Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Zaneta Na Ploc

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wojtek_Płoć.96

Wojtek_Płoć.96

Weteran

• Members
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Modelarstwo, wędkarstwo, motoryzacja oraz Airsoft!

Napisano 18 February 2009 - 08:35 PM

Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif
Łowię od ośmiu lat. Pasjonuję się łowieniem płoci i leszczy. Pozdrawiam!

#22 danon1994

danon1994

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 18 February 2009 - 10:36 PM

a mozecie mi powiedziec ile dodac konopi mielonych prazonych na 1kg suchej zanety??dzieuke sa wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

#23 wedkarz-wielun

wedkarz-wielun

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 19 February 2009 - 03:31 PM

Myślę, że 5-15%

#24 marcin 16

marcin 16

Weteran

• Members
  • 187 postów
  • Zainteresowania:[URL=http://www.wifiplanet.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/114/16b6858570860a07m.jpg[/IMG][/URL]

Napisano 21 February 2009 - 12:31 AM

CYTAT(Wojtek_Płoć.96 @ czw, 19 lut 2009 - 01:35) Wyświetl post
Jocka się płucze. Wlewasz wody do wiadra (tak aby sito było zanurzone), na sito sypiesz jocka. Żywe larwy zejdą na dół te co zostaną są kaput. Jeśli nie przechodzą to musisz przemieszać. Również działa to z ochotką haczykową. Ona leży w torfie a kiedy trafi do wody to robi się grubiutka icon_smile.gif (Tzw. napompowanie). Pompuje się tak jak płukanie jocka. Tylko nie dodawaj jocka do zanęty! Zanęty na wiosnę oraz zimę zawierają sól, która zabija larwy ochotki. Lepiej kupić glinkę rozpraszającą i dodać do niej jocka. Z takich mieszanek tworzy się kule. Zamiast glinki rozpraszającej można użyć ziemi z kretowiska. Ja używam przyponów 20'to centymetrowych, spławik, to zależy od warunków atmosferycznych i rodzaju łowiska. Będziesz śmigał bacikiem czy zwykłą spławikówką? Jeżeli bacik to polecam spławik typu "papieros" (coś takiego http://www.gut-sklep...amp;prod_id=790 ). Martwe larwy ochotki mogą czasem spłoszyć rybki, wydzielają nieciekawy zapach acetonu, i są ciemnego koloru. Mam nadzieję, że info się przyda. Pozdro icon_smile.gif

a mam pytanie czy sznownego kolege pytałes czy ma sito z takimi oczki na joka ?? juz testowłem kazdą zanętę to sul ma sensas i marcel i lorpio i boland z zawodniczych reszta to jenie przysapana barwnikiem czanym ;-/ i nic wiecej

#25 danon1994

danon1994

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 21 February 2009 - 01:57 PM

sluchajcie ostatnio przegladalem sobie strony tego forum i znalazlem temat w ktorym ktos napisal ze traper secret czarny jest do du..y. czy to jest prawda jesli tak to prosze o podanie jakiejs innej zanety kupnej lub domowej roboty.pozdrawiam

#26 wedkarz-wielun

wedkarz-wielun

Weteran

• Members
  • 124 postów

Napisano 21 February 2009 - 08:36 PM

Na tym forum jest już tyle polecanych zanęt, że aż żal pisać następną. Zeby je przejżeć to parę godzin trzeba czytać.

#27 wobler777

wobler777

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 23 February 2009 - 08:48 AM

Ja sie podłączam pod ten temat a mianowicie...czy na wiosenne płocie (druga połowa marca kwiecień ) zanęta trapera płoć troche robaków zapach waniliowy i pszenica + odległościowka i splawik waggler2,4 g bedzie dobre?czekam na odp:)

#28 Maver

Maver

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 27 February 2009 - 10:20 AM

A masz zamiar łowić na zawodach czy normalnie??

#29 erdeef

erdeef

Weteran

• Members
  • 486 postów

Napisano 15 March 2009 - 08:59 PM

a czym się różni łowienie normalne od zawodów?????? i czemu takie pytanie ?????? zanęta to zanęta i nie ważne czy na co dzień czy od święta musi być dobra

Wędkarz

• Members
  • 14 postów

Napisano 16 March 2009 - 03:48 PM

CYTAT(danon1994 @ sob, 14 lut 2009 - 20:19) Wyświetl post
witam chcial bym sie dowiedziec jaka bedzie najlepsza zaneta na ploc w kwietniu.Bede lowil na bata 8m, splawiczek 0,5g, zylka glowna 0,12, przepon 0,10, haczyk 16, na haczyku beda biale robaczki albo pinki.jest to lowisko prywatne glebokosc ok 2,5- 3 m. interesuje mnie zaneta nie droga do 15zl plus jakie do tego polecilibyscie dodatki?dziekuje i pozdrawiam

chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak

#31 danon1994

danon1994

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 27 March 2009 - 05:34 PM

a czy mogla by byc jakas zaneta firmy gutkiewicza na majowe zawody? oczywiscie z dodatkiem konopi ziemi z krotowiska itp itd jak bylo na pisane wyzej.pozdro

#32 marcin 16

marcin 16

Weteran

• Members
  • 187 postów
  • Zainteresowania:[URL=http://www.wifiplanet.pl][IMG]http://images13.fotosik.pl/114/16b6858570860a07m.jpg[/IMG][/URL]

Napisano 31 March 2009 - 08:45 PM

powiem tak kup bruda to samo co gutek ja nie widze zadnej róznicy po miedzy zawodniczmi jeninie musz dodac do bruda epiceint i orzeszki archaidowe

#33 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo !

Napisano 02 April 2010 - 07:44 AM

witam brać wędkarska na wstepie przepraszam za moja długą nie obecność na "spławiku" teraz postaram sie systematycznie odwiedzać moje ulubione forum icon_smile.gif . no cóż co do zanęty kwietniowej to muszę wam powiedzieć ze za bardzo nie różni się ona od zanęty którą stosuje latem czy tez jesienią , a składa się ona z :

1 cześć bułki tartej
2 części okruchów z chleba
1 części gotowe zanety Traper płoć
i z 1 łyżeczki (w zależności od wielkości "części") atraktora zapachowego traper płoć extra
*zanęta wabi nie tylko płocie ,warto dodać szczyptę przyprawy do piernika ,uwaga trzeba idealnie rozrobic zanete (nie przeholować z wodą ) inaczej zrobi się jak glina a musi być pół sucha ,po rozrobieniu odczekac ok 10 min ptrzed zanecaniem .

ta zanęta sprawdza mi sie zawsze w sumie jak i na jeziorach tak i na rzekach. co do zestawu proponował bym taki sam zestaw jak napisałes z tym że przypon dł 50 cm spławiczek 0,5 , zestaw na 2 śrucinach ,pierwsza ok 20 cm od haczyka druga zas tuż pod wiazaniem przyponu do żyłki głównej .
uwaga brania bedą bardzo delikatne każdy ruch spławika może takowe sygnalizować . pozdrawiam i życze udanych połowów KAMO

#34 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 02 April 2010 - 02:16 PM

CYTAT(Łukasz-radom @ pon, 16 mar 2009 - 15:48) Wyświetl post
chcesz dobrze połapac na tych rybach to proponuje zanete serii 3000 SENSASA gros gardons, dotego poł litra jokresa ( przed dodaniem jokersa wrzuc go do wiaderka 1h wcześniej i posypał maką lub mlekiem w proszku zeby sie rozklejił a nie był mokry) konopie dobry pomysł tylko ok 5% + odchody gołebia bardzo dobre na duża płoć ok 7-10% nie więcej.

moje zdanie wyglada tak

To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?

Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#35 lokis

lokis

Szajbus

• Members
  • 1112 postów

Napisano 02 April 2010 - 03:09 PM

CYTAT(Tomek1992 @ pią, 02 kwi 2010 - 15:16) Wyświetl post
To kolego dowaliles News i wielka bzdure ...
Wiesz co zawiera zaneta spozywcza ?
Wiesz dlaczego nie dodaje sie jokersa do zanet zwlaszcza plociowych ?
Wiesz ile to pol litra jokersa ?
Zapewne nie znasz odpowiedzi na nie wiec po raz koleiny napisze ...

Zaneta zawiera sol, dodanie do takiej zanety jokersa powoduje ze przez sol on poprostu ginie ...
Plociowe zanety najczesciej zawieraja najwiecej soli z wszystkich rodzajow dlatego stosujemy gliny , ziemie , piaski itd .
Pol litra jokersa na wode stojaca uzywamy latem !
Czasami to zbyt wiele ....
Podajemy go w ziemie , glinie badz w mieszankach z zaneta w roznych proporcjach

No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...

#36 adamiec

adamiec

Weteran

• Members
  • 125 postów

Napisano 02 April 2010 - 04:28 PM

Byłem w niedzielę na stawie, miałem zanętę ''czerwona płoć" dodałem aktywatora ochotkowego i pszenicy.
Nie powiem że płoć chciała się zabić, ale było sporo delikatnych brań, co zaowocowało niezłym wynikiem.
Na haku po ziarnku pszenicy, bo tylko na tą przynętę brały. Zanęta była raczej trafiona gdy ryba w nią wpadła to aż woda się gotowała.

#37 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 03 April 2010 - 01:38 AM

CYTAT(lokis @ pią, 02 kwi 2010 - 16:09) Wyświetl post
No standardowo kolega tomek1992 krytykuje i daje wykład na temat zanęt...
Może mamy się do ciebie zwracać o wielki sensei ?
Kiedyś już to pisałem i napisze jeszcze raz, nie krytykuj ludzi tylko napisz co robią nie tak i wytłumacz gdzie popełniają błąd a nie tak jak ty to robisz...

jak masz do mnie jakies zazalenia to ustaw sie w kolejce na PW , moze ok lipca ci odpisze jak znajde czas .
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania