IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Leszcz W Kwietniu
LUZAK
post wto, 20 kwi 2010 - 17:20
Post #21

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 4,593

CYTAT(jaguar56 @ wto, 20 kwi 2010 - 11:56) *
Etyka wędkarska nakazuje omijać miejsca w których trą się ryby wszelakich gatunków i to obojętne czy mają czy nie mają okresów ochronnych. Świadomy wędkarz daje takim rybkom spokój. Jako propagator zasady NO KILL i C&R uważam iż połów ryby tuż przed, w trakcie jak i tuz po tarle jest nieetyczne i nie moralne. Tak powinien zachować się każdy osobnik o wysoce rozwiniętej inteligencji jakim jest człowiek a na pewno większość ludzi gdyż wiemy że nie każdego można nazwać tym mianem.

Jak najbardziej popieram!!! icon_wink.gif

--------------------
Catch & Release
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
abramis17
post śro, 21 kwi 2010 - 12:50
Post #22

Wędkarz
Nr użytkownika: 35,870

Ja również. A ten największy leszcz w siacie ranoooo ma wysypke tarłową. Wstyd. Niedawno się mówiło: kiedyś to były szczupaki, po 20 się brało. Niedługo tak o pospolitych leszczach się będzie mówiło jeśli ludzie nie zmądrzeją.
Ten post edytował abramis17 śro, 21 kwi 2010 - 12:52
Profile CardPM
+Quote Post
essewissa
post śro, 21 kwi 2010 - 14:33
Post #23

Wędkarz
Nr użytkownika: 35,508

Panowie z tym C&R i no kill to się tak nie rozpędzajcie. Nie wiem co ma wspólnego z etyką i inteligencją wyciągania z wody żywego stworzenia za warę (przełyk), pozbawienie go ubrania (śluz) i później wspanialomyślne wypuszczenie go do wody. Etyka w wędkarstwie to moim zdaniem bardzo śliski temat np. zawody wędkarskie. Ja gdybym miał stosować w/w przez Was zasady to chyba bym zrezygnował z wędkarstwa. Zadawanie bólu żywej istocie dla własnej przyjemności kłóci się u mnie z etyką i inteligencją. Ja swoje wędkowanie opieram na tzw. racjonalnej gospodarce i szacunku dla przyrody. Np. mój zbiornik jest przeleszczony i ja leszcze zabieram do domu, ale też nie wszystkie(szczupak i sandacz też muszą coś jeść), tylko te największe, płoć i wzdręga (przyłów) mają u mnie amnestię bezwzględną mimo tego że regularnie udaje mi się łapać duże płocie i wzdręgi. Szkoda mi tych pięknych ryb (płoci i wzdręg) i wiem, że przegrywają z leszczem konkurencję o pokarm, a chciałbym żeby było ich w lowisku więcej.

ranoooo ten leszcz z wysypką to straszna siara.
Ten post edytował essewissa śro, 21 kwi 2010 - 14:49
Profile CardPM
+Quote Post
ranoooo
post śro, 21 kwi 2010 - 17:20
Post #24

Wędkarz
Nr użytkownika: 36,793

były w siatce , zdjontko i do wody , tylko klenik łyknął za głeboko icon_neutral.gif nawet przy pomocy wychaczacza było ciężko wyjąć hak. zdjęcie zrobione nad brzegiem pośród traw.
Profile CardPM
+Quote Post
Mortik
post nie, 25 kwi 2010 - 19:09
Post #25

Weteran
Nr użytkownika: 36,192

CYTAT(ranoooo @ śro, 21 kwi 2010 - 16:20) *
były w siatce , zdjontko i do wody , tylko klenik łyknął za głeboko icon_neutral.gif nawet przy pomocy wychaczacza było ciężko wyjąć hak. zdjęcie zrobione nad brzegiem pośród traw.

ej skoro i tak wypuszczasz rybki z powrotem do wody, to mam prośbę w imieniu ryb i własnym, ażebyś robił to zaraz po złowieniu i "zdjątku" a nie kilku godzinnej męczarni w sieci, w której wytrą cały śluz, połowę łusek i zestresują się tak, że to, że je wypuściłeś i tak nic nie zmienia bo po paru godzinach i tak wypływają brzuszkami do góry. Dobre masz zamiary, ale myśleć trzeba!

Pozdrawiam!
Profile CardPM
+Quote Post
SztoruS
post nie, 25 kwi 2010 - 20:40
Post #26

Weteran
Nr użytkownika: 7,222

U mnie obecnie nad woda widać Leszcze wielkie jak płachta szykujace się do tarła w słoneczny dzień wygrzewaja się piekny widok icon_smile.gif

--------------------
C&R
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_47627_1294_6391.jpg
tn_gallery_47627_1294_5513.jpg
tn_gallery_47627_1294_48182.jpg

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: środa, 26 listopad 2014 - 19:16

informacje o cookies