Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Konopie Na Leszcza I Płoć

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 12 February 2010 - 07:04 PM

Witam!!
Chciał bym tu zapytać was czy łowiliście kiedyś na konopie.
Mam w tym roku zamiar kupić z 3-4kg konopi ponieważ będę nęcił na karpia, ale słyszałem że w Anglii łowią na konopie piękne leszcze i płocie, spróbuję zanęcić też by na Odrze podeszły płotki i leszcze jak macie na to jakiś sposób może byście się tym podzielili z góry dzięki.

#2 Mortik

Mortik

Weteran

• Members
  • 108 postów

Napisano 12 February 2010 - 08:09 PM

Próbowałem trochę z konopiami, nastawiałem się na płotki głównie, ale bez dłuższych przygotowań łowiska efekty były bardzo słabe. Pewnie wynika to z tego, że ryby nie są do konopi przyzwyczajone, wnioskuje to po tym, iż dopiero po kilku dniach i wsypaniu dużej ilości konopi do wody zaczeły pojawiać sie ryby i to też nie płotki tylko leszcze, ale przyznam że przyzwoite. Podsumowując:
potrzeba dużo konopi i trochę czasu(u mnie to były 4 dni)żeby ryby zaczęły lepiej reagować.

Dodam, że tak łowiłem tylko 3 razy, więc moja opinia może być mało miarodajna bo na słabe żerowanie ryb mógł wpłynąć jakiś inny czynnik.

Pozdrawiam i połamania na karpiach!

#3 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 12 February 2010 - 09:32 PM

Naczytałem się o skuteczności konopii i musze powiedzieć, że do zanęty owszem, ale na hak konopii raczej juz nie założę. Może to specyfika mojego łowiska, ale średnio jestem zadowolony z zanety jak i przynęty. Tak samo jak mój poprzednik łowiłem tak tylko kilka razy kupiłem 4 słoiki dragona, które wylądowały w zanęcie, osobiście wolę białe robaki i kuku. Mimo to myślę, że warto spróbować z konopiami, może u Ciebie okazą się doskonała przynetą i dodatkiem do zanęt (z resztą większość kupnych zanęt ma w sobie konopie) u mnie się nie sprawdziły icon_sad.gif

#4 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 12 February 2010 - 09:46 PM

Jesli chodzi o mnie to na lowisku gdzie dominuje płoć to jest dodatek nr 1 , najczęsciej necene gotowanymi ziarnami strzelajac proca na splawik , rowniez mozna dodac do zanety .
Jesli rybka jest w lowisku, necenie konopiami daje efetky natychmiastowe , i bardzo czesto wabi wieksze sztuki ( Duża Płoć dostaje amoku od gotowanej konopii )
Przy polowie leszczy niestety nie widzialem tak duzej roznicy , czy skutkuje czy tez nie ...
Bardzo silnie oddzialuje na karpia .
Polecam ugotowac ziarna , pozostawic wraz z wywarem ( woda od gotowania ) do ostygniecia , przemiksowac taka papke i nawilzyc tym zanete ...

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#5 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 12 February 2010 - 11:01 PM

Dzięki z za opinie na ten temat.

Ja zamierzam nęcić przez 5 dni codziennie (jak pszenicą) i na weekend na rybki skoczyć , robiłem tak zawsze z kukurydzą,pęczakiem,pszenicą i może się też uda z konopią.
Co do zanęt to konopia jest dodawana przez karpiarzy jako składnik nr 1, świetnie nęci karpie i długo zatrzymuje w łowisku,zamierzam jej od tego roku stosować do każdej zanęty na spławik,feeder,i karpiowe zasiadki.

Jeżeli macie coś jeszcze do powiedzenia na temat konopi śmiało pisać icon_smile.gif

#6 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 12 February 2010 - 11:10 PM

CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 00:01) Wyświetl post
Dzięki z za opinie na ten temat.

Ja zamierzam nęcić przez 5 dni codziennie (jak pszenicą) i na weekend na rybki skoczyć , robiłem tak zawsze z kukurydzą,pęczakiem,pszenicą i może się też uda z konopią.
Co do zanęt to konopia jest dodawana przez karpiarzy jako składnik nr 1, świetnie nęci karpie i długo zatrzymuje w łowisku,zamierzam jej od tego roku stosować do każdej zanęty na spławik,feeder,i karpiowe zasiadki.

Jeżeli macie coś jeszcze do powiedzenia na temat konopi śmiało pisać icon_smile.gif

To ze konopie sa dobre na karpie nie ma zadnych podwazen , na ploc tak samo ...
Na haczyk nie polecam jej zakladania, chyba ze ktos ma nerwy ze stali , poniewaz brania sa super szybkie i trzeba sie wykazac niebawem refleksem ....
Odrobina konopii gotowanej w zanecie nigdy nie zaszkodzi , jednak przestrzegam przed dodawaniem konopi prazonej , nie zawsze dziala jak bysmy tego chcieli,...
Na rzecze polecam gline wiazaca i ziarna konopii , ziarna uwalaniaja sie z nurtem stopniowo wabiac nam rybki icon_smile.gif

Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#7 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 12 February 2010 - 11:37 PM

mi konopie dodane do zanęty życie nad wodą uratowały icon_smile.gif ludzi na woda mnostwo, ale bran 0 :/ kazdy tylko patrzal na siebei i sie denerwowal, a j tu przyjezdzam na dode kilka kul zanety z gotowanymi konopiami do wody po czym rozpakowalem i rozstawilem sprzet zarzucilem i nie czekalem nawet 3 minut i siadla piekna ploc icon_smile.gif miala jakies 35 cm icon_smile.gif i w ciagu godziny zlowilem chyba 20 ploci icon_smile.gif pewien struszek obok zapytal na co lowie wiec mu dalem troche zanety i myslalem ze biedak zawalu dostanie jak mu plocie podeszly icon_smile.gif siedzial 5 godzin i nic, zanecil zaneta z dodatkiem konopi i byl chyba najszczesliwszy na swiecie icon_smile.gif

P.S jak zalożyć konopie na hak? przeciez one w skorupkach sa a po ugotowania tylko pekaja i uwalniaja ladny zapach icon_smile.gif

#8 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 12 February 2010 - 11:59 PM

CYTAT
Na rzecze polecam gline wiazaca i ziarna konopii , ziarna uwalaniaja sie z nurtem stopniowo wabiac nam rybki
Ja będę łowił tylko na kanale Odry więc woda praktycznie stojąca ale dzięki ta rada się na pewno przyda.

Anglicy łowią na konopie piękne ryby, nie wiem czy mają specjalne haczyki czy co ale mam kilka artykułów na tema łowienia na konopie w Anglii.
Ale na pewno będę je stosował do zanęt gruntowych jak i spławikowych.
Tylko mam nadzieje że konopia będzie tak tania jak mówią wędkarze bo na tą gotową mnie nie stać płacić 25-30zł za 1kg.
Jak ktoś wie gdzie i za ile można kupić konopie we Wrocławiu i by napisał był bym wdzięczny.

Zrobiłem fotki artykułu w pełnych rozmiarach można to odczytać:

Użytkownik lokis edytował ten post 13 February 2010 - 12:07 AM

#9 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 13 February 2010 - 12:23 AM

CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 00:59) Wyświetl post
Ja będę łowił tylko na kanale Odry więc woda praktycznie stojąca ale dzięki ta rada się na pewno przyda.

Anglicy łowią na konopie piękne ryby, nie wiem czy mają specjalne haczyki czy co ale mam kilka artykułów na tema łowienia na konopie w Anglii.
Ale na pewno będę je stosował do zanęt gruntowych jak i spławikowych.
Tylko mam nadzieje że konopia będzie tak tania jak mówią wędkarze bo na tą gotową mnie nie stać płacić 25-30zł za 1kg.
Jak ktoś wie gdzie i za ile można kupić konopie we Wrocławiu i by napisał był bym wdzięczny.

Zrobiłem fotki artykułu w pełnych rozmiarach można to odczytać:

Ja kupuje na tzw rynku , sprzedawcy ze zbozem itd tez maja konopie , place od 4 do 5 zł za kg ...
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#10 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 13 February 2010 - 01:09 AM

Też tak myślałem że na targu będą mieli pochodzę wiosną za tym.

#11 wotekm

wotekm

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 13 February 2010 - 11:26 AM

A może wiecie czy konopia sciaga sumki karłowate? Tam gdzie łowię jest tego mnóstwo. Boję się, że jak zanęcę to mi sie pospływają

#12 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów

Napisano 13 February 2010 - 12:18 PM

CYTAT(wotekm @ sob, 13 lut 2010 - 12:26) Wyświetl post
A może wiecie czy konopia sciaga sumki karłowate? Tam gdzie łowię jest tego mnóstwo. Boję się, że jak zanęcę to mi sie pospływają

Wątpie , ta ryba reaguje na wszelkiego rodzaju robactow oraz jaskrawe przynęty ....
Choc z tego co slyszalem , sumik jest wszystkozerny...icon_smile.gif
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#13 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 13 February 2010 - 01:31 PM

Ja sumiki łowiłem na wszystko od ciasta po małego żywca(ale sumik miał wtedy 45cm), w tamtym sezonie to mi na kukurydzę i pszenicę brały ciągle.

#14 wotekm

wotekm

Wędkarz

• Members
  • 64 postów

Napisano 13 February 2010 - 01:47 PM

CYTAT(lokis @ sob, 13 lut 2010 - 16:31) Wyświetl post
Ja sumiki łowiłem na wszystko od ciasta po małego żywca(ale sumik miał wtedy 45cm), w tamtym sezonie to mi na kukurydzę i pszenicę brały ciągle.

i tego właśnie się bałem

#15 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 13 February 2010 - 09:02 PM

Nie wiem jakie są sposoby na pozbycie się tego szkodnika z zanęconego łowisko, ale raczej nie będzie upierdliwy bo jak płoć lub leszcz wejdzie w zanętę to nie dopuści sumika.

#16 HANI

HANI

Weteran

• Members
  • 348 postów

Napisano 13 February 2010 - 10:12 PM

panowie jak zalożyć taka ugotowana konopie na hak? przeciez to w skorupce jest i po ugotowaniu tylko peka :/

#17 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 13 February 2010 - 11:01 PM

CYTAT(HANI @ nie, 14 lut 2010 - 01:12) Wyświetl post
panowie jak zalożyć taka ugotowana konopie na hak? przeciez to w skorupce jest i po ugotowaniu tylko peka :/

W artykule który dodałem jest napisane jak i na jaki hak icon_smile.gif

#18 kj111

kj111

Weteran

• Members
  • 402 postów

Napisano 14 February 2010 - 05:46 PM

konopia jest dobra na małe zbiorniki kiedyś dostałem worek poszedłem na łowisko gdzie miały być same karasie a złapałem kilka linów

#19 SztoruS

SztoruS

Weteran

• Members
  • 549 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo :)

Napisano 06 March 2010 - 01:00 AM

Sumiki karłowate łowiliśmy na kulki 20mm (truskawa)...

Konopia dobra sprawa jeśli używa się jej z głowa , jeśli nauczysz do nich ryby polowa sukcesu za toba ;]
C&R

#20 frodo97

frodo97

Weteran

• Members
  • 169 postów

Napisano 10 March 2010 - 09:10 AM

konopie są jak najbardziej dobre na płoć

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania