Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Świecące Pilkery.

63 odpowiedzi w tym temacie

#1 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 08 March 2009 - 03:36 PM

Wpadłem na pomysł żeby na pilkery nakleić paski z taśmy fluorescencyjnej.Wybrałem do tego bory ze względu na ich gładkość i spłaszczony kształt. Po krótkim naświetleniu w ciemnej łazience dają wyrażne łuny w wannie. 15 marca jadę na dorsza kutrem Nikola z Kołobrzegu to zobaczę icon_eek.gif icon_eek.gif czy taki dającą poświatę pilker będzie skutecznie wabił ryby.Na forum nic nie znalazłem na ten temat więc nie wiem czego się spodziewać ale jestem pełen nadziei.Co o tym sądzicie ?

#2 grzesnorway

grzesnorway

Wędkarz

• Members
  • 25 postów

Napisano 08 March 2009 - 08:15 PM

CYTAT(mariuchap @ nie, 08 mar 2009 - 16:36) Wyświetl post
Wpadłem na pomysł żeby na pilkery nakleić paski z taśmy fluorescencyjnej.Wybrałem do tego bory ze względu na ich gładkość i spłaszczony kształt. Po krótkim naświetleniu w ciemnej łazience dają wyrażne łuny w wannie. 15 marca jadę na dorsza kutrem Nikola z Kołobrzegu to zobaczę icon_eek.gif icon_eek.gif czy taki dającą poświatę pilker będzie skutecznie wabił ryby.Na forum nic nie znalazłem na ten temat więc nie wiem czego się spodziewać ale jestem pełen nadziei.Co o tym sądzicie ?

witam
wiem ze sa takie pilkery ale jaki efekt?nie mam pojecia tez szukalem w necie cos na ten temat czy sa bardziej lowne .....ale bez wiekszego efektu pozdro

#3 mirek22

mirek22

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 08 March 2009 - 09:32 PM

Ja do parasolek własnej roboty w górną część wkładam świetlika .Łowiąc na głębokich łowiskach mogę stwierdzić że efekty są . Na wyjazd pod koniec marca szykuję podobny patent z przywieszkami.Zobaczymy czy będą gryzły. icon_wink.gif

#4 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1480 postów

Napisano 09 March 2009 - 09:23 AM

CYTAT(mariuchap @ nie, 08 mar 2009 - 18:36) Wyświetl post

Fluorescencyjne to znaczy takie, które mocno odbijają światło.
To o czym mówisz to paski FOSFORYZUJĄCE. Nie ma sensu się bawić w takie robótki ręczne jeśli masz możliwość kupienia gotowego pilkera pomalowanego farba fosforyzującą.
Co do samej skuteczności to nie słyszałem, żeby ktokolwiek ją stwierdził.
Вода это колыбель разумной жизни.

#5 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 09 March 2009 - 11:23 AM

CYTAT(wahlul @ pon, 09 mar 2009 - 12:23) Wyświetl post
Fluorescencyjne to znaczy takie, które mocno odbijają światło.
To o czym mówisz to paski FOSFORYZUJĄCE. Nie ma sensu się bawić w takie robótki ręczne jeśli masz możliwość kupienia gotowego pilkera pomalowanego farba fosforyzującą.
Co do samej skuteczności to nie słyszałem, żeby ktokolwiek ją stwierdził.

fluorescencja to emitowanie światła własnego,tak samo jak fosforescencja.

#6 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1480 postów

Napisano 09 March 2009 - 12:28 PM

CYTAT(mariuchap @ pon, 09 mar 2009 - 14:23) Wyświetl post
fluorescencja to emitowanie światła własnego,tak samo jak fosforescencja.

Nie tak samo. Fluorescencja to emitowanie światła własnego podczas pobudzenia innym światłem i zanik emisji w bardzo krótkim czasie po zaprzestaniu pobudzania.
W praktyce to co jest fluorescencyjne świeci jaskrawo do momentu kiedy samo jest oświetlane powodując efekt mocnego jaskrawego odbicia światła.

Odnosząc do tematu: Fluorescencyjne będzie bezużyteczne chyba, że zamiast przywieszki powiesisz latarkę skierowaną na pilker icon_biggrin.gif

#7 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 09 March 2009 - 01:39 PM

CYTAT(wahlul @ pon, 09 mar 2009 - 15:28) Wyświetl post
Nie tak samo. Fluorescencja to emitowanie światła własnego podczas pobudzenia innym światłem i zanik emisji w bardzo krótkim czasie po zaprzestaniu pobudzania.
W praktyce to co jest fluorescencyjne świeci jaskrawo do momentu kiedy samo jest oświetlane powodując efekt mocnego jaskrawego odbicia światła.

Odnosząc do tematu: Fluorescencyjne będzie bezużyteczne chyba, że zamiast przywieszki powiesisz latarkę skierowaną na pilker icon_biggrin.gif

Sprawdziłem w necie i rzeczywiście masz racje-człowiek uczy się całe życie. A odnośnie moich pilkerów paski są fosforyzujące bo świeciły całą noc.Piszesz że efektu za wielkiego to nie da?

#8 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1480 postów

Napisano 09 March 2009 - 02:04 PM

Wiesz.... gdzieś tam, ktoś tam, coś tam słyszał.....
Opowieści dziwnej treści o sukcesach, które równie dobrze mogły byś przypadkiem.
Znam natomiast sporo osób łowiących wyczynowo, jak i takich które po prostu dużo łowią amatorsko. Nie ma wśród nich osoby, która używa "świecidełek". Zaznaczę, że większość na pewno próbowała.
Najlepiej kup sobie albo zrób jednego fosforyzującego pilkera i sam przetestuj zanim rozpoczniesz seryjną produkcję.

#9 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 09 March 2009 - 04:24 PM

CYTAT(wahlul @ pon, 09 mar 2009 - 14:04) Wyświetl post
Wiesz.... gdzieś tam, ktoś tam, coś tam słyszał.....
Opowieści dziwnej treści o sukcesach, które równie dobrze mogły byś przypadkiem.
Znam natomiast sporo osób łowiących wyczynowo, jak i takich które po prostu dużo łowią amatorsko. Nie ma wśród nich osoby, która używa "świecidełek". Zaznaczę, że większość na pewno próbowała.
Najlepiej kup sobie albo zrób jednego fosforyzującego pilkera i sam przetestuj zanim rozpoczniesz seryjną produkcję.

na rynku amerykankim jest dosc duzo tego typu przynet-slon/slodowodnych (cokolwiek to znaczy)uzywalem i nie zauwazylem znaczacej poprawy w atakach drapieznikow. Z kolei co zauwazylem---ryby rzeczywiscie sa wabione przez swiatlo, ale generalnie plyna za przyneta jednak nie atakuja jej.

Poza tym, moje zdanie jest takie, gdyby rzeczywiscie odblask/dioda wabilaby w znaczacy sposob dzisiaj 99% przynet byloby w nie zaopatrzone.

#10 slaughter

slaughter

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 09 March 2009 - 08:27 PM

CYTAT(tracjan @ pon, 09 mar 2009 - 19:24) Wyświetl post
na rynku amerykankim jest dosc duzo tego typu przynet-slon/slodowodnych (cokolwiek to znaczy)uzywalem i nie zauwazylem znaczacej poprawy w atakach drapieznikow. Z kolei co zauwazylem---ryby rzeczywiscie sa wabione przez swiatlo, ale generalnie plyna za przyneta jednak nie atakuja jej.

Poza tym, moje zdanie jest takie, gdyby rzeczywiscie odblask/dioda wabilaby w znaczacy sposob dzisiaj 99% przynet byloby w nie zaopatrzone.

Witam !
na rynku amerykańskim są zarówno pilkery jak i woblery zaopatrzone w diody ale laser
99 % - zgoda pod warunkiem żeby nie były chronione patentami a jest ich łącznie 5 a razem z moim 6 na świecie od Francji do Japonii
Czy są skuteczne - odwiedź moja stronę
a największą frajdę mam bo mój slaughter jako jedyny na świecie ma trzy diody i schodzi na 100 m
za 2 tygodnie wprowadzam na rynek model czarny i będzie schodził na 150 m
pozdrawiam

#11 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1480 postów

Napisano 09 March 2009 - 09:10 PM

Dobra:
Już się zareklamowałeś???
Można już kontynuować rozmowę???

#12 corigator

corigator

Weteran

• Members
  • 106 postów

Napisano 09 March 2009 - 09:37 PM

CYTAT(mariuchap @ nie, 08 mar 2009 - 18:36) Wyświetl post

Na rynku od dawna dostępne są pilkery FLUO. Czy są one skuteczniejsze od normalnych, wątpię. Sam nie zauważyłem róznicy, ani podczas łowienia w Bałtyku ani w Norwegii. Dla chcących eksperymentować z diodami mogę polecić nowość, którą wypuściła DEGA - nazywa się to flashlight, umieszcza się to przed pilkerem i przez 100 godzin emituje pulsujace światło.

#13 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 09 March 2009 - 10:30 PM

CYTAT(slaughter @ pon, 09 mar 2009 - 20:27) Wyświetl post
Witam !
na rynku amerykańskim są zarówno pilkery jak i woblery zaopatrzone w diody ale laser
99 % - zgoda pod warunkiem żeby nie były chronione patentami a jest ich łącznie 5 a razem z moim 6 na świecie od Francji do Japonii
Czy są skuteczne - odwiedź moja stronę
a największą frajdę mam bo mój slaughter jako jedyny na świecie ma trzy diody i schodzi na 100 m
za 2 tygodnie wprowadzam na rynek model czarny i będzie schodził na 150 m
pozdrawiam

W takim razie mam pytanie jak wygladaja w tym przypadku tzw. zastrzezenia patentowe , ktore sa przeslankami zakresu przedmiotowego patentu i w tej mierze podlegaja ochronie cywilno-prawnej????
Pytam, gdyz odejscie od powyzszych zastrzezen w tym przypadku ksztaltu, materialu, powloki, itp. powoduje iz ochrona prawna nie obejmuje podmiotu i staje sie on skladnikiem tzw. domeny publicznej. A mowiac prosciej odejscie od ksztaltu woblera/pilkera czy tez umieszczenie diody/lasera w innym miejscu, itp. wyklucza roszczenia z tytulu ochrony prawnej.

Konkludujac w tej konkretnie materii ochrona prawna wynikajaca z tzw. zastrzezen patentowych nie ma racji bytu i prosze uwierzyc mi na slowo, iz jest wiecej niz 6 producentow tego rodzaju przynet na swiecie, czego niech beda przykladem wczorajsze targi wedkarskie w Suffern (NY), na ktorych kilku z wystawcow je prezentowalo.

pozdrawiam

#14 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 10 March 2009 - 10:58 PM

Świecące pilkery to żadna nowość, a co do pasków fosforofych czy tam fosforyzujących to jest ich cała masa na pilkerach, bardzo sporo modeli NORMARKa jest pokryte taką farbą, blu fox wypuszcza również pilkery z paskami.
I światełka z diód również icon_smile.gif
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#15 mariuchap

mariuchap

Weteran

• Members
  • 202 postów

Napisano 10 March 2009 - 11:05 PM

CYTAT(pacokrak @ śro, 11 mar 2009 - 01:58) Wyświetl post
Świecące pilkery to żadna nowość, a co do pasków fosforofych czy tam fosforyzujących to jest ich cała masa na pilkerach, bardzo sporo modeli NORMARKa jest pokryte taką farbą, blu fox wypuszcza również pilkery z paskami.
I światełka z diód również icon_smile.gif

Nie wiesz czy są skuteczne?

#16 pacokrak

pacokrak

Weteran

• Members
  • 186 postów

Napisano 11 March 2009 - 07:44 AM

CYTAT(mariuchap @ śro, 11 mar 2009 - 02:05) Wyświetl post
Nie wiesz czy są skuteczne?

nie wiem jakoś nad tym nie myślałem. Niektóre ryby są ciekawskie więc może i jest to skuteczne, widziałem kilka razy w sklepie takie cuda ale jakoś nie miaem przekonania, zresztą jakby było tak bardzo skuteczne myślę, że sklepy tutaj były by zawalone takim towarem
OKUMA SPECTOR ST-65AS
SHIMANO AX SURF 425 BX-G

#17 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1480 postów

Napisano 11 March 2009 - 11:16 AM

A ja w ramach eksperymentu pozakładam fosforyzujące chwościki na kotwiczki.
A niech stracę. Łowił będę dwa dni to będzie czas na eksperymenty.

#18 slaughter

slaughter

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 12 March 2009 - 12:21 PM

CYTAT(tracjan @ wto, 10 mar 2009 - 01:30) Wyświetl post
W takim razie mam pytanie jak wygladaja w tym przypadku tzw. zastrzezenia patentowe , ktore sa przeslankami zakresu przedmiotowego patentu i w tej mierze podlegaja ochronie cywilno-prawnej????
Pytam, gdyz odejscie od powyzszych zastrzezen w tym przypadku ksztaltu, materialu, powloki, itp. powoduje iz ochrona prawna nie obejmuje podmiotu i staje sie on skladnikiem tzw. domeny publicznej. A mowiac prosciej odejscie od ksztaltu woblera/pilkera czy tez umieszczenie diody/lasera w innym miejscu, itp. wyklucza roszczenia z tytulu ochrony prawnej.

Konkludujac w tej konkretnie materii ochrona prawna wynikajaca z tzw. zastrzezen patentowych nie ma racji bytu i prosze uwierzyc mi na slowo, iz jest wiecej niz 6 producentow tego rodzaju przynet na swiecie, czego niech beda przykladem wczorajsze targi wedkarskie w Suffern (NY), na ktorych kilku z wystawcow je prezentowalo.
pozdrawiam

proszę odróżnić patent od wzoru użytkowego bo to dwie różne kwestie choć ochrona prawna jest taka sama
jest sześć zastrzeżen patentowych a nie producentów
pozdrawiam

#19 slaughter

slaughter

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 12 March 2009 - 12:23 PM

CYTAT(wahlul @ wto, 10 mar 2009 - 00:10) Wyświetl post
Dobra:
Już się zareklamowałeś???
Można już kontynuować rozmowę???

nie za bardzo mam czas na pogawędki ale chętnie odpowiem na jakieś pytania

#20 tracjan

tracjan

Szajbus

• Members
  • 3252 postów

Napisano 12 March 2009 - 04:15 PM

CYTAT(slaughter @ czw, 12 mar 2009 - 12:21) Wyświetl post
proszę odróżnić patent od wzoru użytkowego bo to dwie różne kwestie choć ochrona prawna jest taka sama
jest sześć zastrzeżen patentowych a nie producentów
pozdrawiam

Ja doskonale rozrozniam patent od wzoru uzytkowego, czy racjonalizatorskiego, dlatego pytam o zastrzezenia patentowe, ktore sa przeslanka wydania patentu!!!. Dodatkowo napisales iz, na swiecie wystepuje 6 zastrzezen patentowych- tego juz zupelnie nie rozumiem- zastrzezenie patentowe jest integralnym skladnikiem patentu, i mozna powiedzez ze warunkiem sine qua non wydania jego. Zazwyczaj przy jednym patencie wystepuje kilkadzisiat-kilkaset zastrzezen a ty teraz piszesz, ze jest ich 6 (zastrzezan)???- jak to ujales od Francji po Japonie- czyli mam rozumiec ze 6 roznych osob/pracowni/laboratoriow pracowalo nad jednym patentem w roznych dziediznach i kazda czastkowa jest zastrzezeniem patentowym??? a calosc patentem (!!??)- z calym szacunkiem ale to sie nie trzyma kupy.

serdecznie pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)