Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Wiązanie Przyponu Do Krętlika.

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemotar

Przemotar

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 05 August 2010 - 05:06 PM

Czy jest jakiś węzeł, którym mogę przywiązać przypon zakończony pętlą do krętlika? Czy jedyna możliwość to przywiązanie przyponu "prostego" (nie zakończonego pętlą) do krętlika? Do tej pory łączyłem żyłkę główną i przypon bezpośrednio (bez krętlika), lecz czasami przypon mi się skręca przez co jest pognieciony.
Krętlik do żyłki głównej wiążę tym węzłem:

Czy dobrym rozwiązaniem będzie przywiązywanie przyponu do krętlika węzłem g) ?:

Wydaje mi się, że węzeł nie będzie dobrze zaciśnięty, co o tym myślicie? Czy może jednak odcinać pętlę na końcu przyponu i wiązać tak jak wiążę żyłkę główną ze krętlikiem (węzeł na obrazku pierwszym)? :

#2 wadziu

wadziu

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 05 August 2010 - 05:25 PM

węzeł g jest najlepszym sposobem łączenia przyponu do krętlika według mnie

Użytkownik wadziu edytował ten post 05 August 2010 - 05:26 PM

WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.

#3 Bezel1994

Bezel1994

Weteran

• Members
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, rowery i traki.

Napisano 05 August 2010 - 06:12 PM

Ja dokładnie węzłem: G wiążę przypon do krętlika od lat i według mnie jest to najlepszy sposób bo nie zabiera dużo czasu i jest bardzo wytrzymały przede wszystkim icon_wink.gif

"Treningi i jeszcze raz treningi przepis na sukces na zawodach"
"Sprzęt wędkarza nie czyni, lecz jego umiejętności"
Tyczka nie oddam nigdy

#4 wadziu

wadziu

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 05 August 2010 - 07:39 PM

i łatwo można też przypon zmienić
WĘDKARSTWO To ludzie z pasją, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego nigdy nie zrozumiesz ich wytrwałości i poświęcenia.

#5 Karaś1

Karaś1

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 05 August 2010 - 07:54 PM

jak łowisz na spławiczek czy na feedera to spokojnie mozesz tak wiązać za pomocą G do krętlika sam tak robię ale jak się nastawiasz na karpie to raczej nie wszystko wiąże za pomocą węzła grinner i naprawde wiąze się go szybko łatwo i jest bardzo wytrzymały.

#6 Przemotar

Przemotar

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 05 August 2010 - 08:28 PM

Dziękuję wszystkim za pomoc icon_wink.gif Czyli będę jednak wiązał przypon do krętlika węzłem g).
CYTAT(Karaś1 @ czw, 05 sie 2010 - 22:54) Wyświetl post
jak łowisz na spławiczek czy na feedera to spokojnie mozesz tak wiązać za pomocą G do krętlika sam tak robię ale jak się nastawiasz na karpie to raczej nie wszystko wiąże za pomocą węzła grinner i naprawde wiąze się go szybko łatwo i jest bardzo wytrzymały.

To jak to wygląda z karpiami? Łowię na spławik. Jutro wybieram się połowić coś mniejszego ale żeby brało (bo nudno trochę siedzieć 6h i nic nie złowić icon_biggrin.gif ), lecz pojutrze jadę na karpie i chciałbym już mieć wszystko dobrze ustawione. Do tej pory na karpiach łowiłem bez krętlika (ale byłem dopiero 2 razy). Chciałbym już stosować krętlik. Jakbyś mógł napisz co miałeś na myśli pisząc to co pogrubiłem. Dodam, że łowię na żyłkę 0,25mm, przypon 0,20mm (wiem, że za grube na łowienie mniejszych ryb, ale jak łowiłem na plecionkę (nie wiem jak gruba była, wiem, że koledzy łowili na żyłkę) to o dziwo tylko ja łapałem "ryby", a dwóch kolegów, którzy ze mną byli - nic, więc się trochę zdziwiłem, lecz chcę spróbować jak będzie się łowiło na taką żyłkę).

Chciałbym dodać, że jestem POCZĄTKUJĄCY, dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, więc można powiedzieć, że nie posiadam w nim jeszcze żadnego doświadczenia.

#7 wadziu

wadziu

Wędkarz

• Members
  • 98 postów

Napisano 05 August 2010 - 10:29 PM

ja też jestem jeszcze początkującym zacząłem w zeszłym roku a już takie jakby doświadczenie mam ja na spławik łowie bez krętlika a żyłka główna 0.22mm a przypon 0.18mm lub mniejsze ale stosuje przeważnie węzeł G i jak narazie mi się sprawdza

#8 Karaś1

Karaś1

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 06 August 2010 - 07:53 AM

CYTAT(Przemotar @ czw, 05 sie 2010 - 21:28) Wyświetl post
Dziękuję wszystkim za pomoc icon_wink.gif Czyli będę jednak wiązał przypon do krętlika węzłem g).

To jak to wygląda z karpiami? Łowię na spławik. Jutro wybieram się połowić coś mniejszego ale żeby brało (bo nudno trochę siedzieć 6h i nic nie złowić icon_biggrin.gif ), lecz pojutrze jadę na karpie i chciałbym już mieć wszystko dobrze ustawione. Do tej pory na karpiach łowiłem bez krętlika (ale byłem dopiero 2 razy). Chciałbym już stosować krętlik. Jakbyś mógł napisz co miałeś na myśli pisząc to co pogrubiłem. Dodam, że łowię na żyłkę 0,25mm, przypon 0,20mm (wiem, że za grube na łowienie mniejszych ryb, ale jak łowiłem na plecionkę (nie wiem jak gruba była, wiem, że koledzy łowili na żyłkę) to o dziwo tylko ja łapałem "ryby", a dwóch kolegów, którzy ze mną byli - nic, więc się trochę zdziwiłem, lecz chcę spróbować jak będzie się łowiło na taką żyłkę).

Chciałbym dodać, że jestem POCZĄTKUJĄCY, dopiero zaczynam swoją przygodę z wędkarstwem, więc można powiedzieć, że nie posiadam w nim jeszcze żadnego doświadczenia.

Ja nie mówię tutaj o łowieniu karpi na spławik tylko o łownieniu z gruntu często z wywózki a jak jesteś początkujący to narazie zostań lepiej przy spławiku i zwykłym feederku z koszyczkami sprężynami itp icon_smile.gif mógłbyś się zniechęcić jak byś przez tak długi czas nie widział brania co się zdarza icon_biggrin.gif w ten sposób tez złowisz karpia raz to będzie przyłów a jak będziesz nęcić kilka dni to jak najbardziej icon_smile.gif Aha no i węzeł tego typu stosuję do przyponów z plecionki ale z powodzeniem mozesz stosować również na żyłce są bardzo dobre jeszcze mnie nie zawiodły

Użytkownik Karaś1 edytował ten post 06 August 2010 - 07:54 AM

#9 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1608 postów

Napisano 07 August 2010 - 09:20 AM

Węzeł "'G " jest najlepszym rozwiązaniem i umożlwia szybką jego wymianę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania