 09:26 PM

CYTAT(arcio99 @ śro, 07 gru 2011 - 00:00) Wyświetl post
Interesują mnie wszelkie wskazówki odnosnie łowienia z brzegu w Norwegii. Jakie są wasze ulubione przynety, jaki jest ich ciezar i gdzie je prowadzicie (oraz w jaki sposob), okazy, spostrzeżenia.. icon_smile.gif

Przede wszystkim gumy i male pilkery do 60 g.Zdecydowanie kolor srebra(dot. pilkerkow) Druga ulubiona przyneta jest kopyto relax w rozmiarach 3 i 4L.Gumy obciazam w zaleznosci od glebokosci lowiska od 20 do 35 g.Na wiosne(marzec,kwiecien,maj)bardzo dobre sa twistery w kolorze ostry orange.Dorsz je uwielbia.Jak do tej pory najwieksza tyba zlowiona z brzegu przezemnie byl czarniak o dlugosci 105 cm i wadze ok 8-9 kg.Tej samej dlugosci dorsz wazyl 12 kg.Moje konto na You tube pokazuje kilka filmow na ten temat np Poranny czarniak lub Czarniak z brzegu albo poranny czarniak

#104 gregorlutek

gregorlutek

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 December 2011 - 08:40 AM

CYTAT(wachcio @ pon, 25 lip 2011 - 21:47) Wyświetl post
Witam serdecznie.

Przebywam w południowej Norwegii - Flekkefjord. Teraz zostałem bezrobotnym więc będzie bardzo dużo czasu na wędkowanie. Mój dotychczasowy sprzęt to wędka spiningowa Jaxon 2,4m 40g wyrzutu i kołowrotek Konger Hammer. Sprzęt ma ok 3 lat i niestety pomimo rzadkiego do tej pory użytkowania nie wytrzymuje już co objawia się coraz głośniejszą pracą łożysk w kołowrotku jak również hałasującą szczytową przelotką wędziska.

Łowię praktycznie zawsze z brzegu na pilikery ok 40g lub mniejsze. Ryby nie są duże wtedy tzn. makrele, dorsze i czerniaki przeważnie nie przekraczające kilograma. Jednak to Norwegia i zawsze można się spodziewać dużo większych okazów.
Co byście polecili do takiego łowienia. Na wędkę oraz kołowrotek chciałbym przeznaczyć do ok 400PLN chyba, że uzasadniony byłby ciut większy wydatek. Jaką żyłkę lub plecionkę kupić oraz ewentualnie jaki sprzęt do połowów na spławik i krewetkę?

Czesc.Osobiscie wyroby firmy Jaxon uwazam za totalne nieporozumienie.Dosadniej to najwieksze gownoi jakie mialem w zyciu okazje testowac.Mialem 2 wedziska z czego jedno wytrzymalo 6 miesiecya drugie 3 miesiace.Dodam ze byl to sprzet z tzw sreniej polki cenowej.Do lowienia z brzegu polecam ci stanowczo wedzisko Shimano Technium DF 390 SL cw 80 g.Jest to kij lososiowy produkowany specjalnie na rynek norweski.Jesli nie chcesz przeznaczac zbyt duzo pienedzy na sprzet to polecam bardzo dobry zamiennik.Wedka karpiowa Sximano Alivio 360cm cw 3 LBs.Kosztuje ok 180 PLN.Lowie nim bardzo intensywnie juz sezon.Oczywiscie we fjordach.Jest to wedka nie do zajechania.Wedki ktore podalem jako przyklad stosuje dometody spinningowej.

#105 gregorlutek

gregorlutek

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 December 2011 - 06:15 PM

CYTAT(bobas_demolka @ pon, 26 wrz 2011 - 21:02) Wyświetl post
Dzięki - bardzo cenna i przydatna informacja.
Pozdrawiam.
bobas_demolka

Hei kolego.Miejsce piekne ale cena wrecz zaporowa...Mieszkam w Norwegii juz 6 rok ale nie pozwole sobie na wydanie tylu tysiecy koron.Podziwaiam was naprawde.http://www.youtube.com/watch?v=M54bNLXVweI&feature=g-user-a&list=PL29489ACC9024AB16&context=G2cc355dUCGXQYbcTJ33ZQv_fB4j26oXOYgfRErcNf2I7hvHZRPCU Obejrzyj ten film,jakie ryby lowi sie z brzegu nad pieknym Dalsfjorden.Na tym filmie to nasi zachodni sasiedzi tak sobie upodobali to miejsce ze wracaja tam prawie kazdego roku...Napewno duzo taniej i blizej.Bardzo fajne miejsce znajduje sie rowniez kolo Kristiansund na wyspie Amundøy.Hytta na 5 osob kosztuje 4725 koron w maju:lodz z silnikiem w cenie hytty.Mozliwosc wypozyczenia 1 lodki ekstra za 1000 koron na tydzien. http://www.rorbu.biz/

#106 gregorlutek

gregorlutek

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 December 2011 - 06:33 PM

CYTAT(amator52 @ śro, 23 lis 2011 - 14:43) Wyświetl post
Największy czarniak - 11kg (gro w przedziale 7-9 kg), największy dorsz - 25 kg, rdzawce 3 - 5 kg, molwy 1-2 kg, jedna brosma - 5,5 kg, makrele 0,8 -1,2 kg (mnóstwo). Gdzie - okolice Bergen, Kiedy - w czerwcu 2011. A na północy (relacja trzech ekip) - totalna kicha. Drobiazg w przedziale 1 - 3 kg.

Panowie to jakies nieporozumienie...Dobre miejsca zaczynaja sie juz od Haugesund.Zwlaszcza wyspa Karmøy i ciesnina Karmøysund.Tam czesto lowi sie halibuty.Potezne langi i brosmy lowi sie w okolicach wyspy Bømlo i Stord pomiedzy Haugesubd a Bergen.Nastepnie Romsdalsfjorden.Ciesnina za Trondheim Skarnsundet to nastepne bardzo rybne miejsce.Panowie,wszystko zalezy od tego czy traficie na dobry apetyt ryb.Kiedy ryba nie gryzie to i Lofoty nie pomoga.We wrzesniu bylem z kolega na wyprawie tygodniowej nad Innfjorden.Tylko brak echosondy sprawil ze nie wzielismy grubej ryby.Najwiekszy byl czarniak ok 5 kg.Zatrzesienie makreli od 0,5 kg do 1.5 kg nie pozwalaly sie przebic pilkerem na glebsza wode.Woda wkolo lodki wrecz sie gotowala od atakow mkreli.Dodam ze hytta kosztowala 3000 koron za tydzien z lodka motorowa w cenie.Mozna naprawde polowic fantastycznie a do tego w przystepnej cenie.Pozdrawiam moczykijow...

#107 gregorlutek

gregorlutek

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 December 2011 - 06:42 PM

CYTAT(piotr75 @ śro, 30 mar 2011 - 00:10) Wyświetl post
Witam
Tak sie składa że ja mieszkam na otroy , mam nadzieje ze sie spotkamy jak bedziecie tu wedkowac , ja lubie lapac do 40m glebokosci, na spin i lekkie pilkery , glownie dorsze ,rdzawce i czarniaki. Tak jak pisales w kazdej glebokosci mamy szanse na ryby i kazdego rodzaju. Glebiej plamiak , witlinek , morszczuk i karmazyn na fileta badz pól makreli. A tak na 100metrach i glebiej molwa ,brosmana i uciazliwe rekinki. Zgadzam sie z toba ze tu niema co porownywac wedkarstwa baltyckiego z wedkowaniem w fiordach , piekne widoki ,czysta woda , cisza , spokoj i zawsze szansa na rybe zycia .
Dodam jeszcze ze tego lowiska tez sie nie porowna z polnoca norwegii, ale czasami po wedkowaniu jestem zmeczony holowaniem ryb jak gornik po podwojnej zmianie w kopalni . Zycze kazdemu chociaz jednego wypadu wedkarskiego do norwegii , wtedy beda mogli zrozumiec tych co tu lapali.
Pozdrawiam polamania kija

Czesc Kolego po kiju.Czy jest mozliwosc aby pomieszkac u Ciebie np 1 tydzien i wspolnie powedkowac.Moze masz namiar na jakis tani nocleg?Jakas hytta z lodka lub cos podobnego.Uwielbiam wedkowac z brzegu.Dla mnie jest to wieksze wyzwanie.Jak narazie moje najwieksze ryby z brzegu to czarniak 195 cm,Rdzawiec 98 cm,Dorsz przy 105 cm mial 12 kg.Mam na rozkladzie 4 dorsze ponad 10 kg.Najwiekszy 13.5 kg wzial z pod lodu.Niestety mieszkam niedaleko Oslo i lowie w wiekszosci w Oslofjord gdzie jest zdecydowanie mniej ryb choc w niektorych okresach jest ich mnostwo.Od marca do maja uganiam sie za trocia.Lowie ich po kilka w sezonie.Najwieksza to ok 3 kg choc widzialem znacznie wieksze. Pozdrawiam Moczykijow

#108 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 21 December 2011 - 08:38 PM

CYTAT(gregorlutek @ pią, 16 gru 2011 - 22:26) Wyświetl post
Przede wszystkim gumy i male pilkery do 60 g.Zdecydowanie kolor srebra(dot. pilkerkow) Druga ulubiona przyneta jest kopyto relax w rozmiarach 3 i 4L.Gumy obciazam w zaleznosci od glebokosci lowiska od 20 do 35 g.Na wiosne(marzec,kwiecien,maj)bardzo dobre sa twistery w kolorze ostry orange.Dorsz je uwielbia.Jak do tej pory najwieksza tyba zlowiona z brzegu przezemnie byl czarniak o dlugosci 105 cm i wadze ok 8-9 kg.Tej samej dlugosci dorsz wazyl 12 kg.Moje konto na You tube pokazuje kilka filmow na ten temat np Poranny czarniak lub Czarniak z brzegu albo poranny czarniak

A jakie wędzisko poleca pan na fiordy? ja zastanawiam się nad daiwą powermesh, mysle ze ten kijek da rade norweskim rybkom icon_smile.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#109 magurycz

magurycz

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 February 2012 - 06:11 AM

CYTAT(wachcio @ pon, 25 lip 2011 - 19:47) Wyświetl post
Witam serdecznie.

Przebywam w południowej Norwegii - Flekkefjord. Teraz zostałem bezrobotnym więc będzie bardzo dużo czasu na wędkowanie. Mój dotychczasowy sprzęt to wędka spiningowa Jaxon 2,4m 40g wyrzutu i kołowrotek Konger Hammer. Sprzęt ma ok 3 lat i niestety pomimo rzadkiego do tej pory użytkowania nie wytrzymuje już co objawia się coraz głośniejszą pracą łożysk w kołowrotku jak również hałasującą szczytową przelotką wędziska.

Łowię praktycznie zawsze z brzegu na pilikery ok 40g lub mniejsze. Ryby nie są duże wtedy tzn. makrele, dorsze i czerniaki przeważnie nie przekraczające kilograma. Jednak to Norwegia i zawsze można się spodziewać dużo większych okazów.
Co byście polecili do takiego łowienia. Na wędkę oraz kołowrotek chciałbym przeznaczyć do ok 400PLN chyba, że uzasadniony byłby ciut większy wydatek. Jaką żyłkę lub plecionkę kupić oraz ewentualnie jaki sprzęt do połowów na spławik i krewetkę?

najlepiej wróć do Polski do Donia on ci da pracę i kupisz sobie taki sprzęt że wszyscy będą zdziwieni a ryby będą same sie garnąć -pozdrawiam

#110 magurycz

magurycz

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 February 2012 - 06:52 AM

CYTAT(arcio99 @ śro, 21 gru 2011 - 21:38) Wyświetl post
A jakie wędzisko poleca pan na fiordy? ja zastanawiam się nad daiwą powermesh, mysle ze ten kijek da rade norweskim rybkom :)

kolego byłem w norwegi koło Bergen na jakimś tam niepokaźnym fiordzie .Byłem od 6-13 maja . Pojechałem z Polski pierwszy raz do Norwegi .Zabrałem jakiś chiński sprzęt - ba nawet muchy i inne dziwactwa kupione w markecie za grosze, Miałem dwie wędki .Jedna z marketu za 89zł z kołowrotkiem do połowów morskich a drugą pstrągówkę .Pilkery w ilości 9 sztukzrobione osobiście .
Tłukłem pilkerami wodę i miałem takie same efekty jak koledzy niemcy czy austryjacy ze sprzętem za kilka ntysięcy euro.
Po dwóch dniach jako że natura nie lubi sztuczności oraz ruszeniu mózgownicą zabralem się do łowienia. Zlapałem czarniaczki takie żywcowe 35cm i na hak i 800gram ołów i do spodu z nimi najczściej na 60-80m i uderzenie okazów dorszy lub czerniaków w granicach 8-14kg jak przerwało to dryfowałem i moją pstrągówka szukałem żywca na krewetkę lub jakąś gumkę . Gdy zahaczyłem małą rybkę natychmiast przestawiałem się na dużego żywca , Efekt murowany i to sztuki ponad 10kg .Rekord to 18kg dorsz i 12 bkg czerniak 7.5 kg rdzawiec ,Brosma o wadze 15 kg dała mi nalepsze wspomnienoia .\

Po 4 dniach pojechałem w góry na pstrągi , bo nie można więcej łowić . Pstrągów nie brałem bo mam ich pod dostatkiem w górach /karpaty/

Tylko obserwacje natury dają efekty a czy łapiesz na pilkera za 400 eu czy zrobionego osobiście nza 5 złotych to nie ma różnicy -pozdrawiam

#111 cezol

cezol

Weteran

• Members
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Małe ryby wypuszczam,wieksze do sloika po musztardzie

Napisano 16 February 2012 - 02:01 PM

CYTAT(magurycz @ czw, 16 lut 2012 - 09:52) Wyświetl post
kolego byłem w norwegi koło Bergen na jakimś tam niepokaźnym fiordzie .Byłem od 6-13 maja . Pojechałem z Polski pierwszy raz do Norwegi .Zabrałem jakiś chiński sprzęt - ba nawet muchy i inne dziwactwa kupione w markecie za grosze, Miałem dwie wędki .Jedna z marketu za 89zł z kołowrotkiem do połowów morskich a drugą pstrągówkę .Pilkery w ilości 9 sztukzrobione osobiście .
Tłukłem pilkerami wodę i miałem takie same efekty jak koledzy niemcy czy austryjacy ze sprzętem za kilka ntysięcy euro.
Po dwóch dniach jako że natura nie lubi sztuczności oraz ruszeniu mózgownicą zabralem się do łowienia. Zlapałem czarniaczki takie żywcowe 35cm i na hak i 800gram ołów i do spodu z nimi najczściej na 60-80m i uderzenie okazów dorszy lub czerniaków w granicach 8-14kg jak przerwało to dryfowałem i moją pstrągówka szukałem żywca na krewetkę lub jakąś gumkę . Gdy zahaczyłem małą rybkę natychmiast przestawiałem się na dużego żywca , Efekt murowany i to sztuki ponad 10kg .Rekord to 18kg dorsz i 12 bkg czerniak 7.5 kg rdzawiec ,Brosma o wadze 15 kg dała mi nalepsze wspomnienoia .\

Po 4 dniach pojechałem w góry na pstrągi , bo nie można więcej łowić . Pstrągów nie brałem bo mam ich pod dostatkiem w górach /karpaty/

Tylko obserwacje natury dają efekty a czy łapiesz na pilkera za 400 eu czy zrobionego osobiście nza 5 złotych to nie ma różnicy -pozdrawiam

Pewnie wypuszczales te wiegasne ryby zlowione na zywca:)w Norwegii slyszalem jest zakaz lowienia na zywca,moze sie myle?co do cen sprzetu ,zgadzam sie jesli sie raz w roku jedzie na na takie polowy to nie ma co szalec z kasa,pozdr

#112 ryba10

ryba10

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 17 February 2012 - 07:42 AM

Jesli ktos z kolegow ma mozliwosc i ochote na tegoroczny wyjazd do Norwegi w maju,to posiadam wolny domek na 5 osob z dwola lodziami.Szkoda abym odmawial to miejsce bo to bardzo fajny rejon i trudno tam znalezdz za takie pieniadze tak dobra oferte.Podaje tel do mnie 510-468-384.Jesli ktos jest zainteresowany to prosze o tel bo nie mam za duzo czasu na odpisywanie na forum.Pozdrawiam wszystkich Ryba

#113 beczka

beczka

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 01 March 2012 - 11:49 AM

Witam wszystkich kolegów po kiju.

Razem z kolegami organizujemy wyprawę do Mefjord Brygge. Mam pytanko, czy był ktoś z Was może w tym miejscu. I co sądzicie o wyjeździe na północ w okresie początku maja? Czy nie grozi to siedzeniem w porcie cały tydzień.

Pozdrawiam
beczka

#114 slodziaksos

slodziaksos

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 09 March 2012 - 03:17 PM

Pierwszy wyjazd w tym roku zbliża się . Pozostało jeszcze kilka dni. Lecimy w czwartek. pogoda nie za ciekawa w prognozach ale co zrobić. Będzie dobrze. Wyłapiemy największe na Lofotach jakie będą dostępne w menu.

#115 beczka

beczka

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 March 2012 - 12:07 PM

CYTAT(slodziaksos @ pią, 09 mar 2012 - 18:17) Wyświetl post
Pierwszy wyjazd w tym roku zbliża się . Pozostało jeszcze kilka dni. Lecimy w czwartek. pogoda nie za ciekawa w prognozach ale co zrobić. Będzie dobrze. Wyłapiemy największe na Lofotach jakie będą dostępne w menu.

To życzę Kolego udanego wyjazdu i ogromnych dorszy.

#116 slodziaksos

slodziaksos

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 15 March 2012 - 09:02 AM

To już dziś icon_biggrin.gif Za kilka godzin startuje mój autobus icon_razz.gif

#117 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania: ryby woda i przygoda

Napisano 15 March 2012 - 09:57 AM

CYTAT(slodziaksos @ czw, 15 mar 2012 - 12:02) Wyświetl post
To już dziś icon_biggrin.gif Za kilka godzin startuje mój autobus icon_razz.gif

Połamania .... zdaj relację po powrocie . icon_biggrin.gif
Pozdrawiam .

#118 slodziaksos

slodziaksos

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 19 March 2012 - 10:53 AM

Dorsze dopisały rewelacyjnie. masa takich powyżej 10 kg. Jak by brał to myślę że z jednego wypłynięcia w okolicach 800 -1000 kg by przywiózł. Na 3 dni łowienia tylko dwa dało sie wypłynąć. Pogoda nie pozwoliła na więcej a i tak pierwszego dnia wisiałem na burcie i nęciłem icon_razz.gif (fala do 5 metrów ale taka długa spokojna).
Wyjazd w pełni udany.

Użytkownik slodziaksos edytował ten post 19 March 2012 - 10:53 AM

#119 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania: ryby woda i przygoda

Napisano 19 March 2012 - 12:31 PM

CYTAT(slodziaksos @ pon, 19 mar 2012 - 13:53) Wyświetl post
Dorsze dopisały rewelacyjnie. masa takich powyżej 10 kg. Jak by brał to myślę że z jednego wypłynięcia w okolicach 800 -1000 kg by przywiózł. Na 3 dni łowienia tylko dwa dało sie wypłynąć. Pogoda nie pozwoliła na więcej a i tak pierwszego dnia wisiałem na burcie i nęciłem icon_razz.gif (fala do 5 metrów ale taka długa spokojna).
Wyjazd w pełni udany.

Gratuluję i trochę ..... zazdroszczę udanej wyprawy . icon_biggrin.gif
Na drugi raz to te dwu-cyfrówki nie wypuszczaj tylko przerzucaj do Bałtyku . icon_wink.gif
Pozdrawiam .

#120 DORSZOWIEC

DORSZOWIEC

Weteran

• Members
  • 127 postów

Napisano 20 March 2012 - 07:30 AM

CYTAT(slodziaksos @ pon, 19 mar 2012 - 13:53) Wyświetl post
Wyjazd w pełni udany.

Ja również gratuluje icon_smile.gif
Proszę napisz w kilku słowach jak dotarłeś, transport, kwatery, koszty - może i ja się skuszę ... pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll:
@  mikeus : (26 August 2015 - 06:41 AM) fajna ta nowa stronka
@  wolfik : (25 August 2015 - 11:34 AM) test