IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bolonka?problem Z Kupnem
tom-MT
post sob, 23 maj 2009 - 19:24
Post #1

Początkujący
Grupa: Members
Nr użytkownika: 24,407

Witam
Od trzech dni poszykuje w internecie wszelkich informacji na temat bolonek
(w cenie do 220 zł) ale nie znalazłem zbyt wiele a jeśli już to były to dość skromne wypowiedzi i pisane dość dawno.

Nigdy nie łowiłem bolonką więc nie za bardzo orientuję się czy np. różnica wagi 50-100g na
wędce jest bardzo odczuwalna?.W Rzeszowie nie znalazłem nic ciekawego w tej cenie(była jedna ale strasznie ciężka) więc jestem zmuszony kupić przez internet .Na zdięciach nie widać zbyt wiele więc liczę na waszą pomoc. Wędki które wybrałem:(6m)
Mikado Gryphon Bolognese,
Mikado T-Rex Bolognese
Mikado Fishfinder Bolognese
Mikado Vanadium Bolognese
MISTRALL Lexus Bolognese
Chyba że coś z firmy York?
Jestem otwarty na inne propozycje.Będę chciał nią łowić na Wisłoku.Zależy mi na sztywnej wędce,i niby przy każdym z tych modeli tak pisze ale nie do końca wiem czego się spodziewać,a 200zł to dla mnie dość duża kwota i chciałbym dokonać dobrego wyboru.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
fluorocarbon
post czw, 28 maj 2009 - 01:19
Post #2

Początkujący
Nr użytkownika: 24,668

Witaj tom-MT icon_lol.gif
W przeważającej większości na stronach internetowych znajdziesz tylko krótki opis w/w bolonek,
jest to tzw. opis katalogowy i rzadko który sprzedawca zamieszcza cokolwiek więcej.
Nawet jeśli poprosisz o kilka słów recenzji,to przeważnie nic nie odpisują.
Też niedawno miałem taki sam problem jak Ty i pozwól że napiszę Ci kilka cennych wskazówek.
Metoda bolońska wywodzi się z Włoch i to oni na świecie są dominatorami w tego typu sprzęcie.
Jednak sprzęt tych firm (np.Trabucco),jest dość drogi.
Na naszym rynku nie brakuje odpowiedników za znacznie niższą cenę.
Ponieważ metoda bolońska wymaga ciągłego trzymania wędki w ręce,dlatego przy wyborze wędziska należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wagę.
Na długości kija 6m różnica w wadze 5-10 dkg jest bardzo odczuwalna,więc im lżejsza ,tym lepsza,co jednak często nie idzie w parze z wytrzymałością.
Najlepszym i sprawdzonym materiałem do produkcji tych wędek jest wysoko modułowy węgiel IMX9 dodatkowo wzbogacony oplotem z nici kevlarowej dla uzyskania większej wytrzymałości i sztywności co z kolei jest wykładnikiem ciężaru wyrzutowego.
Jeśli chcesz kupić sztywną bolonkę,to musisz zwrócić na to uwagę.
Ciężar wyrzutowy przeważnie wynosi 5-25,rzadko kiedy 30 gr.
Jest taka perełka,która jest ewenementem,bo ma to wszystko,co opisałem powyżej i dodatkowo ma jeszcze ciężar wyrzutowy aż 35 gr.
http://www.robal.pl/product_info.php?cPath...roducts_id=1049
Nie należę do słabeuszy,więc te kilka dkg jest dla mnie nieistotne,ale za to bolonka jest mocna i sztywna.
Gorąco Ci ja polecam- Mikado Vanadium Bolognese (cena do 200zł).
Pozdrawiam

Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post czw, 28 maj 2009 - 01:45
Post #3

Początkujący

Witaj.
Jeszcze tu masz aktualna aukcje na allegro:
http://www.allegro.pl/item647337485_mikado...e_600_35_g.html
powodzenia icon_wink.gif
Profile CardPM
+Quote Post
maverick
post czw, 28 maj 2009 - 12:28
Post #4

Weteran
Nr użytkownika: 4,145

Według mnie wędka ta ma przerażający ciężar jak na 6m. Przy metodzie bolońskiej każdy gram wedki jest odczuwalny. Musisz pamiętać że zwiększone c.w skutkuje zastosowaniem mocniejszego blanku a co za tym idzie i wagi wędziska.
Kolega fluorocarbon napisał że "więc im lżejsza ,tym lepsza,co jednak często nie idzie w parze z wytrzymałością"
Jest to dla mnie trochę dziwne stwierdzenie. Po przeczytaniu tego zdania odniosłem wrażenie że kolega holuje wszystkie ryby siłowo i w ogóle nie używa dobrodziejstwa jakim jest kołowrotek. Ja używam na wiśle bolonki o cw. do 15g co pozwala mi na ciągłe trzymanie jej w ręku i wyholowanie na niej leszcza 1,5kg nie stanowi zbyt dużego problemu. Główną kwestia jest dobre wyregulowanie hamulca kołowrotka. Oczywiście wyciągnięcie brzany na ten kij wymagało by nie lada wyczynu aczkolwiek jest to wykonalne. Ale gdy nastawiam się na branie brzany biorę kij sztywniejszy. Trzeba mierzyć siły na zamiary icon_biggrin.gif
Koledze tom-MT proponuje jednak poszukać dobrego sklepu wędkarskiego i nie kupować wędki w ciemno
Można się nieźle rozczarować

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
wędkoholik27
post czw, 28 maj 2009 - 20:20
Post #5

Wędkarz
Nr użytkownika: 7,487

http://www.allegro.pl/item640718757_bolonk...k_win_6_0m.html

Mam zaufanie do tej firmy icon_wink.gif moge polecić
Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post pią, 29 maj 2009 - 00:11
Post #6

Początkujący

CYTAT(maverick @ czw, 28 maj 2009 - 13:28) *
Według mnie wędka ta ma przerażający ciężar jak na 6m. Przy metodzie bolońskiej każdy gram wedki jest odczuwalny. Musisz pamiętać że zwiększone c.w skutkuje zastosowaniem mocniejszego blanku a co za tym idzie i wagi wędziska.
Kolega fluorocarbon napisał że "więc im lżejsza ,tym lepsza,co jednak często nie idzie w parze z wytrzymałością"
Jest to dla mnie trochę dziwne stwierdzenie. Po przeczytaniu tego zdania odniosłem wrażenie że kolega holuje wszystkie ryby siłowo i w ogóle nie używa dobrodziejstwa jakim jest kołowrotek. Ja używam na wiśle bolonki o cw. do 15g co pozwala mi na ciągłe trzymanie jej w ręku i wyholowanie na niej leszcza 1,5kg nie stanowi zbyt dużego problemu. Główną kwestia jest dobre wyregulowanie hamulca kołowrotka. Oczywiście wyciągnięcie brzany na ten kij wymagało by nie lada wyczynu aczkolwiek jest to wykonalne. Ale gdy nastawiam się na branie brzany biorę kij sztywniejszy. Trzeba mierzyć siły na zamiary icon_biggrin.gif
Koledze tom-MT proponuje jednak poszukać dobrego sklepu wędkarskiego i nie kupować wędki w ciemno
Można się nieźle rozczarować

Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post pią, 29 maj 2009 - 00:12
Post #7

Początkujący

Witam.
W przeważającej większości opisy zamieszczana w postach nie dotyczą tematu tam poruszanego.
Przykładem tego jest treść kol. MAVERICK , który nie dość, że pisze nie na temat, to jeszcze podważa moją metodę łowienia.
Być może w tym miejscu trzeba by było podważyć jego intelekt , ponieważ zupełnie mija się z tematem i odnosi dziwne wrazenia icon_mrgreen.gif
Treść postu dotyczy wyboru bolonki,a nie sposobu holowania ryby- kolego!
Dlatego zasadne jest tam stwierdzenie, że ciężar wyrzutowy jest wykładnikiem wytrzymałości i sztywności wędki-bolonki.
Im większy ciężar wyrzutowy , tym logiczniejsze jest to , że bolonka jest mocniejsza, a przez to sztywniejsza.
Może kol.znawca Maverick wskaże bolonkę , która będzie miała ciężar wyrzutowy 35 gr i będzie ważyła mniej niż
np: 350 gr , bo o takiej bolonce jeszcze nie słyszałem? icon_rolleyes.gif
Ostatnio w Norwegii dość popularna staje się technika odległościowa wykonywana nie za pomocą tradycyjnych matchówek , lecz właśnie bolonek.
I w tym przypadku odpowiednio duży ciężar wyrzutowy jest jak najbardziej wskazany.
Warto więc w takim przypadku mieć dobrą , mocną i uniwersalną bolonkę.
Pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
maverick
post pią, 29 maj 2009 - 01:23
Post #8

Weteran
Nr użytkownika: 4,145

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/da...p991-k5168.html
http://tanie-wedkowanie.abc24.pl/default.a...4309#top_sklepu
http://www.naryby.com.pl/?productId=1582&idCat=188
C.w jest przeważnie do 30g.
Chodzi mi o to że kompletnemu laikowi proponujesz wędkę która jest wg. mnie ciężka. No nie wiem jak ty ale ja łapałem bolonką w podobnej masie i po kilku godzinach ręka mi "siadała". Możesz na to odpowiedzieć że mam za małą siłę w rękach.
Wybór wędki należy do kupującego ale ja wole dłużej pozbierać kaske i kupić wędkę która daje komfort łowienia. Dla mnie głównym wyznacznikiem komfortu łowienia jest masa wędki którą trzymam cały czas w ręce.
Jeśli chcesz podważyć mój intelekt to bardzo proszę pisz na priv bo nie ma potrzeby zaśmiecania tematu.
Ja jestem bardzo otwarty na twórcza krytykę
Pozdrawiam

--------------------

Profile CardPM
+Quote Post
jurek1125
post pią, 29 maj 2009 - 13:19
Post #9

Wędkarz
Nr użytkownika: 24,473

CYTAT(tom-MT @ sob, 23 maj 2009 - 20:24) *
Witam
Od trzech dni poszykuje w internecie wszelkich informacji na temat bolonek
(w cenie do 220 zł) ale nie znalazłem zbyt wiele a jeśli już to były to dość skromne wypowiedzi i pisane dość dawno.

Nigdy nie łowiłem bolonką więc nie za bardzo orientuję się czy np. różnica wagi 50-100g na
wędce jest bardzo odczuwalna?.W Rzeszowie nie znalazłem nic ciekawego w tej cenie(była jedna ale strasznie ciężka) więc jestem zmuszony kupić przez internet .Na zdięciach nie widać zbyt wiele więc liczę na waszą pomoc. Wędki które wybrałem:(6m)
Mikado Gryphon Bolognese,
Mikado T-Rex Bolognese
Mikado Fishfinder Bolognese
Mikado Vanadium Bolognese
MISTRALL Lexus Bolognese
Chyba że coś z firmy York?
Jestem otwarty na inne propozycje.Będę chciał nią łowić na Wisłoku.Zależy mi na sztywnej wędce,i niby przy każdym z tych modeli tak pisze ale nie do końca wiem czego się spodziewać,a 200zł to dla mnie dość duża kwota i chciałbym dokonać dobrego wyboru.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Profile CardPM
+Quote Post
jurek1125
post pią, 29 maj 2009 - 13:35
Post #10

Wędkarz
Nr użytkownika: 24,473

co mogę napisać na temat bolonki to tylko tyle że w bolonce najważniejsza jest jej waga i jej praca . praca musi być stabilna to znaczy że nie morze być tak że wędka po rozchwianiu dalej się buja ,,,,,tylko zaraz wraca i jest nieruchoma tak na marginesie posiadam od 2 lat bolonkĘ MIKADO LEXSUS 6-METRÓW I JEST EM Z NIEJ ZADOWOLONY
Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post sob, 30 maj 2009 - 00:21
Post #11

Początkujący

Witam.
A Ty kol.Maverick proponujesz temu laikowi udać się do sklepu wędkarskiego i.....zdać się na......sprzedawcę?
Nigdy bym tak nie zrobił - dlaczego?.
Powód jest banalnie prosty.
Sprzedawcy sklepów wędkarskich w przeważającej większości znają się tylko na sprzęcie z teorii wyczytanej z katalogów , w których jest bardzo dużo błędów.
Poza tym , w nich każdy siebie chwali.
Dane do katalogów wpisywane są w pośpiechu i mijają się z prawdą.
Dla przykładu poniżej link, gdzie tak znana firma jak DAIWA w swojej najnowszej serii teleskopów-bolonek dopuszcza się tak znaczących przekłamań:
http://www.daiwa.de/dw/de/produkte_1/teles...ducts-model.htm
Jak może być tak niewielka różnica wagowa poszczególnych długości wędek?
Prawda jest taka,że 4m. waży=250 gr , a 6m. aż = 600 gr!!!
Doświadczyłem to na własnej skórze icon_biggrin.gif
Reasumując wypada nam jedynie polecić koledze tom-MT udać się do sklepu wędkarskiego , gdzie jest bardzo duży wybór bolonek , wziąć każdy kij z osobna do ręki i zwracając uwagę na jego ciężar wyrzutowy , akcję i wagę , wybrać taki , który najbardziej przypadnie mu do gustu.
Wtedy przynajmniej nie będzie niczego żałował.
Pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
SnakeDoc
post pon, 01 cze 2009 - 04:34
Post #12

Początkujący
Nr użytkownika: 24,797

CYTAT(fluorocarbon @ sob, 30 maj 2009 - 01:21) *
Witam.
A Ty kol.Maverick proponujesz temu laikowi udać się do sklepu wędkarskiego i.....zdać się na......sprzedawcę?
Nigdy bym tak nie zrobił - dlaczego?.
Powód jest banalnie prosty.
Sprzedawcy sklepów wędkarskich w przeważającej większości znają się tylko na sprzęcie z teorii wyczytanej z katalogów , w których jest bardzo dużo błędów.
Poza tym , w nich każdy siebie chwali.
Dane do katalogów wpisywane są w pośpiechu i mijają się z prawdą.
Dla przykładu poniżej link, gdzie tak znana firma jak DAIWA w swojej najnowszej serii teleskopów-bolonek dopuszcza się tak znaczących przekłamań:
http://www.daiwa.de/dw/de/produkte_1/teles...ducts-model.htm
Jak może być tak niewielka różnica wagowa poszczególnych długości wędek?
Prawda jest taka,że 4m. waży=250 gr , a 6m. aż = 600 gr!!!
Doświadczyłem to na własnej skórze icon_biggrin.gif
Reasumując wypada nam jedynie polecić koledze tom-MT udać się do sklepu wędkarskiego , gdzie jest bardzo duży wybór bolonek , wziąć każdy kij z osobna do ręki i zwracając uwagę na jego ciężar wyrzutowy , akcję i wagę , wybrać taki , który najbardziej przypadnie mu do gustu.
Wtedy przynajmniej nie będzie niczego żałował.
Pozdrawiam.

Witam. Mam taki sam problem co kolega, poszukuję bolonko w granicach 200 zł. Wiem, że za tą cenę nie mogę oczekiwać cudów, ale poradźcie coś, napewno macie większe doświadczenie...icon_smile.gif Moją uwagę zwróciła wędka Mikado Archer http://allegro.pl/item648954045_mikado_arc...00_weglowy.html , oraz Trabucco, w której za taką niską cenę dziwi mnie jej waga: http://allegro.pl/item641636523_trabucco_b...00_haczyki.html . Myślałem jeszcze nad Mikado T-rex ale taką ma mój kolega i jest, że to tak nazwę "straszny bat" ;P. Proszę o odpowiedź, pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
xander_18
post śro, 08 lip 2009 - 14:10
Post #13

Weteran
Nr użytkownika: 9,890

Witam

Chcę kupić sobie BOLONKĘ, ale nie wiem którą wybrać:

http://allegro.pl/item676225341_bolonka_tr...k_win_6_0m.html

http://allegro.pl/item671703910_mikado_wed...600_nowosc.html

prosze o pomoc, oraz dlaczegą tą i nie tą drugą.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Połamania
Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post czw, 09 lip 2009 - 01:24
Post #14

Początkujący

Witaj Xander_18
Do łapania ryb cięższymi zestawami używaj teleskopów o dużym ciężarze wyrzutowym,natomiast jeśli chodzi o łowienie metodą bolońską,to czytaj powyższe posty,w których pisze,że bolonka powinna być jak najlżejsza ze względu na długie "pielgrzymowanie"z wędką w ręku.
W/g mnie ani jedna,ani druga bolonka wskazana przez Ciebie nie jest dobra ponieważ ważą grubo ponad 400 gr.
Co więc mogę Ci polecić za rozsądną cenę?
Oczywiście hit amerykańskiej firmy GLOBE - super bolonkę za bardzo tanie pieniądze.
Bolonka sprawdzona,akcja szczytowa,c.w 30gr,bardzo lekka=298 gr,sztywna,bezkonkurencyjna w swojej klasie cena-jakość.
http://allegro.pl/item679306964_weglowy_ne...waga_298gr.html
Godna polecenia.
Pozdrawiam.

Profile CardPM
+Quote Post
Adi2050
post czw, 09 lip 2009 - 09:02
Post #15

Weteran
Nr użytkownika: 7,781

W tej cenie bardzo dobrym wyborem będzie Konger Arcus. Przy długości 6m i c.w. 10-30gr. waży tylko 289gr.
Mój kolega posiada tą bolonkę i ją chwali, sam też na nią łowiłem i byłem bardzo zdiwiony jej wagą, a pod rybą pracuje bardzo ładnie. icon_biggrin.gif
Ten post edytował Adi2050 czw, 09 lip 2009 - 09:03
Profile CardPM
+Quote Post
xander_18
post czw, 09 lip 2009 - 14:37
Post #16

Weteran
Nr użytkownika: 9,890

Bardzo dziekuję za radę, chyba zdecyduję się na tą co pisał kolega "fluorocarbon" jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam i połamania
Profile CardPM
+Quote Post
fluorocarbon
post sob, 11 lip 2009 - 00:34
Post #17

Początkujący

Witam serdecznie.
Węglowa bolonka New Hunter Firmy Globe jest zdecydowanym liderem w swojej klasie.
Jeśli jednak ktoś z Was poszukuje innej dobrej i niskobudżetowej bolonki , to również godna uwagi jest nowość firmy KONGER :
Konger Arcus Bolognese 600/30 :
http://www.e-sklepzoo.com/Bolonki-Konger-W..._30-1302pw.html
w cenie - 148,84.!
Ma bardzo ładny futurystyczny design , szczytową akcję , ciężar wyrzutowy do 30 gr i waży w/g producenta 289 gr.
(faktycznie na moją prośbę została zważona i sprawdzona prze bardzo miłego Pana z internetowego sklepu zoologiczno-wędkarskiego
i waży dokładnie 308 gr)
W porównaniu z Mikado Ultraviolet Bolonese prócz wagi (240 gr - podaje producent) niczym innym nie odbiega ,
a ma większy ciężar wyrzutowy i kosztuje grubo ponad połowę taniej!
Niedowiarkom proponuję kontakt z internetowym sklepem zoologiczno-wędkarskim tel.- 60639972 , mail - sklep@e-sklepzoo.com
lub gg - 7323291
Pozdrawiam.
Profile CardPM
+Quote Post
Skubi
post sob, 20 lut 2010 - 17:17
Post #18

Wędkarz
Nr użytkownika: 6,451

Witam! Nie chciałem zakładać nowego tematu z problemem kupna bolonki... a więc czy ktoś może sie wypowiedzieć na temat York Safari Bolognese 5m (120zł)... mam już feederka z serii Safari i jestem z niego bardzo zadowolony... A może jest lepsze wędzicho w tej cenie... Proszę o pomoc.
Dane Yorka
- długość 5m
- waga 244g
- ciężar wyrzutu 5-20g
- ilość sekcji
Profile CardPM
+Quote Post
Rafaelo25
post pią, 26 lut 2010 - 20:20
Post #19

Początkujący
Nr użytkownika: 36,382

Witam
Zakupiłem na allegro bolonke konger arcus 6m 30g
niepokoi mnie jedna rzecz , mianowicie zwruciłem uwage że wszystkie segmenty wędki (oprocz pierszego ze ze stopką na kołowrotek) są jakby chropowate .
Czy to normalne w tym kiju czy dostalem jakis bubel
proszę was o odpowiedz bo bardzo mnie to nurtuje
Profile CardPM
+Quote Post
porcelan
post pon, 01 mar 2010 - 16:53
Post #20

Wędkarz
Nr użytkownika: 29,897

CYTAT(Rafaelo25 @ pią, 26 lut 2010 - 22:20) *
Witam
Zakupiłem na allegro bolonke konger arcus 6m 30g
niepokoi mnie jedna rzecz , mianowicie zwruciłem uwage że wszystkie segmenty wędki (oprocz pierszego ze ze stopką na kołowrotek) są jakby chropowate .
Czy to normalne w tym kiju czy dostalem jakis bubel
proszę was o odpowiedz bo bardzo mnie to nurtuje

Możliwe że tylko pierwszy segment jest polakierowany środkiem zabezpieczającym przed uszkodzeniami mechanicznymi, a reszta nie, stąd ta różnica. Ale dla pewności proponowałbym zajść do sklepu gdzie mają takowe modele i zobaczyć czy w innych też tak jest, albo czekać aż ktoś z forumowiczów kupi i zda relację icon_wink.gif.
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia

2 Stron V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 16 wrzesień 2014 - 18:27

informacje o cookies