Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Wyprawy Na Dorsza Z Władysławowa

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4922 odpowiedzi w tym temacie

#2561 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo morskie

Napisano 04 August 2012 - 07:04 PM

CYTAT(Buli @ sob, 04 sie 2012 - 18:56) Wyświetl post
Adam nie nakręcaj się widzisz że początkujący .

Ja się bynajmniej nie nakręcam. Chodzi mi tylko o uściślenie jaką jednostką gość pływał. Resztę "merytorycznej" wypowiedzi przemilczę, bo dość tu już było waśni.

Już wiem o co kaman, pan zacytował wcześniejszy post kubka bez cytowania i stąd to nie wiadomo, na czym pływał. Pływał na Admirale. icon_biggrin.gif

Użytkownik Ostry edytował ten post 04 August 2012 - 07:09 PM

#2562 drwalew

drwalew

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 05 August 2012 - 11:25 AM

Tak płynąłem "Admirałem", trochę nieszczęśliwie wyciłąłem tekst "Kubka", ale po to, aby nie zajmować za dużo miejsca na stronie. Mam tylko pytanie do "Ostrego" co ma na myśli pisząc o "przemilczeniu merytorycznej" wypowiedzi? Opisałem wszystko zgodnie z faktami. Z opisu może ktoś skorzysta. Nikogo nie wytykam, nie piszę plotek czy zasłyszanych, niesprawdzonych stwierdzeń, więc co jest nie tak w moim poście? Owszem napisałem, że wymieniałem się doświadczeniami z innymi wedkarzami, ale personalnie pozytywnie ani negatywnie nikogo poza jednostką na której płynąłem, nie wymieniłem. Stwierdziłem tylko, że wędkarze wymieniają opinie o kutrach i szyprach, czy to źle?

#2563 poldi

poldi

Weteran

• Members
  • 155 postów

Napisano 05 August 2012 - 07:00 PM

TAK KOLEGO CHOCIASZ MIAŁEŚ Z KIM POGADAĆ BO kORGAN NIEMIAŁ TOWARZYSTWA NA .OSTRYM I DLATEGO TE JĘKI

#2564 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów

Napisano 05 August 2012 - 08:03 PM

CYTAT(drwalew @ nie, 05 sie 2012 - 12:25) Wyświetl post
Tak płynąłem "Admirałem", trochę nieszczęśliwie wyciłąłem tekst "Kubka", ale po to, aby nie zajmować za dużo miejsca na stronie. Mam tylko pytanie do "Ostrego" co ma na myśli pisząc o "przemilczeniu merytorycznej" wypowiedzi? Opisałem wszystko zgodnie z faktami. Z opisu może ktoś skorzysta. Nikogo nie wytykam, nie piszę plotek czy zasłyszanych, niesprawdzonych stwierdzeń, więc co jest nie tak w moim poście? Owszem napisałem, że wymieniałem się doświadczeniami z innymi wedkarzami, ale personalnie pozytywnie ani negatywnie nikogo poza jednostką na której płynąłem, nie wymieniłem. Stwierdziłem tylko, że wędkarze wymieniają opinie o kutrach i szyprach, czy to źle?

Przeczytaj swój post jeszcze raz i dobrze się nad nim zastanów. Nieszczęśliwie wyciąłeś tekst, a przy okazji puszczasz bąki. Bo pogadać sobie można, ale jak już się pisze publicznie, to wypadałoby nazywać rzeczy po imieniu i pisać, które to jednostki życie zweryfikuje.

#2565 norge77

norge77

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 05 August 2012 - 08:56 PM

.

Użytkownik norge77 edytował ten post 11 January 2013 - 09:04 PM

#2566 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów

Napisano 06 August 2012 - 04:24 AM

CYTAT(norge77 @ nie, 05 sie 2012 - 21:56) Wyświetl post
Kolega Ostry ma coś na sumieniu czy szuka "asa" na pierwsza ligę.
Jak życię zweryfikuje to Ostry pewnie zobaczy. Po co się tak gorączkować?

Ani nie mam nic na sumieniu, ani żadnych asów nie szukam. Tekst jest nieszczęśliwy i tyle. A we Władku jest jedna liga-władysławowska icon_razz.gif

#2567 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 813 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie &amp; śródlądowe<br />Hodowla królików rasowych BOS i KC, ferma 507-P<br />Akwarystyka

Napisano 06 August 2012 - 06:48 AM

CYTAT(poldi @ nie, 05 sie 2012 - 20:00) Wyświetl post
TAK KOLEGO CHOCIASZ MIAŁEŚ Z KIM POGADAĆ BO kORGAN NIEMIAŁ TOWARZYSTWA NA .OSTRYM I DLATEGO TE JĘKI

???

#2568 drwalew

drwalew

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 07 August 2012 - 07:20 AM

CYTAT(Ostry @ nie, 05 sie 2012 - 21:03) Wyświetl post
Przeczytaj swój post jeszcze raz i dobrze się nad nim zastanów. Nieszczęśliwie wyciąłeś tekst, a przy okazji puszczasz bąki. Bo pogadać sobie można, ale jak już się pisze publicznie, to wypadałoby nazywać rzeczy po imieniu i pisać, które to jednostki życie zweryfikuje.

Specjalnie nie pisałem o jakich jednostkach rozmawialiśmy, gdyż sam nie jestem w stanie większości informacji zweryfikować. Tak więc mógłbym niechcący kogoś skrzywdzić. Jak napisałem, nie rozsiewam plotek ani tym bardziej "bąków". Opisałem jedynie wrażenia z rejsu i jakie są tematy rozmów wędkarzy, wszystko to dzieje się podczas rejsu, więc chyba może być na forum. Myślę, że większość rozmów na kutrze dotyczy szeroko pojętego wędkarstwa, siłą rzeczy również kutrów i szyprów. Być może są tacy co gadają o pietruszce albo pelargoniach, chociaż ja ich nie spotkałem. Widzę, że przejawiasz zainteresowanie tematem, więc mogę Cię uspokoić lub nie, ale jednostka "Ostry" ani jej szyper nie byli tematem dyskusji. Poza tym były to prywatne rozmowy. Co do pouczania, że należy nazywać rzeczy po imieniu, mogę Ci jedynie odpisać, sprawdź swoje wpisy o mentorach i guru osób z którymi jeszcze niedawno toczyłeś utarczki. Jakoś nie wymieniłeś nikogo z imienia i nazwiska. Może to była wyjątkowa sytuacja.
Pozdrawiam i mniej podejrzliwości życzę.

#2569 ttommy70

ttommy70

Wędkarz

• Members
  • 55 postów

Napisano 07 August 2012 - 07:55 AM

Chyba z braku ryb dla zabicia czasu podejmujecie te offtoppicowe potyczki.
Nikomu to nie służy.
Piszcie o jednostkach, wynikach, organizacji zamiast się tu kłócić.
Od tego jest Priv.

#2570 JG39

JG39

Weteran

• Members
  • 646 postów

Napisano 10 August 2012 - 10:55 PM

...wyciszyło się troszkę icon_wink.gif .Pływał ktoś ostatnio z Władka?A może wszyscy osiedli na mieliźnie icon_wink.gif icon_smile.gif skrobnijcie coś dla wycykanych z letnich urlopów icon_cry.gif

#2571 Krasnad

Krasnad

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 12 August 2012 - 01:40 PM

Po miesięcznej przerwie witam wszystkich forumowiczów. 14.08 - najbliższy wtorek wybieram się na rejs na Admirale. Ktoś z forumowiczów może też się wybiera ??? Mam jeszcze pytanko dla bardziej zorientowanych, w sumie najważniejsze icon_biggrin.gif Jaka szansa na pływanie we wtorek bo docierają do mnie sprzeczne informacje icon_smile.gif

#2572 jackosky

jackosky

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 13 August 2012 - 01:30 AM

Witam wszystkich icon_smile.gif
Mniej więcej za miesiąc mam zarezerwowane 2 rejsy we Władysławowie - mam nadzieję że pogoda dopisze bo osatnio mam pecha i już 3 razy próbowałem wypłynąć w morze i 3 razy kutry nie wypływały.
Pływałem już parę razy jednak cały czas uważam się za mocnego amatora jeśli chodzi o wędkarsto morskie. Wcześniej miałem okazję pływać w Łebie, teraz jednak postanowiłem sprawdzić swoich sił we Władysławowie icon_smile.gif
Śledzę ten wątek dosyć dokładnie, choć przeczytanie wszystkich postów jest raczej niemożliwe...

Zwracam sie więc do was jako do bardziej doświadczonych kolegów wędkarzy o pomoc. Tak jak pisałem jestem raczej amatorem niż wytrawnym wedkarzem morskim (chociaż na wodach słodkich mam już duże doświadczenie - blisko 25 lat). Przy okazji wcześniejszej jak się póżniej okazało niedoszłej wyprawy zakupiłem sobie nowy sprzęt wędka Millenium HD Dorsz, kołowrotek Dragon Rock HD do tego plecionka, pilkery o różnej gramaturze i kolorach. Sam wykonałem także przypony z żyłki - z bocznym trokiem/trokami.

Teraz prośba do Was icon_smile.gif Kilka pytań dla rozwiania moich wątpliwości:
1. Zakupiona wędka ma 2 pełne szczytówki z cw. 60-150 i 120-250 - która z nich lepiej sprawdzi się we Wladku?
2. Jak ciężkie pilkery stosować? To znaczy na jakich głębokościach moge się spodziewać łowić w połowie września? Na gł do 50m czy odpowiedni będzie pilker max 150g a powyżej 50m ok 200g ewentualnie przy dużym dryfie cięższy?
3. Czy stosujecie przywieszki, jeśli tak to ile 1 czy 2? Ewentualnie jak dużą odległość pilkera od przywieszki stosujecie - wykonałem różne icon_smile.gif

Bardzo bym prosił o wszelkie porady gdyż każde będą dla mnie cenne

Pozdrawiam

#2573 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 813 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie &amp; śródlądowe<br />Hodowla królików rasowych BOS i KC, ferma 507-P<br />Akwarystyka

Napisano 13 August 2012 - 07:03 AM

CYTAT(jackosky @ pon, 13 sie 2012 - 02:30) Wyświetl post
Witam wszystkich icon_smile.gif
Mniej więcej za miesiąc mam zarezerwowane 2 rejsy we Władysławowie - mam nadzieję że pogoda dopisze bo osatnio mam pecha i już 3 razy próbowałem wypłynąć w morze i 3 razy kutry nie wypływały.
Pływałem już parę razy jednak cały czas uważam się za mocnego amatora jeśli chodzi o wędkarsto morskie. Wcześniej miałem okazję pływać w Łebie, teraz jednak postanowiłem sprawdzić swoich sił we Władysławowie icon_smile.gif
Śledzę ten wątek dosyć dokładnie, choć przeczytanie wszystkich postów jest raczej niemożliwe...

Zwracam sie więc do was jako do bardziej doświadczonych kolegów wędkarzy o pomoc. Tak jak pisałem jestem raczej amatorem niż wytrawnym wedkarzem morskim (chociaż na wodach słodkich mam już duże doświadczenie - blisko 25 lat). Przy okazji wcześniejszej jak się póżniej okazało niedoszłej wyprawy zakupiłem sobie nowy sprzęt wędka Millenium HD Dorsz, kołowrotek Dragon Rock HD do tego plecionka, pilkery o różnej gramaturze i kolorach. Sam wykonałem także przypony z żyłki - z bocznym trokiem/trokami.

Teraz prośba do Was icon_smile.gif Kilka pytań dla rozwiania moich wątpliwości:
1. Zakupiona wędka ma 2 pełne szczytówki z cw. 60-150 i 120-250 - która z nich lepiej sprawdzi się we Wladku?
2. Jak ciężkie pilkery stosować? To znaczy na jakich głębokościach moge się spodziewać łowić w połowie września? Na gł do 50m czy odpowiedni będzie pilker max 150g a powyżej 50m ok 200g ewentualnie przy dużym dryfie cięższy?
3. Czy stosujecie przywieszki, jeśli tak to ile 1 czy 2? Ewentualnie jak dużą odległość pilkera od przywieszki stosujecie - wykonałem różne icon_smile.gif

Bardzo bym prosił o wszelkie porady gdyż każde będą dla mnie cenne

Pozdrawiam

ad. 1. Nie łowiłem na taki kijek, więc nie wiem. wszystko zależy od tego jak ciężko będziesz łowił, ale ta mocniejsza szczytówka wydaje się być odpowiedniejsza.

ad.2. Pilkery od 100 do 250/300g. Głębokości połowów możliwe we wrześniu: 20-90m icon_rolleyes.gif
Na 80m spokojnie da się łowić pilkerem 150g, nawet z przywieszkami, ale dryf musi być wolny. Przy szybkim dryfie to 250g na 40m bywa mało, ale o tym to i w Łebie mógłbyś się przekonać.

ad.3. Przywieszki to kwestia gustu. Bywa, że lepsze wyniki ma się bez nich. Co do przyponów z przywieszkami to długość takowego powinna umożliwiać Ci swobodny rzut "z dołu". Za minimalną odległość dolnej przywiechy od agrafki możesz przyjąć 30cm, ale to odległość umowna.

Nie ma gotowej receptury na udane połowy w Bałtyku. Warunki łowienia są różne, do tego dorsz nie zachowuje się cały czas tak samo. Pływaj, testuj sprzęt, a znajdziesz to, na co Tobie łowienie wychodzi najlepiej.

#2574 Rutko

Rutko

Weteran

• Members
  • 107 postów

Napisano 13 August 2012 - 08:09 AM

Posiadam ten kijek juz kilka lat- sprawuje mi sie super. Wędkowałem nim również we Władku, używałem zarówno szczytówki 60-150g jak i 120-250g. Wszystko zależało od warunków panujących w danej chwili na wodzie.( głębokość łowienia , prędkość dryfu i gramatura pilków których używałem). Myślę ,że jak już wędkujesz kupę lat to nie bedziesz miał najmniejszych kłopotów z oceną którą szczytówka w danych warunkach i w danej chwili będzie Ci się bardziej komfortowo i skutecznie łowiło. A poza tym wymiana tychże szczytówek zajmuje ok 1min wliczając w to zawiązanie agrawy, tak więc wierz mi, nie sprawi Ci to najmniejszych kłopotów.

#2575 jackozaremba

jackozaremba

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 13 August 2012 - 09:56 PM

Hehe. A we Władysławowie ciągle to samo. Nie wchodziłem na forum dobre trzy-cztey miesiące. Znudziły mnie wtedy ciągłe kłótnie i spory. Przyznaję, że początkowo jako rozrywka fajnie się to czytało, jednak im dłużej tym robiło się coraz bardziej niesmacznie.
Dzisiaj w końcu czas pozwolił, żeby poczytać co słychać na łowiskach. Czy dorsz gryzie, jaka pogoda i temu podobne sprawy. Ot normalna ludzka ciekawość co w trawie piszczy. Skoro samemu nie można wypłynąć, to chociaż poczytać relacje innych.
No i tak przeglądam różne tematy. Raz lepiej, raz gorzej. Raz pogoda jest innym razem nieco gorsza. Raz dorsz bierze a raz słabo. No i ciekawie się to czyta. Ten na motorówce, ten pierwszy raz z córką, ogólnie normalne wpisy...
aż do momentu kiedy otwieram mój ulubiony "Władysławowo". Otwierając, myślę sobie w końcu ktoś połowił. Pogoda w tym roku nie rozpieszczała, to może jakieś wpisy w końcu z obfitych rejsów się pojawią.
Tymczasem co??? Jedno wielkie dno. Od kilu miesięcy to samo. Kłotnia, kłótnia i jeszcze raz kłótnia.
Ciągle to samo. Panowie odpuśćcie sobie. Mamy takie piękne hobby, możłiwość spędzenia naprawdę miłych chwil nad morzem. Cieszcie się tym. Ugryźcie się w język i dajcie na wstrzymanie. Przejrzyjcie sobie inne wątki (miejscowości) na forum. Tamte temty funkcjonują w normalny sposób. Tymczasem tutaj przewija się tylko i wyłącznie jeden temat. Naprawdę odpuśćcie sobie. Taka piękna miejscowość, takie ładne łowiska a niesmak po przeczytaniu wątku ten sam.
Cóż, mam nadzieję, że w końcu się to zmieni i z przyjemnością będzie się czytało "Władysławowo".

Panowie pogody ducha, więcej samokrytycyzmu i mniej narcyzmu.
Pozdrawiam
Jacek

#2576 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów

Napisano 14 August 2012 - 08:29 AM

Ogółem ostatnio we Władku więcej pływania niż łowienia. A ja wczoraj zaliczyłem mega porażkę. Na 9 wędkujących wynik od 0 (jeden pechowiec) do 5 sztuk. Masakra jakaś.

#2577 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 813 postów

Napisano 14 August 2012 - 09:07 AM

CYTAT(Ostry @ wto, 14 sie 2012 - 09:29) Wyświetl post
Ogółem ostatnio we Władku więcej pływania niż łowienia. A ja wczoraj zaliczyłem mega porażkę. Na 9 wędkujących wynik od 0 (jeden pechowiec) do 5 sztuk. Masakra jakaś.

Z dorszami umówiłem się w Łebie, dlatego taka kicha we Władku icon_wink.gif

#2578 Ostry

Ostry

Weteran

• Members
  • 862 postów

Napisano 14 August 2012 - 09:12 AM

oj, nie do końca kicha. Wczoraj na radiu u co niektórych (Feniks) ponoć było grubo. Ale ostatnie dni to więcej mają wspólnego z totolotkiem niż z szukaniem i łowieniem ryb. Można też zwiedzić niezły kawałek Bałtyku i nie mieć farta-niestety

Użytkownik Ostry edytował ten post 14 August 2012 - 09:14 AM

#2579 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 813 postów

Napisano 14 August 2012 - 09:27 AM

CYTAT(Ostry @ wto, 14 sie 2012 - 10:12) Wyświetl post
oj, nie do końca kicha. Wczoraj na radiu u co niektórych (Feniks) ponoć było grubo. Ale ostatnie dni to więcej mają wspólnego z totolotkiem niż z szukaniem i łowieniem ryb. Można też zwiedzić niezły kawałek Bałtyku i nie mieć farta-niestety

Najwyżej zostanie mi łapanie słońca i szukanie euforii w jasnym pełnym. Ot taki wakacyjno-rekreacyjny rejsik, którego spodziewałem się na poprzednim wyjeździe, a szyper mnie rozczarował i żerującą rybę znalazł...

Na głębokiej dorsza we Władku nie ma?

#2580 jackosky

jackosky

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 15 August 2012 - 12:02 AM

Dzięki za porady icon_smile.gif
A jeszcze pytanko. Preferujecie jakieś kolory pilkerów, kształty? Pewnie są takie które dosze bardziej preferują od innych.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)