Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Team Dragon Vs Shimano

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 07 February 2010 - 04:35 PM

Witam!
Planuje zakupić wędzisko spinningowe głownie na szczupaka i sandacza w jeziorach,metoda jigi do 30g,małe wobki i obrotówki z łódki i brzegu.To moi główni pretendenci jesli ktoś by rozwiał moje wątpliwości byłbym wdzięczny!!

1.Team Dragon http://spinn.pl/wedk...on-2-70m-10-25g
2.Shimano Speedmaster http://spinn.pl/wedk...master-ax-270-m

Myśle takze o długości 240

#2 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 07 February 2010 - 05:01 PM

Dragon Guide select http://spinn.pl/wedk...er-2-45m-14-42g ten dragonik tez jest niezla propozycja icon_wink.gif ja bym wzial tego albo shimano.

Użytkownik Gugcio edytował ten post 10 February 2010 - 09:31 PM

Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#3 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 08 February 2010 - 12:15 AM

A czy ktoś sie orientuje czym sie roznia przelotki t-lite od fuji?ktore lepsze na plecioke?

Znalazłem jeszcze jedna wędke godna uwagi Daiwa Infinity Q http://spinn.pl/wedk...gerspin-2-70-35 ale jest jeszcze z roku 2008 i jest drosza o jakas stówke nie wiem dlaczego czy lepsza?
Powiem ze zaciekawila mnie ta Daiwka ma dylemacik czy shimano daiwa czy moze team dragon prosze pomocy!!!

#4 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 08 February 2010 - 10:31 PM

Za taką kasę ... hmmm http://www.wedkarski...arge.php?id=917

Fenwick HMG - CV 2,85m 7-38g

Wg mnie bez porównania do pozostałych ... machałem podobnym - bajeczka icon_smile.gif
Pozdrowienia
Klay

#5 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 09 February 2010 - 05:46 PM

Niestety nie biore takiej opcji pod uwage jak narazie,nadal prosze o pomoc w podjeciu wyboru i wytlumaczeniu dlaczego ta Daiwa z 2010 jest tansza?

#6 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 09 February 2010 - 05:51 PM

Ja na twoim miejscu kupił bym Shimano Speedmastera.

#7 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 09 February 2010 - 09:25 PM

Pluciu mozesz podac argumenty dlaczego miałbym wybrac Shimano co w niej jest lepszego?Wyczytałem gdzies ze Shimano nie ma poloty do Daiwy Infinity ale czy to prawdea tego nie wiem i dlatego mam taki dylemat!

Użytkownik opsi edytował ten post 09 February 2010 - 09:30 PM

#8 kitokno

kitokno

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 09 February 2010 - 09:49 PM

CYTAT(opsi @ nie, 07 lut 2010 - 19:35) Wyświetl post
Witam!
Planuje zakupić wędzisko spinningowe głownie na szczupaka i sandacza w jeziorach,metoda jigi do 30g,małe wobki i obrotówki z łódki i brzegu.To moi główni pretendenci jesli ktoś by rozwiał moje wątpliwości byłbym wdzięczny!!

1.Team Dragon http://spinn.pl/wedk...on-2-70m-10-25g
2.Shimano Speedmaster http://spinn.pl/wedk...master-ax-270-m

Myśle takze o długości 240

Tak się składa ,że mam zarówno dragona jak i speedmastera .W/g mnie dragon jest sztywny jak dyszel natomiast shimano ma fajną szcztytową akcję a przy tym dużą wytrzymałość na urazy mechaniczne.Osobiście lubię go o wiele więcej niż dragona i praktycznie tylko na niego łowię.Przypuszczam ,że niedługo pozbędę się nielubianego kija(dragona).Dodam ,że shimano skróciłem na dolniku 3cm i doważyłem ołowiem.Nie lubię dolników wystających poza łokieć.

Użytkownik kitokno edytował ten post 09 February 2010 - 09:52 PM

#9 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 09 February 2010 - 10:05 PM

kitokno dzieki za pomoc z dragona juz zrezygnowalem ale w zamian mysle o Daiwa Infinity ale jakos wiecej ciagnie mnie do Daiwki nie wiem jeszcze sie zastanawiam mam czas do weekendu,moze ktos jeszcze sos napisze i pomoze rozwiac moje watpliwosci...

#10 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 09 February 2010 - 10:59 PM

Dlaczego kupił bym speedmastera: ponieważ jest czuły, ma szczytową akcje, udana seria wędek zachwalana przez wędkarzy, dzięki włóknie biofibre możesz go przeciążyć, bez szwanku (serie beasastmaster nie łamał się przy przeciążeniu 100%) no i wygląda cacy sam bym kupił ale ach te studenckie życie... icon_evil.gif
O tej Dawie też czytałem dużo pozytywnych słów obie sprezentują się okazale lecz jak pisałem wyżej kupił bym shimano.

Użytkownik Pluciu edytował ten post 09 February 2010 - 11:08 PM

#11 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 09 February 2010 - 11:12 PM

CYTAT(opsi @ wto, 09 lut 2010 - 18:46) Wyświetl post
Niestety nie biore takiej opcji pod uwage jak narazie,

Nie wiem czemu nie bierzesz pod uwagę tego Fenwika ??? Super kijeczek za pieniądze jakie chcesz przeznaczyć na kijek. Piękna szczytowa praca, robione na znakomitych blankach, pięknie uzbrojone - prawie jak kijek na zamówienie a pieniądze nie aż takie duże. Fenwick to elitarna seria Shimano.

Z tych kijów wymienionych proponowałbym Shimano Speedmastera. Zalety wymienione już wcześniej choć nie każdemu ten kijek leży w dłoni. Wg mnie troszkę dali ciała z rękojeścią - niby korek ale troszkę tandetny (cienki i potrafi spadać). Nie mniej sama praca kijka jest znakomita i nie można mieć do wykonania (prócz rekojeści) żadnych uwag.
Pozdrowienia
Klay

#12 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 10 February 2010 - 07:28 AM

@opsi nie wiem skad u ciebie awersja do Fenwicka -masz do czynienia z legendarna marka, ktora kultywuje tradycje do dnia dzisiejszego wytwarzajac wedziska klasy premium, w bardzo przyzwoitych cenach. Z przedstawionych wybralbym te propozycje. Jezeli upierasz sie przy SHIMANO i chcesz miec kij kasujacy w kazdym polu konkurencje sprowadz CUMARE -zwyciezce wszelkiej masci konkursow- kij prawie doskonaly w kazdym calu (przyczym cena przekracza twoje zalozenia).

@Klay Fenwick to juz pure fishing icon_wink.gif

#13 Gugcio

Gugcio

Weteran

• Members
  • 852 postów

Napisano 10 February 2010 - 08:16 AM

Berkley series one skeletor 2,7m 15 - 40gr http://www.fishing-m...1285-k7179.html ten kijek tez powinnienes wzias pod uwage. icon_wink.gif

EDYTOWANO Pod grozba sciecia icon_wink.gif

Użytkownik Gugcio edytował ten post 10 February 2010 - 10:37 AM

Homemade pracownia G-rod madafaka killa ;D

#14 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 10 February 2010 - 07:48 PM

Nie chodzi o to ze sie uparłem na Shimano wrecz przeciwnie bardziej ciagnie mnie do Daiwy a co do Fenwick to nie taka prosta sprawa bo aktualnie mieszkam w Irelandi i ciezko z kupnem paru wlasnie takich firm ale jeszcze pomysle moze cos wykombinuje puki co zbieram informacie!

#15 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 10 February 2010 - 10:46 PM

CYTAT(opsi @ śro, 10 lut 2010 - 19:48) Wyświetl post
Nie chodzi o to ze sie uparłem na Shimano wrecz przeciwnie bardziej ciagnie mnie do Daiwy a co do Fenwick to nie taka prosta sprawa bo aktualnie mieszkam w Irelandi i ciezko z kupnem paru wlasnie takich firm ale jeszcze pomysle moze cos wykombinuje puki co zbieram informacie!

Podejrzewam, ze na rynku anglosaskim bedziesz mial wielkszy wybor stajni wchodzacych w sklad Pure Fishing, anizeli na rodzimym.

#16 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 11 February 2010 - 10:43 PM

Poszperałem troche i zaciekawila mnie Daiwa Shogun a niech to co chwila podoba mi sie drosze wedzisko icon_neutral.gif

#17 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 11 February 2010 - 11:09 PM

CYTAT(opsi @ czw, 11 lut 2010 - 22:43) Wyświetl post
Poszperałem troche i zaciekawila mnie Daiwa Shogun a niech to co chwila podoba mi sie drosze wedzisko icon_neutral.gif

Nie przejmuj sie reakcja jak najbardziej prawidlowa icon_mrgreen.gif

#18 opsi

opsi

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 02 March 2010 - 11:58 PM

I stało się kupiłem shoguna jest cudny rewelacja juz nie moge sie doczekac pierwszej wyprawy icon_biggrin.gif

#19 Klayman

Klayman

Szajbus

• Members
  • 2000 postów

Napisano 03 March 2010 - 08:57 AM

Ważne, żeby Tobie dobrze w ręce leżał ... póki co możesz pomachac na sucho icon_smile.gif mnie to zawsze uspokaja ... icon_smile.gif
Pozdrowienia
Klay

#20 Pluciu

Pluciu

Weteran

• Members
  • 291 postów

Napisano 03 March 2010 - 05:19 PM

Przedstawił byś go w dziale testy sprzętu wędkarskiego?.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)