IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Zarybienie
Hellsing20
post pon, 09 sie 2010 - 16:49
Post #1

Początkujący
Grupa: Members
Nr użytkownika: 38,601

Witam!!!
Wykopalem na dzialce staw o wymiarach 30na 18metrow, glebokosc od 2 do 5,5 metra.Chciualbym poznac wasze opinie na temat jaka rybke wpuscic i w jakiej ilosci.
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LucifffeR
post pon, 09 sie 2010 - 18:23
Post #2

Weteran
Nr użytkownika: 37,771

Proponuje karpia lina i płoc...
Karp ladnie zbiera z wierzchu do tego to silna ryba bedzie ładnie sie lowila bo na takich stawach to brania sa praktycznie zawsze...
Linek bo ladnie babelkuje i widac zycie w naszej wodzie icon_wink.gif a płotka bo ładnie skacze icon_razz.gif a tak naprawde to te ryby nie rozmnazaja sie tak jak karas ktorego miał bys po pewnym czasie dosyc i sa rybami ktore napewno w stawie sie uchowaja...
a Drapola cizko w stawie bo trzeba go wykarmic icon_wink.gif i drobnicy bedziesz pozbawiony doszczetnieeeee... wiec bym odradzal icon_wink.gif a co do ilosci to wpuszczaj spokojnie niema zbytnio ograniczen a watpie bys przepełnił staw icon_wink.gif mysle ze jak bedziesz mial ze 40 karpi 20 linkow i z 200 300 płoci to bedziesz mugł łądnie sobie tam zawsze połowic icon_wink.gif

Wodeczka piwko dziewczyna i kij piekna sprawa...
aa no i fajnie jak bys sobie wpuscil chodz jedna jakas duza tu juz chodzi mi tak w przedziale 7kg wzwyz pozdro
Profile CardPM
+Quote Post
damiandg91
post pon, 09 sie 2010 - 18:39
Post #3

Weteran
Nr użytkownika: 38,231

Nie mam w stawie drapieżnika i w stawie mam tyle żab że pływają wszędzie czy jak wpuszczę kilka szczupaków to będą jadły żaby czy ryby no i ile ma być tych szczupaków i jakiej wielkości.
Profile CardPM
+Quote Post
LucifffeR
post pon, 09 sie 2010 - 19:26
Post #4

Weteran

Szczupak jesli bedzie mial ryby to napewno nie wezmie zaby icon_wink.gif chyba ze mu sie cos popi...
ale jesli niebedzie mial ryb icon_wink.gif to zaby wyżre... kolega ma staw i ma tylko 1 zabe icon_wink.gif atakuje spląwiki głupia jedza icon_biggrin.gif
Profile CardPM
+Quote Post
damiandg91
post pon, 09 sie 2010 - 19:46
Post #5

Weteran
Nr użytkownika: 38,231

No właśnie ja nie mogę połowić w ogóle bo żaby atakują spławik ja w stawie mam zielone żaby nigdzie indziej nie spotykane.
Profile CardPM
+Quote Post
t800
post pon, 09 sie 2010 - 21:01
Post #6

Weteran
Nr użytkownika: 187

karpia wpusc bo szybko rosnie dokarmisz ziemniakami i beda rosly jak na drozdzach to ryba nr 1 do stawiku dobrze sie trzyma i przystosowuje .

--------------------
spinning to moje narzedzie ponad 300 szczupakow na koncie.

Profile CardPM
+Quote Post
Radek-c57
post pon, 09 sie 2010 - 22:59
Post #7

Weteran
Nr użytkownika: 35,759

Może być też amur. polecam również tołpygę bo gdy spasuje jej woda to ma naprawdę ogromny przyrost.
Ale te ilości co podał LucifffeR to jest za mało. My na wiosnę wpuściliśmy kilkaset karpi, amurów i tołpyg razem jakieś 700 sztuk ale to takie ryby po 20cm.

--------------------
Łowię, bo lubię;)
filmy online http://zalukaj.tv/polecony,668661/ filmy online
Nie bój się eksperymentów, amatorzy zbudowali Arkę Noego a fachowcy Titanic'a
Profile CardPM
+Quote Post
t800
post pon, 09 sie 2010 - 23:04
Post #8

Weteran
Nr użytkownika: 187

CYTAT(Radek-c57 @ pon, 09 sie 2010 - 22:59) *
Może być też amur. polecam również tołpygę bo gdy spasuje jej woda to ma naprawdę ogromny przyrost.
Ale te ilości co podał LucifffeR to jest za mało. My na wiosnę wpuściliśmy kilkaset karpi, amurów i tołpyg razem jakieś 700 sztuk ale to takie ryby po 20cm.

tolpyga tez dokladnie i karp bo ploc to bedzie 5 lat rosnac min

--------------------
spinning to moje narzedzie ponad 300 szczupakow na koncie.

Profile CardPM
+Quote Post
SztoruS
post pon, 09 sie 2010 - 23:19
Post #9

Weteran
Nr użytkownika: 7,222

Karp lin amur tołpyga karaś szczupły ew okon

--------------------
C&R
Profile CardPM
+Quote Post
LucifffeR
post pon, 09 sie 2010 - 23:37
Post #10

Weteran

słuchajcie podałem liczbe która nie spowoduje ze kolega bedzie musiał wziasc kredyt icon_wink.gif to raz a mimo to przy takiej ilosci ryb w takim stawie to kolega polowi za wszystkie czasy ryby w takich stawikach kuja sie kilka razy bo sa glodne jeszcze jak bedzie dokarmial co jakis czas kukurydza to wtedy bedzie to ich ulubiona potrawa zapewniam ze tak jest icon_wink.gif kolega moj ma 12 karpi i 10 linow i 250 ploci jak jedziemy na weekend to pijemy i caly czas lowimy icon_wink.gif ryby biora swietnie...
oczywiscie jak ktos ma kase to moze wpuscic wiecej ryb icon_wink.gif ale odradzam tołpyge icon_wink.gif moze i dobra jest bo wpiernicza glony i zooplankton ale niestety wpiernicza narybek wiec jak ktos by chciał miec satysfakcje ze jego rybki sie wytarły to kupe bedzie z tego miał tarammmmmmm wiec polecam tylko karpia lina płoc wzdrega... jesiotr moze moze ale raczej padnie icon_wink.gif
A amur wytnie nam wszystko co zasadzimy a łądnie jak w stawiku jest ciut zieleni icon_wink.gif choc co do jesiotra to 5,5 m moze by to cos dało no ale jesiotr lubi bardzo natleniona wode wiec zima albo latem moze pasc wszystko zalezy od warunków jakie mu stworzymy bo jak bys mial jakas fontanne wystarczy licha badziewna to jesiotr bankowo przezyje pozdro

a co do 700 sztuk na tak maly staw to jest ok ale teraz kiedy ryba urosnie zycze powodzenia niech ktos fachowy zrobi ci wyliczenia ile ryby mozna wpuscic do takiego stawu... to juz jest staw hodowlany icon_wink.gif swieza woda dotleniona i do tego woda sie nie najedza ryby wiec jesli chcesz dziennie toczke paszy sypac dobranoc pozaty po co mi taki staw ze ledwo co zamocze kija juz mam branie... to bez sensu tak mysle ale wedle gustu no juz naprawde dobranoc ide spa c;P
Ten post edytował LucifffeR pon, 09 sie 2010 - 23:46
Profile CardPM
+Quote Post
dominik5
post wto, 10 sie 2010 - 16:53
Post #11

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,059

Według mnie to powinny być jakieś Karpiki takie po 25-30cm sazany i królewskie kilka linków bo to bardzo ładne ryby no i karasie. Możesz jeszcze wpuścić Szczupaczki które by poganiały trochę drobnice.
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: niedziela, 21 wrzesień 2014 - 03:00

informacje o cookies