IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Łowisko W Okolicy Sieradza?
sebcio78
post wto, 16 mar 2010 - 12:26
Post #1

Wędkarz
Grupa: Members
Nr użytkownika: 18,131

witam wszystkich
czy zna ktos ciekawe lowiska w okolicy Sieradza?
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kamilkaze
post czw, 18 mar 2010 - 23:35
Post #2

Wędkarz
Nr użytkownika: 30,353

Cześć!
ze specjalnych, gdzie nie jest wymagana karta członkowska PZW to Lipka k. Błaszek i Wojsławice. Jest jeszcze sporo różnych stawików, żwirowni itp. w naszym powiecie, tylko trzeba ruszyć głową icon_razz.gif
Od jednego z wędkarzy dowiedziałem się że w Lipce, niedaleko łowiska są glinianki, w których rzekomo pływają 10kg szczupaki i sumy icon_razz.gifP Namierzyłem te glinianki na podstawie zdjęć satelitarnych a w weekend jade do Kalisza to obejrzę tę miejscówkę.
Zwróć też uwagę na miejscowości, w których są dworki, parki etc... tam dość często są niewielkie stawy, a w nich może i ryba. Trzeba popytać miejscowych. Przykładem jest staw w Cielcach k.Warty, gdzie jako dzieicak często jeździłem, a że wieś zabiedzona to połowa mieszkańców spędzała czas nad stawem łowiąc ryby. Teraz widzę większość z tych ludzi pod monopolowym, ale łudzę się nadzieją, że powodem tego nie jest brak ryb icon_razz.gifP Obok Cielc w Poradzewie jest żwirownia, obecnie w rękach prywatnego właściciela, który od kilku lat zarybia powstałe tutaj stawy (jeden ok. 0,6 ha, drugi to ok. 200 m2 oczko wodne z karpikami). Mam to szczęście, że go znam i nie muszę pod groźbą odstrzelenia łowić w ukryciu icon_razz.gif
Poszperaj w głowie, wspomagaj się mapami i badaj łowiska, a może akurat odkryjesz sieradzkie eldorado.. icon_smile.gif Tylko pamiętaj, podziel się tą informacją ze mną icon_smile.gif)

PS Jak masz kartę, albo uwielbasz adrenalinę i masz spory portfel to możesz pojeździć po okolicznych rzekach - Warcie, Grabii, Widawce, lub zbiornikach zaporowych Jeziorsko, Próba.
Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post pią, 19 mar 2010 - 22:41
Post #3

Wędkarz
Nr użytkownika: 9,797

Tak się składa że jestem z tych okolic tzn,powiat kaliski ale na granicy z sieradzkim .Co do lipki i stawów hodowlanych p.Błaszkowiaka dosyć często przyjeżdałem kilka lat temu jak uczyłem się łowić, naprawdę fajne łowisko składające się z 4 akwenów (od około 15 arów do 50) w jednym występują pstrągi .W tym największym(około 50 arów) przeważnie karpie takie 2-12 kg około,a w pozostałych dwóch szczupaki,sumy,jesiotry,liny,karpie,amury,okonie

Co do tej glinianki to znajduje się ona około 50 metrów od tego łowiska obok starej cegielni na Lipce ,byłem tam ale jakieś 6 lat temu i nie pamiętam dokładnie jej wielkości, ale z tego co pamiętam to jest bardzo głęboka trochę zarośnięta ale woda była krystaliczna i fakt bardzo możliwe że pływają tam takie okazy ,jeśli cię to interesuje to jutro się mogę dowiedzieć na temat tej glinianki bo mam tam znajomego a co do innych zbiorników niedaleko to nie chce już reklamować Murowanca bo ostatni czasy ża dużo osób mi się przewija z rejestracją ESI i tym podobne bez obrazy icon_biggrin.gif icon_razz.gif
Profile CardPM
+Quote Post
KonaN
post pią, 19 mar 2010 - 23:32
Post #4

Weteran
Nr użytkownika: 28,625

Nie są to może najciekawsze łowiska, ale warto odwiedzić Próbę, Jeziorsko i Wartę. Oczywiście jeżeli masz kartę.
Z prywatnych to czasami jadę koło Zduńskiej Woli do Wojsławic.

--------------------
FeederKarpSpinSpławik
Profile CardPM
+Quote Post
kamilkaze
post sob, 20 mar 2010 - 00:20
Post #5

Wędkarz
Nr użytkownika: 30,353

Piter jak możesz to podpytaj się o te glinianki bo się na nie napaliłem. Tzn interesuja mnie info odnośnie ryb, bo samą miejscówkę to myślę, że jutro uda mi się odnaleść. Co do samej Lipki to jeździłem od tamtego roku i można było łowić na 3 stawach, tych najlbliżej budki i niestety jedynie na spławiki i gruntówkę. Co niektórzy również na wątrobę polowali na sumiki icon_razz.gif Karpie z tego największego stawu jakie udało mi się wyciągnąć to tak 2-3 kg, ale takie mi w zupełności wystarczały na pierwszy sezon wędkowania.
Niestety będziesz musiał znieść kolejną rejestrację z naszego powiatu, bo mam ochotę zajrzeć do Murowańca. To jest ta miejscowość obok Marchwacza, 1k m od drogi krajowej??

Konan napisz coś więcej o Wojsławicach... mam ochotę tam pojechać tylko na co się szykować?

A wogóle to poszukuję miejscówek z drapieżnikami, gdzie w spokoju będzie można połowić bez karty. Okolice Sieradza i Kalisza (a najlepiej gdzieś pomiędzy).
Profile CardPM
+Quote Post
sebcio78
post sob, 20 mar 2010 - 00:23
Post #6

Wędkarz

karte to ja mam od ponad 20 lat ale ryb w naszej rzece to malo:)

Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post sob, 20 mar 2010 - 00:57
Post #7

Wędkarz

Kamilkaze Najlepiej gdybyś napisał skąd jesteś wtedy bym Ci wytłumaczył jak dojechać do Murowańca powiedzmy że jedziesz z Kalisza następnie w Opatówku na rondzie jedziesz na Rzymsko(rejony Jeziorska...)drugi zjazd , bo pierwszym jedziesz na Józefów,Marchwacz,Błaszki itd , za jakieś 20 km dojedziesz do Koźminka ,w koźminku kieruj się w lewo na józefine (około 6 km) i stąd już będziesz widział Zbiornik, jeśli byś chciał więcej informacji daj znać na gg

Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post sob, 20 mar 2010 - 00:57
Post #8

Wędkarz

Kamilkaze Najlepiej gdybyś napisał skąd jesteś wtedy bym Ci wytłumaczył jak dojechać do Murowańca powiedzmy że jedziesz z Kalisza następnie w Opatówku na rondzie jedziesz na Rzymsko(rejony Jeziorska...)drugi zjazd , bo pierwszym jedziesz na Józefów,Marchwacz,Błaszki itd , za jakieś 20 km dojedziesz do Koźminka ,w koźminku kieruj się w lewo na józefine (około 6 km) i stąd już będziesz widział Zbiornik, jeśli byś chciał więcej informacji daj znać na gg

Profile CardPM
+Quote Post
ProCarp
post sob, 20 mar 2010 - 01:17
Post #9

Weteran
Nr użytkownika: 36,507

jak chcecie chlopaki na murowaniec jechac to moze ciekawym zbiornikiem bedzie tez Goluchow napewno z niemniejsza iloscia karpia ale z mniejsza presja wedkarska chodz troche, bo wiadomo ilu kaliszakow siedzi na murowancu latem.
Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post sob, 20 mar 2010 - 10:38
Post #10

Wędkarz

No z tą presją na Murowancu rzeczywiście z początku tak nie było,ale tam praktycznie wszędzie można podjechać pod samą wode i ryby bardzo szybko rosną,zresztą nie jest to jakiś trudny zbiornik jak narazie dlatego tak jest,i oprócz wędkujących latem jest tam pełno plażowiczów
Profile CardPM
+Quote Post
sebcio78
post sob, 20 mar 2010 - 14:16
Post #11

Wędkarz

pewnie trzeba tam oplacic jaka wkladeke zeby lowic i jakie tam mozna zlapac ryby?
Profile CardPM
+Quote Post
damian122
post sob, 20 mar 2010 - 14:41
Post #12

Wędkarz
Nr użytkownika: 33,915

kamilkaze jeśli chodzi o łowisko w Wojsławicach to byłem tam dość czesto w tamtym roku płaciło się 10 zł od wędki bez limitu czasowego bardzo dużo było brań nie wiem jak jest w tym roku ale w tamtym było SUPER!!!. Jeśli chodzi o ryby to karpie od kilograma do 30 kg, amury od 5 do 18 kg, sumy po 15-30 kg jest też dosyć dużo lina lecz nie wiem w jakim przedziale wagowym.Mój rekord był właśnie na tym łowisku karp 16kg.Łowisko godne polecenia icon_mrgreen.gif http://www.zamkilodzkie.pl/pliki/wojsl.htm - zięcia łowiska
Ten post edytował damian122 sob, 20 mar 2010 - 14:44
Profile CardPM
+Quote Post
sebcio78
post sob, 20 mar 2010 - 14:47
Post #13

Wędkarz

10 zl od wedki mam rozumiec ze za kazdym razem sie placi a mozna oplacic na sezon i gdzie sie placi?
Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post sob, 20 mar 2010 - 15:04
Post #14

Wędkarz

Mieszkam jakieś 30 metrów nad tą rzeką (Tzw Swędrnią) która przechodzi przez zb.Murowaniec i się wychowałem nad nią więc wiem akurat jakie rybki pływają w tym zbiorniku zbiornik został wybudowany w latach 2002-2004 w 2006 r około września została spuszczona woda i zostało samo koryto ,w tym czasie akurat często jeździłem na to koryto ,co tam się działo to obłęd przez godzinę można było złapać około 15-30 szczupaków takich 1-3 kg i dużo mniejszych,w większych dołkach gdzie woda pozostawała ludzie na podrywke za pierwszym pociągnieciem wyciągali po 100 szczupaków takiego większego jak narybku,ludzie sobie stawy zarybiali tym za darmo i handlowali oprócz tego w korycie były już liny takie po 600 gram i karaśie ponad 1 kg ,później co było to strażnicy z Ostrowa zauważyli to i zaczeli pilnować pod sam koniec,tylko później oni sami zarybiali tym swoje zbiorniki sprzedawali szczupy i mówili jakie dobre :/ później zbiornik ponownie został zalany wodą ,jezdziłem często na spining i szczupaki brały więc nie wyjeb... wszystkiego icon_smile.gif Na te czasy pływają tam Szczupaki takie około 6 kg sami kilka sztuk niedawno wyciągneliśmy

Co do Sandacza zarybiany był w roku 2007 tak wynika z informacji pzw i w zeszłym sezonie w Listopadzie największy jaki był to 60 cm i 1,9 kg słyszałem ,że ktoś wyciągnął 3 kg ale nie chce mi się wierzyć z tych największych to takie 2,5 kg

Okońie takie do 1,5 kg nam się zdarzały

Co do białej ryby Zbiornik w pewnym miejscach jest nieźle zarośnięty ,ale nigdzie w okolicy Lin tak ładnie nie przyrasta do tego czasu troche jest takich do 2 kg
Karaśie przeważnie takie do 1,8 kg z tych największych
Karp z tych największych to takie do 8 kg ale to z tych pierwszych zarybień ,bo z 2008 r wpuszczali około 2 tony karpia i został on praktycznie odrazu wyłapany ,w tym sezonie 2009 wpuścili 3 tony jednak tylko kilka z nich złapali co mnie bardzo cieszy
Co do amura to przeważnie takie 3 kg nam się trafiały chociaż 8 kg ktoś złapał,ale nie ma ich przez siłę

Na Koniec dodam że niepotrzebnie tam zarybiali leszczem,obecnie takie 0,7 kg tam występują ,wcześniej jak tam coś brało to było wiadomo że w miarę konkretna ryba a nie jakiś leszcz
trochę zasyfili tym ten zbiornik moim zdaniem

Myśle ,że trochę przybliżyłem Ci historie tego zbiornika
Profile CardPM
+Quote Post
sebcio78
post sob, 20 mar 2010 - 15:45
Post #15

Wędkarz

dzieki teraz juz wiemm troche o tym zbiorniku a powiedz mi jeszcze czy trzeba tam cos dodatkowo oplacac i ile i gdzie mozna oplacic
Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post sob, 20 mar 2010 - 16:19
Post #16

Wędkarz

To jest zbiornik pzw 70 ha więc karta wędkarska tylko
Profile CardPM
+Quote Post
sebcio78
post sob, 20 mar 2010 - 18:17
Post #17

Wędkarz

to musze tam sprobowac powedkowac ja jestem z sieradza wiec tylko rzeka warta ale tu nie ma praktycznie ryb trafiaja sie jakies male i to nie zawsze
Profile CardPM
+Quote Post
damian122
post sob, 20 mar 2010 - 18:38
Post #18

Wędkarz
Nr użytkownika: 33,915

Co do płacenia sezonowo to nic na ten temat nie wiem a jeśli chodzi o opłaty to się płaci na miejscu u właściciela lub pracownika na terenie łowiska.
Ten post edytował damian122 sob, 20 mar 2010 - 18:39
Profile CardPM
+Quote Post
ProCarp
post sob, 20 mar 2010 - 19:42
Post #19

Weteran
Nr użytkownika: 36,507

CYTAT(piterp20 @ sob, 20 mar 2010 - 15:04) *
Mieszkam jakieś 30 metrów nad tą rzeką (Tzw Swędrnią) która przechodzi przez zb.Murowaniec i się wychowałem nad nią więc wiem akurat jakie rybki pływają w tym zbiorniku zbiornik został wybudowany w latach 2002-2004 w 2006 r około września została spuszczona woda i zostało samo koryto ,w tym czasie akurat często jeździłem na to koryto ,co tam się działo to obłęd przez godzinę można było złapać około 15-30 szczupaków takich 1-3 kg i dużo mniejszych,w większych dołkach gdzie woda pozostawała ludzie na podrywke za pierwszym pociągnieciem wyciągali po 100 szczupaków takiego większego jak narybku,ludzie sobie stawy zarybiali tym za darmo i handlowali oprócz tego w korycie były już liny takie po 600 gram i karaśie ponad 1 kg ,później co było to strażnicy z Ostrowa zauważyli to i zaczeli pilnować pod sam koniec,tylko później oni sami zarybiali tym swoje zbiorniki sprzedawali szczupy i mówili jakie dobre :/ później zbiornik ponownie został zalany wodą ,jezdziłem często na spining i szczupaki brały więc nie wyjeb... wszystkiego icon_smile.gif Na te czasy pływają tam Szczupaki takie około 6 kg sami kilka sztuk niedawno wyciągneliśmy

Co do Sandacza zarybiany był w roku 2007 tak wynika z informacji pzw i w zeszłym sezonie w Listopadzie największy jaki był to 60 cm i 1,9 kg słyszałem ,że ktoś wyciągnął 3 kg ale nie chce mi się wierzyć z tych największych to takie 2,5 kg

Okońie takie do 1,5 kg nam się zdarzały

Co do białej ryby Zbiornik w pewnym miejscach jest nieźle zarośnięty ,ale nigdzie w okolicy Lin tak ładnie nie przyrasta do tego czasu troche jest takich do 2 kg
Karaśie przeważnie takie do 1,8 kg z tych największych
Karp z tych największych to takie do 8 kg ale to z tych pierwszych zarybień ,bo z 2008 r wpuszczali około 2 tony karpia i został on praktycznie odrazu wyłapany ,w tym sezonie 2009 wpuścili 3 tony jednak tylko kilka z nich złapali co mnie bardzo cieszy
Co do amura to przeważnie takie 3 kg nam się trafiały chociaż 8 kg ktoś złapał,ale nie ma ich przez siłę

Na Koniec dodam że niepotrzebnie tam zarybiali leszczem,obecnie takie 0,7 kg tam występują ,wcześniej jak tam coś brało to było wiadomo że w miarę konkretna ryba a nie jakiś leszcz
trochę zasyfili tym ten zbiornik moim zdaniem

Myśle ,że trochę przybliżyłem Ci historie tego zbiornika

Siema!Ty jezdzisz na murowaniec z Sztorusem?Dzis byl w goluchowie i cos mi mowil ze poznal kogos tutaj na forum i z nim lowi ale nie pamietam nicku
Profile CardPM
+Quote Post
piterp20
post nie, 21 mar 2010 - 00:59
Post #20

Wędkarz

Tak to raczej ja,sezon się dopiero zaczyna więc pewnie będzie niejedna okazja się razem spotkać icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

4 Stron V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama
Partnerzy

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 19 kwiecień 2014 - 22:46
Sklep akwarystyczny Wrocław | Imprezy integracyjne | obrazy

informacje o cookies