Skocz do zawartości

Zdjęcie

Leszcz W Kwietniu

25 odpowiedzi w tym temacie

#21 LUZAK

LUZAK

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 20 kwiecień 2010 - 15:20

CYTAT(jaguar56 @ wto, 20 kwi 2010 - 11:56) Wyświetl post
Etyka wędkarska nakazuje omijać miejsca w których trą się ryby wszelakich gatunków i to obojętne czy mają czy nie mają okresów ochronnych. Świadomy wędkarz daje takim rybkom spokój. Jako propagator zasady NO KILL i C&R uważam iż połów ryby tuż przed, w trakcie jak i tuz po tarle jest nieetyczne i nie moralne. Tak powinien zachować się każdy osobnik o wysoce rozwiniętej inteligencji jakim jest człowiek a na pewno większość ludzi gdyż wiemy że nie każdego można nazwać tym mianem.

Jak najbardziej popieram!!! icon_wink.gif

#22 abramis17

abramis17

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 10:50

Ja również. A ten największy leszcz w siacie ranoooo ma wysypke tarłową. Wstyd. Niedawno się mówiło: kiedyś to były szczupaki, po 20 się brało. Niedługo tak o pospolitych leszczach się będzie mówiło jeśli ludzie nie zmądrzeją.

Użytkownik abramis17 edytował ten post 21 kwiecień 2010 - 10:52

#23 essewissa

essewissa

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 12:33

Panowie z tym C&R i no kill to się tak nie rozpędzajcie. Nie wiem co ma wspólnego z etyką i inteligencją wyciągania z wody żywego stworzenia za warę (przełyk), pozbawienie go ubrania (śluz) i później wspanialomyślne wypuszczenie go do wody. Etyka w wędkarstwie to moim zdaniem bardzo śliski temat np. zawody wędkarskie. Ja gdybym miał stosować w/w przez Was zasady to chyba bym zrezygnował z wędkarstwa. Zadawanie bólu żywej istocie dla własnej przyjemności kłóci się u mnie z etyką i inteligencją. Ja swoje wędkowanie opieram na tzw. racjonalnej gospodarce i szacunku dla przyrody. Np. mój zbiornik jest przeleszczony i ja leszcze zabieram do domu, ale też nie wszystkie(szczupak i sandacz też muszą coś jeść), tylko te największe, płoć i wzdręga (przyłów) mają u mnie amnestię bezwzględną mimo tego że regularnie udaje mi się łapać duże płocie i wzdręgi. Szkoda mi tych pięknych ryb (płoci i wzdręg) i wiem, że przegrywają z leszczem konkurencję o pokarm, a chciałbym żeby było ich w lowisku więcej.

ranoooo ten leszcz z wysypką to straszna siara.

Użytkownik essewissa edytował ten post 21 kwiecień 2010 - 12:49

#24 ranoooo

ranoooo

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 15:20

były w siatce , zdjontko i do wody , tylko klenik łyknął za głeboko icon_neutral.gif nawet przy pomocy wychaczacza było ciężko wyjąć hak. zdjęcie zrobione nad brzegiem pośród traw.

#25 Mortik

Mortik

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 25 kwiecień 2010 - 17:09

CYTAT(ranoooo @ śro, 21 kwi 2010 - 16:20) Wyświetl post
były w siatce , zdjontko i do wody , tylko klenik łyknął za głeboko icon_neutral.gif nawet przy pomocy wychaczacza było ciężko wyjąć hak. zdjęcie zrobione nad brzegiem pośród traw.

ej skoro i tak wypuszczasz rybki z powrotem do wody, to mam prośbę w imieniu ryb i własnym, ażebyś robił to zaraz po złowieniu i "zdjątku" a nie kilku godzinnej męczarni w sieci, w której wytrą cały śluz, połowę łusek i zestresują się tak, że to, że je wypuściłeś i tak nic nie zmienia bo po paru godzinach i tak wypływają brzuszkami do góry. Dobre masz zamiary, ale myśleć trzeba!

Pozdrawiam!

#26 SztoruS

SztoruS

Weteran

• Members
  • 549 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo :)

Napisano 25 kwiecień 2010 - 18:40

U mnie obecnie nad woda widać Leszcze wielkie jak płachta szykujace się do tarła w słoneczny dzień wygrzewaja się piekny widok icon_smile.gif
C&R

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych