IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Zaneta Na Ploc, jaka zaneta najlepsza na ploc podkoniec kwietnia
Wojtek_Płoć.96
post śro, 18 lut 2009 - 21:35
Post #21

Weteran
Grupa: Members
Nr użytkownika: 12,821

Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep.pl/index.php?products...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif

--------------------
Łowię od ośmiu lat. Pasjonuję się łowieniem płoci i leszczy. Pozdrawiam!
Profile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
danon1994
post śro, 18 lut 2009 - 23:36
Post #22

Wędkarz
Nr użytkownika: 15,884

a mozecie mi powiedziec ile dodac konopi mielonych prazonych na 1kg suchej zanety??dzieuke sa wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!
Profile CardPM
+Quote Post
wedkarz-wielun
post czw, 19 lut 2009 - 16:31
Post #23

Weteran
Nr użytkownika: 17,269

Myślę, że 5-15%
Profile CardPM
+Quote Post
marcin 16
post sob, 21 lut 2009 - 01:31
Post #24

Weteran
Nr użytkownika: 5,653

CYTAT(Wojtek_Płoć.96 @ czw, 19 lut 2009 - 01:35) *
Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep.pl/index.php?products...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif

a mam pytanie czy sznownego kolege pytałes czy ma sito z takimi oczki na joka ?? juz testowłem kazdą zanętę to sul ma sensas i marcel i lorpio i boland z zawodniczych reszta to jenie przysapana barwnikiem czanym ;-/ i nic wiecej
Profile CardPM
+Quote Post
danon1994
post sob, 21 lut 2009 - 14:57
Post #25

Wędkarz

sluchajcie ostatnio przegladalem sobie strony tego forum i znalazlem temat w ktorym ktos napisal ze traper secret czarny jest do du..y. czy to jest prawda jesli tak to prosze o podanie jakiejs innej zanety kupnej lub domowej roboty.pozdrawiam
Profile CardPM
+Quote Post
wedkarz-wielun
post sob, 21 lut 2009 - 21:36
Post #26

Weteran
Nr użytkownika: 17,269

Na tym forum jest już tyle polecanych zanęt, że aż żal pisać następną. Zeby je przejżeć to parę godzin trzeba czytać.
Profile CardPM
+Quote Post
wobler777
post pon, 23 lut 2009 - 09:48
Post #27

Wędkarz
Nr użytkownika: 14,769

Ja sie podłączam pod ten temat a mianowicie...czy na wiosenne płocie (druga połowa marca kwiecień ) zanęta trapera płoć troche robaków zapach waniliowy i pszenica + odległościowka i splawik waggler2,4 g bedzie dobre?czekam na odp:)
Profile CardPM
+Quote Post
Maver
post pią, 27 lut 2009 - 11:20
Post #28

Wędkarz
Nr użytkownika: 18,195

A masz zamiar łowić na zawodach czy normalnie??
Profile CardPM
+Quote Post
erdeef
post nie, 15 mar 2009 - 21:59
Post #29

Weteran
Nr użytkownika: 19,073

a czym się różni łowienie normalne od zawodów?????? i czemu takie pytanie ?????? zanęta to zanęta i nie ważne czy na co dzień czy od święta musi być dobra

--------------------
Profile CardPM
+Quote Post
Łukasz-radom
post pon, 16 mar 2009 - 16:48
Post #30

Wędkarz
Nr użytkownika: 19,489

CYTAT(danon1994 @ sob, 14 lut 2009 - 20:19) *
witam chcial bym sie dowiedziec jaka bedzie najlepsza zaneta na ploc w kwietniu.Bede lowil na bata 8m, splawiczek 0,5g, zylka glowna 0,12, przepon 0,10, haczyk 16, na haczyku beda biale robaczki albo pinki.jest to lowisko prywatne glebokosc ok 2,5- 3 m. interesuje mnie zaneta nie droga do 15zl plus jakie do tego polecilibyscie dodatki?dziekuje i pozdrawiam

chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak
Profile CardPM
+Quote Post
danon1994
post pią, 27 mar 2009 - 18:34
Post #31

Wędkarz

a czy mogla by byc jakas zaneta firmy gutkiewicza na majowe zawody? oczywiscie z dodatkiem konopi ziemi z krotowiska itp itd jak bylo na pisane wyzej.pozdro
Profile CardPM
+Quote Post
marcin 16
post wto, 31 mar 2009 - 22:45
Post #32

Weteran
Nr użytkownika: 5,653

powiem tak kup bruda to samo co gutek ja nie widze zadnej róznicy po miedzy zawodniczmi jeninie musz dodac do bruda epiceint i orzeszki archaidowe
Profile CardPM
+Quote Post
KAMO odra
post pią, 02 kwi 2010 - 09:44
Post #33

Weteran
Nr użytkownika: 68

witam brać wędkarska na wstepie przepraszam za moja długą nie obecność na "spławiku" teraz postaram sie systematycznie odwiedzać moje ulubione forum icon_smile.gif . no cóż co do zanęty kwietniowej to muszę wam powiedzieć ze za bardzo nie różni się ona od zanęty którą stosuje latem czy tez jesienią , a składa się ona z :

1 cześć bułki tartej
2 części okruchów z chleba
1 części gotowe zanety Traper płoć
i z 1 łyżeczki (w zależności od wielkości "części") atraktora zapachowego traper płoć extra
*zanęta wabi nie tylko płocie ,warto dodać szczyptę przyprawy do piernika ,uwaga trzeba idealnie rozrobic zanete (nie przeholować z wodą ) inaczej zrobi się jak glina a musi być pół sucha ,po rozrobieniu odczekac ok 10 min ptrzed zanecaniem .

ta zanęta sprawdza mi sie zawsze w sumie jak i na jeziorach tak i na rzekach. co do zestawu proponował bym taki sam zestaw jak napisałes z tym że przypon dł 50 cm spławiczek 0,5 , zestaw na 2 śrucinach ,pierwsza ok 20 cm od haczyka druga zas tuż pod wiazaniem przyponu do żyłki głównej .
uwaga brania bedą bardzo delikatne każdy ruch spławika może takowe sygnalizować . pozdrawiam i życze udanych połowów KAMO
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek1992
post pią, 02 kwi 2010 - 16:16
Post #34

Weteran
Nr użytkownika: 1,383

CYTAT(Łukasz-radom @ pon, 16 mar 2009 - 15:48) *
chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak

To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?

Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach

--------------------
Maver Renegade 13
Maver Competition 201
Profile CardPM
+Quote Post
lokis
post pią, 02 kwi 2010 - 17:09
Post #35

Szajbus
Nr użytkownika: 36,047

CYTAT(Tomek1992 @ pią, 02 kwi 2010 - 15:16) *
To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?
Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach

No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...
Profile CardPM
+Quote Post
adamiec
post pią, 02 kwi 2010 - 18:28
Post #36

Weteran
Nr użytkownika: 31,634

Byłem w niedzielę na stawie, miałem zanętę ''czerwona płoć" dodałem aktywatora ochotkowego i pszenicy.
Nie powiem że płoć chciała się zabić, ale było sporo delikatnych brań, co zaowocowało niezłym wynikiem.
Na haku po ziarnku pszenicy, bo tylko na tą przynętę brały. Zanęta była raczej trafiona gdy ryba w nią wpadła to aż woda się gotowała.
Profile CardPM
+Quote Post
Tomek1992
post sob, 03 kwi 2010 - 03:38
Post #37

Weteran
Nr użytkownika: 1,383

CYTAT(lokis @ pią, 02 kwi 2010 - 16:09) *
No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...

jak masz do mnie jakies zazalenia to ustaw sie w kolejce na PW , moze ok lipca ci odpisze jak znajde czas .

--------------------
Maver Renegade 13
Maver Competition 201
Profile CardPM
+Quote Post
4 Najlepsze fotki tego tygodnia
tn_gallery_4134_745_477449.jpg

2 Stron V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Polecamy
Sklep zoologiczny
Akwarystyka forum
Krewetki - forum
Reklama

ZPW WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

- Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sobota, 30 sierpień 2014 - 19:11

informacje o cookies