Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jak Dbacie O Swoje Gumowe Wodery

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów
  • Zainteresowania:ryby,alko,moja kobieta ,hiphop

Napisano 21 December 2009 - 03:21 PM

Pasiasty nie kupuj spodniobutów LEMIGO mi się odkleiły po pół roku brodzenia a śmigałem w nich tylko w weekendy ,dwóch moich znajomych też mają tą markę i to samo było ,odkleiły się gumaki i po wyżej łączenia .ODRADZAM tak samo jak Jaxony .Sezon się zbliża a ja zostałem bez spodniobutów icon_sad.gif Chwalą sobie wyroby firmy Solvkroken w dosyć przystępnej cenie takie neoprenki jeśli chodzi o pcv to OCEAN .

#22 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 21 December 2009 - 04:31 PM

Żadne Lemigo, choć miałem okazję w nich kilka razy łowić i poza tym, że się w nich pociłem to były spoko...Ale celuję w jakieś oddychające, żadna guma czy neopren.
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#23 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 21 December 2009 - 06:24 PM

Z tymi lemingo to naprawde zdania sa bardzo podzielone. Jednym pękają w kroku, drugim przy mocowaniu z butem, a jeszcze inni zachwalają, bo łowią w nich juz kilka sezonów. Ja wolałem nie ryzykować icon_wink.gif

#24 kitokno

kitokno

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 23 December 2009 - 11:28 PM

CYTAT(radkacz @ wto, 24 lis 2009 - 23:36) Wyświetl post
Ja mem te GEERSY i żłego słowa nie powiem, lekko straciły tylko kolorek przy kroku. Użytkuje je pierwszy sezon i to dośc intensywnie, bo 2-3 w tygodniu (w trakcie sezonu, bo teraz odpoczywają) Chodziłem juz w nich na kolanach za bolkiem, nawet właziłem na drzewa, że o bieganiu nie wspomnę, wszak spinning to aktywna forma spędzania czasu z wędką icon_smile.gif
Serio, to nie sądziłem, że tyle wytrzymają, wbijające się gałęzie drzew są tym woderom nie straszne, dwa razy wchodziłem w ostre chaszcze za cennym woblerem.
Ciekawa też sprawa z tym sprayem silikonowym, juz mi się to gdzieś obiło o uszy - nawet gdzieś czytałem że ktoś wazeliną traktował gumę, sam nie wiem...

Nie wazeliną tylko GLICERYNĄ- wazelina jak każdy tłuszcz szkodzi wszystkim gumom i podobnym.

#25 MsT

MsT

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 28 December 2009 - 11:51 PM

dobrze jest je zalozyc na jakis kij lub cos takiego , aby były caly czas rozprostowane

#26 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 29 December 2009 - 12:27 AM

Kurde, a ja wszystkie uszczelki w samochodzie wazelina smaruję icon_razz.gif

#27 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 06 January 2010 - 06:56 PM

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ pon, 21 gru 2009 - 10:15) Wyświetl post
A że zapytam o coś innego. Nie gumowce, a śpiochy oddychające. Posiada ktoś z Was? Jak radzicie sobie z ich konserwacją i przechowywaniem? No i z butami do brodzenia?

Pozdrawiam
Kamil

Pytaj smialo Kamilku

#28 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 06 January 2010 - 07:49 PM

CYTAT(tracjan @ śro, 06 sty 2010 - 19:56) Wyświetl post
Pytaj smialo Kamilku

icon_mrgreen.gif
No przecież zapytałem już icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#29 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 821 postów

Napisano 06 January 2010 - 11:32 PM

CYTAT(PasiastyIrokez:) @ śro, 06 sty 2010 - 20:49) Wyświetl post
icon_mrgreen.gif
No przecież zapytałem już icon_biggrin.gif

Pytaj, pytaj. icon_wink.gif
Pozdrawiam i zapraszam na PIKEFINDER

#30 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów

Napisano 06 January 2010 - 11:40 PM

Zadałem już 3 pytania i nadal bez odpowiedzi icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:

#31 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 07 January 2010 - 05:57 PM

A teraz juz calkiem na powaznie.
Po pierwsze po kazdym uzyciu jeszcze na lowisku nalezy usunac mul i pozostalosci organiczne, ze szczegolnym uwzglednieniem podeszwy. Juz w domowych warunkach wodery nalezy umyc pod biezaca woda w o temperaturze minimum 40 st. C.
Nastepnie w temperaturze pokojowej nalezy wysuszyc sprzet.
Powyzszy zabieg oprocz doraznej ochrony sprzetu ma za zadanie ochronic lowiska przed przenoszeniem przez ns tzw. ANS- a wiec silnie inwazyjnych obcych organizmow pomiedzy lowiskami.

Kilka razy w sezonie pod prysznicem nalezy zmyc brud pod silnym strumieniem wody z dodatkiem delikatnego mydla i miekkiej gabki. Suszenie jak w pierwszym przypadku.

Wszelkie "specjalistyczne" srodki chemiczne nie sa rekomendowane przez wiodacych producentow jako zbedne i trujace dla srodowiska.

Mam nadzieje, ze obu Panow z Wlabrzycha zadowolilem icon_wink.gif

pozdrawiam

#32 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 821 postów

Napisano 21 January 2010 - 09:01 PM

CYTAT(tracjan @ czw, 07 sty 2010 - 18:57) Wyświetl post
...
Mam nadzieje, ze obu Panow z Wlabrzycha zadowolilem icon_wink.gif
pozdrawiam

Jak zawsze icon_wink.gif
Szczególnie, te... przenoszenie silnie inwazyjnych obcych organizmów pomiędzy "łowiskami" (z czymś innym mi się skojarzyło - przepraszam icon_redface.gif )
A prysznic w woderach, czemu nie... (i tak jestem totalnym idiotą w oczach mojej żony jeśli chodzi o wędkarstwo i okolice icon_wink.gif )

Sorry za te żarty - oczywiście jest to czysta biologiczna prawda, z którą zresztą można dyskutować. Bo np. ptaki migrują na znaczne odległości i nie biorą zawsze prysznica przed wylotem. Po drugie, w Polsce, woda z prysznica z silnie inwazyjnymi obcymi organizmami wpłynie rzeką prosto do jakiegoś zbiornika...
Co do konserwacji, to ma sens.

#33 koper

koper

Wędkarz

• Members
  • 52 postów

Napisano 21 January 2010 - 09:42 PM

Witam mam pytanko. Używa któryś z Panów woderów z OP1? Wydają mi się tańszą alternatywą do jakiś innych woderów ponieważ teoretycznie są stworzone do ochrony przed jakimiś chemikaliami itp to chyba powinny dać rade w wodzie. Proszę o opinie.

Pozdrawiam
Dawid

#34 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 21 January 2010 - 11:57 PM

CYTAT(terminator @ czw, 21 sty 2010 - 21:01) Wyświetl post
Sorry za te żarty - oczywiście jest to czysta biologiczna prawda, z którą zresztą można dyskutować. Bo np. ptaki migrują na znaczne odległości i nie biorą zawsze prysznica przed wylotem. Po drugie, w Polsce, woda z prysznica z silnie inwazyjnymi obcymi organizmami wpłynie rzeką prosto do jakiegoś zbiornika...
Co do konserwacji, to ma sens.

A widzisz Arku, sprobuj w stanach wejsc w upapranych woderach do rzeki - od razu wesprzesz wladze stanowe odpowiednia kwota icon_wink.gif .

Jeden z kolegow z forum jest w trakcie zakupu lodzi- ma prawo do postawienia lodzi na jednym jeziorze, po wczesniejszym zaimpregnowaniu jej przez odpowednie sluzby, zakaz dotyczy rowniez uzywania silnika elektrycznego- a przyczyna sa wspomniane inwazyjne obce organizmy.

A skad to sie wzielo?? Plaga chorob przenoszonych przez brac wedkarska kilkanascie lat temu zmusila wladze chociazby stanu NY do takich radykalnych krokow. Co wiecej, dostajac kilka dni temu najnowsza gazete Orvisa na drugiej stronie dostaje obszerny artykul na ten temat- dotyczacy lowisk USA i Kanady.

Mozna sie z tego smiac, ale prawda jest taka, ze to Oni maja super lowiska a nie My, byc moze dlatego, ze do takich-wydawaloby sie smiesznych- rzeczy przywiazuja taka wage.

pozdrawiam

#35 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 22 January 2010 - 12:01 AM

Jeśli chcesz połowić, kup sobie normalne wodery, choćby wspomniane wyżej lemingo, op1 nie sa przystosowane do brodzenia i będziesz w nich wygladał jak UFO icon_smile.gif dołożysz do lemingo 40 zł i nie będziesz Boga obrażał na łowisku, czego z OP1 nie unikniesz.

#36 Arek Pawlak

Arek Pawlak

Weteran

• Members
  • 821 postów

Napisano 22 January 2010 - 10:08 AM

CYTAT(tracjan @ pią, 22 sty 2010 - 00:57) Wyświetl post
A widzisz Arku, sprobuj w stanach wejsc w upapranych woderach do rzeki - od razu wesprzesz wladze stanowe odpowiednia kwota icon_wink.gif .

Jeden z kolegow z forum jest w trakcie zakupu lodzi- ma prawo do postawienia lodzi na jednym jeziorze, po wczesniejszym zaimpregnowaniu jej przez odpowednie sluzby, zakaz dotyczy rowniez uzywania silnika elektrycznego- a przyczyna sa wspomniane inwazyjne obce organizmy.

A skad to sie wzielo?? Plaga chorob przenoszonych przez brac wedkarska kilkanascie lat temu zmusila wladze chociazby stanu NY do takich radykalnych krokow. Co wiecej, dostajac kilka dni temu najnowsza gazete Orvisa na drugiej stronie dostaje obszerny artykul na ten temat- dotyczacy lowisk USA i Kanady.

Mozna sie z tego smiac, ale prawda jest taka, ze to Oni maja super lowiska a nie My, byc moze dlatego, ze do takich-wydawaloby sie smiesznych- rzeczy przywiazuja taka wage.

pozdrawiam

Bo tworzą prawo i je egzekwują... a u nas. Szkoda klawiatury...

#37 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 22 January 2010 - 06:52 PM

CYTAT(terminator @ pią, 22 sty 2010 - 10:08) Wyświetl post
Bo tworzą prawo i je egzekwują... a u nas. Szkoda klawiatury...

Dopoki sami wedkarze nie zmienia mentalnosci i beda tolerowac klusownictwo, niszczenie srodowiska, nawet najlepsze prawo niczego nie zmieni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll:
@  mikeus : (26 August 2015 - 06:41 AM) fajna ta nowa stronka
@  wolfik : (25 August 2015 - 11:34 AM) test