Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Połów Śledzia W Trójmieście

• Zamknięty Temat jest zamknięty
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 baloonstyle

baloonstyle

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 15 February 2011 - 09:52 AM

Witam serdecznie.
Pytanko, czy ktoś już próbował łapać śledzie w tym roku? Mówię oczywiście o portach i ujściach icon_smile.gif

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 11 June 2014 - 06:57 PM

#2 dziurex25

dziurex25

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 15 February 2011 - 12:00 PM

CYTAT(baloonstyle @ wto, 15 lut 2011 - 12:52) Wyświetl post
Witam serdecznie.
Pytanko, czy ktoś już próbował łapać śledzie w tym roku? Mówię oczywiście o portach i ujściach icon_smile.gif

Ja łapałem przy oceanarium w Gdyni ale było to dosyć dawno. Też jestem ciekawy czy teraz można coś złapać?? Może ktoś odpowie icon_smile.gif

#3 baloonstyle

baloonstyle

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 15 February 2011 - 12:05 PM

w niedzielę rano byłem na Wiśle Śmiałej koło portu i na falochronach stało czterech wędkarzy. może śledzia już namierzyli...

#4 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 15 February 2011 - 05:49 PM

Chyba troszkę za wcześnie, ale może coś na rzeczy jest. Podjadę w sobotę zobaczyć. W razie czego właśnie morskie wykupiłem icon_biggrin.gif

#5 baloonstyle

baloonstyle

Weteran

• Members
  • 109 postów

Napisano 15 February 2011 - 06:04 PM

Ja w sobotę tez jadę na Śmiałą i jedną na grunt a drugą poszukam śledzia.Tylko może ktoś już coś podłapał to zawsze inaczej człowiek się nastawi.

#6 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 16 February 2011 - 06:17 PM

Podjadę zobaczyć, jak Ci idzie. Jak będą wyniki, to podjadę w niedzielę z kijami.

#7 dziurex25

dziurex25

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 18 February 2011 - 11:30 PM

Dajcie znac jak ze sledzie. A co wogole mozna złapać o tej porze??

#8 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 19 February 2011 - 11:04 AM

Dzisiaj odmrożenia icon_smile.gif. Byłem na Górkach, po wędkarzach ani śladu, silny wiatr potęguje zimno. Na śledzia trzeba poczekać, myślę, że do kwietnia.

#9 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2985 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 19 February 2011 - 12:20 PM

Może nie dokładnie w temacie ale mam w sprzedaży obecnie śledzia z Bornholmu. Podobno pojawił się wcześniej niż zwykle więc może śledzik podejdzie wcześniej pod polskie wyrzeże.

Ps. Proszę o informację ile tak czasu śledzik przebywa pod brzegami? Interesuje mnie to ze względu na planowany wyjazd nad morze na parę dni właśnie za śledziem? Za wszelakie info dziękuję.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#10 jacekfr

jacekfr

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 19 February 2011 - 05:27 PM

CYTAT(jaguar56 @ sob, 19 lut 2011 - 11:20) Wyświetl post
Może nie dokładnie w temacie ale mam w sprzedaży obecnie śledzia z Bornholmu. Podobno pojawił się wcześniej niż zwykle więc może śledzik podejdzie wcześniej pod polskie wyrzeże.
Ps. Proszę o informację ile tak czasu śledzik przebywa pod brzegami? Interesuje mnie to ze względu na planowany wyjazd nad morze na parę dni właśnie za śledziem? Za wszelakie info dziękuję.

Kolego na Śledzie jeszcze za wcześnie jeśli się na śledzie chcesz wybrać to proponuje Kwiecień. Jak śledz podejdzie do brzegu na tarło to jest około dwóch tygodni

#11 junior gdynia

junior gdynia

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 19 February 2011 - 06:40 PM

witam na śledzia to faktycznie jeszcze czas ale ciekawe czy flądre można połapać ze skweru w zime ja jestem początkujący i niewiem
icon_redface.gif

#12 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 19 February 2011 - 09:58 PM

Pojawiła się informacja, że śledź pojawil się w Nw. Porcie. Niesprawdzona, jeszcze icon_wink.gif, jutro podjadę rano zobaczyć.
Flądra to ikrojad więc pojawi się zaraz po śledziu lub pod koniec tarła.

#13 AndrzejKTM72

AndrzejKTM72

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 21 February 2011 - 09:32 PM

Czy może ktoś podać informację, ile kosztuje zezwolenie na połów śledzia z brzegu i z łódki ?
Nie wiem czy trzeba wykupywać cały rok czy można krócej?
Dzięki za odpowiedzi.

Użytkownik AndrzejKTM72 edytował ten post 21 February 2011 - 09:36 PM

#14 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie

Napisano 21 February 2011 - 09:41 PM

CYTAT(AndrzejKTM72 @ pon, 21 lut 2011 - 22:32) Wyświetl post
Czy może ktoś podać informację, ile kosztuje zezwolenie na połów śledzia z brzegu i z łódki ?
Nie wiem czy trzeba wykupywać cały rok czy można krócej?
Dzięki za odpowiedzi.

Nie ma czegoś takiego, jak zezwolenie na połów śledzia. Jest sportowe zezwolenie połowowe na połów ryb w morzu, bez względu na to, czy będziesz łowił z brzegu, czy z łódki-śedzie, dorsze, czy belony. Wydają je Okręgowe Inspektoraty Rybołówstwa Morskiego po uiszczeniu na ich konto opłaty w wysokości 16 zł za 1 miesiąc lub 49 zł za cały rok. I tyle.

#15 AndrzejKTM72

AndrzejKTM72

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 22 February 2011 - 04:52 PM

Dzięki Ostry za wyczerpującą informację. Właśnie o to mi chodziło.

#16 jarogdynia

jarogdynia

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 25 February 2011 - 07:50 PM

to skora ja niemam karty i wykupie to zazwolenie na polow ryb morskich to bede mogl lowic na skwerku w gdyni?

#17 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie

Napisano 25 February 2011 - 09:17 PM

CYTAT(jarogdynia @ pią, 25 lut 2011 - 20:50) Wyświetl post
to skora ja niemam karty i wykupie to zazwolenie na polow ryb morskich to bede mogl lowic na skwerku w gdyni?

O jaką kartę ci chodzi? Wędkarską? Nie, nie musisz posiadac. Na morzu wystarczy ci zezwolenie na połów w morzu, a skwer Kościuszki z tego co wiem, należy do wód morskich.

#18 gerrit

gerrit

Wędkarz

• Members
  • 87 postów

Napisano 26 February 2011 - 02:06 AM

CYTAT(Ostry @ sob, 26 lut 2011 - 00:17) Wyświetl post
O jaką kartę ci chodzi? Wędkarską? Nie, nie musisz posiadac. Na morzu wystarczy ci zezwolenie na połów w morzu, a skwer Kościuszki z tego co wiem, należy do wód morskich.

Siemanko OSTRY.
Czy podpowiesz, gdzie spróbować śledzia w okolicach Stogów w Gdańsku?
Pozdrawiam.

#19 Marcin Tcz

Marcin Tcz

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 03 March 2011 - 09:39 AM

link o opłatach morskich (też na śledzika icon_wink.gif) http://www.wedkuje.p...ezwolenie,17018

#20 gottii

gottii

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 07 March 2011 - 10:09 AM

... jakieś wieści o śledziu ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium